Dílna Hekl

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Michal »

Zkouška nového nastavení trakční charakteristiky:
https://youtu.be/JjLQBAKCCxM
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Vlastik »

Jurajs_89 píše:Me by spis zajimalo, na jaky stupen jede pri LV :lol: .
No pri LV jede na jednu motorovou skupinu. :D
peeto3
Příspěvky: 2
Registrován: sob 19. pro 2015 18:42:15

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od peeto3 »

Michal píše:Když je to tak na mém videu, tak to bude nejspíš správně. :twisted: A teď vážně. Takhle to opravdu funguje. Je to omezení tahu při rozjezdu na automatiku. Ve vyšších rychlostech už nemá vliv. Zkus si přepínat 1-12 při rozjezdu z nuly. Tam ten rozdíl bude nejmarkantnější. Jakmile potom začnou klesat proudy, tak si automatika přidá, až nakonec může jet na 100% poměrného tahu.
Ďakujem za vysvetlenie :)
Uživatelský avatar
Daniel Marek
Příspěvky: 78
Registrován: ned 13. dub 2014 17:42:04
Bydliště: Úpice

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Daniel Marek »

Zdar chlapi, dokázal by mi někdo poradit s "problémečkem" u Esa? Zkoušel jsem to rozjet i za pomoci návodu, nic, ale předchozí verzefungovala.. Bližší info o problému je v popisku videa
https://youtu.be/3XNLY0ZjpQA
Dík
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Michal »

Já myslím, že tu mašinu máš pořád trochu zabržděnou, i když to tak na první pohled nevypadá. Víc by bylo vidět na HUD panelu. Nech ji na začátku úplně odbrzdit.
Uživatelský avatar
Daniel Marek
Příspěvky: 78
Registrován: ned 13. dub 2014 17:42:04
Bydliště: Úpice

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Daniel Marek »

Ja ji odbržďuji i normálně naplno, tady mi to jen trochu nevyšlo, už se s tím peru dva dny, prostě to nejede. :(
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Michal »

Natoč ještě jedno video se zapnutým HUD panelem. Dej rychlé nahození, vlakovou brzdu do O a nech naplnit brzdové potrubí na 5 bar. Mezitím si můžeš nachystat třeba tu automatiku. Na HUD panelu musíš vidět, že ti vlak úplně povolil. Pokud zůstane přibržděný, tak je problém a nepůjde ti do jízdy. Jo a zkus ještě předtím pro jistotu přes menu hry smazat cache.
Uživatelský avatar
Daniel Marek
Příspěvky: 78
Registrován: ned 13. dub 2014 17:42:04
Bydliště: Úpice

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Daniel Marek »

Dobře, natočím ho, cache jsem mazal, tak nevím.. Možná bude chyba právě v tom odbrždění
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Michal »

Jsem o tom na 100 % přesvědčený. ;)
Uživatelský avatar
Daniel Marek
Příspěvky: 78
Registrován: ned 13. dub 2014 17:42:04
Bydliště: Úpice

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Daniel Marek »

V brzdach to nebude, mám tady v rohu vypsány hodnoty, Train Brake 64% self lapped, Loco a dynamic Brake 0%, Brake pipe pressure 5.0 BAR, Main reservoir pressure 9.5 Bar a RW reservoir pressure 5.0 BAR...
Uživatelský avatar
JachyHm
Příspěvky: 128
Registrován: stř 08. říj 2014 17:43:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od JachyHm »

Daniel Marek píše:V brzdach to nebude, mám tady v rohu vypsány hodnoty, Train Brake 64% self lapped, Loco a dynamic Brake 0%, Brake pipe pressure 5.0 BAR, Main reservoir pressure 9.5 Bar a RW reservoir pressure 5.0 BAR...
Na to se vykašli, pochybuju, že by se Michalovi povedlo překecat hru, aby se ingame vzduchotechnika chovala podle jeho scriptu... Ale podle videa máš nějaký 2 BARy v potrubí, což je rozhoděn málo a vůbec jsi neodbržďoval... Dal jsi ze závěru rovnou do J a Jízda snad potrubí neplní ne? Pro to nedáš normálně do odbržděno a nestojíš na parkovačce? A ve válcích něco bude, protože ta ručička není úplně na nule...
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Michal »

