Smekacovo stavitelství a strojírny a.s.

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
smekac
Příspěvky: 201
Registrován: pon 11. dub 2011 14:11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Smekacovo stavitelství a strojírny a.s.

Příspěvek od smekac »

Tak ještě pár detailů a mužem jit zkoušet :lol:
Obrázek
picture hosting
smekac
Příspěvky: 201
Registrován: pon 11. dub 2011 14:11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Smekacovo stavitelství a strojírny a.s.

Příspěvek od smekac »

No, aby toho nebylo málo, mám tu zase problém :D když chci vytvořit nový box tak tažením kurzoru za držení levého myšítka by se měl udělat základ a potom ho vytáhnout do výšky. Ale při vytváření základny se nic nevytvoří, jen taková "parodie na pivot" viz. foto. V rámečku by měla být základna boxu...
Obrázek

EDIT: Vyřešeno, udělal jsem nový soubor a pomocí merge vagon do něj otevřel, uložil a vše OK :D
smekac
Příspěvky: 201
Registrován: pon 11. dub 2011 14:11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Smekacovo stavitelství a strojírny a.s.

Příspěvek od smekac »

Dělání detailů, začal jsem čelem vozu :)
Obrázek
hosting images
smekac
Příspěvky: 201
Registrován: pon 11. dub 2011 14:11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Smekacovo stavitelství a strojírny a.s.

Příspěvek od smekac »

Když je nuda tak si renderuji :D, ješně musím dodělat druhé čelo, a budu se pokoušet o návrh ...
Obrázek
image host
Vlastik

Re: Smekacovo stavitelství a strojírny a.s.

Příspěvek od Vlastik »

Nechci něják hanit,ale když se kouknu na výsledek tak mi ten podvozek rozměrově na tom voze nesedí,nemohu si pomoci.
Bud je moc veliká kastle a nebo rozměrově nesouhlasí ty podvozky.
Zkus se nato ještě podívat,příjde mi to že neodpovídá výška od TK kde by mělo být 1050mm k podlaze.
Obrázek
smekac
Příspěvky: 201
Registrován: pon 11. dub 2011 14:11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Smekacovo stavitelství a strojírny a.s.

Příspěvek od smekac »

:lol: Já ti nevim. Mě se zdá zase divnej ten typák hrozně smrsklej. No každopádně v neděli dorazim domu tak se na to mrknu...
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Smekacovo stavitelství a strojírny a.s.

Příspěvek od Hekl338 »

On ten typak bude v tomto pripade spravne, aspon v zakladnych rozmeroch urcite. Ono ked sa pozries lepsie na svoje podvozky, tak si vsimni, ze neodpovedaju vobec, mas ich natiahnute az moc :mrgreen:
Obrázek
A ked sa lepsie pozries, dvere su tiez nejako natiahnute podla textury, takze to chce este poladit. ;) A nezabudni, pokial chces priradit slusne shadery, budes musiet okna rezat, takze cim presnejsie pracujes teraz, tym lepsie pre teba do buducna.
smekac
Příspěvky: 201
Registrován: pon 11. dub 2011 14:11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Smekacovo stavitelství a strojírny a.s.

Příspěvek od smekac »

Tak jste mě ukecali :D podívam se na to. ¨
Hekl: jo já vím, okna už mám vyřezané a udělané jako samostatný objekt který potom bude mít svou texturu pruhlednosti. Jen pak budu potřebovat poradit jaký shader použít, pořád se v tom nějak nevyznám ... Jo a ještě jsem se chtěl zeptat. Když mám texturu s alfou a aplikuji ji na model, měla by se alfa zobrazit hned nebo až po vyexportování v Asset Editoru ???
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Smekacovo stavitelství a strojírny a.s.

Příspěvek od Hekl338 »

Shader ti poradime, to je to najmenej. ?Mne osobne alfu v maxku nikdy nezobrazuje, az po exporte. Mozno sa to da ale nejako nastavit, aby ju zobrazovalo aj v maxku....
smekac
Příspěvky: 201
Registrován: pon 11. dub 2011 14:11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Smekacovo stavitelství a strojírny a.s.

