Modely Pikku

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Odpovědět
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Roman »

KN1F3Cz píše:Chtěl bych se zeptat jak to je z vozy Bdmtee které jsou k vidění na straně 3? Plánuje se v dohledné době jejich puštění do světa?
Stačí tohle?
Obrázek

Je to jedna z mnoha chyb, které vznikly po rozřezání skříně a při různých úhlech pohledu jsou vidět. Prakticky to vypadá, že je třeba předělat celou skříň.
Naposledy upravil(a) Roman dne sob 07. lis 2015 11:25:24, celkem upraveno 1 x.
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Josef72 »

Roman píše:
anry píše:Jinak je pro info. Zamračená je poslední lokomotiva, kterou jsem se já tak nějak snažil přizpůsobit realitě. Po dohodě s Pikkem bude vše ostatní na default jako za dob RailSimulátoru. Nám to stačí a Vy ostatní to buď budete akceptovat a nebo s tím nemusíte jezdit. Samozřejmě pokud se najde někdo, kdo si napíše vlastní skript a naladí chování, tak si myslím. že nebude problém s budoucí aktualizací. Ale to už bude záležet na Honzovi jako autorovi modelu. Já se v tom nebudu vůbec angažovat.
Má to svoje výhody. Budete mít každou chvilku nový model ;).
Jinak Jacek pracuje na své verzi zvuků......
Rozumné rozhodnutí a asi i nevyhnutelné.
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od sasule »

Roman píše: Je to jedna z mnoha chyb, které vznikly po rozřezání skříně a při různých úhlech pohledu jsou vidět. Prakticky to vypadá, že je třeba předělat celou skříň.
V čem je to stavěné? Bylo-li by to v blenderu, zadělat a vyříznout to nemám problém. Teď jsem předělával okna na 854/954, čili základy rámů oken a v podstatě všeho mám připravené, pouze bych to upravil na bymáč. V Maxu se zase znovu učím, takže tam bohužel zatím nejsem s to pomoct. Možná bych ještě našel nějaké fotky na bymáč, co jsem připravoval pro Trainz - mohu poslat, najdu-li a bude-li zájem.

Každopádně vydat i tohle jako pre-alfa verzi by se mi líbilo. Sice není postaven Brejlovec, ale když už mi Vlárou duní Berty... :-)
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Hekl338 »

Romane, skus ten polygon detachnut ako element a nedaj mu ziadnu smooth skupinu. Tento problem som mal aj ja na par modeloch a vzdy to pomohlo.
František Dvořák
Příspěvky: 62
Registrován: ned 06. zář 2015 17:54:33
Bydliště: Zábřeh na Moravě

Re: Modely Pikku

Příspěvek od František Dvořák »

V čem je to stavěné? Bylo-li by to v blenderu, zadělat a vyříznout to nemám problém. Teď jsem předělával okna na 854/954, čili základy rámů oken a v podstatě všeho mám připravené, pouze bych to upravil na bymáč. V Maxu se zase znovu učím, takže tam bohužel zatím nejsem s to pomoct. Možná bych ještě našel nějaké fotky na bymáč, co jsem připravoval pro Trainz - mohu poslat, najdu-li a bude-li zájem.

Každopádně vydat i tohle jako pre-alfa verzi by se mi líbilo. Sice není postaven Brejlovec, ale když už mi Vlárou duní Berty... :-)
Sasule, už se moc těším na tvoji 854, konečně bude nějaký motorák jako jednotka. Není to sice 810, ale také dobré. Doufám, že Pikku zase obnoví vývoj 810 :)
anry
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. úno 2014 19:05:11
Bydliště: Starobrno

Re: Modely Pikku

Příspěvek od anry »

