Modely Kiski

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Odpovědět
slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Re: Modely Kiski

Příspěvek od slowly »

Při testování jsem si všiml, že se mašině samotné nebo i s nákladem nechce z kopce. Na klesání 7 promile stojí, na 9 se rozjede na 0,4 km/h a tím to končí. Testoval jsem jak na TT tak PBO. Nemůže to mít vliv na ty prokluzy? Jako by ji něco bránilo jet. U lehkého vlaku to není znát, ale pokud naložím vagony a chci se projet těžkým vlakem, je to problém ať na suchu či vodě.
AirVolk

Re: Modely Kiski

Příspěvek od AirVolk »

Treba povoliť ručnú brzdu , lebo si odkrútiš obruče.....
slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Re: Modely Kiski

Příspěvek od slowly »

No tak tohle ještě zvládnu, takže dodám, i přes odbržděný vlak i lokomotivu ;) .
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Modely Kiski

Příspěvek od kiski »

to slowly: neviem o ničom, čo by malo brániť lokomotíve sa pohnúť dole z kopca... Potrebujem vedieť, či aj ostatní majú tento problém, alebo len ty. Ja ani testeri nič podobné nezaregistrovali. Ak niekto niečo podobné zaznamenal, nech dá vedieť, ale ak je všetko odbrzdené, tak by nemal byť problém.
Braňo
Vlastik

Re: Modely Kiski

Příspěvek od Vlastik »

AirVolk píše:Treba povoliť ručnú brzdu , lebo si odkrútiš obruče.....
Zásadně všechno pomocí myší.
No zde je kolkrát problém že i když to odbrzdím pomocí kola tak stejně se musím přesvědčit že skutečně je to povolené dostatečně,protože sebe menší pohyb mi to zase tu mašinu zabrzdí.
A to samé je i loko brzda nejde pořádně uchytit myší a přestavit plynule do polohy odbržděno, vždy se v půlce zasekne a několikrát je potřeba s tím šachovat.
Tolik můj poznatek ohledně možností ovládání myší,jinak je to dobré.
slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Re: Modely Kiski

Příspěvek od slowly »

Teď jsem si všiml, nefunguje mi ruční brzda pomocí klávesových zkratek dle manuálu (T, Shift+T). Myšidlem funguje.
Přílohy
2.jpg
1.jpg
AirVolk

Re: Modely Kiski

Příspěvek od AirVolk »

Takže platí čo bolo povedané. Treba povoliť ručnú....A ako píše Vlasto aj to skontrolovať.....Už len kvoli nejakým možným chybám. Ja som okrem trúbenia s HV nezaznamenal žiaden problém....
Vlastik

Re: Modely Kiski

Příspěvek od Vlastik »

kiski píše:to slowly: neviem o ničom, čo by malo brániť lokomotíve sa pohnúť dole z kopca... Potrebujem vedieť, či aj ostatní majú tento problém, alebo len ty. Ja ani testeri nič podobné nezaregistrovali. Ak niekto niečo podobné zaznamenal, nech dá vedieť, ale ak je všetko odbrzdené, tak by nemal byť problém.
Řekl bych že funguje korektně pokud je všechno odbržděné tak není problém zavzpomínat na časy kdy se s touto řadou vozily 16 ti vozové vlaky do Kutné Hory.
Teď jsem si všiml, nefunguje mi ruční brzda pomocí klávesových zkratek dle manuálu (T, Shift+T). Myšidlem funguje.
Tak problém je vyřešen,lepší je používat myš potom předejdeme zklamání. :D
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Modely Kiski

Příspěvek od kiski »

Vlastik, to zaseknutie lokomotívnej brzdy v strede chodu je zámerné. Ak vieš, ako funguje trojcestný kohút, tak vieš, že stredová poloha je tzv. nulová, ktorá iba zachováva stávajúci stav. A čím sa páka vychýli viac dopredu, tak tým rýchlejšie sa odbrzďuje, a zase naopak, čím viacej za nulovú polohu dozadu, tým rýchlejšie lokobrzda zabrzďuje. A chcel by som ťa vidieť, ako by si bez toho zaseknutia tú nulovú polohu hľadal... Hlavne teda s myšou.

Podobne je to aj s pákou pieskovača.

Je to riadené skriptom.

A práve som otestoval ten rozbeh z kopca, a ak je loko aj vlak kompletne odbrzdený, z kopca sa pekne rozbieha:
https://www.youtube.com/watch?v=CHTcdgHmueQ

Tá ručná brzda naozaj nefungovala. Nesprávne som totiž v InputMapperi zadefinoval názov ovládača. Namiesto HandBrake som napísal Handbrake. Už to je opravené, tu je oprava: http://uloz.to/x453otr9/inputmappers-oprava-zip .
Prepísať súbory v Assets/Kiski/RailVehicles/InputMappers. A samozrejme zmazať blueprint.pak. Za pochopenie ďakujem.
A ohľadne toho trúbenia - treba stiahnuť opravu, popísané v príspevkoch vyššie. Podľa chuti.

