CD návěstidla

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Odpovědět
Vlastik

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

Michal udělal scripta na nová návěstidla ,kdo by měl zájem tak zde je video z testování jednoho z nich As07i_V03:
https://www.youtube.com/watch?v=dyECEpk ... e=youtu.be

jinak všechna zde prezentovaná návěstidla ,jsou spíše jako doplněk ,nepřipravuji je do nového balíku návěstidel.
Mezi nové ,patří As06i_V02,03,As07i_V02,03 a Autoblok_14 ,upozornuji že tyto návěstidla jsou spíše uzavřená skupina a od zobrazení rychlosti 110 a výše ,nejsou kompatibilní s jinými návěstidly !
Uživatelský avatar
Davidus
Příspěvky: 10
Registrován: pát 16. led 2015 13:30:13

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Davidus »

Zdravím.
Narazil jsem při ježdění na jeden problém s návěstidly. Nezobrazují se mi snad všechny vjezdové a sem tam i nějaké odjezdové (možná, že se jedná o jeden model, netuším). Na traťovém monitoru jsou samozřejmě vidět, ale v reálu je místo nich jen jakýsi bílý patník, či co to je. Více je vidět na přiloženém screenu. Pro jistotu jsem to ještě zvýraznil. Je to dost nešikovné, hlavně při jízdě odbočkou. Nainstalovaný mám balík návěstidel verze 2.7b. a nic dalšího. Instalaci jsem dělal už dvakrát a nepomohlo to. Nemáte někdo nějaký nápad, co s tím?

Obrázek
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: CD návěstidla

Příspěvek od KaMat »

Jestli tam některé jsou a některé nejsou tak ti chybí nejspíše linky.
Uživatelský avatar
Zdeněk Itterheim
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 05. čer 2008 20:36:20
Kontaktovat uživatele:

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Zdeněk Itterheim »

Davidus píše:Zdravím.
Narazil jsem při ježdění na jeden problém s návěstidly. Nezobrazují se mi snad všechny vjezdové a sem tam i nějaké odjezdové (možná, že se jedná o jeden model, netuším). Na traťovém monitoru jsou samozřejmě vidět, ale v reálu je místo nich jen jakýsi bílý patník, či co to je. Více je vidět na přiloženém screenu. Pro jistotu jsem to ještě zvýraznil. Je to dost nešikovné, hlavně při jízdě odbočkou. Nainstalovaný mám balík návěstidel verze 2.7b. a nic dalšího. Instalaci jsem dělal už dvakrát a nepomohlo to. Nemáte někdo nějaký nápad, co s tím?

Obrázek
Obrázek se mi nechc načíst, ale pravděpodobně to bude lahev od mlíka ;) . Prostě ti chybí některý z balíku, podívej se zpětně do linku tratě PBO tam by jsi mohl najít to co hledáš.
Uživatelský avatar
M@ster
Příspěvky: 164
Registrován: pát 18. lis 2011 16:36:21
Bydliště: Berlin
Kontaktovat uživatele:

Re: CD návěstidla

Příspěvek od M@ster »

Jo ma tam mlikove flasky ;)

To znamena chybi objekt.

Preinstalovat, Znovu instalovat ...?!
Uživatelský avatar
Davidus
Příspěvky: 10
Registrován: pát 16. led 2015 13:30:13

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Davidus »

Tak díky za pomoc. Už je vše v pořádku. Netušil jsem, že i když nemám tratě PBO a Olomouc-Žilina, tak doplněk k návěstidlům do těchto tratí budu potřebovat.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: CD návěstidla

Příspěvek od KaMat »

http://railworks.ofpmafia.eu/index.php/ ... ignalizace
Stáhni a nainstaluj obě verze znova.
Vlastik