Roman píše:
anry píše:Zdravím, nerad bych se dotkl autora kdyz tu napisu malou kritiku. Samozrejme ze prsatá je super a prace na ní muselo bejt hodne. To se fakt cení. Jedna se me o zvuky této loko. Kdyz jsem na Youtube shlédl první videa jeste pred vydáním, tak jsem si rikal BOMBA. Jenze po první jízde jsem byl trochu zklamán. Ta dynamika a ten hladký chod tam najednou nebyl. Jen jakýsi přebuzený až zkreslující zvuk. Ani okolní trafik co jede kolem není vubec slyset, a to stojím ve stanici. A kdyz jedu s pohledem bocního okenka a zajedu do tunelu tak vse stichne. Na to jsem se aji tesil, jak to bude burácet v tunelu. Je to samozrejme autorova věc, je to jeho dítě, když to tak nech tak nechá, to je jen muj názor. Jen jestli to tak slyší i nekdo jiny. Jinak s ní samozrejme jezdim a je super a díky za to.
Pošlu ti zdrojové soubory audia a můžeš vyniknou.
Nehledě k tomu, že problém může být v rozdílných zvukovkách. Mně například projíždějící souprava naopak přehluší motor lokomotivy.
A nemusíš mít obavy z kritiky, máš na to na to nárok.
Jinak je pro info. Zamračená je poslední lokomotiva, kterou jsem se já tak nějak snažil přizpůsobit realitě. Po dohodě s Pikkem bude vše ostatní na default jako za dob RailSimulátoru. Nám to stačí a Vy ostatní to buď budete akceptovat a nebo s tím nemusíte jezdit. Samozřejmě pokud se najde někdo, kdo si napíše vlastní skript a naladí chování, tak si myslím. že nebude problém s budoucí aktualizací. Ale to už bude záležet na Honzovi jako autorovi modelu. Já se v tom nebudu vůbec angažovat.
Má to svoje výhody. Budete mít každou chvilku nový model ;).
Jinak Jacek pracuje na své verzi zvuků......
Díky za reakci. Vsak jak jsem psal, je to jen a jen autorova vec jestli to tak zustane nebo ne. S tim nic nenadelame a muzeme být vdecni za to co je. Tady je to asi jiny, ale u MSTS byly ty zvuky ve WAVech a dalo se s tim laborovat. Ale i tak diky.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Roman »

anry píše:
Roman píše:
anry píše:Zdravím, nerad bych se dotkl autora kdyz tu napisu malou kritiku. Samozrejme ze prsatá je super a prace na ní muselo bejt hodne. To se fakt cení. Jedna se me o zvuky této loko. Kdyz jsem na Youtube shlédl první videa jeste pred vydáním, tak jsem si rikal BOMBA. Jenze po první jízde jsem byl trochu zklamán. Ta dynamika a ten hladký chod tam najednou nebyl. Jen jakýsi přebuzený až zkreslující zvuk. Ani okolní trafik co jede kolem není vubec slyset, a to stojím ve stanici. A kdyz jedu s pohledem bocního okenka a zajedu do tunelu tak vse stichne. Na to jsem se aji tesil, jak to bude burácet v tunelu. Je to samozrejme autorova věc, je to jeho dítě, když to tak nech tak nechá, to je jen muj názor. Jen jestli to tak slyší i nekdo jiny. Jinak s ní samozrejme jezdim a je super a díky za to.
Pošlu ti zdrojové soubory audia a můžeš vyniknou.
Nehledě k tomu, že problém může být v rozdílných zvukovkách. Mně například projíždějící souprava naopak přehluší motor lokomotivy.
A nemusíš mít obavy z kritiky, máš na to na to nárok.
Jinak je pro info. Zamračená je poslední lokomotiva, kterou jsem se já tak nějak snažil přizpůsobit realitě. Po dohodě s Pikkem bude vše ostatní na default jako za dob RailSimulátoru. Nám to stačí a Vy ostatní to buď budete akceptovat a nebo s tím nemusíte jezdit. Samozřejmě pokud se najde někdo, kdo si napíše vlastní skript a naladí chování, tak si myslím. že nebude problém s budoucí aktualizací. Ale to už bude záležet na Honzovi jako autorovi modelu. Já se v tom nebudu vůbec angažovat.
Má to svoje výhody. Budete mít každou chvilku nový model ;).
Jinak Jacek pracuje na své verzi zvuků......
Díky za reakci. Vsak jak jsem psal, je to jen a jen autorova vec jestli to tak zustane nebo ne. S tim nic nenadelame a muzeme být vdecni za to co je. Tady je to asi jiny, ale u MSTS byly ty zvuky ve WAVech a dalo se s tim laborovat. Ale i tak diky.
Asi neumíš číst :) .
Píšu, že Ti zdrojovou složku připravím a můžeš udělat svoje audia. Ty v source jsou ve vaw, po exportu dav. Akorát musíš mít svoje nahrávky. Ty od zvukařů Ti bez jejich souhlasu poskytnout nemohu.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Roman »

sasule píše:
Roman píše: Je to jedna z mnoha chyb, které vznikly po rozřezání skříně a při různých úhlech pohledu jsou vidět. Prakticky to vypadá, že je třeba předělat celou skříň.
V čem je to stavěné? Bylo-li by to v blenderu, zadělat a vyříznout to nemám problém. Teď jsem předělával okna na 854/954, čili základy rámů oken a v podstatě všeho mám připravené, pouze bych to upravil na bymáč. V Maxu se zase znovu učím, takže tam bohužel zatím nejsem s to pomoct. Možná bych ještě našel nějaké fotky na bymáč, co jsem připravoval pro Trainz - mohu poslat, najdu-li a bude-li zájem.

