CD návěstidla

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Odpovědět
ilidianos
Příspěvky: 170
Registrován: čtv 02. pro 2010 14:24:07

Re: CD návěstidla

Příspěvek od ilidianos »

Super je to mnohem lip videtlné mnohem lepe, udelas tudle upravu i pro navestidla ostatnich typu? lavkovy, trpasliči?
Vlastik

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

Pro stavitelé tratí jsem připravil update svítivosti návěstidel a to 1,2,3aut,4,5 světelných stožárových (As,am),jediné co je potřeba uvedený soubor rozpakovat a dát přepsat vše,jsou tam jenom modely takže to nenaruší jakékoliv cesty už postavené:
Je potřeba dodržet uvedenou cestu pro rozpakování a umístění:
x:\xxx\railworks\Assets\CZ_objects\CD_Addon\Railnetwork\Signals\CD\As\
x:\xxx\railworks\Assets\CZ_objects\CD_Addon\Railnetwork\Signals\CD\Am\
Download zde:
Nahrazeno!
Vlastik

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

Pro stavitelé tratí jsem připravil update CDupd05062011 svítivosti návěstidel zapracované verze:
As+Am
01 i L+P,
02 v01-04 i L+P,
02Pr,02OPr,02Po i L+P,
03 v01-06 i L+P,
03OPr,03VL i L+P,
03Aut,03AutO i L+P,
04 v01-11 i L+P,
04Aut,04AutO i L+P,
05 v01-12 i L+P.
Dále jsou přiloženy i nejnovější scripta.
Jediné co je potřeba udělat je uvedený soubor rozpakovat a dát přepsat vše,jsou tam jenom modely takže to nenaruší jakékoliv cesty už postavené:
Je potřeba dodržet uvedenou cestu pro rozpakování a umístění:
x:\xxx\railworks\Assets\CZ_objects\CD_Addon\Railnetwork\Signals\CD\

Download zde:
http://www.ulozto.cz/9347436/cdupd05062011-zip

Po zkopírování nezapomente smazat blueprint.pak!
Naposledy upravil(a) Vlastik dne ned 12. čer 2011 18:16:20, celkem upraveno 1 x.
ilidianos
Příspěvky: 170
Registrován: čtv 02. pro 2010 14:24:07

Re: CD návěstidla

Příspěvek od ilidianos »

Muzu se zeptat, tysi vlastiku to smazal, ten update? po otevreni mi to hodi ze soubor byl smazan.
Vlastik

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

Muzu se zeptat, tysi vlastiku to smazal, ten update? po otevreni mi to hodi ze soubor byl smazan.
Ne nic nemažu a když tak o tom informuji,ale zkoušel jsem to a furt ten odkaz funguje,zkus ho třeba přes jiný prohlížeč.
ilidianos
Příspěvky: 170
Registrován: čtv 02. pro 2010 14:24:07

Re: CD návěstidla

Příspěvek od ilidianos »

Bohuzel zkousel jsem i pres jiny prohlizec tj. IE a tez nejde zde prikladam screen
Obrázek.
Vlastik

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

Je to divné ,no zde je odkaz z registrované placené verze,v té nepalcené to asi tedy někdo smazal,tak se omlouvám tento by měl vydržet než ho osobně smažu:
http://www.ulozto.cz/9347436/cdupd05062011-zip

Je to divné ale i po novém update to píše že soubor neexistuje,přitom nahrán je.
ilidianos
Příspěvky: 170
Registrován: čtv 02. pro 2010 14:24:07

Re: CD návěstidla

Příspěvek od ilidianos »

Super na ulozto to jde diky :) na tom edisku je to divne ze to nejde :X
Vlastik

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

Pro stavitelé tratí jsem připravil další update CDupd15062011 svítivosti návěstidel zapracované verze:
As+Am
04a v01-11 i L+P,
05a v01-11 i L+P,
05b v01-09 i L+P.
Jediné co je potřeba udělat je uvedený soubor rozpakovat a dát přepsat vše,jsou tam jenom modely takže to nenaruší jakékoliv cesty už postavené:
Je potřeba dodržet uvedenou cestu pro rozpakování a umístění:
x:\xxx\railworks\Assets\CZ_objects\CD_Addon\Railnetwork\Signals\CD\

