Modely Kiski

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Odpovědět
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Kiski

Příspěvek od Jurajs_89 »

Diky za obsahlou odpoved. Me slo spis o to, jestli to bude pikovlacek nebo ne. I kdyby byl, tak je to fuk, hlavne, ze bude dalsi model.
Moho zdaru :!:
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Modely Kiski

Příspěvek od kiski »

Tu je jazda s Bobinou :) Poprosím nesmiať sa zo zvukov :lol: , použil som, čo bolo dostupné, takže brať s rezervou, ešte sa bude prerábať. Preto zatiaľ von nepôjde.

https://www.youtube.com/watch?v=hNgNTLOjAM4

EDIT: záznam je HD ready. Zistené dodatočne :)
Naposledy upravil(a) kiski dne sob 04. dub 2015 15:36:04, celkem upraveno 1 x.
Braňo
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Kiski

Příspěvek od Josef72 »

Když by se ti chtělo,dej sem prosím screen s modelem za většího světla, ideálně z Romanovo "Testovací trati" , třeba kolem 13-14 hodiny ( slunečné počasí). Každopádně interiér kabiny i model samotný vypadá dobře, hezky "staře".
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Modely Kiski

Příspěvek od kiski »

Romanovu Testovaciu trať nemám nainštalovanú... Ale pokúsim sa niečo spáchať na trati MA, Hekl mi písal, že svetelnými podmienkami je blízko Testovacej trati. Tak uvidíme.
Braňo
Ondráš
Příspěvky: 5
Registrován: pát 22. bře 2013 14:59:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Kiski

Příspěvek od Ondráš »

Zdarec, videa z Třebové mám.
Kontrolér, směrový válec a hl. vypínač. Pokud ti to pomůže rád poskytnu.
Kdyžtak se mi ozvi přes soukr. zprávu.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Modely Kiski

Příspěvek od kiski »

Naposledy upravil(a) kiski dne sob 20. čer 2015 21:20:01, celkem upraveno 2 x.
Braňo
Dr.Energy
Příspěvky: 12
Registrován: úte 27. led 2015 14:50:21

Re: Modely Kiski

Příspěvek od Dr.Energy »

Nepočítaje zvuky :D bych dodal trošku pružnosti ampermetrům a voltmetrům, jinak se těším ;)
anry
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. úno 2014 19:05:11
Bydliště: Starobrno

Re: Modely Kiski

Příspěvek od anry »

No podle videa bych to klidne bral i tak jak to je. Oproti jinym, dokonce i placenym je to bomba.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Modely Kiski

Příspěvek od kiski »

Ešte aby som to uviedol na pravú mieru ohľadne tých zvukov :D - zmeny sa budú týkať viac menej len zvukov kompresora, HV (ten tam ešte nie je vôbec), pakeťákov, trochu brzdičov a húkačky. Kontroleru sa dotkem už len zľahka, a zvuku trakčákov, vrzgania kolies a dobrzďovania vôbec - z jednoducheho dôvodu - lepšie nevie zohnať už nik, koho poznám... To len aby sa zasa nečakali nejaké extra veľké zmeny. V a A metrom trošku dodám pružnosti, ale tiež už nie moc.
Braňo
Vlastik

Re: Modely Kiski

Příspěvek od Vlastik »

kiski píše:Ešte aby som to uviedol na pravú mieru ohľadne tých zvukov :D - zmeny sa budú týkať viac menej len zvukov kompresora, HV (ten tam ešte nie je vôbec), pakeťákov, trochu brzdičov a húkačky. Kontroleru sa dotkem už len zľahka, a zvuku trakčákov, vrzgania kolies a dobrzďovania vôbec - z jednoducheho dôvodu - lepšie nevie zohnať už nik, koho poznám... To len aby sa zasa nečakali nejaké extra veľké zmeny. V a A metrom trošku dodám pružnosti, ale tiež už nie moc.
No nechci ti do toho mluvit,ale měl by jsi trochu upravit tu kabinu,předně natočit VZ,rychloměr aby byl korektně vidět,dál trochu víc sklopit ten plech s měřákama je to moc utopené protože defakto rám půltu převyšuje kraj okna,takhle je to jako dost placaté,jinak další až o tom až to bude vydané.
Tak at se daří.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Modely Kiski

Příspěvek od kiski »

