Modely Kiski

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Odpovědět
popocatepetel
Příspěvky: 109
Registrován: pát 21. led 2011 19:11:58

Re: Modely Kiski

Příspěvek od popocatepetel »

Ahoj Kiski. Aj som zabudol - Šťastné a veselé Vianoce. :-) Chcem sa Ťa spýtať, rozdiel medzi laminou a plecháčom , myslím čo sa modelu do simulátora týka, by bol aký? Len v "kasni", kabíne a EDB?
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Modely Kiski

Příspěvek od kiski »

To je LEN? :o
Braňo
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Modely Kiski

Příspěvek od kiski »

Šnek píše: úte 25. pro 2018 8:02:14 Model parádní. Jen jsem nikdy ve skutečnosti nezažil tak rychlé odbržďování soupravy. Nelze nějak upravit nastavení brzd?
Ano. Ale nechce sa mi s tým už babrať. Takže tak.
Braňo
mvedo
Příspěvky: 43
Registrován: ned 02. črc 2017 16:08:57

Re: Modely Kiski

Příspěvek od mvedo »

No ,prešiel som toho plecháčika , je to super , len možno čo by som vylepšil :
zvuk kompresora ( ten zo 15x sa mi tam nehodí , v skutočnosti má kompresor na 24x úplne iný zvuk )
zvuk ventilátorov , lebo mi príde , že tie ,čo sú tam , sú z 210 , a celkovo ,tie ventilátory sa trocha inač v skutočnosti správajú. Oni sa totiž, ako to povedať , postupne znižujú , ale zároveň , keď pridáš viac , tak idú zas viac .Dobre je to vidieť tu , hneď na začiatku : https://www.youtube.com/watch?v=CDGURfsjGok .
V railworkse totiž idú furt naplno .
Samozrejme netreba to brať ako kritiku ,ani nič také , lebo ja sám by som nič také nedokázal , len hovorím ,čo by sa dá zlepšovať .To je všetko .
Prajem pekný prvý sviatok vianočný .
popocatepetel
Příspěvky: 109
Registrován: pát 21. led 2011 19:11:58

Re: Modely Kiski

Příspěvek od popocatepetel »

kiski píše: úte 25. pro 2018 9:35:52To je LEN? :o
Tak jasné, pre Teba , ako modelára,to nie je "LEN". Myslel som tým to, že vlastne podvozky, rám, zvuky (asi, v plechovke som ešte nesedel), prakticky asi aj ovládanie/skripty, to má rovnaké. Teda, až na tú EDB-čku. Netuším s čím je pri tvorbe takejto mašinky, myslím ako komplet, od hľadania podkladov, fotenia, cez prácu v 3ds maxe, textúry, zvuky až po chovanie sa HDV v simulátore, najviac práce. Každopádne klobúk dole. A veľmi pekne ďakujem za akúkoľvek novú mašinku. Pre mňa ,ako bývalého rušňovodiča ,je to takmer jediná možnosť ako sa previesť v kabíne HDV. :-)
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Modely Kiski

Příspěvek od kiski »

mvedo píše: úte 25. pro 2018 9:52:43 No ,prešiel som toho plecháčika , je to super , len možno čo by som vylepšil :
zvuk kompresora ( ten zo 15x sa mi tam nehodí , v skutočnosti má kompresor na 24x úplne iný zvuk )
zvuk ventilátorov , lebo mi príde , že tie ,čo sú tam , sú z 210 , a celkovo ,tie ventilátory sa trocha inač v skutočnosti správajú. Oni sa totiž, ako to povedať , postupne znižujú , ale zároveň , keď pridáš viac , tak idú zas viac .Dobre je to vidieť tu , hneď na začiatku : https://www.youtube.com/watch?v=CDGURfsjGok .
V railworkse totiž idú furt naplno .
Samozrejme netreba to brať ako kritiku ,ani nič také , lebo ja sám by som nič také nedokázal , len hovorím ,čo by sa dá zlepšovať .To je všetko .
Prajem pekný prvý sviatok vianočný .
Zvuky sa použili také, aké boli k dispozícií. Zvuk ventilátora je z 240, aj keď tak možno neznie. Ono rokmi tie ventilátory a poťažmo aj zvuky znejú kadejak, záleží to hlavne od toho, na aký konkrétny stroj ten čo zvuk nahráva, naďabí... Viem ako sa ventilátory správajú, aj v RW je kolísanie ošetrené, ale možno nie tak presne ako v reále.
Ad zvuk kompresora - treba aj špecifikovať, o ktorý kompresor sa jedná. Ak o pomocný, tak iný zvuk k dispozícií nebol. Ak o hlavné kompresory, tak sú to klasiky 3DSK100, a ten zvuk tam aj je.
Braňo
mvedo
Příspěvky: 43
Registrován: ned 02. črc 2017 16:08:57

Re: Modely Kiski

Příspěvek od mvedo »

Myslím hlavné , viem ,že je to úplne rovnaké , ale predsa sa mi zdá, že na 24x znejú tie kompresory inač .
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Modely Kiski

Příspěvek od kiski »

Tak sú to predsa len odlišné skrine - Laminátka vs Plecháč vs Banán, preto to možno znie ináč. Zvuky boli nahrávané na ČD 150, ale typ kompresora bol ten istý. A to je to hlavné.
Braňo
CRR144
Příspěvky: 321
Registrován: pon 24. dub 2017 19:26:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Kiski

