Dílna Hekl

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Odpovědět
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Roman »

Jo, ale když to nastavím správně, nic se nemění. A proč jde mašina do výkonu i když to mám v manuálu? To asi nebude chyba obsluhy klávesnice :roll:

Edit: Jo a normálně mi zůstávají stisknuté klávesy (obsluha blbcem jako já) třeba tři a nic se neděje jen při Shift ++. Tak nevím....
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Michal »

Vždyť ti to povídám. Viselo ti tam stisknuté manipulační tlačítko +. To se chová úplně stejně jako poloha + u rajčáku. V automatice ti to navyšuje cílovou rychlost, v manuálu ti to pomalu přidává výkon.
Konkrétně tady: https://youtu.be/lxuLO_EqiD8?t=3m11s
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Roman »

Už je mi to jasné ;) . Říkám že jsem blb. A proč Ti zůstávají tedy ty tlačítka viset? Já zprovoznil mnoho kabiny a nikde ten problém není?
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Michal »

To je problém simulátoru obecně. Lze to nasimulovat u jakéhokoliv tlačítka. Například píšťala (B). Stiskni B, tlačítko půjde dolu. Stiskni k tomu Shift, tlačítko je stále dole. Uvolni B (ale stále drž Shift), tlačítko zůstane dole. Uvolni i Shift a tlačítko bude pořád dole. Vysvětlení je jednoduché. Pro stisk i uvolnění je potřeba stejná klávesová kombinace. V mém příkladu samotné B. Výše uvedeným postupem jsi však stiskl B, ale uvolnil Shift+B. A to simulátor neveme, takže B má stále za stisknuté. Podobné je to s tím +. Tam je navíc problém v tom, že obě ty kombinace (+ i Shift++) existují a každá ovládá něco jiného. Je mi jasné, jak se to u tebe děje. :) Ty zmáčkneš Shift i + "současně". Jenže někdy je to + rychlejší, takže ti ovládá manipulační tlačítko. Správný postup by měl být, že zmáčkneš a držíš Shift, k tomu stiskneš a uvolníš + a nakonec uvolníš i ten Shift. ;)
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Roman »

Michal píše:To je problém simulátoru obecně. Lze to nasimulovat u jakéhokoliv tlačítka. Například píšťala (B). Stiskni B, tlačítko půjde dolu. Stiskni k tomu Shift, tlačítko je stále dole. Uvolni B (ale stále drž Shift), tlačítko zůstane dole. Uvolni i Shift a tlačítko bude pořád dole. Vysvětlení je jednoduché. Pro stisk i uvolnění je potřeba stejná klávesová kombinace. V mém příkladu samotné B. Výše uvedeným postupem jsi však stiskl B, ale uvolnil Shift+B. A to simulátor neveme, takže B má stále za stisknuté. Podobné je to s tím +. Tam je navíc problém v tom, že obě ty kombinace (+ i Shift++) existují a každá ovládá něco jiného. Je mi jasné, jak se to u tebe děje. :) Ty zmáčkneš Shift i + "současně". Jenže někdy je to + rychlejší, takže ti ovládá manipulační tlačítko. Správný postup by měl být, že zmáčkneš a držíš Shift, k tomu stiskneš a uvolníš + a nakonec uvolníš i ten Shift. ;)
Jasně, ale když definuješ tlačítko jako ToggleControl, problém se minimalizuje. Maximálně nedostatečným stiskem nedosáhneš spouštěcí hodnoty, ale určitě nedojde ke konfliktu. Klávesovou zkratku potřebuješ pouze ke stisku tlačítka....
Nevím, třeba k tomu máš důvod, ale já to mám jinak a je klid.... Výjimkou jsou samozřejmě houkačky a podobná tlačítka (asi tedy i to +), která je třeba držet, ale zde myslím, že stačí dosáhnout spouštěcí hodnoty.
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Michal »

Já měl za to, že při ToggleControl ti to každým stiskem přepíná mezi polohami. Čili jeden stisk zapne, další stisk vypne a tak dokola.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Roman »

Michal píše:Já měl za to, že při ToggleControl ti to každým stiskem přepíná mezi polohami. Čili jeden stisk zapne, další stisk vypne a tak dokola.
Já na to mrknu Michale až bude chvilka. Já si taky kulový pamatuju. Ale vím, že definici pro puštění klávesy mám jen tam, kde je to třeba...
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Vlastik »

Poprve od vyjiti finalni verze jsem se chtel projet,ale nestiham jizdni doby se Spesnakem na trati PBO,vyjedu z pardubic a 120 km/h mam uz v kostenicich :D Potom jsem to vzdal,musel bych jet jak rychlik.
Jak jste daleko stim update TM,kvuli tomu abych stihl jizdni dobu jsem musel nechat lidi v pardubice zastavka. :D
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od kiski »

Vlastik, update TM??
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Michal »

Vlastiku, co jsi to měl za spěšňák, že jsi ho nemohl rozjet? :lol:
TM - že by trakční motory? Předpokládám, že upravená trakční charakteristika půjde ven až s nějakou větší aktualizací es. Navíc stále není hotová. Takže ani já sám nedokážu říct, kdy to bude.
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Vlastik »

Michal píše:Vlastiku, co jsi to měl za spěšňák, že jsi ho nemohl rozjet? :lol:
TM - že by trakční motory? Předpokládám, že upravená trakční charakteristika půjde ven až s nějakou větší aktualizací es. Navíc stále není hotová. Takže ani já sám nedokážu říct, kdy to bude.
Klasika 7 vagonu,puvodne jsem chtel osobak co jezdil z masarycky s 11 vozy,ale kdyz jsem videl tohle tak jsem to vzdal,jinak jsem zkusil i jine vozy a stale stejne.
Aha takze spackany vanocni darek,asi se mel reklamovat,jezdit se 2 vagony me nebavi.
Vetsi aktualizace es ,to je na dalsi petiletku ci co? Byl to vanocni darek tak by mela byt reklamace ihned a ne az za 5 let.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od kiski »

