Dílna Hekl

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Odpovědět
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od kiski »

Prečo by bolo k ničomu? Ja som hovoril o sebe, určite sú hráči, ktorí to dokážu využiť naplno. Pre mňa to proste nie je, to je celé.
Braňo
CRR144
Příspěvky: 321
Registrován: pon 24. dub 2017 19:26:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od CRR144 »

Braňo ty by si sa tiež mal naučiť najskôr čítať než začneš reagovať....
CRR144 píše:To ti je potom celé scriptovanie vz k ničomu......Ten telefón na boku čo je akože k ničomu, je regonik. komunikácia s osadenstvom súpravy plus vyhlasovanie do súpravy....
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Hekl338 »

Myslim, ze nejake prihlasovanie na vysielacke bude nemozne. Vymodelovat mozem cokolvek Michal zrejme taktiez naskriptuje cokolvek. Problem je v TS samotnom, ako sme tu uz raz pisali. Je obmedzene na pocet nodov a uz teraz sme neustale na hrane tohto poctu:D Preto Dg rychlomer, led ARR, led Mirelu, stavy mirelu, rychlosti to vsetko je riesene ako animovane valce. Chceme prihlasovanie na Mirel a uz tam sa obavam, ze to nepojde. To sa uvidi az na zaver,pred nami je este prekopanie diagnostiky a isticovej skrine. Po tom vsetkom sa uvidi, co vobec este mozne bude.
Kaja
Příspěvky: 9
Registrován: úte 27. čer 2017 13:42:22

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Kaja »

Hekl338 píše:Myslim, ze nejake prihlasovanie na vysielacke bude nemozne. Vymodelovat mozem cokolvek Michal zrejme taktiez naskriptuje cokolvek. Problem je v TS samotnom, ako sme tu uz raz pisali. Je obmedzene na pocet nodov a uz teraz sme neustale na hrane tohto poctu:D Preto Dg rychlomer, led ARR, led Mirelu, stavy mirelu, rychlosti to vsetko je riesene ako animovane valce. Chceme prihlasovanie na Mirel a uz tam sa obavam, ze to nepojde. To sa uvidi az na zaver,pred nami je este prekopanie diagnostiky a isticovej skrine. Po tom vsetkom sa uvidi, co vobec este mozne bude.
Děkuji za odpověd :D A hlavně děkuji za Vaši velkou snahu a trpělivost tvořit tak skvělé modely :D :D :D :D
Kohlik
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 16. zář 2010 7:51:28
Bydliště: Praha

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Kohlik »

Zdravím,
taky chci poděkovat za nádherné modely.

Mám dotaz k verzi 1.5.2 + Sounds 15X_V1.4. :
Po nainstalování např. u 151.023 nejsou slyšet zvuky kompresoru (ani pomocného).
TS 2021 - v71.5a - STEAM
AMD Ryzen 5 3600 6-Core Processor, MEM = 64,0 GB, NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER, NVIDIA High Definition Audio
C: NTFS, 1862,4 GB, SSD
Win 10 Education 64bitový

Děkuji za každou odpověď !
Zdraví Zdeněk
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od kiski »

Uviedol si príliš málo informácií... A keďže zatiaľ nikto iný tento problém nehlásil, tak treba najprv u seba odstrániť všetko, čo súviselo so staršími modelmi, najlepšie vymazať, potom nainštalovať všetko nanovo - kabínu, zvuky, aj balík modelov, dať vyčistiť cache hry a skúsiť znova.
Braňo
Dr.Energy
Příspěvky: 12
Registrován: úte 27. led 2015 14:50:21

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Dr.Energy »

Já mám taktéž problém s kompresory. Nejprve byly slyšet, po použití rychlého nahození ztichly. Provedl jsem reinstal packu se zvuky a zvuky kompresorů mi to vrátilo, ale jen částečně - při spuštění kompresorů (jakýmkoliv způsobem) slyším zvuk 10s, poté ustane, i když se jímky dál foukají. PK je v pohodě.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od kiski »

Kedysi dávno mi Michal spomínal, že by to mohly spôsobovať Instance skupiny v zvukových proxy. Nie som si istý, že tento prípad je presne toto, ale možno by stálo zato to vyskúšať to bez týchto skupín. Ovšem treba rátať s tým, že potom napr. pri vypnutí a okamžitom zapnutí kompresorov by bolo počuť chvíľu aj dobeh aj nábeh (nakoľko u X5X nie je tento zvuk rozdelený na nábeh, beh, a dobeh ako napr. u Esa, ale je v celku...).

Osobitný .rwp balík pripravovať kvôli tomu nebudem, pretože u mňa ide všetko ako má. Môžem ale na skúšku pripraviť verziu proxy blueprintov bez instancii. Treba ich nakopírovať na správne miesta a originály zazálohovať, ak by niečo zlyhalo.