Zajtra vydám nové verzie lokomotív, menovite 1.01, kde budú popísané opravy zahrnuté. Kto chce, nech stiahne opravy, kto nie, nech počká do zajtra a stiahne celý balík odznova.
Braňo
slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Re: Modely Kiski

Příspěvek od slowly »

Ok, zkusim přeinstalovat mašinu, třeba je tam jen nějaká chybka. Díky
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Modely Kiski

Příspěvek od kiski »

slowly, poriadne si prečítaj môj príspevok. Ty tam nemáš žiadnu chybu. Chyba bola v InputMapperi, stiahni si novú verziu tých súborov z odkazu v príspevku nad tvojím a nakopíruj tam, kde je to napísané. Potom bude fungovať aj T, aj Shift+T.
Braňo
slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Re: Modely Kiski

Příspěvek od slowly »

To jo, teď mě šlo o tu jízdu z kopce, že je třeba chyba u mě při instalaci nebo tak něco, proto reinstal ;)
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Modely Kiski

Příspěvek od kiski »

Tak páni, keďže som sa nakoniec spučil, tak som rovno uploadol novú verziu rušňov.

Adresa pre stiahnutie: http://uloz.to/xH4Miezx/141-pack-v1-01-zip
Heslo: bobiny

Opravené oproti V1:
- nefunkčná klávesová skratka pre ručnú brzdu
- zvýšená hlasitosť húkačky

Opravy ostanú ďalej na stiahnutie pre tých, ktorým sa nechce sťahovať nové verzia, ešte mesiac, potom sa zmažú. Odkaz na V1 je však už nefunkčný a funguje len odkaz na V1.01. Vďaka za pochopenie.
Opravený bol aj pôvodný príspevok s adresou na stiahnutie.
Samozrejme, treba odinštalovať pôvodnú verziu a pre istotu ešte premazať cache. A zmazať adresár Kiski, ak náhodou po odinštalovaní ostal v zložke Assets.
Naposledy upravil(a) kiski dne sob 26. zář 2015 21:50:08, celkem upraveno 1 x.
Braňo
slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Re: Modely Kiski

Příspěvek od slowly »

Tak jen pro porovnání, takle se mi rozjíždí s deseti vozy.
https://www.youtube.com/watch?v=SBkbuKc ... e=youtu.be
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Modely Kiski

Příspěvek od KaMat »

Já mám 9.5 promile a 8x Y vozy. Rozjíždí se mi to mnohem rychleji než tobě. (v 1.01)
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Kiski

Příspěvek od Roman »

Ačkoli jsem si předsevzal, že se nebudu vměšovat, tak mi to nedá :)
To co tu řešíte, je problém hry a vůbec ne Kiskiho nastavení Bobiny. Fyzika RW je bídná. Celkem zevrubně Jsme to řešili s Heklem na jeho trati a výsledek je ten, že relativně, ale opravdu jen relativně reálně se to chová s nenaloženými vozy. Pokud máte náklad ložený, RW se chová nekorektně.
A to samé se dá v podstatě říci i o skluzu. Víceméně si lokomotivy sklouznou tak, nějak bez zjevné příčiny.
Tu hru mám rád, mezi železničními simulátory je jednoznačně bezkonkurenční v mnoha ohledech, ale fyzika je bídná....
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Kiski

Příspěvek od Hekl338 »

Zrovna ma Roman predbeheol :D Ja som dospel k nazoru, ze sa to chova realne s prazdnymi vozmi. Vtedy z kopca aj do kopca je to z hladiska fyziky ok. Ovsem, ked vozy nalozite, z kopca ja to fake a do kopca neviem, ci vozen skutocne pripocita len vahu nakladu ale pride mi, ze tam dost zvysi aj jazdny odpor a to vyrazne. Pri jazde z kopca totiz suprava nebude zrychlovat skoro vobec. Pry prazdnych je to vsetko ok. Preto s Y ti to pojde dobre, slowly vsak falsy nalozil a to je ten rozdiel.
Toto je ale celkom zaujimave, stroj ma hrable dole, ale taha ako besny :mrgreen:
Obrázek
slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Re: Modely Kiski

Příspěvek od slowly »

No nevěděl jsem zda je to mašinou, tratí, hrou.... Napadla mě mašina, protože pokud ji vyměním za jinou, rozjede se to rychleji, zřejmě tak jako ostatním. Pokud to dělá jen mě, bude to tedy někde ve hře.
Ty prokluzy s plně loženým vlakem jsou prostě k nasr...., pokud se tak děje nezávisle na sklonu, rychlosti a co jsem si všim tak i počasí. S tím se asi nedá nic dělat, pokud to dělá samotná hra, bohužel :( .
Vlastik

Re: Modely Kiski

Příspěvek od Vlastik »

slowly píše:Tak jen pro porovnání, takle se mi rozjíždí s deseti vozy.
https://www.youtube.com/watch?v=SBkbuKc ... e=youtu.be
Co tu řešíš vždit máš za sebou 880 tun a ta mašina má výkon 2 Mw tak se budeš rozjíždět pomalu,nebo si vezmi postrk. :D
Mám takový tušení že to máš ještě přibržděné,měl by jsi zkouknout pomocí klávesy 5 jestli to už celé je odbržděné,protože ty vozy odbrždují déle.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Modely Kiski

Příspěvek od KaMat »

Vlastik píše:
slowly píše:Tak jen pro porovnání, takle se mi rozjíždí s deseti vozy.
https://www.youtube.com/watch?v=SBkbuKc ... e=youtu.be
Co tu řešíš vždit máš za sebou 880 tun a ta mašina má výkon 2 Mw tak se budeš rozjíždět pomalu,nebo si vezmi postrk. :D
Mám takový tušení že to máš ještě přibržděné,měl by jsi zkouknout pomocí klávesy 5 jestli to už celé je odbržděné,protože ty vozy odbrždují déle.
Podívej se na to video znova :)

Hekl, Roman: ok moje chyba :D Příště musím napodobit podmínky na max :D
Odpovědět