Příspěvek od smekac »

No, právě mi to příde hrozně divné když se nezobrazuje. Napadá mě že to bude tím formátem ACE... normální alfu to zobrazuje. Ale ted radši pořešém ten podvozek :lol: Mám takovýho tucha že jsem udělal měnší kola, protože jsem našel několik rozměrů ale ani jeden mi neseděl. Ale jak psal Vlastik, možná mám taky nízko skříň vozu.. ale stejně je to divný dělal jsem to podle typáku, sice na WRmz ale vozy jsou rozměrově stejný.
Vlastik

Re: Smekacovo stavitelství a strojírny a.s.

Příspěvek od Vlastik »

ale stejně je to divný dělal jsem to podle typáku, sice na WRmz ale vozy jsou rozměrově stejný.
No tak to bych netvrdil vůz WRmz je celkově delší o 50cm,ale v tomto případě to nehraje roli,tady bych se zaměřil na skutečné rozměry.
Obrázek
Jinak se vrátím k tomu jak jsem ještě tenkrát zkoušeli export toho WRmz a ten byl po výsledných úpravách co jsem dělal optimální,nechápu jak je možné že se ti ten Ampz tak rozjel,zkus to ještě všechno přeměřit,at máš právně pivot kastle a hlavně jednotky v maxku.
Obrázek
smekac
Příspěvky: 201
Registrován: pon 11. dub 2011 14:11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Smekacovo stavitelství a strojírny a.s.

Příspěvek od smekac »

Možná to bude tim že jsem to Ampz dělal "od nuly", proto to nějak nevyšlo :lol: ale co, když se to dá opravit tak je to v cajku.
smekac
Příspěvky: 201
Registrován: pon 11. dub 2011 14:11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Smekacovo stavitelství a strojírny a.s.

Příspěvek od smekac »

Tak jsem to přeměřil, kastle je rozměry OK. Výška byla o 10cm níž než měla, a kola na nápravě měla o 20cm menší pruměr takže asi tak. Ted zase odjíždím tak nebude možnost uprav ...

EDIT: Po upravě to vypadá fakt líp :lol:
Takže tak nějak...

Obrázek
img upload
smekac
Příspěvky: 201
Registrován: pon 11. dub 2011 14:11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Smekacovo stavitelství a strojírny a.s.

Příspěvek od smekac »

Tak já myslím a doufám že už po všech tech upravách to dostává ten správný tvar...

Obrázek

Obrázek

A nakonec diskutovaný podvozek :lol:

Obrázek
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Smekacovo stavitelství a strojírny a.s.

Příspěvek od KaMat »

Budou nekdy modely z tohoto vlakna nekde na stahnuti ? Moc se mi libi a urcite by se mi hodily i do trate :)
smekac
Příspěvky: 201
Registrován: pon 11. dub 2011 14:11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Smekacovo stavitelství a strojírny a.s.

Příspěvek od smekac »

Pokud to čas dovolí tak určitě ;)
smekac
Příspěvky: 201
Registrován: pon 11. dub 2011 14:11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Smekacovo stavitelství a strojírny a.s.

Příspěvek od smekac »

Tak jsem udělal a rozmístil sedačky, a to je asi vše :D potřebuju ještě nějaký fotky představků a něco texturovýho z interieru.
Obrázek
upload photo
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Smekacovo stavitelství a strojírny a.s.

Příspěvek od Roman »

Ještě bych upravil proudnicové kryty na spodku vozu. V reále je "břicho" hlubší. Je tam schovaná celá klimatizační jednotka, brzdový box včetně jímek , baterie a další. Takhle by se tam toho moc nevešlo.. Porovnej to s tímto obrázkem:

Obrázek

A ještě upravit trochu okolky, zdají se být moc vysoké. Dle normy je maximální výška okolku nad styčnou kružnicí 36mm´.
smekac
Příspěvky: 201
Registrován: pon 11. dub 2011 14:11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Smekacovo stavitelství a strojírny a.s.

Příspěvek od smekac »

Vidiš na tu krabici dole bych zapomněl ..., ty okolky se možná zdají protože mají stejnou texturu jako styčná plocha kola. Ale pro jistotu přeměřím. Ale jinak dík.

EDIT: Přeměřil jsem okolky a mají 37mm takže myslím že nemá cenu to předělávat :lol:
smekac
Příspěvky: 201
Registrován: pon 11. dub 2011 14:11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Smekacovo stavitelství a strojírny a.s.

Příspěvek od smekac »

Jen potřebuju poradit jak na export, musí být všechny části nalinkované k 1_0200_coach ? protože po exportu se mi v Asset editoru zobrazí jen část pojmenovaná 1_0200_coach.
Odpovědět