Modely Pikku

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Odpovědět
TrucK362
Příspěvky: 1
Registrován: sob 12. bře 2016 19:38:50

Re: Modely Pikku

Příspěvek od TrucK362 »

Môžem sa spýtať či je v "šupleti" aj niečo také ako modely 750,754 , kedže vekom sú už aj tieto mašinky skvôr historickým artefaktom :D :)
honzik.bures
Příspěvky: 44
Registrován: úte 19. kvě 2015 20:13:11

Re: Modely Pikku

Příspěvek od honzik.bures »

Ahoj, neplánují se vozy Bdmtee ?
Uživatelský avatar
Pikku
Příspěvky: 149
Registrován: sob 07. čer 2008 14:57:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Pikku »

Vážení příznivci virtuální železnice. Ve spolupráci s Romanem jsme pro vás opět připravili něco nečekaného :) Na známých stránkách si můžete stáhnout parní lokomotivu pro TS2016. Model je vybaven i funkční 3D kabinou a co jsme zatím zkoušeli, tak vše funguje přibližně tak, jak byste očekávali. Předem se omlouvám fachmanům od řemesla, ale omezení hry nedovolují implementovat jejich požadavky zcela přesně. Nejprve tedy nějaké reklamní obrázky:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Novinka - reklamní video dokumentující moje neumělé pokusy o ovládání virtuální parní lokomotivy :)

https://youtu.be/8OgPy7iWCN4

Pozor, pro správný chod stroje je bezpodmínečně nutné mít nainstalovaný addon Train Simulator: European Loco & Asset Pack !! http://store.steampowered.com/app/20830 ... _5_9__205/
frfnifuk
Příspěvky: 3
Registrován: pát 03. dub 2015 20:59:26

Re: Modely Pikku

Příspěvek od frfnifuk »

Diki za další super model...
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Kal000px »

Tak jsem to projel na svojí verzi 760mm a musím říct, že neumím řídit páru :D 4 vozy jsem nevyvezl do 30ti promile, tak jsem musel pro postrk, ale jinak luxusní mašinka :3 :)
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Jede jede mašinka..
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Roman »

Kal000px píše:Tak jsem to projel na svojí verzi 760mm a musím říct, že neumím řídit páru :D 4 vozy jsem nevyvezl do 30ti promile, tak jsem musel pro postrk, ale jinak luxusní mašinka :3 :)
Co to je za trať?

Jinak lepší je topit si sám. Ten automtický topič začne fedrovat a pouštět vodu když to nejmíň jako fíra potřebuješ :)
Oskar
Příspěvky: 111
Registrován: pát 06. čer 2008 19:57:50

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Oskar »

Nádherná mašinka !!!

Autorovi a spolupracovníkům moc děkuji !!!
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Roman »

Tohle bude na ježdění lepší :)
Vždy jsem chtěl pochopit, jak těmi pákami motají :) . Ale ono je to vcelku jednoduché :)

https://youtu.be/j2Wcb1oDy9k
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Roman »

NGe
Příspěvky: 27
Registrován: stř 10. čer 2015 15:54:28

Re: Modely Pikku

Příspěvek od NGe »

U 37 vypadá úžasně, ale ta M27 ještě lépe. Řazení vypadá luxusně, to bude parádní ježdění :) Skvělá práce !:)
Uživatelský avatar
Pikku
Příspěvky: 149
Registrován: sob 07. čer 2008 14:57:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Pikku »

NGe píše:... ta M27 ještě lépe. ...
To je přeci M21, Tatřička po rekonstrukci na převodovku Mylius, žádný šrot z Rumunska :)
NGe
Příspěvky: 27
Registrován: stř 10. čer 2015 15:54:28

Re: Modely Pikku

Příspěvek od NGe »

Pikku píše:
NGe píše:... ta M27 ještě lépe. ...
To je přeci M21
Nojo to je pravda, to jsem se zmýlil, už bych to takhle špatně srovnával :D
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Roman »

Michal píše:Chlapi, máte to parádní. Shlédl jsem videa, natěšeně mašinku nainstaloval, otevřel readme, abych si přečetl o ovládání, a ono nic. :cry: O reálném ovládání parní mašiny nevím vůbec nic. Těch hejblat na kotli je na mě moc. :lol:
Default, Michale. Default. Vždyť jsme to psali, že žádné skriptování a extra mapování klávesnice z naší strany nebude :).
Dá se to zobrazit i z menu při pauze hry ;)
Uživatelský avatar
Pikku
Příspěvky: 149
Registrován: sob 07. čer 2008 14:57:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Pikku »

Michal píše:... O reálném ovládání parní mašiny nevím vůbec nic. Těch hejblat na kotli je na mě moc. :lol:
Musíš to překonat elánem a nasazením Michale :) Nebo začít jezdit s topičem, to je pak na pohodu.
NGe
Příspěvky: 27
Registrován: stř 10. čer 2015 15:54:28

Re: Modely Pikku

Příspěvek od NGe »