Daniel Marek píše:V brzdach to nebude...
Tak si to mysli, ale v tom případě nebudeš jezdit. ;)
JachyHm píše:Na to se vykašli, pochybuju, že by se Michalovi povedlo překecat hru, aby se ingame vzduchotechnika chovala podle jeho scriptu...
Přesně tak. Vzduch u enginu hry si žije svým vlastním životem bez ohledu na skript lokomotivy. Na začátku musí dojít nejdřív k inicializaci a synchronizaci brzd. To se děje právě při prvním úplném odbrždění vlaku. Na tom videu k tomu evidentně nedošlo, mašina má pořád požadavek brzdy, a jelikož požadavek brzdy je nadřazený požadavku jízdy, tak mašina do jízdy nejde.
Uživatelský avatar
Daniel Marek
Příspěvky: 78
Registrován: ned 13. dub 2014 17:42:04
Bydliště: Úpice

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Daniel Marek »

Nevím, já to nechal v režimu O asi 10 minut a mašina stále nejela, odbržděná byla i mašina, tak nevím, napadlo mě ještě, jestli se to třeba jen blbě nestáhlo ze stránky, ale to by se snad ani nerozbalilo
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Michal »

Můžeš natočit to video s postupem, který jsem ti popsal výše, a se zapnutým grafickým HUD panelem (F4)? Z toho dokážu vyčíst, co jednotlivé systémy mašiny dělají. Takhle je to jen vaření z vody. Nikdo jiný tu stejný problém nehlásil, tak předpokládám, že chyba ve skriptu není.
Stáhlo se ti to správně, ale je otázka, jestli se ti to i správně nainstalovalo. Já osobně dávám přednost manuální instalaci, protože jsem se setkal s tím, že při instalaci z rwp mi to někdy neaktualizovalo/nenakopírovalo soubory.
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Vlastik »

Já osobně dávám přednost manuální instalaci, protože jsem se setkal s tím, že při instalaci z rwp mi to někdy neaktualizovalo/nenakopírovalo soubory.
Ano,vestsinou jsou to soubory co jsou zamcene tak ty nezaktualizuji,je potreba je odinstalovat a potom nainstalovat novou verzi,od jiste doby nechavam vsechno odemcene.
lubobo234
Příspěvky: 8
Registrován: sob 20. úno 2016 15:48:47

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od lubobo234 »

Michal ja som mal ten istý problém a všetko som robil podla návodu min. 10x a nič ani ťuk. Potom ma to prestalo baviť tak som to nechal tak a tiež som to inštaloval z rwp. No skusim to rozbaliť do zložky potom sa uvidí. Dám vedieť ako som dopadol.
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Michal »

Jak psal Vlastik a taky je to uvedeno v readme u modelu, je potřeba nejdřív odinstalovat starou verzi, aby se zabránilo těm případným konfliktům u souborů.
A ještě jedna poznámka obecně. Správně budou fungovat jen oficiálně vydané modely. Ty různé pokoutné předělávky, kterými se hemží internet, fungovat nebudou.
Uživatelský avatar
Daniel Marek
Příspěvky: 78
Registrován: ned 13. dub 2014 17:42:04
Bydliště: Úpice

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Daniel Marek »

Co se týče mazání, tak já to nechal smazat přes utility a pak pro jistotu ještě manuálně smazal všechno že složky Hekl. Zkusím tedy jen nakopírovat to do složky, třeba to pomůže. To video natočím až v pondělí, protože mám počítač na intru
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Roman »

https://www.youtube.com/watch?v=lxuLO_EqiD8
Nestalo se mi to poprvé. Absolutně s tím nejde nic dělat. Jen jsem teď vypozoroval, že tato situace nastane při použití klávesové zkratky Shift+ +.
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Michal »

To je chyba obsluhy klávesnice. Zůstalo ti stisknuté manipulační tlačítko + u okna. Je to vidět na konci videa. Totiž kombinace Shift+ + je pro ARR+ a samotné + je pro manipulační tlačítko +. Jak funguje mapování víš, takže jsi prostě tím pluskem tlačítko stiskl, ale neuvolnil...
Odpovědět