Bude záujem?
Braňo
Echineo
Příspěvky: 109
Registrován: pon 28. lis 2016 18:49:41
Bydliště: Poprad, Slovensko

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Echineo »

kiski píše:Bude záujem?
Určite áno, ja mám tiež problém so zvukmi kompresorov. Niekedy idú a niekedy nie, no stačí reštartovať hru a zase fungujú ako majú. :)
Kohlik
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 16. zář 2010 7:51:28
Bydliště: Praha

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Kohlik »

Zdravím,

já mám opačnou zkušenost.
Znovu jsem vše odinstaloval, nainstaloval, spustil Cache a výsledek :

Konkrétně 151 023:

Vytvořím nový jednoduchý scenář jízdy sólo loko z A do B. Po spuštění jdou zvuky obou kompresorů OK.
Po restartu scénáře ve hře už jde jen zvuk pom. kompresoru.
TS 2021 - v71.5a - STEAM
AMD Ryzen 5 3600 6-Core Processor, MEM = 64,0 GB, NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER, NVIDIA High Definition Audio
C: NTFS, 1862,4 GB, SSD
Win 10 Education 64bitový

Děkuji za každou odpověď !
Zdraví Zdeněk
CRR144
Příspěvky: 321
Registrován: pon 24. dub 2017 19:26:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od CRR144 »

Len taká podotázka. Odstránili ste všetko, aj 150 aj 350 ? Modely, kabíny zvuky a aj retro ČSD kusy? Lebo toto mi pripadá, že ste nedali preč úplne všetko.....
Echineo
Příspěvky: 109
Registrován: pon 28. lis 2016 18:49:41
Bydliště: Poprad, Slovensko

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Echineo »

CRR144 píše:Len taká podotázka. Odstránili ste všetko, aj 150 aj 350 ? Modely, kabíny zvuky a aj retro ČSD kusy? Lebo toto mi pripadá, že ste nedali preč úplne všetko.....
Samozrejme ;)
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od kiski »

@Kohlik: Ak je to tak, ako píšeš, tak je to presne tými Instance skupinami. Ok, tak sem dám krátku opravu na vyskúšanie, ak to pôjde, tak potom by sa vydala oprava oficiálne. Tým, ktorým to nejde ako má, podujmete sa na test? Čím viac hráčov to otestuje, tým relevantnejší výsledok.

Ovšem rátajte s tým, čo som napísal vyššie. Inak by oprava bola oveľa zložitejšia, ale keďže moja úloha neboli zvuky, zaoberať podrobnejšie sa s tým nebudem.

EDIT:

Tu sú tie proxy blueprinty na vyskúšanie:

https://uloz.to/!15LUj3yb4XMt/15x-extsounds-proxyxml
https://uloz.to/!Plq9MxkrTDq7/15x-extsounds-proxybin

Oba súbory patria do zložky Assets/Hekl/RailVehicles/Audio/ovladace. Pôvodné súbory predtým zazálohovať !!!
Braňo
Kohlik
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 16. zář 2010 7:51:28
Bydliště: Praha

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Kohlik »

Zdravím,

u mne to pomohlo. Zatím vše OK u různých mašin. Budu dále zkoušet.

Děkuji za opravu !
TS 2021 - v71.5a - STEAM
AMD Ryzen 5 3600 6-Core Processor, MEM = 64,0 GB, NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER, NVIDIA High Definition Audio
C: NTFS, 1862,4 GB, SSD
Win 10 Education 64bitový

Děkuji za každou odpověď !
Zdraví Zdeněk
Dr.Energy
Příspěvky: 12
Registrován: úte 27. led 2015 14:50:21

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Dr.Energy »

Taky mi to pomohlo
Díky moc! :D
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od kiski »

OK, tak ešte poskúšajte rôzne kombinácie, napr. zapnúť, hneď vypnúť a opätovne zasa zapnúť kompresor, či sa tie zvuky nebudú cez seba nejak extra "prekrikovať" :)
Braňo
Echineo
Příspěvky: 109
Registrován: pon 28. lis 2016 18:49:41
Bydliště: Poprad, Slovensko

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Echineo »

No môžem povedať, že som vyskúšal všetky rušňe 15X najmenej raz, všelijako možne som zapínal a vypínal kompresory a nikdy sa nestalo, že by sa zvuky "zbáznili" alebo nedajbože vôbec nenaskočili. :)
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od kuboss »

až teraz som sa dostal ku vyskúšaniu kabíny a môžem povedať že je naozaj super, veľmi rád si teraz opätovne zahrám scenáre s 15x ;) Ďakujem!

15x u mňa trochu padali prachom, týmto sa opäť vyšvihli :D
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Hekl338 »

Prislo mi par SZ, jak ohladne dalsej tvorby, tak nejake ziadosti o radu atd. Vsetkym sa tymto ospravedlnujem, ze som posledne mesiace vôbec nereagoval. Tvorba bola dlhodobejsie stranou, nakolko som riesil vaznejsie problemy. Do toho problem s GK, ktora musela na reklamacku. GK je spat ok. Budem mat zase postupne viac casu, takze k tvorbe sa samozrejme vratim.
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Michal »

Aby se neřeklo, že se vůbec nic neděje. :mrgreen:
https://youtu.be/MKfYHRzzPvQ
Odpovědět