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

Zdravím.
Narazil jsem při ježdění na jeden problém s návěstidly. Nezobrazují se mi snad všechny vjezdové a sem tam i nějaké odjezdové (možná, že se jedná o jeden model, netuším). Na traťovém monitoru jsou samozřejmě vidět, ale v reálu je místo nich jen jakýsi bílý patník, či co to je. Více je vidět na přiloženém screenu. Pro jistotu jsem to ještě zvýraznil. Je to dost nešikovné, hlavně při jízdě odbočkou. Nainstalovaný mám balík návěstidel verze 2.7b. a nic dalšího. Instalaci jsem dělal už dvakrát a nepomohlo to. Nemáte někdo nějaký nápad, co s tím?
Pokud ti chybí v určité trati ,piš to do vlákna s tratí kde to návěstidlo chybí ,tak ho lze dohledat přímo ,a nebo napiš více info.
V zásadě jsou vždy možnosti :
a) chybí ti kompletní balík návěstidel,
b) chybí ti doplnění linek návěstidel,
c) chybí ti ty linky co autor trati přiložil extra.
Uživatelský avatar
Davidus
Příspěvky: 10
Registrován: pát 16. led 2015 13:30:13

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Davidus »

Páni, už je to vyřešeno. To schvalování příspěvků, to trochu komplikuje. Pro doplnění uvádím, že se to týkalo Testovací trati a trati ŽSR 170. Jestli i Úzkorozchodky, to nevím. Ale je možné, že tam to bylo taky.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Hekl338 »

U ZSR 170 som nove linky pribalil priamo k trati, nic z PBO k mojej trati nie je treba.
Uživatelský avatar
Davidus
Příspěvky: 10
Registrován: pát 16. led 2015 13:30:13

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Davidus »

Hekl338: Věřím tomu a považuji to za logické, že nové linky jsou součástí trati. Ale i tak mi návěstidla chyběla. Nicméně po doinstalování výše zmíňěného doplňku je již vše v pořádku.

BTW vytvořil jsem pro 170 jednoduchý scénář s osobním vlakem. Pokud by byl zájem, můžu v příslušné sekci sdělit podrobnosti a dát ke stažení.
Vlastik

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

Davidus píše:Páni, už je to vyřešeno. To schvalování příspěvků, to trochu komplikuje. Pro doplnění uvádím, že se to týkalo Testovací trati a trati ŽSR 170. Jestli i Úzkorozchodky, to nevím. Ale je možné, že tam to bylo taky.
To schvalování příspěvků je na dvě věci na nic a na ho...,potom nechápu pokud čeká na schválení ,proč ho rovnou nepřesunete tam kam patřil ,trochu přemýšlet by to neškodilo.
A potom člověk odpovídá zbytečně,pak se nedivím různým reakcím zde.
Uživatelský avatar
Zdeněk Itterheim
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 05. čer 2008 20:36:20
Kontaktovat uživatele:

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Zdeněk Itterheim »

Pls chlapci potřeboval bych poradit:
mám odjezd. návěst. 5 barev, žlutý pruh a dod. terč "5"
barvy ( žl. zel. bil. čer. žl. ). A teď mám problém zvolit správné parametry. Zkoušel jsem různé kombinace, ale nedaří se mi abych měl zobrazeno tak jak má být. :( Dle vzorníku - CD_NvstAs05, ale jaká verze. Zkoušel jsem kouknout do TT, ale u mě marně.

Dik :(
Vlastik

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

Zdeněk Itterheim píše:Pls chlapci potřeboval bych poradit:
mám odjezd. návěst. 5 barev, žlutý pruh a dod. terč "5"
barvy ( žl. zel. bil. čer. žl. ). A teď mám problém zvolit správné parametry. Zkoušel jsem různé kombinace, ale nedaří se mi abych měl zobrazeno tak jak má být. :( Dle vzorníku - CD_NvstAs05, ale jaká verze. Zkoušel jsem kouknout do TT, ale u mě marně.