Vlastik prepáč, ale v kabíne sa nič už meniť nebude. Možno to neodpovedá presne realite, ale tak holt, nejak som to vymodelovať musel, veľa som porovnával s fotkami, a snažil som sa najlepšie, ako som vedel. Ono to nie je totiž len o objektoch, ale aj o textúrach, a tieňoch v nich zapečených. Nevieš si ani predstaviť, koľko by to bolo roboty, a to nehovorím o tom, že keby som naklonil viac pult, tak by som navyše musel nanovo všetko animovať, a vôbec nie je isté, že by som sa s tými ručičkami valcových merákov trafil tak presne ako teraz... V čase tvorby som tam totiž mal kopec pomocných objektov kvôli zarovnávaniu pivotov pre rotácie, ktoré sa potom zmazali, a ja som to neuložil, lebo som nepredpokladal, že to ešte budem prerábať. Čiže sorry, ale robiť s tým už nebudem nič. Hráči sa s tým budú musieť zmieriť. Konieckoncov, až také zlé to hádam nie je... Moji testeri sa zatiaľ nestažovali.

Pre porovnanie:

real:
http://img20.rajce.idnes.cz/d2003/3/331 ... .jpg?ver=0

model:
http://img20.rajce.idnes.cz/d2003/3/331 ... .jpg?ver=0

Výškové pomery vrch pultu - rám okna sú zhruba tie isté, rovnako aj sklon pultu. Netvrdím, že presne, ale ako vravím, snažil som sa. Určite prerábať nič nebudem.
Naposledy upravil(a) kiski dne sob 20. čer 2015 21:21:41, celkem upraveno 1 x.
Braňo
Uživatelský avatar
Dusan
Příspěvky: 82
Registrován: stř 08. led 2014 22:00:10
Bydliště: Praha

Re: Modely Kiski

Příspěvek od Dusan »

kiski píše:Vlastik prepáč, ale v kabíne sa nič už meniť nebude. Možno to neodpovedá presne realite, ale tak holt, nejak som to vymodelovať musel, veľa som porovnával s fotkami, a snažil som sa najlepšie, ako som vedel. Ono to nie je totiž len o objektoch, ale aj o textúrach, a tieňoch v nich zapečených. Nevieš si ani predstaviť, koľko by to bolo roboty, a to nehovorím o tom, že keby som naklonil viac pult, tak by som navyše musel nanovo všetko animovať, a vôbec nie je isté, že by som sa s tými ručičkami valcových merákov trafil tak presne ako teraz... V čase tvorby som tam totiž mal kopec pomocných objektov kvôli zarovnávaniu pivotov pre rotácie, ktoré sa potom zmazali, a ja som to neuložil, lebo som nepredpokladal, že to ešte budem prerábať. Čiže sorry, ale robiť s tým už nebudem nič. Hráči sa s tým budú musieť zmieriť. Konieckoncov, až také zlé to hádam nie je... Moji testeri sa zatiaľ nestažovali.

Pre porovnanie:

real:
http://img1.rajce.idnes.cz/d0102/3/3311 ... .jpg?ver=0

model:
http://img1.rajce.idnes.cz/d0102/3/3311 ... .jpg?ver=0

Výškové pomery vrch pultu - rám okna sú zhruba tie isté, rovnako aj sklon pultu. Netvrdím, že presne, ale ako vravím, snažil som sa. Určite prerábať nič nebudem.
Wow :shock: Ta shoda s reálem mi připadá vynikající (i s ohledem na to, že je to dělané jen podle fotek).
Když to třeba porovnám se standardními výstupy RSC/DTG, u kterých je na první pohled při porovnání s libovolnou fotkou z Googlu vidět, že to prostě vůbec nesedí, tak tohle je úplně jiná liga 8-)
Vlastik

Re: Modely Kiski

Příspěvek od Vlastik »

kiski píše:Vlastik prepáč, ale v kabíne sa nič už meniť nebude. Možno to neodpovedá presne realite, ale tak holt, nejak som to vymodelovať musel, veľa som porovnával s fotkami, a snažil som sa najlepšie, ako som vedel. Ono to nie je totiž len o objektoch, ale aj o textúrach, a tieňoch v nich zapečených. Nevieš si ani predstaviť, koľko by to bolo roboty, a to nehovorím o tom, že keby som naklonil viac pult, tak by som navyše musel nanovo všetko animovať, a vôbec nie je isté, že by som sa s tými ručičkami valcových merákov trafil tak presne ako teraz... V čase tvorby som tam totiž mal kopec pomocných objektov kvôli zarovnávaniu pivotov pre rotácie, ktoré sa potom zmazali, a ja som to neuložil, lebo som nepredpokladal, že to ešte budem prerábať. Čiže sorry, ale robiť s tým už nebudem nič. Hráči sa s tým budú musieť zmieriť. Konieckoncov, až také zlé to hádam nie je... Moji testeri sa zatiaľ nestažovali.

