CD 151 023 (model Hekl)

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Odpovědět
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: 151 023

Příspěvek od Jurajs_89 »

Jel jsem s defaultními osobními vozy. V německé trati jsem vyměnil V200 za banána.
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: 151 023

Příspěvek od Roman »

Jurajs_89 píše:Jel jsem s defaultními osobními vozy. V německé trati jsem vyměnil V200 za banána.
Tak s těmi jsem nejel. Budu to muset otestovat.
Vlastik

Re: 151 023

Příspěvek od Vlastik »

S jakými vozy jsi jel. Já veškeré testy dělal s Ampz / Bmz od Andiho. U Vlastových vozů může být problém, protože má odlišné nastavení brzd a rozvaděč ( distributor)nemá nadefinován vůbec. Tedy u verze kterou mám staženou já .
Vlasto buď si to nastav dle 151 023 a nebo Ti , až se vrátím , pošlu upravené blueprinty.
No já jsem tu Slovakiu měl kombinovanou 5x Andiho vozy+ 7x default bmz(repaint na CNL) a tady možná bude problém,moje vozy jsem zkoušel a taky ten samý problém utíká vzduch,každopádně kdyby chtěl někdo přepracovat do reálu blueprint pro moje vozy rád poskytnu vše potřebné pro export.
U obou scénářů jsem měl po určité době problém stím krokováním po -1 dolů,možná že to tedy souvisí stím vzduchem.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: 151 023

Příspěvek od Roman »

Michal píše:Ve skriptu není žádná vazba mezi krokováním a vzduchem. A taky by mě zajímalo, jak se dá ošetřit verze, na které to má běžet. Jestli to někdo používá pod TS2012, tam může být taky problém, protože v TS2013 upravili blueprinty... Takže veškerá podpora by měla být jen pro nejaktuálnější verzi. Jinak já jsem vždy jezdil s Vlastikovými vozy.
Ve skriptu vazba není, ale pokud není odbrždeno, lokomotiva nejede. To už se mě stalo... Jinak souhlas s tím, že podporu by jsme dělaly pouze pro aktuální legální verzi dostupnou na steamu.
Vlasto, s tou brzdou se domluvíme po SZ aby jsme udělaly kompatibilní ladění.
Naposledy upravil(a) Roman dne ned 07. říj 2012 17:40:37, celkem upraveno 1 x.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: 151 023

Příspěvek od Hekl338 »

Ja doplnim jedno info. Na Mubeho trati som zaznamenal staznosti, ze po vlozeni na tuto trat hra kludne pada, pokial si tam chce niekto zajazdit s bananom, casto hned po nacitani. Vsetci mali spolocnu jednu vec-hrali na notase. Nemozem to potvrdit, ani vyvrati, kedze ja mam len PC (HW dost vykonne),takze tieto problemy som nikdy nemal. Mozno to robi grafika. Na par notasoch som sa uz stretol s tym, ze aj ked mal samostatnu grafiku, nevedel si ju zapnut a stale bezal na zdielanej. Ale to su vsetko len dohady. Na default tratiach problem dotycni nemali. Takze ak popisujete problem, prosim vzdy konkretnu trat. Najlepsie testovat na trati, ktora je skutocne overena a stabilna.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: 151 023

Příspěvek od KaMat »

Zkus jeste zjistit kdy to spadne. Jestli pri vlozeni masiny na trat nebo pri jizde.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: 151 023

Příspěvek od Hekl338 »

Hekl338 píše: .... casto hned po nacitani.....
Vlastik

Re: 151 023

Příspěvek od Vlastik »

Na Mubeho trati som zaznamenal staznosti, ze po vlozeni na tuto trat hra kludne pada, pokial si tam chce niekto zajazdit s bananom, casto hned po nacitani. Vsetci mali spolocnu jednu vec-hrali na notase. Nemozem to potvrdit, ani vyvrati, kedze ja mam len PC (HW dost vykonne),takze tieto problemy som nikdy nemal. Mozno to robi grafika. Na par notasoch som sa uz stretol s tym, ze aj ked mal samostatnu grafiku, nevedel si ju zapnut a stale bezal na zdielanej. Ale to su vsetko len dohady.
Jen k tomu,ohledně tratí kde se vyskytují 3D koleje ve více jak 90% (a databáze přesahuje 5Mb)tak bylo doporučeno tyto tratě spouštět na systému x64,s dostatečným výkonem,takže spouštět to na noteboku x32 je zbytečná ztráta času,to samé moje trat má přes 8Mb databáze a spustit jí na noteboku icore 2.2GHz s 2Gb RAM a sdílenou grafikou je ztráta času,ostatní default tratě běží bez problémů.I když výkon v TS 2013 velice stoupl i pro méně výkonné stroje,stále si člověk pořádně nezajezdí.
Uživatelský avatar
drew
Příspěvky: 62
Registrován: pát 11. úno 2011 10:07:26
Bydliště: Praha 5 Košíře

