Dílna Sašule

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Odpovědět
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od sasule »

Aktualizoval jsem balík infrastruktury, stahujte zde.

Přibyla guma na přejezdy, přejezd beton (toto jsou první pokusy s loft objekty možná ještě časem upravím), kilometrovníky a návěstní upozorňovadla na tyči (rozměr 29x79cm). Více info na uvedeném linku.
alesmafia1
Příspěvky: 115
Registrován: stř 26. srp 2015 14:42:59
Bydliště: Podbořany

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od alesmafia1 »

děkuji supr :) ;)
Brtnik
Příspěvky: 66
Registrován: stř 08. bře 2017 20:58:04

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od Brtnik »

....prosimtě,ten balík infrastruktry 2016 se může zmazat nebo se má nechat?
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od sasule »

Ano, smaž to a nainstaluj nový balík, ideálně už verzi 20170808.
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od sasule »

Díky návštěvě České Třebové a povídání s Michalem jsem se pustil do mechanických návěstidel.
Zde malá ochutnávka animací ramen https://youtu.be/6YxJ5TuHFys
Modelově to ještě hotové není a skripty se pomalu rodí. Návěstidla zatím umí signalizovat stůj, volno, volno+40; ale ještě neumí reagovat na projetí vlaku. A předvěsti jsou ještě hudbou budoucnosti...
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od Míla »

Výborná práce Sašo,
mechanická návěstidla na našich tratích stále jsou a jsou funkční. Např. v Pilníkově, Martinicích v Krkonoších či Bohuslavicích nad Metují. Zde, v těchto stanicích, mám ve své trati zatím osazená původní Romanova, která jsou však jen jednoramenná. Takže je na co se těšit.
Hezký den všem.
Pardál
Příspěvky: 36
Registrován: ned 01. led 2012 17:58:52

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od Pardál »

"ale ještě neumí reagovat na projetí vlaku"

Ahoj,

to ale vůbec modelově není na škodu, i když chápu, že na funkci jízdy dalšího vlaku to má vliv :mrgreen: V provozu taky mechanická návěstidla nereagují hned na jízdu vlaku, neboť signalista (hláskař, hradlař) má za povinnost přestavit návěstidlo na stůj, pokud má jistotu, že ho minulo čelo vaku. Ale v té chvíli on ten vlak přímo sleduje (většinou už jede kolem něj - povinnost sledovat), a tím pádem nemůže přestavit návěstidlo na stůj. Nedávno jsem si koupil pár německých tratí, a zjistil jsem, že některá jejich světelná návěstidla reagují až po projetí celého vlaku kolem nich (až hra zaregistrovala, že je úsek PŘED tímto návěstidlem volný). Nevím, jestli to takhle Němci mají doopravdy, nicméně to vypadalo zajímavě. Jinak pěkný kousky! Ať se daří!
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od sasule »

No v případě RW lze detekovat, kdy vlak začal či skončil projíždět linkem návěstidla.
Šlo by tak zařídit, aby se návěst změnila až po projetí. Určitě je to zajímavý podnět.
Zatím ale stále jsem u toho, že potřebuji, aby se návěstidlo chovalo korektně a tyhle vychtávky budu řešit až poté.
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od sasule »

Už před delší dobou (pardon, myslel jsem, že jsem je sem dal :-( ) jsem pustil ven mechanická návěsidla, dostupná po přihlášení zde:https://sasuletrainz.cz/download/train- ... navestidla. "Kredity" patří i Romanovi, který mi poskytl svůj zdroják předvěsti, jakož i texturu. Mechaniky jsem testoval proti současným Vlastimilovým a i novým Romanovým, kompatibilita je.

Dále, kdyby někdo chtěl, můžu poskytnout sloupy VVN 110kV typ Sedlák, viz obrázky:
https://sasuletrainz.cz/images/public/2 ... 2802_1.jpg
https://sasuletrainz.cz/images/public/2 ... 2835_1.jpg
jiri56
Příspěvky: 61
Registrován: sob 17. kvě 2014 23:53:26

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od jiri56 »

Sasule: Ahoj, chtěl bych se optat jak to vypadá s updatem 854 ( najbrt). Kdy cca půjde ven?
díky
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od sasule »

No... až budou hotové úpravy ;-)
CRR144
Příspěvky: 321
Registrován: pon 24. dub 2017 19:26:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od CRR144 »

Chcel by som sa majstra registrátora spýtať čím je spôsobený tento problém.....

