Dílna Hekl

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Odpovědět
anry
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. úno 2014 19:05:11
Bydliště: Starobrno

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od anry »

Hekl338 píše:
anry píše:Zdravím, nechci bejt za rejpala, ale takový výhled z kabiny už zůstane? Vždyt přes to tzv. špinaví je videt v tom tunelu víc jak přes ten průzor od stěrače. To si potom s tím tunelem nemusí nikdo tak hrát, protože je stejně kulový vidět. Promiňte, ale toto mě přijde být divný. Já vím že autor si s tím oknem chtěl pohrát tak, aby to vypadalo co nejrealičtěji, ale za takovou cenu? Loko je čistá, tak proč ne okna, no vubec se netěsím na noční scénář, to bude požitek. Mašiny jsou jinak super.
Obrázek
Možno si to nabuduce v nocnom sceńari vyskusaj a az potom pis prispevok. V noci sa to chova spravne, jak v tunely tak aj mimo neho. Cez den je to,ako mas na obrazku, toto je na kazdom modely, ktory ma sklo s efektom dazda, cim spinavsie, tym sa to prejavi viac, bohuzial sprava sa to nerealne. Opravoval som to na pulte-sklo merakov, na toto som zabudol. Su dve moznosti, bud si ho "vycistis" sam-textura je splocna. Alebo počkáš, az vyjde nejaky další balik 36x, kde vyjde oprava.
Na opravování nejsem zručnej, já si teda počkám, dík. Dobrá práce
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Hekl338 »

Kal000px píše:Hekl: nepomohlo by v ÚV parametrech toho materiálu ubrat svitivost?
Možno ano, momentalne nemam PC. Co pamatam, tak prave nastavnie lesku v UV parametrech nefungovalo ani u normalneho skla, ani u tohoto s efektom dazda. Ci sa to zmenilo, neviem, ale neverim :D Fungoval len jeden parameter a to sila odrazu slnka u obycajneho skla.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od kiski »

Hekl má pravdu, tie UV parametre okrem toho jedného nefungujú korektne.
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Kal000px »

Aha. :D Já si s nima moc nehrál, jen jsem našel na internetu nějaký nastavení, aplikoval jsem ho na svoje okna, ty přestaly svítit jako psí kulky a to mi stačilo. :mrgreen:
Jede jede mašinka..
EliteWayne
Příspěvky: 30
Registrován: ned 20. zář 2015 0:08:10

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od EliteWayne »

Ahoj, jen tak mě napadlo, když při rozjezdu na automatiku chci použít klávesu "y" tak se jen rychle přeskočí takže musím jít do kabiny a tlačítko držet myší. Ale jinak děkuji moc Autorům za tento model, hlavně za skiny. A držím palce při další tvorbě.
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Jurajs_89 »

Napsal bych neco o blbovi, ale radsi ne.
Zlaty podnos (je to strasne daleko - pouze na predchozi strane): http://railsimulator.simtrains.eu/viewt ... 360#p23694
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Tom
Příspěvky: 31
Registrován: úte 30. srp 2011 6:32:27

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Tom »

Jurajs_89 píše:Napsal bych neco o blbovi, ale radsi ne.
Zlaty podnos (je to strasne daleko - pouze na predchozi strane): http://railsimulator.simtrains.eu/viewt ... 360#p23694
Edie, koho myslíš tím blbem? Dotaz je na něco jiného, než dáváš "zlatý podnos"!
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Roman »

Tom píše:
Jurajs_89 píše:Napsal bych neco o blbovi, ale radsi ne.
Zlaty podnos (je to strasne daleko - pouze na predchozi strane): http://railsimulator.simtrains.eu/viewt ... 360#p23694
Edie, koho myslíš tím blbem? Dotaz je na něco jiného, než dáváš "zlatý podnos"!
Dotaz jsem pochopil úplně stejně a opravdu se to řešilo na výše uvedeném odkazu :) . Určitě se jedná o přepínač režimu jízdy a jeho nemožnosti ovládání klávesnicí v poloze souhlas ;)
EliteWayne píše:Ahoj, jen tak mě napadlo, když při rozjezdu na automatiku chci použít klávesu "y" tak se jen rychle přeskočí takže musím jít do kabiny a tlačítko držet myší. Ale jinak děkuji moc Autorům za tento model, hlavně za skiny. A držím palce při další tvorbě.
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Jurajs_89 »

Tak, ted tim blbem myslim i tebe.
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Roman »

Jurajs_89 píše:Tak, ted tim blbem myslim i tebe.
Tak já blbec jsem, to mi neříkáš nic nového :)
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Michal »

Myslím, že je nejvyšší čas to tu vykydat. :mrgreen:
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Jurajs_89 »

Romane, tebe jsem jim opravdu nemyslel :twisted: :D .
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
jstange
Příspěvky: 83
Registrován: pon 05. srp 2013 19:32:09

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od jstange »

Bylo by prosim mozne ziskat manual z Google Docs i v PDF/jinem zdrojovem formatu? PDF se mi lepe zobrazuje na tabletu, pripadne i kvuli tisku a offline prohlizeni.

