Dílna Hekl

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Michal »

JachyHm píše: čtv 18. dub 2019 23:12:44 Tak když se ti jinde dopsat nedá... :lol:
Co třeba SZ, e-mail,... :)
JachyHm píše: pát 19. dub 2019 14:12:02 ID zjistit jde.
Bohužel ho ale dost tvůrců zneužívá k číslování lokomotiv, takže to pak není GUID, ale číslo lokomotivy...
A to bude stejné na více scénářích.
Neřekl bych, že zneužívá. Od toho to tam přeci je. Teprve v momentě, kdy lokomotiva vlastní číslování nemá, použije hra svůj GUID.
Uživatelský avatar
JachyHm
Příspěvky: 128
Registrován: stř 08. říj 2014 17:43:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od JachyHm »

Od toho to tam právě není.
Pokud jsou ve hře dvě lokomotivy se stejný GUID, který ale v tomhle případě není unikátní, takže jenom GID, tak se prokazatelně mění některé systémové ovladače synchronně. Např. DoorsOpenCloseLeft/Right, většina ingame ovladačů zvuků aj., takže opravdu platí, že to musí být GUID. To samozřejmě lze různě prefixovat a suffixovat, ale rozhodně ne měnit ve smyslu dvou stejný GUID na scénáři (nebo vůbec ve hře, to ozkoušené nemám, ale vzhledem k tomu, že se s GUID pracuje i právě při ukládání, tak by to mohlo dělat neplechu).
Sám jsem s tím měl na 460 dost velké problémy, kdy vůbec nešly otevírat dveře, jenom proto, že druhá souprava co mělo AI a měla stejný GUID stála mimo perón. Jakmile se posunula na perón, tak dveře otevřít šly.
JH
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Michal »

Bavíme se o tom samém? Číslování lokomotiv/vagonů? Vždyť je to popsané v manuálech a samo DTG to tak používá. Tak jak to, že to k tomu účelu podle tebe neslouží? Druhá věc je, když nějaký autor udělá ten seznam možných čísel tak malý, že se mu pak ve scénáři opakují. To problém je. Souhlasím. Ale to je lemplovina autora. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Michal »

Jack.Grave píše: pát 19. dub 2019 13:21:37 Našel jsem v dokumentaci k programu LuaCreator tohle:

Kód: Vybrat vše

function file OpenHTML(name)
	filepath= "Routes\\".. RouteGUID .. "\\Scenarios\\" .. ScenarioGUID .."\\en\\" .. name
	file= io.open(filepath,"w+")
	return file
end
Třeba ten řádek filepath= by mohl být zajímavý a jako odpich k něčemu užitečný. Jack

P.S. já *.lua a programování nerozumím jen jsem odkoukal nějaké drobnosti jak si naskriptovat pár volovinek do aktivit. J
sasule píše: pát 19. dub 2019 14:08:03 Jen je otázka, zda a kde lze zjistit to RouteGUID a ScenarioGUID.

EDIT: ve skriptu pro konkrétní scénář by to nebyl problém, ale zase jak to předat mašině. Nehledě k tomu, že i mašina by měla mít nějaké svoje ID, dle kterého by šlo poznat, která data které mašiny načítáš, nebo ukládáš.
Tohle je bohužel falešná stopa. Proměnné RouteGUID a ScenarioGUID má autor definované na začátku skriptu konkrétního scénáře. Není to tedy nic, co by zjišťoval dynamicky z jádra hry.
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Michal »

Jack.Grave píše: pát 19. dub 2019 14:14:08 Mňa ten chlapík co je zodpovědný za DR BR 50.35 Rekolok na to přišel, co se zkusit ho zeptat? Jack
Pokud tady myslíš ten konfigurační soubor, tak to náš problém také neřeší. Uložit soubor s informacemi není problém. V jeho případě je to konfigurační soubor mašiny platný pro všechny scénáře a je uložený v adresářové struktuře mašiny. Pro Save/Load je ale potřeba uložit aktuální konfiguraci do adresáře příslušného scénáře (minimálně pro přehlednost), tedy je potřeba vědět GUID tratě a scénáře, aby se dala korektně nastavit cesta ukládání souboru. A samozřejmě při načítání potom vzít správný konfigurační soubor...
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od kiski »

Najlepšie bude sa nato vykašlať :) :)
Braňo
Hulvát
Příspěvky: 34
Registrován: sob 10. led 2015 8:42:04

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Hulvát »

Ahoj, okolnostmi jsem byl donucen přeinstalovat TS, hra mě padala. Už se mě podařilo dostat spoustu věcí do kupy, ale aktuálně mám problém se zvuky na 151/150. Stahoval jsem aktuálně dostupné soubory na http://www.modely-msts.cz/ a je to čistá instalace. Zvláštně zní lokomotivní brzda a přeskoky odporových stupňů, zní to jako když někdo bouchá do plechovýho sudu gumovou palicí :D Viz video: https://youtu.be/-LPg5s5RioE Je to kraťoučký test, že jedu jako prase, neřešit prosím.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od kiski »

