CD 151 023 (model Hekl)

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Odpovědět
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: 151 023

Příspěvek od Hekl338 »

Ono ale myslim, ze uz nieklkokrat, bolo pisane, ze toto je kab 350, nie 15x. Hoci je pouzita na banan. Cize aj ovladanie odpoveda rade 350. Jedine ze by Roman s Michalo uvazovali o kabe pre 15x:D Ale myslim, ze momentalne, pokial Kuju neopravi blueprint editor, sa dalej nepohneme.
Ano, moj prispevok bol mysleny prave na tu kombinaciu, ze vytuhne masina, nie cela hra, preto som vobec nepochopol ani ja tvoju reakciu. Roman to prave skusa, ja este doplnim, ze kontroler v danej situacii sa dostane do polohy, kde masina okamzite znuluje vykon. Cize nie postupne skrokovanie. atd., to som este teraz znovu vyskusal. Tato situacia vytuhnutia modelu u mna nastala jedine pri tomto postupe, inak nie. Ani po zasahu VZ, ani nadprudovky, ani po prejdeni STOJ. Skusal som to na trati Hagen-Siegen.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: 151 023

Příspěvek od Roman »

Michal píše:Ve skriptu není žádná vazba mezi krokováním a vzduchem. A taky by mě zajímalo, jak se dá ošetřit verze, na které to má běžet. Jestli to někdo používá pod TS2012, tam může být taky problém, protože v TS2013 upravili blueprinty... Takže veškerá podpora by měla být jen pro nejaktuálnější verzi. Jinak já jsem vždy jezdil s Vlastikovými vozy.
Michhale, možná jsem objevil Ameriku, ale už vím, proč to těm co májí pouze TS 2012 nejde. Normálně se na exportované soubory nekoukám, ale když jsem dával do kupy popis 151, tak jsem si všiml, že po exportu v TS 2013 už nejsou soubory skript lua ..... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Robo
Příspěvky: 64
Registrován: pát 29. črc 2011 22:12:17

Re: 151 023

Příspěvek od Robo »

Konečne som sa naučil s 023 jazdiť. Hneď som ju prevetral na Seebergbahn a 14. vozňami do vrcholovej stanice. Akurát na ceste späť som narazil na menší problém. Po prepnutí na II. stanovište sa niektoré prepínače správajú tak, ako keby bolo obsadené I. stanovište. To znamená, návestné svetlá a reflektor sa rozsvietia na opačnej strane, prepínač zberača po otočení prepínača vpravo zdvihne predný pantograf. Na I. st. pri záverovej polohe OBE nesvieti jej indikácia. Naopak - na II. st. je osvetlené stanovište a zapnutý reflektor bez toho, aby som ho zapínal. Tento problém som si všimol až po tom, čo som hru uložil a načítal už z druhého stanovišťa.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: 151 023

Příspěvek od Roman »

Mě občas při uložení z druhého stanoviště zlobily i defaultní vozidla.
A třeba u Class 86 je po znovu načtení hry (uloženo z prvního! stanoviště) několik ovladaču v obrácené poloze. Tak, že jsme na tom relativně dobře :mrgreen:
A jak píše Michal, RW pracuje s jednou kabinou. A trvalo, než jsme přišli na to, jak to vše vyřešit...
Robo
Příspěvky: 64
Registrován: pát 29. črc 2011 22:12:17

Re: 151 023

Příspěvek od Robo »

Vďaka páni, takže už len dúfam, že časom to Kujoni vyriešia.
Ešte by ma zaujímala jedna vec. 151 nepoznám, ale ak na 754 zabudnete počas jazdy OBE v P, po čase sa ozve húkačka VZ. Na 151 to tak v reále náhodou nefunguje rovnako ?
Uživatelský avatar
drew
Příspěvky: 62
Registrován: pát 11. úno 2011 10:07:26
Bydliště: Praha 5 Košíře

Re: 151 023

Příspěvek od drew »

Ahoj, obecně o ukládání hry - u 151 to dělám stejně: save pouze při zastaveném vlaku a PŘED změnou stanoviště. Je to nejbezpečnější. A v 90% se povede načíst hru v pořádku.
Já osobně se snažím trochu přiblížit realitě následujícím postupem při přechodu na druhé stanoviště:
zabrzdit vlakovou brzdu
pantografy dolů (spadne i HV)
směr do 0
--- změna stanoviště---
a zase to všechno nahodit ;-)

Tohle taky pomůže, když uděláte SAVE těsně před změnou stanoviště, tak je loko celkem v klidu a hra to tak má ráda ;-)

drew
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
---::| mapa MODRAVA - nejlepší na dlouhé jízdy |::---
MSTS->Trainz...TS2009->RW3...TS2013DeLuxe @ iPentium Dual E2220; nV GTX285; W7homeSP1
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: 151 023

