Re: Mapy.cz do RailWorks
Napsal: stř 21. lis 2018 21:03:19
Ano, teraz to uz skutocne funguje diky
Vše o RS, RW, TS a TSW
https://railsimulator.simtrains.eu/
https://railsimulator.simtrains.eu/viewtopic.php?f=19&t=2086
To s tím vypisováním do logu je možná trochu zmatečné, nicméně správně.Highlander píše: ↑úte 18. pro 2018 23:59:12 1) Při zapnutí i vypnutí map.cz by se měly automaticky vyčistit obsahy obou složek cache, program ale vypíše "Neznámá chyba! Možná systém není Windows 8/10?" (To když byl spuštěn pod W7-64bit), případně vypíše "Neznámá chyba! Možná systém není Windows XP, Wista, 7?" (při spuštění pod W10). V obou případech nedošlo k výmazu cache, nicméně bylo možno náhradou provést "ruční" výmaz přímým příkazem z menu.
Tohle asi bude záležet na poloze. Já to zkoušel u Benešova a tam mi to na druhý zprava načetlo. Nicméně to klidně upravím.Highlander píše: ↑úte 18. pro 2018 23:59:12 2) Základní mapa se načítá až nejdříve ve čtvrté poloze posuvníku zprava, nikoliv ve třetí, jak je uvedeno v nápovědě... (To jen taková drobnost.) Letecká mapa - jak je správně uvedeno - funguje již od druhé polohy posuvníku zprava (největší rozlišení, nejmenší rozsah zobrazené plochy), při posouvání směrem doleva se načítá taktéž, ovšem s menším rozlišením, ale zato s větší zobrazenou plochou. Ostatní typy map jsem prozatím netestoval.
To by měly být standardní bingovské mapy, ne? To ozkouším, ale mělo by to fungovat.Highlander píše: ↑úte 18. pro 2018 23:59:12 3) Základní mapa se načte i kdekoliv ze světa. Škoda jen, že program si mimo území ČR/SR nedokáže "vytáhnout" běžné satelitní snímky terénu, jež se jinak na na stránkách mapy.cz zobrazují.
Openrailwaymap to na test načítalo. Je to sice trochu jinak pojmenované, ale rozsahy by měly sedět. Můžu přidat, ale je nutno upozornit, že aplikace neumí pracovat s více podklady najednou.Highlander píše: ↑úte 18. pro 2018 23:59:12 Celá současná opičárna s API-klíčema od Googlu a s jeho požadavkem na kreditní karty uživatelů by se potom stala irelevantní. Nicméně pokud by prográmek MapyCZforTS (a jeho autor) aspiroval k dokonalosti, mohl by načítat podklady třeba i odtud: https://www.openrailwaymap.org/
Tady bude potřeba ověřit, jestli se podobná chyba neprojevuje i při načítání GMap. Pak by se jednalo o další bug s nesprávně zvoleným datovým typem v jádru hry, kterých už je teď nalezeno několik desítek a pravděpodobně jen tak opraveny nebudou.Highlander píše: ↑úte 18. pro 2018 23:59:12 Teď poněkud horší věc: Při spuštění TS-editoru ve verzi 64-bit se k výše uvedenému přidává ještě špatné skládání jednotlivých čtverců (tilů). Ve směru západo-východním (rovnoběžkovém) se jednotlivé tily k sobě řadí bez chyb, ale ve směru severo-jižním (poledníkovém) dochází v nepravidelných intervalech ob 1-3 rovnoběžkových pásů k posunu a překrytí až o 1/2 tilu, což je na první pohled jasně viditelné (a tudíž nepoužitelné). Škoda, že tato chyba se projevuje právě ve 64-bitové verzi editoru, kde při načtení objemnější mapy nedochází tak brzy k pádu celé hry z důvodu přetečení RAMky.
Při analýze jednotlivých tilů a jejich seskládání ve Photoshopu je zřejmé, že ve zdrojové složce cache jsou jednotlivé tily načteny správně a celkový obrázek kteréhokoliv - ve výsledku pak postiženého - místa je OK. Ve výstupní složce cache jsou však některé zpracované čtverce 1280x1280 (i ve verzi 640x640) již chybně zpracovány (tedy s posuvem) a v editoru TS_2019 se poté takto zobrazují. Na tuto chybu nemá vliv nastavení typu mapy (ani v TS, ani v utilitě. Chyba se rovněž objevila i při jakémkoli nastavení posuvníku zoomu.