Každopádně vydat i tohle jako pre-alfa verzi by se mi líbilo. Sice není postaven Brejlovec, ale když už mi Vlárou duní Berty... :-)
Je to v maxu. Co se týče jakýchkoliv úprav modelů, je třeba kontaktovat Pikka jako autora. Doufám, že mně nezastřelí :lol:
AirVolk

Re: Modely Pikku

Příspěvek od AirVolk »

Skús ešte to čo povedal Hekl....Mne to tiež veľakrát pomohlo....Prakticky rovná stena nepotrebuje smooth vôbec.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Roman »

AirVolk píše:Skús ešte to čo povedal Hekl....Mne to tiež veľakrát pomohlo....Prakticky rovná stena nepotrebuje smooth vôbec.
Já se tím nehodlám momentálně zabývat :) . Jen jsem ukázal důvod, proč není model vozu Bdmtee vydaný ;) . Prostá odpověď na otázku :)
Uživatelský avatar
Pikku
Příspěvky: 149
Registrován: sob 07. čer 2008 14:57:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Pikku »

Roman píše: ... Jen jsem ukázal důvod, proč není model vozu Bdmtee vydaný ...
Ono je toho na bymáku víc, navzájem nekompatibilní textury mezi jednotlivými versemi modelu třeba, takže to blbý stínování je jen jeden z mnoha kroků, které je potřeba vykonat.
erik227
Příspěvky: 11
Registrován: pát 26. pro 2014 11:48:06

Re: Modely Pikku

Příspěvek od erik227 »

prosím vás v 749 mi nefunguje osvetlenie prístrojov,kabíny a reflektora čim to môže byt :?: mám ts 2015
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Josef72 »

Může to být jedině nelegální verzí hry, takže buď bez dalších dotazů nebo ban. Aktuální verze ( legální ) je TS 2016.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Roman »

erik227 píše:prosím vás v 749 mi nefunguje osvetlenie prístrojov,kabíny a reflektora čim to môže byt :?: mám ts 2015
Jednoznačně nelegalní hra.
Uživatelský avatar
750225lentilka
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 17. dub 2014 11:10:49
Bydliště: Perníkov

Re: Modely Pikku

Příspěvek od 750225lentilka »

Nechápu, jak ještě někdo může u TSka pirátit, když je pomalu co půl roku zlevněný...Teď je třeba za nějakých 279Kč. To je za hubičku...
František Dvořák
Příspěvky: 62
Registrován: ned 06. zář 2015 17:54:33
Bydliště: Zábřeh na Moravě

Re: Modely Pikku

Příspěvek od František Dvořák »

Zdravím, máte nyní v plánu dělat 810? Na stránkách českého rw byla zmínka,že ji máte rozdělenou a je o ní velký zájem.
Uživatelský avatar
Pikku
Příspěvky: 149
Registrován: sob 07. čer 2008 14:57:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Pikku »

810 přijde na řadu, až bude nálada. V současnosti pracujeme na jiném modelu, který je nám bližší :)
František Dvořák
Příspěvky: 62
Registrován: ned 06. zář 2015 17:54:33
Bydliště: Zábřeh na Moravě

Re: Modely Pikku

Příspěvek od František Dvořák »

Mám ještě dotaz k 749, proč nejde spustit topení v režimu Z a L ?
AirVolk

Re: Modely Pikku

Příspěvek od AirVolk »

Pretože je v poruche....Nie su prachy na opravu.
Uživatelský avatar
Pikku
Příspěvky: 149
Registrován: sob 07. čer 2008 14:57:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Pikku »

Vážení přátelé, po kratší době další addon z naší společné dílny. Model lokomotivy má základní ovládání a není skriptován. Přejeme Vám prima zábavu s nákladními vlaky v TS2016. Jedna malá ukázka modelu:

Obrázek

A ukázka animované kabiny:

Obrázek
Odpovědět