Dílna Hekl

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Michal »

Romane vidíš? Tak jsem ještě větší blb než ty, když jsem dopustil, aby to tak šlo ven a vůbec mi to nevadilo. :lol:
Děkuji oběma za názory. Znovu opakuji, že já se tím nezabývám a ani zabývat nebudu. Až mi přijde výsledek, tak ho otestujeme a uvidí se, co s tím. ;)
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Vlastik »

Michal píše:Romane vidíš? Tak jsem ještě větší blb než ty, když jsem dopustil, aby to tak šlo ven a vůbec mi to nevadilo. :lol:
Děkuji oběma za názory. Znovu opakuji, že já se tím nezabývám a ani zabývat nebudu. Až mi přijde výsledek, tak ho otestujeme a uvidí se, co s tím. ;)
Jenom me napadla jedna vec,a to ze od urcite verze blueprintu se hodnoty zadavaji v jinych velicinach nez co bylo predtim,takze mozna bude chyba zde . Jelikoz plati veliciny dle anglickych norem. Proto treba ty vykony i hodnoty nesedi. Treba nato myslet. Zadas vykon v KW a ve finale je to polovina v HP a pod. Takze tady jsi osizeny.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od kiski »

V kW to snáď ani nikdy nebolo, či hej?
Uživatelský avatar
JachyHm
Příspěvky: 128
Registrován: stř 08. říj 2014 17:43:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od JachyHm »

kiski píše:V kW to snáď ani nikdy nebolo, či hej?
Nebylo, oficiální vyjádření DTG, který sem klidně v případě zájmu nahodím, akorát bych musel pohledat v mailu, tvrdí, že hodnoty byly do nějaké verze v LbF v BP a kN v Effortech. Od určité verze, nevím teď jestli 13, nebo které, je to v kN, ale zůstaly tam popisky na LbF, Efforty stále v kN... Ale nechová se to korektně... Když jsem tam naprcal reálné hodnoty na 460, vycházející z grafů ještě z dob MEZu a mnou změřených věcí, tak se na klopených obloucích naklápí opačně a ze 14ti promilového kopce (HL - Valašská Polanka) brzdí.. A to tak, že když to nechám být, tak to na těch necelých deseti kilometrech skoro zastaví... :( Takže je to prostě o experimentování... Podařilo se mi konečně to dohnat do stavu, kdy to se 4 vozovou jednotkou +/- sedí, ale totálně to nesedí při 5 ti vozech a proudy jsou při rozjezdu hrozně obrovské a při rychlostech nad 40 km/h se blíží nule... (kolem 20A.. )
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Roman »

JachyHm píše:
kiski píše:V kW to snáď ani nikdy nebolo, či hej?
Nebylo, oficiální vyjádření DTG, který sem klidně v případě zájmu nahodím, akorát bych musel pohledat v mailu, tvrdí, že hodnoty byly do nějaké verze v LbF v BP a kN v Effortech. Od určité verze, nevím teď jestli 13, nebo které, je to v kN, ale zůstaly tam popisky na LbF, Efforty stále v kN... Ale nechová se to korektně... Když jsem tam naprcal reálné hodnoty na 460, vycházející z grafů ještě z dob MEZu a mnou změřených věcí, tak se na klopených obloucích naklápí opačně a ze 14ti promilového kopce (HL - Valašská Polanka) brzdí.. A to tak, že když to nechám být, tak to na těch necelých deseti kilometrech skoro zastaví... :( Takže je to prostě o experimentování... Podařilo se mi konečně to dohnat do stavu, kdy to se 4 vozovou jednotkou +/- sedí, ale totálně to nesedí při 5 ti vozech a proudy jsou při rozjezdu hrozně obrovské a při rychlostech nad 40 km/h se blíží nule... (kolem 20A.. )
Ale však to píšu. Jakékoli ladění je zbytečné. Fyzika vozidel je v TS špatná... Prostě nabouchat reálné hodnoty a nechat to žít vlastním životem.
Hodnoty v tažné síly v bp jsou prakticky k ničemu. Ideální je zadat vyšší a pak to korigovat křivkami. Výkon je stále v Hp.
Ale pokud se s tím někdo chce prát a ztrácet čas ,budiž :D
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Vlastik »