Re: 151 023

Příspěvek od drew »

Ahoj všichni.
Tak jsem trochu testoval, a zde se nabízí vazba na výkon počítače:
po stažení grafiky na minimum podle grafické karty (ne na minimum v detailech hry - protože tam zase musí grafika makat), se mi problém s odbržděním nestal. Naopak při zapnutí TSX (což je samo o sobě v mém případě problém) spadla hra už když jsem zvolil 151 pro jízdu. Vše testováno na default Ruhr-Sieg nebo jak se teď Hagen-Siegen jmenuje :roll: na TS2013.
Mimochodem už jsem se s tím potkal u TRAINZ blahé paměti, kde na velké mapě a při malém výkonu pc jádro hry nemělo dost prostředků a kde co nefungovalo, víc a víc, až hra vytuhla. A tam jsem to testoval bohatě.
Takže myslím, že mašina je v pohodě, akorát je (podobně jako třeba vR BR143) trochu náročnější na železo. Ale to je pochopitelné, u takhle vychytaného modelu. A jelikož vím co je optimalizace skriptu, tak před kluky smekám :arrow: klobouk dolu, nahoru a dolu :mrgreen:

drew
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
---::| mapa MODRAVA - nejlepší na dlouhé jízdy |::---
MSTS->Trainz...TS2009->RW3...TS2013DeLuxe @ iPentium Dual E2220; nV GTX285; W7homeSP1
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: 151 023

Příspěvek od Roman »

Hekl338 píše:Ja doplnim jedno info. Na Mubeho trati som zaznamenal staznosti, ze po vlozeni na tuto trat hra kludne pada, pokial si tam chce niekto zajazdit s bananom, casto hned po nacitani. Vsetci mali spolocnu jednu vec-hrali na notase. Nemozem to potvrdit, ani vyvrati, kedze ja mam len PC (HW dost vykonne),takze tieto problemy som nikdy nemal. Mozno to robi grafika. Na par notasoch som sa uz stretol s tym, ze aj ked mal samostatnu grafiku, nevedel si ju zapnut a stale bezal na zdielanej. Ale to su vsetko len dohady.
Já bych chtěl malinko uklidnit majitelé notebooků. Z mé strany probíhal kompletně vývoj a testování na notebooku. Takže poměr při vývoji a testech byl 2:1 :mrgreen: . Samozřejmě záleží na konfiguraci. Já mám poměrně slušnou .... Nastavení GK mám na max, omezen jsem jen u vyhlazování. A 151 023 spustím ve hře i na sdílenou grafiku. Samozřejmě to bylo nehratelné, ale nepadalo to. Asi by stálo za vyzkoušení stáhnout nastavení a zkusit jízdu na Mubeho trati...
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: 151 023

Příspěvek od Hekl338 »

Ale ty tam mas Roman zrejme uz svoje kolaje,kdezto ostatni tam maju este 3D. Coz prave na notase moze byt problem. Pisal mi napr. O.Janis, ktory to skusal niekolkokrat, ale akonahle nacital scenar, v tom momente pad. Neviem, ja som vcera skusal rozne trati, robil s bananom rozne doslova prasarny a ziadny pad, ani skapanie sa nekonalo. A to mam vyhladzovanie a vsetko na plno + na GK pridane dalsie vyhladzovanie, aby som nemal fuzate TV.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: 151 023

Příspěvek od Roman »