Pre porovnanie:

real:
http://img1.rajce.idnes.cz/d0102/3/3311 ... .jpg?ver=0

model:
http://img1.rajce.idnes.cz/d0102/3/3311 ... .jpg?ver=0

Výškové pomery vrch pultu - rám okna sú zhruba tie isté, rovnako aj sklon pultu. Netvrdím, že presne, ale ako vravím, snažil som sa. Určite prerábať nič nebudem.
Takhle to vypadá dobře ,ale je třeba se nato podívat z pohledu strojvedoucího třeba zde ti to pomůže:
https://www.youtube.com/watch?v=63q4UQ1iQPs
Prostě ta kabina respektivě půlt je moc utopená,ale jak říkám je to tvoje věc.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Kiski

Příspěvek od Roman »

Vlastik píše: No nechci ti do toho mluvit....
Tak do toho nemluv :lol: :lol: :lol: . Já jsem zvědavý na tu Tvojí úpravu Heklovi kabiny na 151.
Jinak vymodelovat kabinu není vůbec žádná sranda jelikož je prakticky neexistuje možnost sehnat výkresovou dokumentaci. A to tahle kabina je docela reálná. Až uvídite můj model x6x tak se zděsíte. Prakticky nic tam neodpovídá. Když by si s tím kluci už nedali tolik práce, nikdy bych s vydáním nesouhlasil jelikož je to tragický. Já si jen dokázal, že na to nemám a raději zůstanu u jen u jednoduchých modýlků do tratí ;).
To neznamená, že by Kiskiho kabina byla ideální, sám jsem mu některé veci vytýkal, ale je potřeba brát v potaz, že jsme samouci. Určitě ta 141 patří k tomu lepšímu, co je (bude)v RW k mání.
Dr.Energy
Příspěvky: 12
Registrován: úte 27. led 2015 14:50:21

Re: Modely Kiski

Příspěvek od Dr.Energy »

Tak utopit by se to dalo utopením strojvedoucího - trošku posunout pozici kamery níž ;)
Uživatelský avatar
Dusan
Příspěvky: 82
Registrován: stř 08. led 2014 22:00:10
Bydliště: Praha

Re: Modely Kiski

Příspěvek od Dusan »

Vlastik píše:Takhle to vypadá dobře ,ale je třeba se nato podívat z pohledu strojvedoucího třeba zde ti to pomůže:
https://www.youtube.com/watch?v=63q4UQ1iQPs
Prostě ta kabina respektivě půlt je moc utopená,ale jak říkám je to tvoje věc.
A není problém s nastavením kamery (pozice, zorné pole) spíš než s modelem?
Možná má ta kamera prostě být posunutá víc nad ten pult... nebo výš... asi by stálo za to si s ní trochu pohrát.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Modely Kiski

Příspěvek od kiski »

Presne na tom som rozmýšľal aj ja - zmeniť trošku cabview, lebo je evidentné, že asi som ho položil trošku vyššie, ako by mal byť. Mrknem sa nato.

Inak Vlastik, to video, čo si dal o pár príspevkov vyššie, tiež neviem, či by som bral ako bernú mincu. Nevieme totiž, ako a kde presne tú kameru držal, či ju mal pripnutú na hlave alebo v ruke... :|

Najlepšie by bolo na mašinu vyliezť, posadiť sa a zhruba si zapamätať ten pohľad. Ale ja tú možnosť nemám.
Braňo
slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Re: Modely Kiski

Příspěvek od slowly »

Po dlouhé době se zapojím a jen musím říct..... skvělá práce!!!
Teď nejezdím, ale až vyjde tahle kráska, vyrazím na cesty ;) .
Jen se zeptám, jak nemáš možnost? Jsou nějaký muzea, akce atd....
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Modely Kiski

Příspěvek od kiski »

Nebudem to tu teraz vysvetľovať, jednoducho povedzme, že momentálne mi pribudli povinnosti úplne iného typu... Takže nejaké výletíky do múzeí, na stretnutia alebo akcie podobného rázu absolútne nemám čas... Ale som rád, že sa ti páči... ;)
Braňo
slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Re: Modely Kiski

Příspěvek od slowly »

Aha takže nejde o technicky nemožné, ale o osobní překážky, to potom rozumíme ;) . Přeju mnoho úspěchů v další tvorbě a taktéž klukům z jiných projektů ;).
Odpovědět