Dílna Sašule

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Odpovědět
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od sasule »

Přiznávám bez mučení, že mě to dnes vytočilo.
Říkal jsem si, že jim napíšu, ale jim stejně maily nechodily, tak to asi bylo zbytečné. Uvidíme, jak se k tomu postaví.

Každopádně, slušní lidé mají dveře otevřeny.
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od Michal »

Jejich admin, pokud se nemýlím, tady má dokonce dva účty. Před Vánoci, když tu hrál to divadlo, si zřídil nový. Asi aby byl inkognito. Tak třeba sem něco napíše. Já ho kdysi přes ten web kontaktoval. Dokonce odpověděl, ale jednání arogantní a náprava stavu dosud žádná.
Uživatelský avatar
Petr1989
Příspěvky: 59
Registrován: ned 18. srp 2013 21:48:09

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od Petr1989 »

sasule píše:Mrzí mě to, ale pro porušení zákazu umístění modelů na jistý nejmenovaný web, jsou 854ky do nápravy staženy z veřejného downloadu.
Je škoda, že na hloupost jiných lidí bude nejvíce bit člověk, který model chtěl získat legální cestou a bohužel to nestihl.

Tak snad se to podaří co nejdříve dořešit. :(
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od Josef72 »

Koukal jsem, že na stránkách http://railworks.ofpmafia.eu/dl je vesele vystavena a odkaz ke stažení směřuje na "ULOZTO.cz". To je tedy síla.
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od sasule »

Co už mám dělat?
Odpověď mimo urážek na Facebooku žádná. Jediným řešením mi přijde veškeré soubory nechat jen pro registrované a ještě zaheslovat. Stejně jako má Jacek řešené zvuky do MSTS.

Edit:
Trochu jsem to počítal a za cca 12 let, co dělám věci pro TRS a později RW se mi nic takového nikdy nestalo. Je to dost smutné.
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od Kal000px »

To si děláš srandu? To už na tom OFP fakt nevědí co by..
Jede jede mašinka..
Uživatelský avatar
Pikku
Příspěvky: 149
Registrován: sob 07. čer 2008 14:57:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od Pikku »

A pak se všichni diví, že modeláři dělají jen pro sebe a své kamarády nebo přestanou s modelařením vůbec. V této situaci nemám naprosto žádnou chuť dodělávat a zveřejňovat balíček s 810 nebo další stroje z naší dílny. Nehledě na již hotovou 751 119 :(
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od kuboss »

hele, mam napad ako by to mohlo fungovat, existuje nejaky neverejny komunikacny kanal s tvorcami modov - nieco ako multichat? Alebo koho najlepsie kontaktovat?
Uživatelský avatar
Pets
Příspěvky: 106
Registrován: čtv 03. bře 2016 17:34:54
Bydliště: Brno

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od Pets »

Patřím k těm, co pro TS nic nebo téměř nic nevytvořili, ale přesto si dovolím připojit svůj názor. Piráti byli a budou, ale nechci se smířit s tím, že jeden, dva lidé nebo kolik jich je za OFP mají takovou moc, že zastaví nebo zničí celou komunitu. Zaregistroval jsem se na stránky Sašule Trainz , ale co víc mohu udělat nevím. Ještě je tu jedna věc, které, přiznám se, nerozumím: Je špatně i umístění odkazu na určité stránky - třeba např. na Sašule Trainz nebo je špatně jen odkaz přímo na příslušný download. Ptám se proto, že např. na odkaz pikku.msts...jsem mockrát narazil na různých stránkách- i zahraničních.
vojtas06cz
Příspěvky: 23
Registrován: ned 07. čer 2015 12:04:53

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od vojtas06cz »

Přesně jak píše Pets, piráti byli, jsou a budou, s tím nikdo nic neudělá. Jinak včera jsem si stáhl 854 a super práce, mockrát děkuji.
Hulvát
Příspěvky: 34
Registrován: sob 10. led 2015 8:42:04

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od Hulvát »

Čus, asi to bude vypadat jen jako hloupý rejpání, ale vyjádřit se snad můžu. Já nechápu, co je sakra za problém, že se šíří nečí model třeba přes to OFP.
Dobře, pochopím, když se někdo sere z modelem a chce za něj nějaký peníze, že mu warez vadí, ale nemůžu pochopit, když dá kdokoliv svoji
tvorbu ke stažení jako freeware, že ho štve, že se to někde šíří. Nebo to není freeware a chce třeba vydělávat peníze na stránkách za reklamu, no dobře, to je sice krásná vize, ale vsadím se, že většina lidí používá adblock, tak jaký pak vydělávání? Nebo se pletu? Ona nejaká firma někomu něco zaplatí když to chodí tak jak to chodí? Vždyť teď brečí i youtuběři, že z toho maj pomalu houby z voctem. Náklady na web? Proč by to mělo někoho zajímat v době, kdy existuje uložto a podobně? Za to se neplatí, že se tam uploaduje, ne? Já sám jsem si dal práci a dal na uložto VHSky starších závodů Formule 1 a jen pro to, aby si mohli zavspomínat i ostatní a nedovolil bych si nikdy za to něco chtít.
Neberte to tak že na někoho konkrétně ukazuju, nikoho z vás moc neznám a těch modelů si moc vážím, ale tyhle žabomyší války jsou fakt na palici. Vždyť pro bežného uživatele není přece zlej nápad, že je někde něco pohromadě v nějakej databázi a přehledně. Nebo jsem vadnej já? Hmm?
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od Josef72 »

Nemusíš to chápat, stačí to respektovat. Jestli ne, tak jsi součástí problému.
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od sasule »

Vidím to tak, že databáze je super sexy fajná věc.