Ve čtvrtek se vracím a jak to půjde, zkusím jízdu se 151 na původní Mubeho trati. Ale pokud si dobře vzpomínám, Michalovi to při testech 151 023 + 30 Eas padalo v ČT také..... Pořád nevěřím, že to shazuje mašina. Ten model je od Tebe velmi dobře optimalizován. A skripta to nebudou... Ať někdo zkusí stejnou jízdu třeba s modelem od virtualRailroads . Tam jsou nej skripta a modelově je to taky na výši. A pokud to jsou koleje a další, je třeba obrátit pozornost tam...
Eventuelně by jsi mohl dat ke stažení na test to update kolejiva co jsem Ti poslal . Alespoň by bylo jasné, kde je problém. Myslím, že i Mube bude souhlasit jelikož mu to pomůže při řešení problémů se stabilitou tratě...
mube
Příspěvky: 86
Registrován: ned 16. lis 2008 17:06:31
Bydliště: Česká Třebová

Re: 151 023

Příspěvek od mube »

Jak psal Michal, problém není v mašině. Padá to i s default DB101 i zakoupeným Taurusem a to vždy při jízdě po nesprávné.
Podle mě a Michala to ukazuje na návěstidla, protože při průjezdu kolem AB hra padá. Řešili jsme to s Vlastikem, ale bez jasného výsledku.
Vlastik by mi měl poslat aktualizaci trati po opravě.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: 151 023

Příspěvek od Hekl338 »

Dnes sa mi snad podarilo najst pricinu vytuhnutia banana. Nasimuloval som to niekolkokrat po sebe a vzdy soom skoncil, ze masina uz nenabehla do vykonu. Ak sa dostanem na 27 stupen a nedam shunt, zaradim dalsi stupen, masina v tej chvili krokuje sama az do stupna 34. Akonahle v tej chvili siahnem na kontroler smerom dolu, resp. dam nulu, masina sa uz nerozbehne a pomoze jedine znovu nacitat hru. Toto sa vsak nesmie robit ani v reale :mrgreen: Takze ta masina sa chova spravne, jednoducho vykape, pretoze odpalite stykace :lol: Jedine tak som dunutil tu masinu vytuhnut, inak vzdy bez problemov. Skusajte, testujte.
Vlastik

Re: 151 023

Příspěvek od Vlastik »

Dnes sa mi snad podarilo najst pricinu vytuhnutia banana. Nasimuloval som to niekolkokrat po sebe a vzdy soom skoncil, ze masina uz nenabehla do vykonu. Ak sa dostanem na 27 stupen a nedam shunt, zaradim dalsi stupen, masina v tej chvili krokuje sama az do stupna 34. Akonahle v tej chvili siahnem na kontroler smerom dolu, resp. dam nulu, masina sa uz nerozbehne a pomoze jedine znovu nacitat hru. Toto sa vsak nesmie robit ani v reale Takze ta masina sa chova spravne, jednoducho vykape, pretoze odpalite stykace Jedine tak som dunutil tu masinu vytuhnut, inak vzdy bez problemov. Skusajte, testujte.
No v zásadě s tebou nesouhlasím pokud jedu rychlejc jak 95km/h tak při zkrokování na "+" a směrového kontloreru "P" přeskočím první várku stupnů+shuntovací stupně a první co se mi objeví je stupeň 34.A je to ztoho důvodu že je kravina když jedu třeba 140km/h a musím zkrokovat do "0" kvůli stahovačce abych znovu krokoval i přes shunty.Možná je to další tip pro michala.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: 151 023

Příspěvek od Roman »

Vlastik píše:
Dnes sa mi snad podarilo najst pricinu vytuhnutia banana. Nasimuloval som to niekolkokrat po sebe a vzdy soom skoncil, ze masina uz nenabehla do vykonu. Ak sa dostanem na 27 stupen a nedam shunt, zaradim dalsi stupen, masina v tej chvili krokuje sama az do stupna 34. Akonahle v tej chvili siahnem na kontroler smerom dolu, resp. dam nulu, masina sa uz nerozbehne a pomoze jedine znovu nacitat hru. Toto sa vsak nesmie robit ani v reale Takze ta masina sa chova spravne, jednoducho vykape, pretoze odpalite stykace Jedine tak som dunutil tu masinu vytuhnut, inak vzdy bez problemov. Skusajte, testujte.
No v zásadě s tebou nesouhlasím pokud jedu rychlejc jak 95km/h tak při zkrokování na "+" a směrového kontloreru "P" přeskočím první várku stupnů+shuntovací stupně a první co se mi objeví je stupeň 34.A je to ztoho důvodu že je kravina když jedu třeba 140km/h a musím zkrokovat do "0" kvůli stahovačce abych znovu krokoval i přes shunty.Možná je to další tip pro michala.
To Vlasto nebude. Už jsem to s Michalem probíral a konečný verdikt je , že to zůstane s mezikontrolerem. Žadná elektronika :mrgreen: . A ten skok je , pokud vím vazaný na proud a ne na rychlost... Těch nedostatků , nebo spíš odchylek je tam víc , ale také je to limitováno možnostmi simulátoru.
Vlastik

