Diskuze přenosu návěstí a optimalizace

Vše o chování RW
jstange
Příspěvky: 83
Registrován: pon 05. srp 2013 19:32:09

Re: CDC 771

Příspěvek od jstange »

Je to škoda, je to poměrně viditelná vada na tom jinak skvělém modelu. Předpokládám, že je to ovládáno skriptem v Simulace\script.out, takze s tím asi nemám ani šanci se pokusit něco udělat...
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: CDC 771

Příspěvek od kiski »

Určite je to ovládané skriptom, ako všetky VZ-ty naskriptované v RW. Ono problém je, že ten VZ, čo je naskriptovaný u 771 sa viac chová ako LS90 než LS-IV. Minimálne signalizáciou.
Braňo
jstange
Příspěvky: 83
Registrován: pon 05. srp 2013 19:32:09

Diskuze přenosu návěstí a optimalizace

Příspěvek od jstange »

Popravde, ja jsem tim, co jsem rekl vyse, spis poukazoval na to, ze skript je jako .out, takze bez zdroje s tim ani nelze nic udelat...
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CDC 771

Příspěvek od Michal »

Já tu 771 nemám, ale jestli při zeleném kódu svítí na opakovači i modrá, tak se to chová spíš jako Mirel. Ani u LS90 při zeleném kódu modrá nesvítí. U Mirelu ano.
jstange
Příspěvky: 83
Registrován: pon 05. srp 2013 19:32:09

Re: CDC 771

Příspěvek od jstange »

Díval jsem se na to a, jak píše Michal, mezi LS IV a LS 90 by v tomto neměl být rozdíl. Podle manuálu je autorem skriptu Kal000px, třeba si dotazu všimne a odpoví a bude jasno, zda jde o záměr nebo chybu...

75x to, zdá se, mají stejně...

Každopádně díky oběma za odpovědi.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: CDC 771

Příspěvek od kiski »

Tak potom je to jasné. Kal000px je síce autorom skriptu, ale zrejme túto časť len skopíroval bez náležitých úprav z iného modelu, ktorý mal k dispozícií... Treba sa spýtať priamo jeho, buď tu na fóre alebo na FB.
Braňo
jstange
Příspěvky: 83
Registrován: pon 05. srp 2013 19:32:09

Re: CDC 771

Příspěvek od jstange »

U 75x by to ale mělo být stejné... nebo myslíš, že to někdo naskriptoval nesprávně už tam a Kal000px to pak jen zkopíroval? Já měl za to, že skripty na 75x dělal také on... zkusím se zeptat v jeho vlákně tady, FB nemám...
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: CDC 771

Příspěvek od kiski »

Vysvetlím - metódu na zobrazovanie prenášaného znaku vymysleli kedysi chalani zo spolku Michal-Roman-Hekl, a použili to prvýkrát s úspechom na 150/151/350. Odvtedy sa ten blok skriptu rôznymi cestami dostal do obrovského množstva skriptov iných modelov, ale nie každý, kto sa k tomu dostal, to vedel prispôsobiť na konkrétnu loko. Tak sa to len jednoducho skopírovalo, však to nejak funguje. Detaily v rozdieloch medzi jednotlivými VZ-tami riešilo len málo ľudí, takže boli všetci spokojní.

Ono by sa to totiž malo brať len ako muster, a konkrétnemu VZ-tu prispôsobiť na mieru, pokiaľ nie je VZ v modelovanej loko rovnaký ako bol v donorovi.

Preto je kľudne možné, že aj 75X to má rovnako zle. Ako píšem, treba sa spojiť s autorom.
Braňo
jstange
Příspěvky: 83
Registrován: pon 05. srp 2013 19:32:09

Re: CDC 771

Příspěvek od jstange »

Díky. I když si nejsem jist, zda se mohlo jednat o kopii z 15x, protože tam to tuším funguje správně.

Každopádně jsem dal dotaz v Kal000pxově vlákně, tak třeba odpoví. I když netvrdím, že bych to dokázal spravit, je škoda, že není skript volně dostupný. Tady člověk vidí ten rozdíl mezi tím, kdy je SW free as in beer vs. free as in speech.
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CDC 771

Příspěvek od Michal »

jstange píše: pát 19. čer 2020 15:08:15 I když netvrdím, že bych to dokázal spravit, je škoda, že není skript volně dostupný.
Já tvůj pohled na věc chápu, ale víš, jak by to u nás dopadlo? Šťoural by se v tom každý a pak to vydával za své. Taky by se určitě našli experti, kteří by tam opravovali podle jejich názoru chyby, i když by se o chyby nejednalo. Takže já jsem rád, že skript není uživatelsky modifikovatelný. Nicméně vždy je tu ta možnost, že si kdokoliv může napsat kompletní svůj skript.
Jack.Grave
Příspěvky: 116
Registrován: úte 02. bře 2010 4:51:40
Bydliště: Praha