Máš k dispozícií lepšie zvuky? Lebo my nie.
Braňo
Uživatelský avatar
JachyHm
Příspěvky: 128
Registrován: stř 08. říj 2014 17:43:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od JachyHm »

kiski píše: pon 23. pro 2019 20:11:56 Máš k dispozícií lepšie zvuky? Lebo my nie.
Ještě lepší dotaz:
Jel jsi na té lokomotivě někdy? Lebo my ano.
JH
CRR144
Příspěvky: 321
Registrován: pon 24. dub 2017 19:26:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od CRR144 »

Lenže on má pravdu. Netreba ho hneď zotrieť. To cvakanie je nahrávané za zhodenej mašiny kde to dobre počuť. Je to vlastne zvuk zopnutia stykačov.Lenže pri nahodenej mašine to nepočuť. Maximálne prví jazdný stupeň kde sa ti až po zopnutí rozbiehajú ventilátory. Potom už si to musíš vyslovene chcieť všimnúť aby si to pri tom rámuse počul.
Mne osobne to nevadí, pretože to dokážem odignorovať aj vďaka tomu, že ma naučila tvorivá komunita radšej nič neokomentovať.

Výsledok zvykne biť divoký. Stiahnutie tvorby, praštenie dverami , okamžitý nálet všetkých rektrálnych alpinistov autora.
Uživatelský avatar
JachyHm
Příspěvky: 128
Registrován: stř 08. říj 2014 17:43:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od JachyHm »

CRR144 píše: úte 24. pro 2019 11:11:25 Lenže on má pravdu. Netreba ho hneď zotrieť. To cvakanie je nahrávané za zhodenej mašiny kde to dobre počuť. Je to vlastne zvuk zopnutia stykačov.Lenže pri nahodenej mašine to nepočuť. Maximálne prví jazdný stupeň kde sa ti až po zopnutí rozbiehajú ventilátory. Potom už si to musíš vyslovene chcieť všimnúť aby si to pri tom rámuse počul.
Mne osobne to nevadí, pretože to dokážem odignorovať aj vďaka tomu, že ma naučila tvorivá komunita radšej nič neokomentovať.

Výsledok zvykne biť divoký. Stiahnutie tvorby, praštenie dverami , okamžitý nálet všetkých rektrálnych alpinistov autora.
Tak to teda rozhodně nesouhlasím. Na většině 15x je to DOST slyšet i za jízdy. I za běžících ventilátorů. Přiznávám že v rámci jednotlivých kusů se to dost liší, ale to bohužel v TS dost věrohodně simulovat nelze.
A oslovení rektální Alpinista si teda silně vyprošuju. Část těch zvuků jsem nahrával já, pokud si pamatuju na 150 224. Dost možná právě ty stykače. Takže mě dost uráží když pak přijde nějaký člověk který evidentně tu lokomotivu viděl někde z projíždějícího vlaku a přirovnává zvuky k "bouchání do plechovýho sudu gumovou palicí". Tím spíš vzhledem k faktu že nebýt Dominicka tak stále všechny české modely znějí jako míchačka na beton.
Pak se nemůžeš autorům divit že praskají dveřmi.
JH
CRR144
Příspěvky: 321
Registrován: pon 24. dub 2017 19:26:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od CRR144 »

Autori sú precitlivený už na všetko a hlavne sa správajú ako nedotknuteľný. (česť výnimkám) Ty si nemusíš nič vyprošovať. Ty sám si autor, takže rektrálny alpinista sa na teba nevzťahuje.,. Treba čítať pozorne , potom popremýšľať a až následne začať reagovať. Je to ťažké ja viem, sám s tým bojujem, ale dá sa to. :lol:

p.s: aby sa zase na tom neurazil nikto iný tak to vysvetlím , lebo som bol presvedčený že tomu rozumiete. Ale tak vidím, že nie.

Rektrálny alpinista autora: je bežný užívateľ , ktorí sa chce natoľko zavďačiť autorovi (často dúfajúc v nejakú osobnú výhodu s tohto správania od samotného autora ) že pri akomkoľvek náznaku nejakého nesúhlasu, alebo nejakej kritike, aj keď oprávnenej sa zletia na daného kritizovateľa ako osy a štípu hlava, nehlava. Toto sa deje často pre samotné správanie autorov, ktorí sa akejkoľvek kritike bránia a hneď reagujú stiahnutím tvorby s obehu. Pre strach s tohto kroku zo strany autora sa do kritizujúceho člena (ktorí môže mať kľudne aj vecnú a pravdivú pripomienku) okamžite pustia ako osy všetci takýto vďačný rektrálny alpinisti.