Příspěvek od CRR144 »

Zvuk sa líši aj od toho ako to je v osadené v strojovni. Celkom najlepšie je nahrať práve tú radu na ktorej to robíš. Ale to už je folklór, že nejsou lidi. Osobne si myslím že aké koľvek zlepšenie si vyžaduje aktivitu zo strany žiadateľa. Ísť nahrať atď......Ja som ešte nemal čas ale prejdem sa tiež.
mvedo
Příspěvky: 43
Registrován: ned 02. črc 2017 16:08:57

Re: Modely Kiski

Příspěvek od mvedo »

To je jasné , že tieto faktory to ovplyvňujú .
CRR144 píše: úte 25. pro 2018 16:40:46 Zvuk sa líši aj od toho ako to je v osadené v strojovni. Celkom najlepšie je nahrať práve tú radu na ktorej to robíš. Ale to už je folklór, že nejsou lidi. Osobne si myslím že aké koľvek zlepšenie si vyžaduje aktivitu zo strany žiadateľa. Ísť nahrať atď......Ja som ešte nemal čas ale prejdem sa tiež.

To je jasné , že tieto faktory to ovplyvňujú . Mimochodom , ja som nejaké zvuky ešte 24.3.2018 na plecháčka nahrával ,ako s nimi zarobil kiski ,to neviem . :lol:
dmitryi777
Příspěvky: 13
Registrován: stř 03. čer 2015 3:17:16
Bydliště: russia

Re: Modely Kiski

Příspěvek od dmitryi777 »

Dobrý den, řekněte mi, jak je mohu spojit.Jaké klávesy je třeba stisknout.Zkoušel jsem to, ale nikdy jsem to nedokázal.
Obrázek
Brtnik
Příspěvky: 66
Registrován: stř 08. bře 2017 20:58:04

Re: Modely Kiski

Příspěvek od Brtnik »

V návodu označeno jako : Dvojčlen
Přílohy
Dvojčlen.jpg
Brtnik
Příspěvky: 66
Registrován: stř 08. bře 2017 20:58:04

Re: Modely Kiski

Příspěvek od Brtnik »

Aktivácia, resp. deaktivácia dvojčlenného riadenia je možná len pri vypnutom HV, so spínačom
riadenia v polohe 0, zaradenej NULOVEJ odbočke, zabrzdenej lokomotívnej brzde aspoň na 2bar,
a v stoji.
Google translator:
Активация, соотв. деактивация двухстороннего управления возможна только при выключенном ВН с помощью переключателя
рулевое управление в положении 0, введено нулевое ответвление, тормозной локомотивный тормоз минимум 2бар,
и стоя. :idea:
dmitryi777
Příspěvky: 13
Registrován: stř 03. čer 2015 3:17:16
Bydliště: russia

Re: Modely Kiski

Příspěvek od dmitryi777 »

Zkoušel jsem to a tlak byl nastaven na 2bar .Nepracovat
Obrázek
Obrázek
Možná dělám něco špatně, stiskl jsem a , .
přední ( ,) zadní (.)
V mém případě jsem se snažil připojit k druhé lokomotivě zezadu
Obecně nic není jasné, přesto děkuji za odpověď
Brtnik
Příspěvky: 66
Registrován: stř 08. bře 2017 20:58:04

Re: Modely Kiski

Příspěvek od Brtnik »

Активация, соотв. деактивация двустороннего управления возможна только при выключенном главном выключателе !!!!

...v potrubí musí být více jak 2 bary a musí být vypnutý ! hlavní vypínač !
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Modely Kiski

Příspěvek od kiski »

Presne. Je vidieť, že ukazateľ trolejového napätia ti ukazuje stále okolo 25kV. Takže HV je zapnutý inak by neboli zdvihnuté zberač/e. A aj spínač riadenia musí byť v polohe 0. Nestačí zhodiť HV pomocou tlačítka. NÁVOD!!!!
Braňo
dmitryi777
Příspěvky: 13
Registrován: stř 03. čer 2015 3:17:16
Bydliště: russia

Re: Modely Kiski

Příspěvek od dmitryi777 »

Díky moc jsem to vyřešil.Jen nechápu, je to jen pro krásu?Jen když jsem je spojil s druhou lokomotivou, která nefunguje.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Modely Kiski

Příspěvek od kiski »

Pre akú krásu? Po spojení je druhá lokomotíva riadená prvou. Zdvíha podľa nej zberače, riadi hlavný vypínač, nastavuje výkon podľa prvej a aj šuntuje podľa prvej. A aj brzdí. Nevidím dôvod, aby to bolo len pre krásu...
Braňo
Brtnik
Příspěvky: 66
Registrován: stř 08. bře 2017 20:58:04

Re: Modely Kiski

Příspěvek od Brtnik »

Po propojení lokomotiv je potřeba nahodit hlavní vypínač do polohy " II ".
dmitryi777
Příspěvky: 13
Registrován: stř 03. čer 2015 3:17:16
Bydliště: russia

Re: Modely Kiski

Příspěvek od dmitryi777 »

Ahoj, promiň, nechtěl jsem ti ublížit.Tvoje auto je fakt dobrý.Prostě jsem to hned nevyřešil.Děkuji vám za tipy.
Odpovědět