ALE: Zařazení do databáze by mělo být podmíněno souhlasem autora. Také by o zařazení měl autor vědět a ne se to muset dozvědět od 3. osoby.

Neumím si představit, že bych na svoje stránky dal link na stažení Bardotek bez toho, abych o to požádal Romana a Pikka a tito mi to oba schválili.
Uživatelský avatar
Petr1989
Příspěvky: 59
Registrován: ned 18. srp 2013 21:48:09

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od Petr1989 »

Pikku píše:A pak se všichni diví, že modeláři dělají jen pro sebe a své kamarády nebo přestanou s modelařením vůbec. V této situaci nemám naprosto žádnou chuť dodělávat a zveřejňovat balíček s 810 nebo další stroje z naší dílny. Nehledě na již hotovou 751 119 :(
Já patřím k uživatelům co nic nevytvořil, ale nestydím se za to, jelikož každý nemůže umět modelovat. O to víc mě mrzí nastalá situace, a jistě nejen mě. Bohužel žádný autor není můj známý, aby mi model poslal. Já nikoho nemohu nutit aby své modely zveřejňoval nebo mi je posílal, ale byla by obrovská škoda Vaše skvělé modely nemít možnost získat jen kvůli několika zabedňencům. Jediné, co mohu dělat je bojkotovat OFP a totéž doporučit všem kamarádům.

No nic, snad si to ještě rozmyslíte. Hezký večer a nadcházející sváteční pondělí. :)
Uživatelský avatar
Pikku
Příspěvky: 149
Registrován: sob 07. čer 2008 14:57:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od Pikku »

Petr1989 píše:...
No nic, snad si to ještě rozmyslíte. Hezký večer a nadcházející sváteční pondělí. :)
Člověk z toho nemá tu radost co by mohl mít. Pak není důvod spěchat nebo se nějak snažit.
seriozo
Příspěvky: 46
Registrován: ned 13. říj 2013 14:06:26

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od seriozo »

Moc kohoutů na jednom dvorku a každý by chtěl vládnout :D .Nic proti každá skupina at už tady na foru nebo na ofpm. máte svůj podíl viny proč nastala tahle situace.Každý z vás elitních modelářů dospěl do takové fáze že si nenechá mluvit jak to má dělat .Jsem tu od r. 2013 a o pomoc když byl větší problém pomohli tak tři lidi až čtyři na foru. Jen ty jsi mezi nima nebyl Sasule .......
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od Josef72 »

Můžeš to trochu líp vysvětlit ? Čím skupina autorů na tomto foru zavinila stávající situaci ? A jak to souvisí s tím, že ti sasule v minulosti v něčem nepomohl ?
Majkl
Příspěvky: 172
Registrován: sob 02. kvě 2015 11:21:35

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od Majkl »

Tahle situace je opradu na prd.. Díky bandě ko**tů se vlastně ostatní nedostanou k jejich modelům a nebo tratím.
Jsem rád za každý model a trať od aktivních lidí. ( vím že je to časově náročné a je to jejich koníček a ne práce)
Bylo by celkem dobré na ty jejich kontakty pořád dokola psát a prostě je otravovat tak dlouho, dokut to všechno nesmažou. Je mi jasné že jsem asi hodně naivní, ale když jim tam napíše každý člověk, co tohle čte, tak si to asi možná uvědomí
Další možnost by byla.. model zaheslovat.. Ale to by zase asi autor nedělal nic jiného, než rozesílal hesla :(
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od kuboss »

seriozo píše:Každý z vás elitních modelářů dospěl do takové fáze že si nenechá mluvit jak to má dělat
lol, kazdy z nich ma predsa uplne a vyhradne pravo si modelovat ako chce, s podmienkami akymi chce, atd. Takze sa obavam, ze oni si nemusia nechat kecat do prace. A pride mi to celkom logicke.
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od Míla »

seriozo píše:Moc kohoutů na jednom dvorku a každý by chtěl vládnout :D .Nic proti každá skupina at už tady na foru nebo na ofpm. máte svůj podíl viny proč nastala tahle situace.Každý z vás elitních modelářů dospěl do takové fáze že si nenechá mluvit jak to má dělat .Jsem tu od r. 2013 a o pomoc když byl větší problém pomohli tak tři lidi až čtyři na foru. Jen ty jsi mezi nima nebyl Sasule .......
Promiň, ale toto je tak trochu nefér. Co s tím má společného Saša? Saša už pomohl mnoha lidem, jak s vysvětlením problému, tak i skutky. A že jeho model není pouze na jeho stránkách, je, bohužel, dnešní realita. Ale za to on nemůže. A vyčítat mu, že ti nepomohl...
Odpovědět