Toto sa tu deje už veľmi dlho a toto správanie si osvojilo mnoho užívateľov vďaka samotným autorom. (kto sa v tomto balíčku necíti nemusí byť urazený.)
Hulvát
Příspěvky: 34
Registrován: sob 10. led 2015 8:42:04

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Hulvát »

Ajta krajta. Samozřejmě že jsem nikdy na mašině nejel a zvuky lepší nemám, jediný z čeho můžu usuzovat jsou videa třeba od lookfromloka na youtubku. Ale přijde mě to prostě šíleně silný a bohužel jsem si zrovna 15X nezálohoval, tak jsem stáhnul co bylo k dispozici. Nechci nikoho urazit, ale mě osobně to zní divně a raději bych měl tu předešlou verzi co jsem měl do té doby co vyšla ta fakt luxusní kabina. Bohužel asi ji už neseženu, pokud mě někdo prosím nedá tip, nebo odkaz. Každopádně hezký svátky všem a nehádejte te se kvůli mě :)
CRR144
Příspěvky: 321
Registrován: pon 24. dub 2017 19:26:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od CRR144 »

Nikto sa neháda. Akurát sa urazil niekto, komu to adresované nebolo. Bežný jav.
anry
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. úno 2014 19:05:11
Bydliště: Starobrno

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od anry »

Nehádejte se, jsou vánoce. Takže krásné prožití vánočních svátků a hodně štěstí, zdraví a hlavně at se daří v tvorbě jak do ted. :) :) :) :) :) :)
CRR144
Příspěvky: 321
Registrován: pon 24. dub 2017 19:26:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od CRR144 »

Jáj ty si myslel toto : https://sarm.pluska.sk/relax/vianoce-ni ... svoj-povod

:roll: :roll:

Tomuto bludu sa úspešne vyhýbam už vyše 20-rokov. Aj keď sa úplne nedá. Niekedy v Januári a februári sklamaný rodinný členovia a tý čo to prehnali s pôžičkami skáču pred náš vlak....
popocatepetel
Příspěvky: 109
Registrován: pát 21. led 2011 19:11:58

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od popocatepetel »

Mne je prakticky jedno kde a za akých okolností vznikli Vianoce. Čo si pamätám, tak už od detstva je to pre mňa krásny sviatok so super atmosférou. Len teda bohužiaľ z toho ľudia spravili už až príliš komerčnú záležitosť (mne osobne strašne vadí to "Santaclausovanie", pre mňa je to stále dedo Mráz alebo Ježiško). Nemyslím si, že práve cez Vianoce by mali byť ľudia k sebe milí atď. Podľa mňa by to bolo lepšie po celý rok. :-) No, a keďže sú tie Vianoce, mohla by sa vydať nejaká nová mašinka. ;)
CRR144
Příspěvky: 321
Registrován: pon 24. dub 2017 19:26:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od CRR144 »

Dobre si zabil :lol: :lol: :lol: :lol: Čakal som kto s tým príde... :mrgreen:
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od kiski »

No, asi takto, páni. Za prvé - pár posledných príspevkov je off-topic. Za druhé - stále platí to, čo som napísal horevyššie - ak má niekto lepšie zvuky, sem s nimi. Ak nie, treba hrať s tým, čo tam je. Mimochodom, neviem, o akých predchádzajúcich zvukoch sa tu píše. Ja v čase, keď som vyrábal kabínu k 15X, som použil zvuky pôvodné, nijaké iné som odvtedy nemal. Takže neviem, prečo "vtedy" zneli inak a "teraz" zrazu zasa inak. Netraba sa hádať, poukázať na chyby sa môže, nie je to trestné. Ovšem ak nie je riešenie, tak sa s tým neurobí nič...

A ten výraz - rektálny alpinista - tak to si ma Milan, pobavil... to som ešte nepočul... :lol:

Pekné sviatky.

P.S.: Vydať novú lokomotívu každé Vianoce - no, tak to je predstava len niekoho, kto to nikdy nerobil. Taký proces trvá aj 2-3 roky. Všetci sme zamestnaní a máme rodiny...
Braňo
Hulvát
Příspěvky: 34
Registrován: sob 10. led 2015 8:42:04

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Hulvát »

Ahoj, to je možná ten kámen úrazu, v době kdy jsi Kiski vyráběl kabinu byli původní zvuky, na které jsem si zvykl a teď jsou jiné. A jak jsem pochopil tak je asi nová nahrávka která mě přišla nějaká divná a poškozená. Myslel jsem že se mohla někde stát nějaká chybka při instalaci a takhle znít nemají. Připadá mě to příliš silné, možná je to umocněno tím že si TSko pouštím přes telku se velkýma raprákama, tak to víc duní. Proto jsem nahrál na youtube nahrávku, aby jste se vy autoři na to mrkli a porovnali to s tím co máte naposloucháno vy. Na to mým kanále je i starší nahrávka z normálního gameplaye s krysou, pro porovnání. Nechtěl jsem nikoho nasrat, fakt ne...
Odpovědět