Re: CDC 771

Příspěvek od Jack.Grave »

OT: TSxxxx je jedno jestli skripty jsou ponechány jako *.lua nebo kompilovány do*.out.
Úplně ideální by bylo mít knihovnu veřejně dostupných skriptů někde na GitHub/GitLab s omezenou možností editace a zveřejnovat updaty by mohl jen owner/admin projektu ale po přihlášení by si je mohl každý stáhnout.
před je tu pár lokomotiv, které by si menší zásah do skriptu zasloužili jako například ČD/CDC 750/753/754, které velmi snadno uvaří chladicí vodu (někde jsem četl že jsou tah hodnoty z řady 749/751). Nemluvím o polopovedenem updatu řad 750/753/754 kde na F3/4 HUD chybí v jaké poloze je vlakový brzdič -- ukazuje jen lokomotivní a všelijak blbne.

Jack
"Grau, teurer Freund, ist alle Theorie" J.W Goethe
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: CDC 771

Příspěvek od kiski »

Myslím,že o niečo podobné sa snaží Jáchym, ktorý na svojom GitHube ponúka na stiahnutie rôzne skripty s rôznymi funkciami. Ale nejak sa ľudia nehrnú, aby to sťahovali - a vieš prečo? Pretože to nie je len o stiahnutí toho-ktorého skriptu, ale aj o jeho správnej implementácií do celkového skriptu lokomotívy / vozňa. A to už vie málokto. Nehľadiac nato, že aj ponúkané skripty nie sú bez chyby, takže zasa je to len o tom, že keby to aj niekto použil a netušil o tom ani prd, mal by to s chybami.

Ako píše Michal, nič nikomu nebráni napísať si skript vlastný ;)
Braňo
Jack.Grave
Příspěvky: 116
Registrován: úte 02. bře 2010 4:51:40
Bydliště: Praha

Re: CDC 771

Příspěvek od Jack.Grave »

:arrow: kiski tohle jsem hledal. Proč to lidi nestahují protože otom nevědí, že to existuje. Já nejsem kodér a neumím to vymyslet úplně od nuly, ale pokud mám zbírku příkladů a věnuju tomu nějaký čas tak už něco poskládám. Jack
"Grau, teurer Freund, ist alle Theorie" J.W Goethe
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: CDC 771

Příspěvek od kiski »

Nech sa páči. Neviem síce, či z toho niečo využiješ, pretože tie súbory, čo tam Jáchym dal, sú dosť zložité na pochopenie, ale snaha je základ...
Braňo
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: CDC 771

Příspěvek od Kal000px »

jstange: Na skript LVZ se nabalovala hromada úprava a teď je z toho spíš takovej bastl, že by to chtělo celý zahodit a pro pořádek napsat znovu. Což by tedy chtělo více skriptů. :)
Pokud má někdo rozumný zájem o náhled do skriptu, nemám problém s tím poslat nějakou ukázku na naučení, ostatně pár lidem jsem s tím již pomáhal. Ale přesně jak píše Michal, kdyby skripty byly kompletně veřejný, dopadne to tak, že se v tom bude šťourat úplně každej neználek, modely si rozbijou a pak si budou stěžovat, že jim to nefunguje... :mrgreen:
Jede jede mašinka..
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: CDC 771

Příspěvek od kiski »

@Kal000px : Ale ten balast sa tam nejak musel dostať... :lol: Mal si ho odtiaľ odstrániť.

Podľa môjho názoru je samotná detekcia prenášaného kódu veľmi šikovná a prakticky keď sa nad tým zamyslím, inak sa ani nedá vyhodnocovať. Ono treba rozlišovať medzi tým, čo sa deje vo funkcii OnCustomMessage() a samotným VZ. Ešte to vyhodnocovanie sa prebrať kompletne dá, ale konkrétny VZ treba urobiť vždy podľa svojich požiadaviek. Ty si ho zrejme odniekiaľ len skopíroval, alebo sa mýlim? :D :D :mrgreen:
Braňo
Jack.Grave
Příspěvky: 116
Registrován: úte 02. bře 2010 4:51:40
Bydliště: Praha

Re: CDC 771

Příspěvek od Jack.Grave »

:arrow: kiski já sem takový píditel, kterýho zajímá jak věci fungují uvnitř a lidi chytřejší než sem já přišli na to jak obejít limity jádra RW/TS engine. Věci jako je počítání prokluzu skriptem, i ten návěstní opakovač mne velmi zajímá, protože jeden komerční vývojář tvrdí že mu na UK signálech (Weardale Network) nefunguje a nebude fungovat správně tj nepřenáší mu signal stop /červenou/ u jedné parničky co má signal repeater. A některé věci z lokomotivních skriptů se dají použít do skriptů ve scénářích.

