Vozy ředy B od Train-Motion

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
motorak28
Příspěvky: 59
Registrován: stř 02. bře 2016 11:14:00

Vozy ředy B od Train-Motion

Příspěvek od motorak28 »

Dobrý den, koupil jsem si sadu vozů řady B od Train-Motion (https://www.train-motion.com/product/cd ... full-pack/) a chtěl bych se zeptat, zda se nějak dá oddělat tato cedulka: https://ctrlv.cz/wpUz. Děkuji mnohokrát.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Vozy ředy B od Train-Motion

Příspěvek od kiski »

Tá tabuľka sa zobrazuje, aj keď sú spojené vozy medzi sebou, či len na voľnom nepripojenom konci vozu?
Braňo
motorak28
Příspěvky: 59
Registrován: stř 02. bře 2016 11:14:00

Re: Vozy ředy B od Train-Motion

Příspěvek od motorak28 »

Zobrazí se ve chvíli, kdy se rozsvítí koncový pozičky.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Vozy ředy B od Train-Motion

Příspěvek od kiski »

Aha. Takže to nie je súčasť hlavného modelu. To je dobre, možno by sa s tým dalo dačo urobiť... A keď pozičky nesvietia, tak ten terčík nie je zobrazený? Zrejme pomocou alfakanálu by sa s tým možno dalo niečo pobádať. Ja tie vozy nemám, takže viac ti neporadím, iba toto - nájsť textúru, na ktorej je ten terčík, zapamätať si jej názov, potom otvoriť samotný 3D model vozu, dať vyhľadávať názov tej textúry, podľa toho zistiť typ shaderu, a ak je to typ, ktorý podporuje alfakanál - transparenciu, tak upraviť textúru...
Braňo
motorak28
Příspěvky: 59
Registrován: stř 02. bře 2016 11:14:00

Re: Vozy ředy B od Train-Motion

Příspěvek od motorak28 »

Bohužel, takto šikovný nejsem. Všechny soubory mají rumunské názvy a překladač... Vždyť ho známe. A další věci, jako "otevřeme 3D model vozu", jsou pro mě španělská vesnice. To by chtělo hold člověka, který ty vozy má. (A je zkušenější, než já :) )
CRR144
Příspěvky: 321
Registrován: pon 24. dub 2017 19:26:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Vozy ředy B od Train-Motion

Příspěvek od CRR144 »

Chtiac , nechtiac sa mi vynorila známa veta: čemu to holduješ mladej..? :lol: :lol: :lol:

Ten terčík nie je nijak veľký, takže by stačila úprava textury na farbu čelníku a splynul by s pozadím. A na to netreba veľký kumšt.
motorak28
Příspěvky: 59
Registrován: stř 02. bře 2016 11:14:00

Re: Vozy ředy B od Train-Motion

Příspěvek od motorak28 »

Tak jo, zkusím tu texturu najít. První otázka, za kterou mě asi ukamenujete: V čem se otvírá ten .TgPcDx?
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Vozy ředy B od Train-Motion

Příspěvek od kiski »

RW Tools... prekonvertovať na .tga s alfakanálom, potom ďalej s tým pracovať...
Braňo
motorak28
Příspěvky: 59
Registrován: stř 02. bře 2016 11:14:00

Re: Vozy ředy B od Train-Motion

Příspěvek od motorak28 »

Mám takovej dojem, že jsem tu texturu našel, ale myslím, že je někde chyba: https://ctrlv.cz/PmLD
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Vozy ředy B od Train-Motion

Příspěvek od kiski »

To je v poriadku. Je to textúra po kompresii... Treba kliknúť na to veľké tlačítko, kde je napísané:

"If TgPcDx file appears covered by a grid click here to convert to a viewable picture" :lol:
Braňo
motorak28
Příspěvky: 59
Registrován: stř 02. bře 2016 11:14:00

Re: Vozy ředy B od Train-Motion

Příspěvek od motorak28 »

Už jsem na to přišel, konvertoval jsem to a vzniklo toto: https://ctrlv.cz/P8x8
Teď s tím mám dělat co?
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Vozy ředy B od Train-Motion

Příspěvek od kiski »

Keďže si to skonvertoval do formátu .jpg, a nie .tga, ako som ti radil, tak už nič :) :)

TGA formát podporuje alfakanál, takže otvor to v nejakom grafickom programe, prekonvertuj na .tga, potom rozlož ten skonvertovaný .tga súbor na jednotlivé vrstvy - R,G,B,A, a vrstvu A - alfakanál zmeň na celý čierny. Uložiť, následne späť prekonvertovať najprv na .ace pomocou RWAceTool - nachádza sa v hlavnom adresári Railworks a potom pomocou Blueprint Editoru na TgPcDx. A prepísať pôvodnú textúru...