a ze 14ti promilového kopce (HL - Valašská Polanka) brzdí.. A to tak, že když to nechám být, tak to na těch necelých deseti kilometrech skoro zastaví
Az nato ze to nema s charakteristikou nic spolecne,to mas spatne nastavene hodnoty pro adhezi mezi koleji a podvozkem a to za urciteho pocasi,tak jako vestsina modelu ,pak se divi ze z kopce musi tlacit.
Prvni blueprinty mely vic nastaveni jeste nez to spsdlo do zvlastniho okna.
Uz nevim jake ale bylo tam od kazdeho snad 3 druhy velicin a mozna i vic. Uz si nepamatuji se co bylo pred x.lety kdy to nebylo jeste DTG.
Podivej se na stare video,jak to krasne funguje ale to byl rok 2010.
https://youtu.be/DzVpIo_xyYQ
Ted je to vsechno tak domrsene ze nic poradne nefunguje ani navestidla natoz vozidla ani scenare.
3.1.19 Drag Coefficient
Tento údaj se vztahuje k odporu vzduchu vozidla. Tato hodnota je vynásobena
druhou mocninou rychlosti, a tak má větší dopad při vyšších rychlostech. Tento údaj
kombinuje průřez a tradičně uváděný součinitel odporu, který je sám o sobě závislý
na profilu vozidla vystaveného větru.
3.1.20 Rolling Friction
Tento údaj je pro tření kol a ložiskových skříní. Tato položka vytváří konstantní
sílu, a tak má největší dopad při nižších rychlostech.
Dokument od michala rok 2007
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Hekl338 »

Skin pripravil Dominik Daniska. Nie je to jediny skin, ktory sa chysta od tohto autora.
Obrázek
Obrázek
K tej vasej debate. Vlasto, to spadovisko funguje aj dnes. Jedine, co posrali, ze akonahle vozen podporuje naklad a nalozis ho, prestane fungovat fyzika ako ma. Pri prazdnom vozni to funguje podla mojho testovania ok. Jedine, ze by to s akt 2017 domrvili este viac, coz by neprekvapilo :D
alesmafia1
Příspěvky: 115
Registrován: stř 26. srp 2015 14:42:59
Bydliště: Podbořany

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od alesmafia1 »

super :) :P
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Vlastik »

K tej vasej debate. Vlasto, to spadovisko funguje aj dnes. Jedine, co posrali, ze akonahle vozen podporuje naklad a nalozis ho, prestane fungovat fyzika ako ma. Pri prazdnom vozni to funguje podla mojho testovania ok. Jedine, ze by to s akt 2017 domrvili este viac, coz by neprekvapilo
Lozeny jsem nezkousel,nicmene to nema smysl jelikoz kdyz ho nalozim tak to vahu neripocte. Zrejmne pocitali ze vsechny vagony se daji nalozit a tak je vaha pro lozeny i kdyz je prazdny.
Nekdo to resi tim ze vydava lozeny,prazdny, ale tyto nemaji moznost nakladky tak to je na houby.
Ja ted resim proc kdyz dam restart scenare z nabidky tak se restartuje ale s puvodnim nastavenim,pritom kdyz vyjedu do nabidky tak tam je nove nastaveni,prijde mi ze tohle uz taky nefunguje korektne. Potom rozdil mezi druhem standard a jizdni rad,je to same.
Jo dominik mel pekne skiny co mi kdysy poslal,urcite to ozivi provoz. Hlavne to dobre pojmenovat aby v tom nebyl gulas.
Uživatelský avatar
JachyHm
Příspěvky: 128
Registrován: stř 08. říj 2014 17:43:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od JachyHm »

K čemu je teda pak pole "FreightMass", když to nepřipočte k hmotnosti vozidla?
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od sasule »

@JachymHM: Můžeš to nějako ověřit, zda to chodí? Myslím, že ve skriptu jsou funkce cca "GetTotalMass" nebo nějak podobně. Hodnota by se při nakládce/vykládce měla měnit, chápu-li to dobře...
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Roman »

sasule píše:@JachymHM: Můžeš to nějako ověřit, zda to chodí? Myslím, že ve skriptu jsou funkce cca "GetTotalMass" nebo nějak podobně. Hodnota by se při nakládce/vykládce měla měnit, chápu-li to dobře...
Ano. Hmotnost nákladu se opravdu připočte k váze prázdného vozu, ale v tu chvíli se změní fyzikální vlastnosti dotyčného vozidla a jeho jízdní vlastnosti se stávají nereálnými. Dříve bylo na tuto problematiku upozorňováno a Hekl se věnoval testům za účelem potvrzení či vyvrácení této domněnky.
Shrnuto: TS neumí korektně pracovat s loženými vozy.
František Dvořák
Příspěvky: 62
Registrován: ned 06. zář 2015 17:54:33
Bydliště: Zábřeh na Moravě