Příspěvek od Roman »

Michal píše:Jen drobná technická. Po stažení sběračů určitě nespadne i HV.
Ano, HV se nevypne. To se stane, až při přechodu na druhé stanoviště. V tu chvíly se resetují všechny ovladače do základní polohy. To Jsme s Michalem udělali proto, aby jste nemohli jenom stiskem kombinací kláves přeskočit na druhé stanoviště a jet. Trošku jsme Vám to zkomplikovaly :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: 151 023

Příspěvek od Roman »

Tady jsou nějaké novinky na které se můžete těšit :)

http://www.youtube.com/watch?v=jR-TiHmy ... e=youtu.be
Vlastik

Re: 151 023

Příspěvek od Vlastik »

Tady jsou nějaké novinky na které se můžete těšit
No je to pěkné,ale furt to nemá s řadou 151x150.2 nic společné to stanoviště,nebylo by tedy lepší zprovoznit nějákou tu 350 zssk kde by to reálitě odpovídalo a dále pracovat na této verzi?
Docela mě příjde pro neznalé dost matoucí,čd mirel nepoužívá na lokomotivách ale max.ETCS a to ještě jen na 151008.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: 151 023

Příspěvek od Roman »

Vlastik píše:
Tady jsou nějaké novinky na které se můžete těšit
No je to pěkné,ale furt to nemá s řadou 151x150.2 nic společné to stanoviště,nebylo by tedy lepší zprovoznit nějákou tu 350 zssk kde by to reálitě odpovídalo a dále pracovat na této verzi?
Docela mě příjde pro neznalé dost matoucí,čd mirel nepoužívá na lokomotivách ale max.ETCS a to ještě jen na 151008.
Vlasto, neznalí jsme všichni. A pokud někdo vymodeluje kabinu pro 151 , není problém vše rozanimovat a nadefinovat ovladače tak, aby chodily se stávajícím skriptem. Jistě, že bez VZ (LS90) .
Pokud mi otexturovaný model někdo pošle, milerád to udělám. Nasbíral jsem spoustu zkušeností a poznatků ;) .
Vlastik

Re: 151 023

Příspěvek od Vlastik »

Nasbíral jsem spoustu zkušeností a poznatků
Romane,to já ti neberu ale třeba se to pak moc rozebírá a bude,zase na forum u hekla se řeší 350 místo 151 většina slováků nemá ani ponětí jak se dnes ovládá 15x a zrovna tak obráceně, když pražáci jezdili na 350 tak žádný mirel nebyl a taky se jezdilo.(Pannonia,Metropol a pod.)
Bylů jakl jsem už psal pro tedy aby Hekl dokončil nějákou tu 350 a použila se tato kabina,pak následně se začala úprava třeba této kabiny na 15x ale bez mirelu a třeba s automatikou.
Pokud Michal chce zachovat verzi bez elektroniky tak by to mělo být v časovém sledu bez mirelu,a nebo pak udělat více druhů období.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: 151 023

Příspěvek od Roman »

Michal píše:Jak tak koukám, tak 151 s kabinou 350 je nepřekonatelný problém. V tom případě asi nebude nic, dokud tedy někdo nevymodeluje příslušné mašiny a kabiny. :mrgreen:
Taky pomalu začínám mít stejný názor :lol: .
Ale v tom případě se nemůžou dělat ani žádné skiny, protože jedna kabina nebude odpovídat různým epochám, kdy mašinka v konkrétním nátěru jezdila :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: 151 023

Příspěvek od Hekl338 »

Ale ved je to jednoduche, da s k modelom kabina tak, ako bolo u prvej verzie-interier viditelny zvonku :mrgreen: Ohladom kabiny sa tu pisalo uz x krat... 350 je v plane, ale z casovych dovodov to tento rok nebude. Ak ma niekto cas na rozdavanie, smelo do tvorby kabu 15x ;) Ostatne aj pre vsetky verzie x6x, vratane reko verzii (WTB, cargo) stale kabiny nie su. Nie je problem dostat to do hry, ale potom tu zase bude, preco to nema kabinu a tak stale dokola.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: 151 023

Příspěvek od Roman »

Hekl338 píše:Ale ved je to jednoduche, da s k modelom kabina tak, ako bolo u prvej verzie-interier viditelny zvonku :mrgreen:
To je nápad :lol: . Jsem pro a bude klid :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
242.250
Příspěvky: 2
Registrován: ned 06. led 2013 21:20:30

Re: 151 023

Příspěvek od 242.250 »

Vážení mohl by mi prosím někdo poradit, co dělám špatně, že ji nejsem schopen rozchodit? Vím, jak se to řídí, tudíž zde zakopaný pes nebude.