Download zde:
http://www.ulozto.cz/9381489/cdupd15062011-zip

Po zkopírování nezapomente smazat blueprint.pak!
Vlastik

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

Protože se mi poslední dobou hromadí dotazy ohledně návěstidel,a není v mých silách každému zvlášt to vysvětlovat,před dotazy doporučuji si proštudovat všechny přílohy co jsou vydány k verzi návěstidel 2.5,opravdu jsem se snažil polopaticky to vysvětlit,no zdá se že to nestačí a stejně se do vlastností píši nesmysly.
Připravil jsem tedy přehlednou tabůlku všech možností co se do jakých vlastností návěstidel může napsat jak do záhlaví tak i charakteru a pod.
Mějte na paměti že pro každý link co se položí se vždy může od každého napsat a nebo zaškrtnout pouze jedno,tedy do charakteru hlavního návěstidla bud písmeno "R" nebo "C" nebo "S" nebo "J"(zapracováno od verze 3.0),do posunového návěstidla pouze "T" .
To samé platí pro rychlosti v případě charakteru "R" platí 30km/h,v případě charakteru "S" platí 40km/h většinou to tak je (samozřejmně je možné si do rychlosti zadat i jinou menší než 40km/h pro charakter "R" nebo "S".
Ostatní rychlosti se zadávají tak jak je schopné návěstidlo zobrazit dle tabůlky,a zase je možné pro každý natažený link zadat jednu rychlost kterou chci aby mě návěstidlo zobrazilo tedy 30 nebo 40 nebo 50 nebo 60 nebo 80 nebo 100 nebo 120 km/h,v zásadě neplatí že se zadává rychlost v kolejích,v zásadě to většinou bývá zhodné.dále dost často jsem viděl že se zadávala rychlost na přímé koleji což je samozřejmně blbost,pokud zadám jinou rychlost než je návěstidlo schopné zobrazit tak se vlak bude řídit tou rychlostí ale návěstidlo bude na stůj nebo výstrahu a naruší to přenos na další návěstidlo.
Další co asi není dost jasné je zaškrtnutí "je předvěstí" nebo "jen výstraha"
V tabůlce je "X" označeno které to návěstidlo je možné takto zaškrtnout a zase platí pro každý natažený link jen jedno zatržítko a nebo nic.
Pokud zatrhnu "je předvěstí" musí mít návěstidlo horní žluté světlo aby mi mohlo předvěstit co lze očekávat na dalším návěstidle,zpravidla se toto zaškrtává na tratích vybavených autoblokem a nebo dispečerským řízením,a všude tam kde je potřeba jezdít v oddílu.
Pokud zatrhnu "jen výstraha" toto návěstidlo slouží jako předvěst ale stím že i když na tom návěstidle je zelené světlo ,tak tímto se vyřadí a i když je dále úsek volný tak se na návěstidle zobrazí pouze žluté světlo a né zelené,v praxi se tato návěstidla používají kde je stanice rozděla na přímé a kusé koleje,nebo kde se předpokládá vjezd pouze na žlutou a nebo slouží jen jako předvěst.Příklad:vjezdové návěstidlo do ústí nad orlicí od Třebové z nesprávného směru,bude vždy signalizovat výstrahu (žluté světlo) neboť přejezd na správnou kolej a nebo přímo se provádí na přivolávací návěst na odjezdovém choceňském zhlaví.
Pokud mám alespoň jedno zaškrtnuté tak mi dále nesmí se vyskytovat samostatná předvěst,jinak by ztrácela na významu.
Pokud nezaškrtnu ani jedno ,tak mi na tomto linku nepůjde rozsvítit vrchní žluté světlo,ale jenom zelené,a nebude mi nic předvěstit a tudiž dále může následovat samostatná předvěst a hlavní návěstidlo k samostatné předvěsti a vlak mi vždy pojede na volno i pokud předním pojede vlak,tady se návěstidlo rozsvítí až vlak opustí oddíl hlavního návěstidla přidruženého k samostatné předvěsti.Příklad je většina lokálních tratí v česku a na slovensku.
Jinak pokud použiji na link charakteristiku "R" nebo "S" vždy nechám oboje prázdné a nezaškrtávám ani jedno,neboť ani jedno nic nepředvěstí !
Důležité některé věci označené po straně modrou barvou budou platné až s verzí 3.0!
Vzorník_navestidel0310_11.rar
(153.69 KiB) Staženo 469 x
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Roman »