Narážal som nato, že Vlastik asi myslel update TCH, nie TM :)
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Hekl338 »

Vlasto, ak sa ti nepaci darcek, tak ho nepouzivaj , je to proste. Reklamuj si pay objekty, tu sa mozes akurat tak rozpisovat, co ta serie. TCH nie je jedina vec.
Dokoncil som jeden starsi projekt, ktory sa tu vala uz pol roka, ak nie viac. Su to vozy od dua Javurek/Hurka Apeer 004 a 009, Bpeer 007 a Bdsheer 101: http://imgur.com/WnD1dNx http://imgur.com/6pj8bxZ http://imgur.com/m4ZKHhT TS nadalej nepodporuje nastavit rozdielne chovanie skla v noci a cez den, takze je na voz aplikovany denny a nocny rezim skla, aby sa to chovanie zatmaveneho skla spravalo jakz takz realne.
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Michal »

Vlastik píše: Klasika 7 vagonu,puvodne jsem chtel osobak co jezdil z masarycky s 11 vozy,ale kdyz jsem videl tohle tak jsem to vzdal,jinak jsem zkusil i jine vozy a stale stejne.
Aha takze spackany vanocni darek,asi se mel reklamovat,jezdit se 2 vagony me nebavi.
Vetsi aktualizace es ,to je na dalsi petiletku ci co? Byl to vanocni darek tak by mela byt reklamace ihned a ne az za 5 let.
Vlastiku, reklamuj si co chceš a kde chceš. Mně je to úplně jedno. Já si ručím za svůj skript. Takže z mého pohledu je reklamace zamítnuta :!: Teď si můžeš jít stěžovat třeba na lampárnu...
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Vlastik »

Michal píše:
Vlastik píše: Klasika 7 vagonu,puvodne jsem chtel osobak co jezdil z masarycky s 11 vozy,ale kdyz jsem videl tohle tak jsem to vzdal,jinak jsem zkusil i jine vozy a stale stejne.
Aha takze spackany vanocni darek,asi se mel reklamovat,jezdit se 2 vagony me nebavi.
Vetsi aktualizace es ,to je na dalsi petiletku ci co? Byl to vanocni darek tak by mela byt reklamace ihned a ne az za 5 let.
Vlastiku, reklamuj si co chceš a kde chceš. Mně je to úplně jedno. Já si ručím za svůj skript. Takže z mého pohledu je reklamace zamítnuta :!: Teď si můžeš jít stěžovat třeba na lampárnu...
Vsak uz jsem to vyresil, opravil tabulky a ted jsem spokojeny, Pardubice 12 vozu a v Pardubice zastavka uz 140 km/h a do kopce taky tahne,uz nebudu otravovat,radeji udelat sam pro sebe. :D Mohu svobodne jezdit i orient express s 18 vagony.
Michale,jak moc zerou baterii ty zarivky v kabine? Jsem v noci si svitil abych videl na jistice a uz jsem to nenastartoval,baterie chcipla.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Roman »

Vlastik píše:.. Pardubice 12 vozu a v Pardubice zastavka uz 140 km/h...
Hmmm. Tak to je snad reálnější ta originál lína verze :lol:
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Michal »

Vlastik:
No já teda zírám. :lol: Přes Pardubice je 100, pak až někde za zhlavím u Pardubiček (je-li to ta tvá zastávka) je 160. Jestli jsi na těch pár metrech s 12 vozy dokázal zrychlit ze 100 na 140, tak to vůbec nechápu, proč tu řešíš nějaké ladění...
Odběr vidíš na Ametru. Myslím, že jsi první, kdo dokázal vydojit baterky.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Roman »

To jo. Když připočítám délku soupravy, tak jsi mašinou pomalu na zastávce než můžeš začít zrychlovat :lol: :lol: :lol:
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Vlastik »

Michal píše:Vlastik:
No já teda zírám. :lol: Přes Pardubice je 100, pak až někde za zhlavím u Pardubiček (je-li to ta tvá zastávka) je 160. Jestli jsi na těch pár metrech s 12 vozy dokázal zrychlit ze 100 na 140, tak to vůbec nechápu, proč tu řešíš nějaké ladění...
Odběr vidíš na Ametru. Myslím, že jsi první, kdo dokázal vydojit baterky.
No sam vis ze na zhlavi je kousek 60 ,nicmene ,jsem pro testy ignoroval i tu 100 a jel naplno. tu 60 jsem opravil.
to jsi mi pripomnel tu americkou loko,kde nahodim baterie a nez stacim pozapinat pojistky a nastartovat tak baterie chcipne,nevedel jsem ze to bude adrenalinova priprava. Na tvoje masiny lepsi tahat kapesni baterku abych nezakopl o kreslo. :D
Uživatelský avatar
750225lentilka
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 17. dub 2014 11:10:49
Bydliště: Perníkov

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od 750225lentilka »

Nic proti, ale v reálu 140 za Pardubicemi vytáhneš až tak někde u Černé za Bory, ne-li dál. Jako jo, ty esa jsou možná trochu líná, ale ne tolik, abys tady Vlastiku předváděl tyjátr s nejakou reklamací, zpackaným dárkem a podobně. Ty už si fakt do tý pusy nevidíš...
Odpovědět