Problém je následující:
Stáhl jsem dnes ze stránek modely-msts.cz 151 023, cab pro 350 a zvuky x5x. Pomocí package manageru jsem všechno vložil do RW ( RW 2012). Vlezu do hry, hodím mašinku na koleje, do ní fíru a jdu na věc. Ovšem už zde se dějí divné věci. BSE je v poloze vysokotlaký švih, je zařazen směr vpřed, kontroler je v poloze B, svítí budíky, dle tlakoměrů je komplet odbrzděno, zvenku svítí všechna světla jak vánoční stromek vpředu i vzadu.. Zapnu pult, HV, chci hodit nahoru smeták a nic. Chci vypnout světla, nic. Chci zabrzdit vlakovou- nic. Fungují jen stěrače a přímočinná. Ostatní prvky se sice hýbou, ale žádná reakce..

Neví někdo prosím Vás, co to je? Už jsem z toho trochu zoufalý, několikrát přeinstalováno a pořád nic..
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: 151 023

Příspěvek od Hekl338 »

Mas RW 2013? A hlavne vypnute zjedusene ovladanie?
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: 151 023

Příspěvek od Roman »

242.250 píše:Vážení mohl by mi prosím někdo poradit, co dělám špatně, že ji nejsem schopen rozchodit? Vím, jak se to řídí, tudíž zde zakopaný pes nebude.

Problém je následující:
Stáhl jsem dnes ze stránek modely-msts.cz 151 023, cab pro 350 a zvuky x5x. Pomocí package manageru jsem všechno vložil do RW ( RW 2012). Vlezu do hry, hodím mašinku na koleje, do ní fíru a jdu na věc. Ovšem už zde se dějí divné věci. BSE je v poloze vysokotlaký švih, je zařazen směr vpřed, kontroler je v poloze B, svítí budíky, dle tlakoměrů je komplet odbrzděno, zvenku svítí všechna světla jak vánoční stromek vpředu i vzadu.. Zapnu pult, HV, chci hodit nahoru smeták a nic. Chci vypnout světla, nic. Chci zabrzdit vlakovou- nic. Fungují jen stěrače a přímočinná. Ostatní prvky se sice hýbou, ale žádná reakce..

Neví někdo prosím Vás, co to je? Už jsem z toho trochu zoufalý, několikrát přeinstalováno a pořád nic..
Jo chlapče, potřebuješ TS 2013. Pod TS 2012 to nerozchodíš protože nepřečte skripty . Pokud máš legální hru, sama se Ti aktualizuje a budeš jezdit.
242.250
Příspěvky: 2
Registrován: ned 06. led 2013 21:20:30

Re: 151 023

Příspěvek od 242.250 »

Děkuju :)
erikrail
Příspěvky: 3
Registrován: sob 26. led 2013 20:49:36

Re: 151 023

Příspěvek od erikrail »

Ahojte, som tu novy a mam problém s CD 151 čítal som príspevky dozadu a ten isty tu už bol spomenutý.Skúšal som to presne podľa rád, ktoré tu boli spomenuté, ale ta či tak mi to nejde. Mám problém, že mi nereaguje lokomotíva, stierače mi idú aj hýbať s páčkami-prosťe môžem všetkym hybať ale nič mi nereaguje. Dokonca ked kliknem na zberač v tom paneli F4 tak ako keby bol zapnutý ale v skut. s ním ani nepohne a to nerobí len zberač ale všetko.Trúba ako keby tam nebola vôbec a svetlá mi svietia obidve.Skúšal som aj preinštalovať a nič. Mám Railworks 3. Ďakujem za všetky rady a odpovede. :( :( :( :( :( :( :( :roll: :roll:
Naposledy upravil(a) erikrail dne ned 27. led 2013 17:43:25, celkem upraveno 1 x.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: 151 023

Příspěvek od KaMat »

erikrail píše:Ahojte, som tu novy a mam problém s CD 151 čítal som, príspevky dozadu a ten isty tu už bol spomenutý.Skúšal som to presne podľa rád, ktoré tu boli spomenuté, ale ta či tak mi to nejde. Mám problém, že mi nereaguje lokomotíva, stierače mi idú aj hýbať s páčkami-prosťe môžem všetkym hybať ale nič mi nereaguje. Dokonca ked kliknem na zberač v tom paneli F4 tak ako keby bol zapnutý ale v skut. s ním ani nepohne a to nerobí len zberač ale všetko.Trúba ako keby tam nebola vôbec a svetlá mi svietia obidve.Skúšal som aj preinštalovať a nič. Mám Railworks 3. Ďakujem za všetky rady a odpovede. :( :( :( :( :( :( :( :roll: :roll:
Musis mit 2013 (to je RW4)
Odpovědět