Zajímavost pro autory návěstidel :o http://www.youtube.com/watch?v=itGuvXTfNLc

Sledujte návěstidlo vpravo když dojde ke změně návěstního znaku. Návěstidlo jsem snad třikrát vyměnil :roll: . Obě návěstidla vedle sebe jsou identická a mají stejně nastavené ID cd_nvstas05a_v02_link03 :!:
Vlastik

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

Sledujte návěstidlo vpravo když dojde ke změně návěstního znaku.
no nevidím tam nic nenormálního,jedině to že je potřeba po každé nové pokládce uložit a restartovat editor aby se změny ohledně indikace zapracovali.
Nemusí se měnit návěstidlo,ale stačí restartovat editor,jinak návěstidla z naší produkce nejsou kombatibilní s jinými návěstidly (default,a pod) a tudiž nemusejí správně fungovat,je třeba vždy pro správnou činnost nejdříve všechna návěstidla z trati odstranit (default ) a pak umístovat ty naše.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Roman »

Odstraněné všechny původní návěstidla mám, neboj. Mně jde spíš o to, že při změně návěstního znaku dojde k update scriptu ( moje doměnka ), ale toto by mělo proběhnout právě při restartu editoru, tak jak popisuješ. Dokonce i po restartu celého PC se nic nezměnilo ... A hlavně se tato anomálie projevuje jen v tomto scénáři. V jiném scénáři je návěstidlo v pohodě jako ta ostatní 8-) .
Jinak , žádnou vědu z toho nedělám, ale třeba se vám tento ponatek bude hodit při ladění návěstidel.....
Vlastik

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

Ještě mně napadá jestli jsi po novém vytvoření link03 před spuštěním scénáře smazal z mé složky blueprint.pak,neboť jsi si tento link musel vytvořit,defaultně je tam jenom link02.
Pokud né tak to by mohla být příčina,že se to aktualizovalo až se rozjel ten vlak,je potřeba při jakékoliv ruční manipulaci smazat příslušné blueprint.pak ,pokud to není instalováno přes RW,to se pak aktualizuje blueprint.pak automaticky.
Uživatelský avatar
ddusann
Návěstní mistr
Příspěvky: 19
Registrován: ned 22. lis 2009 20:11:53
Bydliště: Vrútky
Kontaktovat uživatele:

Re: CD návěstidla

Příspěvek od ddusann »

Niektoré javy sa pri návestidlách dajú len ťažko predvídať. Momentálne pracujem na novšej verzií, ktorá snáď bude o niečo lepšia, než aktuálna. Jej vydanie si ale vôbec netrúfam odhadnúť, keďže sa ako študent musím prioritne venovať škole. Ale každej pripomienke, ako aj tejto, som vďačný ;)
ak ma chcete kontaktovať, urobte tak na ddusann7@gmail.com
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Roman »

ddusann píše: Ale každej pripomienke, ako aj tejto, som vďačný ;)
Také proto jsem to tady napsal ;)
Vlastik

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

A hlavně se tato anomálie projevuje jen v tomto scénáři. V jiném scénáři je návěstidlo v pohodě jako ta ostatní
No problém asi tedy bude po logické stránce spíše tedy v tom scénáři,pokud to všude funguje a zrovna v tom jednom né tak to se bude asi těžko něco hledat když člověk ten scénář nemůže osobně vyzkoušet.
Ještě zkusit umístit tam jiné návěstidlo,pokud to i ono bude dělat,tak je lepší ten scénář upravit,pokud né tak na vině je pak návěstidlo.
Kriszti219
Příspěvky: 5
Registrován: pon 28. kvě 2012 19:55:45

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Kriszti219 »

Hello, I have a qustion with how works this signals: how to set the signal to work the shunt light (white)? Thank you for the answer!
Kriszti219
Příspěvky: 5
Registrován: pon 28. kvě 2012 19:55:45

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Kriszti219 »

Please help me with the signals :( how to set the signals for shunt? (white light).
Vlastik

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

Vlastiku nebo někdo ze stavitelů tratí, dokážete odpovědět? Dá se u našich návěstidel nalinkovat funkční posun na bílou?
Ano,všechny návěstidla která jsou vybavena bílým světlem,je možné toto světlo použít i na link pro posun,aby návěstidlo vědělo že se jedná o posun je potřeba do charakteristiky uvést u příslušného linku velké písmeno "S" na tento link se pak bude vztahovat bílá s posun dovolen.
Odpovědět