Obrázek

Ide o stupačku na konci dobytčáku. Je tam celá čierna. Takže buď chýba nejaká časť modelu, alebo proste chýba alfa...... :?: Alebo je problém inde?
CRR144
Příspěvky: 321
Registrován: pon 24. dub 2017 19:26:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od CRR144 »

Tak už som na to došiel aj sám. Je to odfláknutá robota. Naozaj netuším prečo keď je milión vecí modelovaných tak práve tá stupačka ktorá je dosť vidieť je takto odfláknutá..... :roll:
anry
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. úno 2014 19:05:11
Bydliště: Starobrno

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od anry »

CRR144 píše: sob 31. bře 2018 9:10:40 Tak už som na to došiel aj sám. Je to odfláknutá robota. Naozaj netuším prečo keď je milión vecí modelovaných tak práve tá stupačka ktorá je dosť vidieť je takto odfláknutá..... :roll:
Darovanému koni na zuby nekoukej. Není ti to blbý takto remcat? Copak za to platíš? Můžeš být rád i za to co tu je.
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od Kal000px »

No, zrovna on právo na připomínky k modelu má :) Až budeš mít taky tolik odmodelováno, tak pak něco říkej
Jede jede mašinka..
CRR144
Příspěvky: 321
Registrován: pon 24. dub 2017 19:26:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od CRR144 »

Ja si myslím, že aj keď sa autor nevyjadril, tak berie na vedomie. Je len na ňom či to aj opraví.
Danzas32
Příspěvky: 29
Registrován: pon 19. bře 2018 20:10:14

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od Danzas32 »

dávam kaloopxovy za pravdu vies kolko za jednou malou budovau vydelovanou v blendri stojí námahy môžeme me byť radi že tvorcovia modelou ich davajú na stiahnutia zdarma potom sa mozes cudovat ze vela modelou ostava neverejnich kvoli takim kritizerom ako si ty
anry
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. úno 2014 19:05:11
Bydliště: Starobrno

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od anry »

Kal000px píše: ned 01. dub 2018 0:39:24 No, zrovna on právo na připomínky k modelu má :) Až budeš mít taky tolik odmodelováno, tak pak něco říkej
Já to myslel dobře, nevěděl jsem že do toho má co kecat.
CRR144
Příspěvky: 321
Registrován: pon 24. dub 2017 19:26:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od CRR144 »

Danzas32 toto forum nepodporuje laikovanie ako u MSTS fora, inak by som ti ho dal. Za tvoju sladkú nevedomosť. :D
anry píše: ned 01. dub 2018 15:27:25 Já to myslel dobře, .....
O tom nepochybujem. Akurát skutočnosť je taká, že nech sa ktokoľvek ozve s čímkoľvek, tak sa tu hneď objaví milión advokátov , ktorí to myslia dobre......často nechápajúc vôbec nič. Viď Danzas32 ktorí súhlasil s Kal000px a pritom do mňa sa pustil. A za toto sú zodpovedný hlavne aktívny tvorcovia.....90 percent tvorcov pri každej prkotine trieska dvermi a sťahuje downloady zablokuje stránky a kto vie čo ešte.....Potom je každý poondiaty , že keď sa niečo kritického napíše, či sa pán tvorca neurazí a nestiahne sa s obehu......Toto je vizitka hlavne skinárov a niektorých rádoby-modelárov aby som neurazil tých skutočných modelárov.....
Danzas32 píše: ned 01. dub 2018 15:15:32vies kolko za jednou malou budovau vydelovanou v blendri stojí námahy
Neviem. Používam 3dsmax. Ten textový prejav radšej nehodnotím. Sám robím chyby.
Danzas32 píše: ned 01. dub 2018 15:15:32 potom sa mozes cudovat ze vela modelou ostava neverejnich kvoli takim kritizerom ako si ty
Nie. Modely ostávajú neverejné preto, lebo väčšina ľudí ktorí sú dnes aktívny (a najviac to robia taký, čo len kradnú a konvertujú), sú rozmaznaný spratkovia čo neznesú nič okrem chváli. Nie sú odolný voči ničomu.....
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od sasule »

Díky za hlášení chyby. Modelům by určitá renesance slušela, teď to ale pro mě není priorita. Dva roky ležely, no teď se na ně sahalo jen díky Jirkovi (Blade77) a jeho inspiraci shaderem TrainUberShader.fx. Takže snad/možná časem.
Výjimka jsou ještě nové zvuky, které dodal Kal000px - to ještě půjde ven (zvuky nešly ven, protože v době vypuštění veze 0.0.3 ještě "nebyly na skladě" ;) ).
Odpovědět