Diky moc!
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Vlastik »

jstange píše:Bylo by prosim mozne ziskat manual z Google Docs i v PDF/jinem zdrojovem formatu? PDF se mi lepe zobrazuje na tabletu, pripadne i kvuli tisku a offline prohlizeni.

Diky moc!
To uz jsem taky zebral a bez uspechu. Me by stacili jen ty klavesove zkratky ani to ne. :D
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Michal »

Vždyť to máš stažené doma na Google Drive nebo ne? Tak v čem je problém? :mrgreen:
Já povolovat stažení nebo tisk nebudu, viz debata, která se tu vedla před Vánoci. Prostě nemám zájem na tom, aby se ten dokument povaloval na pochybných webech nebo úložištích.
36X_klavesy.pdf
(147.78 KiB) Staženo 358 x
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Vlastik »

Michal píše:Vždyť to máš stažené doma na Google Drive nebo ne? Tak v čem je problém? :mrgreen:
Já povolovat stažení nebo tisk nebudu, viz debata, která se tu vedla před Vánoci. Prostě nemám zájem na tom, aby se ten dokument povaloval na pochybných webech nebo úložištích.
36X_klavesy.pdf
Nevim jestli to bylo na me,ale dekuji za ty zkratky to si muze clovek vytisknout a prilepit na monitor. :idea:
Vic nepotrebuji.
jstange
Příspěvky: 83
Registrován: pon 05. srp 2013 19:32:09

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od jstange »

Michal píše:Vždyť to máš stažené doma na Google Drive nebo ne? Tak v čem je problém? :mrgreen:
Nevim, jak chapes pojem "doma", ale ja tedy v datacentru nebydlim. ;)

Jinak samozrejme, ze je to pouzitelne, jen to zobrazeni neni jako s PDF prohlizecem, to je cele.

Pokud autor nechce uvolnit vlastni dokument ke stazeni, je to samozrejme jeho vysostne pravo.

Kazdopadne diky za kl. zkratky v PDF a velke diky za cely model tobe i vsem ostatnim, co se na nem podileli. Je vynikajici!
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Michal »

jstange píše: Nevim, jak chapes pojem "doma", ale ja tedy v datacentru nebydlim. ;)
To bylo na Vlastika, který tu psal, že to není problém, že to má na Google Drive.
http://railsimulator.simtrains.eu/viewt ... 610#p23538
Tak mě překvapilo, že to pořád potřebuje. ;) Jedním z důvodů (kromě různých parazitů), proč to chci mít jen online, je to, že manuál průběžně aktualizuju a rozšiřuju.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Roman »

Mám dotaz. Neberte to prosím jako rýpání nebo kritiku. Jen se ptám .

Pořád mi neseděl výkon esa a hlavně zrychlení ve vyšší rychlosti. Když jsem projížděl starší scénáře a zjistil, že nejsem s deseti vozovým rychlíkem schopen dosáhnou rychlosti 140 km/h, nebo při jízdě z Benešova na obě strany do stoupání jedu s bídou 100 km/h, mrknul jsem na charakteristiku a zjistil, že je nereálně nastavena. Tedy, do rychlost cca 40 km/h to sedí pro lokomotivu 362, ale pak je tam nastaven rapidní pokles tažné síly až na takovou hodnotu, že se nedivím tomu nulovému zrychlení při jízdě do stoupání. Jediné co vím, že RW tuto charakteristiku respektuje a je víceméně stěžejní pro tažnou sílu vozidla. Ostatní parametry jsou diskutabilní...
V reále tyto mašiny jezdily přes Vysočinu s deseti (i více) vozovými rychlíky, třeba v minulosti s Jadranem a do těch dvaceti promile problém neměli. Mě na tom kousíčku stoupání v TT spadla rychlost pod 90 km/h.

Je tedy chyba u mě, nebo je ta charakteristika nastavena takto schválně?
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Vlastik »

Treba to nekomu pomuze,zde TCH 363 1,2 serie:
Obrázekfree image uploading
Odpovědět