Pokud někdo něco rozjebe vlastní vinou a pak křičí na vývojáře, tak je to idiot. Pokud já si zněčím hraju tak se snažím mít zálohu a originální soubory poruce, pro případ když něco podělám.

Jack
"Grau, teurer Freund, ist alle Theorie" J.W Goethe
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: CDC 771

Příspěvek od kiski »

Ja zas nie som tak úplne za takéto vychytávky, pretože zastávam ten názor, že hra nato jednoducho až tak úplne stavaná nebola. Skôr využívam veci, ktoré sú priamo integrované už v samotnej hre a skriptujem len to, čo sa priamo z hry vytiahnuť nedá. Mám zato, že "prílišné" skriptovanie určitým spôsobom znižuje FPS, hlavne, ak je použité resp. ošetrené nevhodne - opakujúce sa volania počas jedného volania apod.

Samozrejme obdivujem autorov, ktorí sa s niečím podobným boria - viac či menej úspešne, ale ja som skôr taký striedmy skripter. Preto u mojich skriptov veci ako skriptovaný sklz a podobné miesto nemajú a radšej využijem integrovanú adhéziu, aj keď nie je možno taká presná a má tiež svoje muchy.

Uviedol som len ako príklad, tých vecí je viac samozrejme.
Braňo
Jack.Grave
Příspěvky: 116
Registrován: úte 02. bře 2010 4:51:40
Bydliště: Praha

Re: CDC 771

Příspěvek od Jack.Grave »

:arrow: kiski samozřejmně zě přeskriptování škodí FPS, proto je tky vhodné aby Ai řízené lokomotivy jezdili jako "piko vláčky" s minimálním využitím nadstavbových funkcí lokomotivního skriptu. Jako je tenhle příklad ze starého ruského TEM2:

Kód: Vybrat vše

function OnConsistMessage ( msg, argument, direction )
	IsEngineWithKey = Call ( "GetIsEngineWithKey" ) ~= 0; -- Is loco driven by player
	if ( msg == BRAKES_MSGID ) then
		local paramName = string.sub(argument, 1, 16);
		if ( paramName == "CylinderPressure" ) then
			local paramValue = string.sub(argument, 18);
			Call( "*:SetControlValue", "ConsistBrakeCylinderPressure", 0, tonumber(paramValue) );
		end
		Call( "SendConsistMessage", msg, argument, direction );
	elseif ( msg == ENGINE_MSGID and not IsEngineWithKey ) then -- If loco not driven by player, then synchronize Control Values
		local paramName = string.sub(argument, 1, 16);
		if ( paramName == "_____________RPM" ) then
			local paramValue = string.sub(argument, 18);
			Call( "*:SetControlValue", "RPM", 0, tonumber(paramValue) );
		elseif ( paramName == "_________Ammeter" ) then
			local paramValue = string.sub(argument, 18);
			Call( "*:SetControlValue", "Ammeter", 0, tonumber(paramValue) );
		elseif ( paramName == "__SpeedometerKPH" ) then
			local paramValue = string.sub(argument, 18);
			Call( "*:SetControlValue", "SpeedometerKPH", 0, tonumber(paramValue) );
		end
		Call( "SendConsistMessage", msg, argument, direction );
	else -- If unknown message type, just repeat message in specified direction
		Call( "SendConsistMessage", msg, argument, direction );
	end
end -- OnConsistMessage ( msg, argument, direction )
Jack

P.S. Jistě by by to šlo napsat elegantněji, ale jiný příklad zrovna nemám.
"Grau, teurer Freund, ist alle Theorie" J.W Goethe
jstange
Příspěvky: 83
Registrován: pon 05. srp 2013 19:32:09

Re: CDC 771

Příspěvek od jstange »

Jack.Grave píše: sob 20. čer 2020 15:17:51 protože jeden komerční vývojář tvrdí že mu na UK signálech (Weardale Network) nefunguje a nebude fungovat správně tj nepřenáší mu signal stop /červenou/ u jedné parničky co má signal repeater.
Jack
@Jack: Kdo to je, jestli se můžu zeptat? Někdo z trojice Pete (VW), Ben (BMG), Kris (CW)?
Odpovědět