Můžu se zeptat v jakém stavu rozpracování je ta M21 ? Jinak U37 jsem otestoval a je parádní. Nějaké mouchy tu jsou jako např., že se na mě až moc naklápí při jízdě přes výhybku (v následném oblouku, pokud je výhybka do vedlejšího směru) a nevím jak to je v realu, ale tlak v kotli se při dmýchavce strašně pomalu zvedá. Jinak je to bezva stroj, krásně to oživilo provoz na úzkorozchodce :)
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Roman »

NGe píše:Můžu se zeptat v jakém stavu rozpracování je ta M21 ? Jinak U37 jsem otestoval a je parádní. Nějaké mouchy tu jsou jako např., že se na mě až moc naklápí při jízdě přes výhybku (v následném oblouku, pokud je výhybka do vedlejšího směru) a nevím jak to je v realu, ale tlak v kotli se při dmýchavce strašně pomalu zvedá. Jinak je to bezva stroj, krásně to oživilo provoz na úzkorozchodce :)
M21 je v počátcích převodu do RW. Až to bude, tak to bude :)

No, s těmi simulačními věcmi je to takové všelijaké. Nikdo z nás tomu absolutně nerozumí a nastavení je vlastně upravený simulační bp defaultní lokomotivy. Bohužel k mému překvapení nefunguje i několik banálních věcí,třeba parametr/ovladač "MainReservoirPressureBAR" ) po několika hodinách bádání jsem zjistil, že u simulace parních lokomotiv je tento ovladač omezen parametrem "MaxSystemPressure" v nastavení vlakové brzdy. Holt to Kujoni mají dělané na svoje britské mašinky. A těch věcí se najde více. Asi by to šlo složitě naskriptovat, ale to Vám nikdo dělat asi nebude ;).
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Roman »

Michale, jak bych Ti to popsal :). Určitě mně někdo pošle do háje, ale já jezdím asi takto:

Při rozjezdu dle hmotnosti vlaku směr tak 70-100%, pak stáhnu na 30% a nechám být :) . Rychlost řídím regulátorem.
Topení. Zásadně topím sám. Ideální hmotnost uhlí v topeništi zjistíš po načtení hry, je okolo 60 kg. Voda v kotli je jasná.
Já si topím a dopouštím vodu hlavně když nepotřebuju tolik páry. Tedy na klesání nebo ve stanici.
Přikládání do topeniště je jasný. Jen musíš otevřít dmychavku. Na videu jsem to poprvé neuděl před otevření topeniště (v TS je to šumák), ale Pikku mi napsal, že bych v tu chvíli byl bez obočí :D.
Vodu dopouštíš ejektory, v TS je asi jedno kterým. A hladinu vody udržuj na 1.0 . Nesmíš ji nechat moc spotřebovat. Musíš nejdřív pustit vodu do napaječe kohoutem a pak tou pákou ji napouštíš do kotle. Samozřejmě že napouštění vody ti ochlazuje kotel a klesá generování páry :). Tak se to musí hlídat a já dopouštím raději méně a častěji :)
Tak nějak to dělám já a funguje to. Je mi jasný, že to je určitě blbě, znalý mně vyvedou z omylu, ale dojedu všude :)
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Roman »

Pokud by Jste si někdo chtěl zbrojit i uhlí, zde https://ulozto.cz/xGYVQVQS/zbrojeniuhli-rwp je takový narychlo udělaný model. Lze vložit i do libovolného scénáře na předem definovanou kolej markerem.
Netřeba ho tedy umisťovat v editoru trati. Bohužel veřejná verze Úzké umožňuje jen zbrojení vodou.
Uživatelský avatar
Petr1989
Příspěvky: 59
Registrován: ned 18. srp 2013 21:48:09

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Petr1989 »

Ahoj, rád bych se pochvalně vyjádřil k novému modelu U37.

Je to krásný stroj, ostatně jako všechny Vámi vytvořené, který perfektně dotváří atmosféru Úzkorozchodné trati.


Zatím jsem měl čas ujet pár kilometrů s automatickým topičem, ale určitě zkusím, jak mi to pujde manuálně :)
matej
Příspěvky: 9
Registrován: sob 06. pro 2014 15:30:55

Re: Modely Pikku

Příspěvek od matej »

ty kokšo, ja čumím, to je tak úžasný model!

keď som videl iné parné loko v TS, napr. BR 52, bol som trochu sklamaný, lebo ten dym bol spravený zle, úplne zle, a to je jedna z vecí na pare, ktorá má byť dobrá. Na U37 sú výfuky pary a dymu jednoducho bezchybné!

Vďaka za tento skvelý model. Dúfam, že nebude posledná z tejto trakcie :)

Dovolím si iba malú kritiku, skôr však otázočku. Ide o prešmykovanie kolies, keď v reále na parnej mašine začnú kolesá prešmykovať, zvýši sa tiež frekvencia výfukov pary (čo je celkom logické, lebo kolesá a celý parný stroj idú akokeby lokomotíva išla rýchlejšie) a hlavne podľa toho rušňovodič vie, že má ubrať. V TS je to však inak, aj keď prešmykujú tak zvuk zostáva rovnaký. Je nemožné, aby to bolo ako v reále?
Odpovědět