Dílna Sašule

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Odpovědět
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od kiski »

V tomto dávam za pravdu Romanovi - je pekne demotivujúce, keď sa s niečím chlap vytrápi, až má niekedy chuť hodiť do koša všetko, a potom, keď sa konečne dielo podarí, a je nato patrične hrdý, tak niekto napíše, že do trafficu dobré... Možno to dotyčný ani tak nemyslel, ale vyznie to blbo, no...
Uživatelský avatar
Petr1989
Příspěvky: 59
Registrován: ned 18. srp 2013 21:48:09

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od Petr1989 »

Ahoj,


model vagonu je podle mě super. Skvěle se hodí do souprav se 141 nebo s Bardotkami.

Těším se na další tvorbu a přeji hodně zdaru. ;)
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od sasule »

Kdo má zájem, zveřejnil jsem vrata do průmyslového areálu. Fungují a nastavují se jako přejezd.

Balík je ke stažení zde http://sasuletrainz.cz/download/train-s ... ch-objektu.
Balík mám v plánu průběžně doplňovat.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od kuboss »

klobuk dolu, toto je riadna vychytavka.. Pamatam si ze som to prvykrat videl v nejakom addone pri vstupe do fabriky boeingu alebo takeo volaco americke to bolo. A prednedavnom som premyslal ci by sa to nedalo spravit... a tebe sa podarilo :mrgreen:
Jerryssimo
Příspěvky: 74
Registrován: sob 27. čer 2015 22:41:02

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od Jerryssimo »

Úžasná práce! Děkuji moc!!!
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od sasule »

Na mých stránkách jsem zveřejnil update balíku ČD Bdmtee.

Děkuji Malardovi za textury pro vůz č. 299, který je nově součástí balíku.

Stahujte zde
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od sasule »

Něco málo z vývoje x54:

Implementoval jsem osvětlení soupravy:
https://plus.google.com/102901831494390 ... QeD6rUyw7s

854 + 054 352 mají upravené podvozky a na přípojeném voze jsou nově madla.
https://plus.google.com/102901831494390 ... b9tzWiwb78

Dále na voze 954 je upraveno řízení na ruku, kdy mašina šla chybně z výkonu.
František Dvořák
Příspěvky: 62
Registrován: ned 06. zář 2015 17:54:33
Bydliště: Zábřeh na Moravě

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od František Dvořák »

Nádhera :D
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od kiski »

Vyzerá to pekne. Len osobne by som sa s takými vecami ako sú pružiny nezaoberal. Len to berie polygóny, a hlavne, je to viac-menej pre "šotoušov" :) Ale samozrejme je to tvoj model a tvoja práca, a toto je len môj názor.
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od sasule »

@kiski - zas tolik poly si to nevezme a podle mě to tak vypadá lépe. A občas trpím neblahým pocitem, že když to tam nebude, tak bude hodně lidí nadávat :-) Takže trochu s nadsázkou se asi nezavděčím nikomu :-D
Teď vážně - pružiny řešené pomocí alfa kanálu mě tam štvaly už od prvních verzí někdy v roce 2009, takže to jsem prostě musel předělat ;-)
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od Hekl338 »

Každý ma iny pohlad na to, kde su detaily potrebne. Mne napriklad na tom screene podvozkov prve prastilo do oci hranatost zaoblenia strechy toho vozna, vypruzenie som si popravde vsimol az po precitani debaty, co sa tu riesi :) Poly asi tolko nevadia, ved v prvom LODe moze mat to vypruzenie kludne polovicu. Za mna staci na vypruzenie "valec" s dobře vytienovanou texturou:D Pekne to mas.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od kiski »

Tiež som nemal na mysli textúru s alfakanálom, ale skôr to, čo popisuje Hekl - dobre vytieňovanú fototextúru namapovanú na valec. Mám to tak riešené u Bobín a bude to tak riešené aj u Plecháča a ak čas dá, aj u ďalších modelov. Ale ako píšem - máš to pekné a model je tvoj, čiže si to môžeš urobiť, ako sa ti páči :D
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od Vlastik »

zas tolik poly si to nevezme a podle mě to tak vypadá lépe. A občas trpím neblahým pocitem, že když to tam nebude, tak bude hodně lidí nadávat :-) Takže trochu s nadsázkou se asi nezavděčím nikomu
Vsak ano,dobra priprava pro TSW budes mit potom min prace s upravou,kdyz to bude v TS nepouzitelne. :D
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od Jurajs_89 »

S okny na cele budes jeste neco delat? Takhle, jak je to bez detailu to neni moc pekne :( .
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od sasule »

@Jurajs_89: Asi jak na tu mašinku koukám dennodenně, tak už pro oči nevidím... Takže, přiznám se, do čel jsem do vydání nechtěl vrtat.

Určitě chci dodělat rolety, madla dostanou příruby (doufám, že používám správnou terminologii ;-) ) - to snad něco málo ještě přidá.

Tak jako tak, už nějak cítím, že souprava musí jít mezi lidi, a to i za cenu několika odsuzujících komentářů...
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od Vlastik »

Tak jako tak, už nějak cítím, že souprava musí jít mezi lidi, a to i za cenu několika odsuzujících komentářů..
Urcite lepsi vydat jako v beta verzi a potom podle komentaru to renovovat,tolik muj nazor.
Oddy_CZ
Příspěvky: 36
Registrován: pon 08. pro 2014 21:39:36

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od Oddy_CZ »

My co nic neumíme by sme měli s tichostí obdivovat vaše výtvory a né si poroučet. Takže za mě super model a hlavně že to tu hru zase trošku oživý. Jen tak dál. :o
NGe
Příspěvky: 27
Registrován: stř 10. čer 2015 15:54:28

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od NGe »

Možnost bety je pro možnost připomínkování a pomoci vývoje modelu fajn, ale kolik připomínek bude na místě ?
Každopádně model chválím, vypadá to moc pěkně, hlavně se mi líbí scriptová stránka modelu :)
Chtěl bych se zeptat jestli se něco měnilo v cabu, od doby co byl vydán pro Trainz, kde to ještě bylo takové pusté. Každopádně již tehdy se s katrem jezdilo fajn, takže v RW si myslím, že to bude parádní počin ! Moc se těším a přeji mnoho zdaru a trpělivosti při tvorbě ! :)
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od sasule »

@NGe: Aktuální stav kabiny. Snad Tě a ostatní nezklamu.
Od Trainz verze se změnil ovládací pult - je zaoblený, je přidáno oplechování oken, vlastně celá okna jsou přepracována. A samozřejmě skript je kompletně nový. Oproti trainz verzi je přidáno ARR.

ObrázekObrázekObrázek

Pro srovnání - poslední verze pro Trainz (pár let stará):
Obrázek
NGe
Příspěvky: 27
Registrován: stř 10. čer 2015 15:54:28

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od NGe »

Tak zklamání by to nebylo v žádném případě :D Ale děkuji za info i tyto změny tomu dost přidali ! :)
Odpovědět