Re: 151 023

Příspěvek od Vlastik »

Žadná elektronika . A ten skok je , pokud vím vazaný na proud a ne na rychlost.
Nezlob se na mě,ale ted jsi napsal kravinu,pokud mám stažený sběrač tak kolik tam mám proudu? ;) Jakmile ho nahodím tak mi naběhne napětí a proud až při krokování na 34 stupen.
AirVolk

Re: 151 023

Příspěvek od AirVolk »

Nemáte pravdu ani jeden. Je to závislé na oboch veličinách. AKo od rýchlosti tak aj od prúdu.

Vám reko banán dovoluje s kočiť okamžite na serio paralel ?


p.s: okrem toho tvoja reakcia Vlasto na Heklov prípevok je úplne od veci. Hekl len konštatoval, prečo zamrzne niekomu hra keď jazdí s banánom. Nepísal o reále.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: 151 023

Příspěvek od Roman »

AirVolk píše:Nemáte pravdu ani jeden. Je to závislé na oboch veličinách. AKo od rýchlosti tak aj od prúdu.

Vám reko banán dovoluje s kočiť okamžite na serio paralel ?


p.s: okrem toho tvoja reakcia Vlasto na Heklov prípevok je úplne od veci. Hekl len konštatoval, prečo zamrzne niekomu hra keď jazdí s banánom. Nepísal o reále.
Tak na tu rychlost jsem nikde nenarazil ;) . A jaká to je ? Tedy pro případ, že by se na mašinku dosadila elektronika :mrgreen:
Vlastik

Re: 151 023

Příspěvek od Vlastik »

Nemáte pravdu ani jeden. Je to závislé na oboch veličinách. AKo od rýchlosti tak aj od prúdu.

Vám reko banán dovoluje s kočiť okamžite na serio paralel ?


p.s: okrem toho tvoja reakcia Vlasto na Heklov prípevok je úplne od veci. Hekl len konštatoval, prečo zamrzne niekomu hra keď jazdí s banánom. Nepísal o reále.
Nebudu se s tebou hádat,ale na proudu to bude závislé pokud budeš mít sběrač nahoře,já jsem uváděl příklad kdy je sběrač dole a tak to asi zavislé bude jedině na rychlosti.
Ano Všechny současné reko stroje 151 umožnují přechod na při rychlosti vyšší než 95 km/h přeskočením stupnů až na 34 .stupen.
Stačí si přečíst můj příspěvek z 1.10.
2.3 Řazení jízdních stupňů
Mikroprocesorový řídicí systém umožňuje přeskakování některých odporových jízdních stupňů při krokování směrem nahoru i dolů podle okamžité rychlosti jízdy a hodnoty trakčního proudu.
Připomínám správnou technologii vedení vlaku s důrazem na jízdu bez rázů v soupravě (podrobnosti viz Kapitola 11). V jednotlivých polohách jízdní páky je chování lokomotivy následující:
„+“
- poloha pro rychlé krokování nahoru;
- při v > 40 km/h a I < 400 A mohou být některé odporové jízdní stupně přeskočeny;
- při v > 95 km/h a směrové páce v „P” může být proveden skok z nuly na 34. stupeň SP.

Ohledně Heklova příspěvku tak pochopil jsem že pokud použije kombinaci kterou uvedl tak se mu lokomotiva nerozjede (nejde pak už dát do výkonu)a né že mu spadne celá hra,protože se mu oživit lokomotiva nepodaří tak je nucen restarovat hru(stačilo by jenom tedy aktivitu pravda).Pokud to bylo jinak tak se omlouvám.
Odpovědět