A ešte stále nie je isté, že to bude fungovať - záleží aj od použitého shaderu, či podporuje transparentnosť...
Braňo
motorak28
Příspěvky: 59
Registrován: stř 02. bře 2016 11:14:00

Re: Vozy ředy B od Train-Motion

Příspěvek od motorak28 »

Programem Format Factory jsem obrázek převedl do .tga. Ty další informace prosím v češtině :) (v tomto případe ve slovenštině ;) )
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Vozy ředy B od Train-Motion

Příspěvek od kiski »

No ja nemám k tomuto už čo napísať. Zrozumiteľnejšie to neviem. Každý grafický program je iný. Ja robím v GIMPe.
Braňo
motorak28
Příspěvky: 59
Registrován: stř 02. bře 2016 11:14:00

Re: Vozy ředy B od Train-Motion

Příspěvek od motorak28 »

Já to dělám prvně v životě... A v paint.netu. Ale děkuji moc!
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Vozy ředy B od Train-Motion

Příspěvek od kiski »

Tak práve Paint.net by som nedoporučoval. Predsa len je potreba trošku sofistikovanejší grafický editor, minimálne ten GIMP, ktoý je free.
Braňo
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Vozy ředy B od Train-Motion

Příspěvek od kiski »

Ja už som si to u seba opravil... Mne sa to už nezobrazuje. Bolo ale treba trochu viac, ako zmeniť textúru.

Je to takto - tá placatá somarina na konci je scenery objekt, ktorý je priradený k samotnému vozy ako child. Zrejme sa to tým pádom obsluhuje cez skript. Vymazať z blueprintu to len tak nejde, pretože potom by skript nefungoval. Pôvodný objekt používa shader, ktorý síce podporuje priehľadnosť, ale nemá túto možnosť bohužiaľ aktivovanú. Takže mi ostalo len vytvoriť nový jednoduchý objekt so správnym shaderom, vlastnú textúru s čiernym alfakanálom, a vytvoriť klon pôvodného blueprintu, ktorý patril k objektu. Sú to defacto 4 malé súbory, 2 pôvodné sa prepíšu. Ale funguje to.

Ak chceš, pošlem, nechcem zato nič. Pre mňa to bola otázka 5 minút. A bude to fungovať pre všetky vozy Y od Train Motion, lebo je to univerzálny objekt - je súčasťou balíka TM_CD_Y_deps_v1_0 (deps zrejme znamená dependences - závislosti). Takže to nie je v balíku jednotlivých vozňov.

Obrázek
Naposledy upravil(a) kiski dne stř 23. říj 2019 12:34:19, celkem upraveno 1 x.
Braňo
CRR144
Příspěvky: 321
Registrován: pon 24. dub 2017 19:26:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Vozy ředy B od Train-Motion

Příspěvek od CRR144 »

Šikuľka. Jediné čo ma na týchto vozoch štve je to mega okno na dverách. Ani zlé mapovanie nie je tak veľký problém ako to okno....Chcú zato 50-eur čo je podľa mňa viac než dosť za takto odvedenú prácu.

Asi budem musieť nieťo upraviť a urobiť nejaké varianty, ja alebo Blade aby sme mali dobré vozne aj zadara.....
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Vozy ředy B od Train-Motion

Příspěvek od kiski »

Tak ja som si ten jeden vozeň samozrejme nekúpil... ;) Škoda, že som nezohnal celozelený, iba túto českú máčanku, ale na testy to postačilo. Má to ale aj zopár výhod - keď sú vozy od tohoto autora spojené medzi sebou, tak majú spojené aj hadice napríklad, takisto pasažieri sú vlastné modely postavičiek, atď atď... Nie sú zlé, a komu nevadia veci tebou popisované, tak po malých úpravách sa z toho dali vydolovať možno aj celkom pekné ČSD skiny...
Braňo
CRR144
Příspěvky: 321
Registrován: pon 24. dub 2017 19:26:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Vozy ředy B od Train-Motion

Příspěvek od CRR144 »

Ja som si na test stiahol celí pack....

Obrázek

Napamätám sa kde, takže kto by chcel link ani sa neunúvajte, ale po odskúšaní som to zase celé zmazal. Páčia sa mi tie modely, ale 50 eur za komplet balík, to je veľa.
Odpovědět