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od František Dvořák »

Zdravím, omlouvám se za moji neschopnost, ale jak mám nastavit tu automatickou indikaci proudu? V návodě jsem to moc nepochopil. Díky za vysvětlení.
peeto3
Příspěvky: 2
Registrován: sob 19. pro 2015 18:42:15

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od peeto3 »

Pekný večer prajem, chcel by som sa opýtať jednu vec k automatike Esa - vám ostatným funguje dobre obmedzenie pomerného ťahu? Lebo nikde som o tom nevidel žiadnu zmienku a neviem či niečo robím zle, alebo len nechápem, ako to má v skutočnosti fungovať :) Vidno to napr. aj hneď na začiatku tohto videa: https://youtu.be/zL2G9LzqrAk Obmedzenie je nastavené na 7/12, po podržaní v súhlase sa pomerný ťah zvýši na cca 75% a začne akoby oscilovať nejakých +/- 5%, lenže nenápadne sa o nejaké to percento stále zvyšuje a v čase 0:45 je už na 100% nezávisle na tom, ako bolo pôvodne nastavené obmedzenie. U seba som potom ešte skúsil za jazdy znížiť obmedzenie na 1/12, čo iba ubralo ťah na nejakých 80% a znovu sa pomaly zvyšoval až na 100.
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Michal »

Když je to tak na mém videu, tak to bude nejspíš správně. :twisted: A teď vážně. Takhle to opravdu funguje. Je to omezení tahu při rozjezdu na automatiku. Ve vyšších rychlostech už nemá vliv. Zkus si přepínat 1-12 při rozjezdu z nuly. Tam ten rozdíl bude nejmarkantnější. Jakmile potom začnou klesat proudy, tak si automatika přidá, až nakonec může jet na 100% poměrného tahu.
František Dvořák
Příspěvky: 62
Registrován: ned 06. zář 2015 17:54:33
Bydliště: Zábřeh na Moravě

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od František Dvořák »

peeto3 píše:Pekný večer prajem, chcel by som sa opýtať jednu vec k automatike Esa - vám ostatným funguje dobre obmedzenie pomerného ťahu? Lebo nikde som o tom nevidel žiadnu zmienku a neviem či niečo robím zle, alebo len nechápem, ako to má v skutočnosti fungovať :) Vidno to napr. aj hneď na začiatku tohto videa: https://youtu.be/zL2G9LzqrAk Obmedzenie je nastavené na 7/12, po podržaní v súhlase sa pomerný ťah zvýši na cca 75% a začne akoby oscilovať nejakých +/- 5%, lenže nenápadne sa o nejaké to percento stále zvyšuje a v čase 0:45 je už na 100% nezávisle na tom, ako bolo pôvodne nastavené obmedzenie. U seba som potom ešte skúsil za jazdy znížiť obmedzenie na 1/12, čo iba ubralo ťah na nejakých 80% a znovu sa pomaly zvyšoval až na 100.
To je dáno tíhou vlaku. Aby vlak dosáhl požadované rychlosti tak se musí navolit vyšší poměrný tah. Já osobně nastavuji omezovač na číslo kolik mám vozů.
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Michal »

František Dvořák píše:To je dáno tíhou vlaku. Aby vlak dosáhl požadované rychlosti tak se musí navolit vyšší poměrný tah. Já osobně nastavuji omezovač na číslo kolik mám vozů.
S prominutím, tohle je naprostý nesmysl.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Roman »

František Dvořák píše: To je dáno tíhou vlaku. Aby vlak dosáhl požadované rychlosti tak se musí navolit vyšší poměrný tah. Já osobně nastavuji omezovač na číslo kolik mám vozů.
Jak to děláš u nákladu, když máš třeba 40 vozů? To otáčíš tím pakeťákem pořád dokola jako když natahuješ plechovou žabičku na klíček?
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Jurajs_89 »

Me by spis zajimalo, na jaky stupen jede pri LV :lol: .
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Roman »

Jurajs_89 píše:Me by spis zajimalo, na jaky stupen jede pri LV :lol: .
Hmm, asi o jednu pozici zpět na 12 :roll:
Pardon, prosím do odpadu :)
Odpovědět