Dik :(
Zdenku,terč 5 a žlutý pruh+zelený mají CD_NvstAs05a (verze 9 terč 50,verze 8 terč 30)
V zásadě u těchto návěstidel nelze linkovat rychlost 40 verze 9 ,pokud je potřeba jinkovat 40 a méně použije se přívolávací návěst.
Jinak kde potřebuješ rychlost 50 dáš normálně do linky 50,kde 60 dáš 60 a bude to fungovat snad. :D
Vlastik

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

Připravuji doplnující a aktualizovanou verzi návěstidel co jsem dělal pro různé stavitelé a požadavky a co mi Michal dodal scripta pro návěstidla nově zřizovaná na čd a žs.
Pokud má někdo ještě požadavek na atypické návěstidlo(není ve vzorníku, nebo nesouhlasí počet barev) uzavírka je do 15.3.2015 tak zanechte SZ.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: CD návěstidla

Příspěvek od KaMat »

Nebylo by špatné hodit do nového balíku i moje a mubeho linky ať je to po kupě.
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: CD návěstidla

Příspěvek od sasule »

Ahoj,

měl bych takovou prosbu:
Pro Bylnici (a určitě i jinde, např. Kunovice) bych potřeboval návěstidla:

1) V podstatě klon As04V2 - (Zel, Červ, Bílá, Žlu) + tabulka 5 - toto nemůžu dohledat, pravděpodobně není.

2) 4světelné (opět As04) s (LED) indikátorem (Zel, Červ, Bílá, Žlu) + 50/60 (pruh)

Nemohu se těchto dvou dopátrat, pokud by se našel někdo, kdo by mi tyto dva typy postavil, budu moc vděčný. Nebo prosím o navedení, jak si je můžu vyrobit sám.

Případně, není někde jen indikátorová tabulka "5" jako samostatný model? Třeba pro (1) by mi to vyřešilo všechny problémy :-)

Děkuji předem.
Vlastik

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

sasule píše:Ahoj,

měl bych takovou prosbu:
Pro Bylnici (a určitě i jinde, např. Kunovice) bych potřeboval návěstidla:

1) V podstatě klon As04V2 - (Zel, Červ, Bílá, Žlu) + tabulka 5 - toto nemůžu dohledat, pravděpodobně není.

2) 4světelné (opět As04) s (LED) indikátorem (Zel, Červ, Bílá, Žlu) + 50/60 (pruh)

Nemohu se těchto dvou dopátrat, pokud by se našel někdo, kdo by mi tyto dva typy postavil, budu moc vděčný. Nebo prosím o navedení, jak si je můžu vyrobit sám.

Případně, není někde jen indikátorová tabulka "5" jako samostatný model? Třeba pro (1) by mi to vyřešilo všechny problémy :-)

Děkuji předem.
Nejlépe u zdroje:
1.skutečně není dáse dovyrobit zadat počet linek nebo označení místa i návěstidla.
2.existuje a je to As04i V02, Ax04i (jsou návěstidla s LED indikátory)
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: CD návěstidla

Příspěvek od sasule »

Vastiku, mohu ještě poprosit o info, v kterém balíku jsou návěstidla 04i?

Mám staženo vše odtud: http://railworks.ofpmafia.eu/index.php/ ... ignalizace, ale návěstdla nemůžu dohledat.

Edit:
Tak verzi As04iV02 jsem nakonec našel v nějaké starší záloze bůh ví čeho, ale zdá se, že funguje. To druhé návěstidlo jsem vyřešil vlastním indikátorem, takže také hotovo.

Každopádně moc děkuji za navedení a nakopnutí!
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Míla »

Ahoj,mám prosbu k návěstidlům.
Stavím malou stanici na vedlejší trati, tři, čtyři koleje a nejsem schopen vybrat z toho množství správná návěstidla. Můžete poradit, prosím, s označením, jaká vybrat pro takovouto stanici?
Děkuji Míla.
Odpovědět