Nastavení nejlepší možné kvality obrazu + minimalizace pádů

Vše o chování RW
Odpovědět
Icik
Příspěvky: 23
Registrován: stř 26. pro 2012 11:08:10

Nastavení nejlepší možné kvality obrazu + minimalizace pádů

Příspěvek od Icik »

Ahoj všem,

bloumal jsem docela dlouho nad tím proč mi na Ryzenu 7 1700X, 16GB DDR4 3200MHz, SSD NWMe a Geforce 1080Ti 11GB padají náročné aktivity na českých tratí například aktivita Pn Trutnov na trati Kladské pomezí. Je to nákladní aktivita s 2 Brejlovci z Jaroměře do Trutnova. Objekty pro trať mám všechny dle RW Tools (žádné bílé flašky). Aktivita se v pohodě načte a taky jedu zhruba 40 minut bez pádu na 35 fps (uměle omezený rate na 35fps), ale jak se přiblížím k Trutnovu, tak hned pád se zápisem do TempDump.
Takto to dělá neustále i po přeinstalování grafických ovladačů, PhysX atd. Nastavení mám zcela naplno kromě vyhlazování, které mám na FXAA + 2x2 SSAA.

Začal jsem laborovat s detaily, protože je zde evidentně nějaký problém s přetečením velikosti alokované paměti při načítání objektů. Na to je TS2017 ještě jen 32bit aplikace a s pamětí to umí jen lehce nad 3GB dle správce úloh ve Windows 10.
Na konec jsem skončil na ubrání posuvníku jen jednoho ukazatele a to Scenery Quality, které mám o jeden stupínek níže. S tímto nastavení to vůbec nepadá a dojedu do Trutnova jako nic!!! Na kvalitu obrazu to nemá prakticky žádný vliv nebo aspoň jsem si toho vůbec nevšiml. Určitě to stojí za vyzkoušení.

Na obrázek jsem dal ještě vidět mé nastavení TS2017 + nastavení z NvidiaInspectoru, které odstraní hnusné rozmazané FXAA a nastaví daleko kvalitnější Anizotropní filtrování 16x. Podotýkám, že hraji na 4k monitoru. Takto je obraz naprosto špičkový a perfektně ostrý. Krásně vidím na blížící se návěstidla.
3.jpg
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení nejlepší možné kvality obrazu + minimalizace p

Příspěvek od Hekl338 »

TS je jednojadrova aplikacia (bohuzial to inak nebude), z coho tazi stale Intel. Ryzen je skvely CPU pomerom cena vykon, ale jeho max frekvencia je 4 GHz, ti lepsie kusky 4.1. Momentalne idealny CPU pre TS je i7 7700K taktovany niekde na 4,8Ghz a viac, cahce 4.5GHz.
Icik
Příspěvky: 23
Registrován: stř 26. pro 2012 11:08:10

Re: Nastavení nejlepší možné kvality obrazu + minimalizace p

Příspěvek od Icik »

Jj to souhlasím. Pokud poběží oba na stejné frekvenci, tak ten rozdíl je zanedbatelný.
Ryzen je super i na TS2017 zvlášť, když se rozhodnete zároveň streamovat. Jinak kdybych to uměle neomezoval, tak mi to jede na 45-60 fps ve 4k rozlišení.
Ale je tam takovéto poskakování (asi dropy) a to odstraní jen snížení a zablokování fps na konstantní rychlost u mě 35 fps.
Odpovědět