---
Je ještě někdo, komu se výše popsané chyby projevují? Je možno je odstranit?
1) Aha, jestli je to takto, tak se jedná o "hluboké nedorozumění" (jak by řekl jeden klasik) Měl jsem za to, že vymazáním cache při zapnutí/vypnutí mapy.cz se myslí promazání obsahu složky mapy_cz_cache + složky output_cache, stejně jako při manuálním zadání příkazu "Vymaž cache" z menu. Zvlášť když aplikace v logu vypisuje "Neznámá chyba!" a odkazuje se na neexistující OS... Takže tentokrát se jedná o cache hry nebo systému? Hru totiž nyní spouštím s parametrem "DontUseBlueprintCache".To s tím vypisováním do logu je možná trochu zmatečné, nicméně správně.
Jsou tam dva způsoby jak vymazat cache - dva OS. Aplikace zkouší oba a pokud se to nepovede, vyhodí patřičnou hlášku.
Takže pokud není platná pro ten daný systém, tak to může uživatel ignorovat. Pokud se to týká jeho systému, pak opravdu nedošlo k vymazání cache.
Je zvláštní, že nedošlo k výpisu hlášky, ale cache nebyla smazaná. Určitě se bavíme o té samé cachi? Jsou totiž dvě. Jedna, kam si aplikace ukládá svoje vstupní a výstupní obrázky. A pak druhá v systému, kam IE ukládá nacachované obrázky. A hra používá API IE.
2) Souhlasím, je to možné. Mě se "základní" mapa načetla až ve 4. poloze jezdce zprava.Tohle asi bude záležet na poloze. Já to zkoušel u Benešova a tam mi to na druhý zprava načetlo. Nicméně to klidně upravím.
3) Zkoušel jsem to na několika místech těsně za hranicemi ČR. Např. u peážní trati Mikulovice-Glucholazy-Krnov. Tam kde se ještě na Mapy.cz dala načíst "letecká" mapa (tj. těsně za hranicemi), tam vaše aplikace letecké snímky načítala. Ale o něco dál, kde "letecké" mapy přecházejí na mapy satelitní - Googlovské - tam se již do TS-editoru nenačetlo nic, resp. bílá plocha s nápisem "Pro toto přiblížení nemáme k dispozici mapový podklad..." Nezáleželo přitom na poloze jezdce zoomu v TS, mohl být třeba i úplně vlevo, tj. na nejmenším rozlišení. Ovšem "základní" mapa se při 4. poloze jezdce zprava načetla kdekoliv na světě...To by měly být standardní bingovské mapy, ne? To ozkouším, ale mělo by to fungovat.
4) Vím to, lze však u nich zapnout mapový podklad z OSM. Pokud by Vaše aplikace zvládla využívat oba zdroje, byla by to neocenitelná pomůcka.Openrailwaymap to na test načítalo. Je to sice trochu jinak pojmenované, ale rozsahy by měly sedět. Můžu přidat, ale je nutno upozornit, že aplikace neumí pracovat s více podklady najednou.
Openrailwaymap jsou průhledné čtverce s pouze barevně vyznačenými kolejemi. Nemají žádný fyzický podklad. Tím jsou na webu OSM.
5) Bohužel, já si to už ověřit nemohl, protože 64-bit verze se objevila až v září, tj. po 15.7.2018. V té době mi už Gmaps nefungovaly kvůli uzamčeným API klíčům. Snad to tady odzkouší někdo, kdo na nové podmínky Googlu přistoupil a nemá rád svoji kreditku...Tady bude potřeba ověřit, jestli se podobná chyba neprojevuje i při načítání GMap. Pak by se jednalo o další bug s nesprávně zvoleným datovým typem v jádru hry, kterých už je teď nalezeno několik desítek a pravděpodobně jen tak opraveny nebudou.
Pokud stejná chyba u GMap nevzniká, tak se můžu pokusit to nějak analyzovat a případně opravit, jakkoli se teď spíš věnuji 460 a 380, které bych už konečně rád dotáhl.
DTG celou 64bit verzi hry totálně zabilo s nesprávnýma datovýma typama.Highlander píše: ↑ned 30. pro 2018 16:29:32Je docela možné, že zakopaný pes bude právě v té 64-bit verzi editoru. (U DTG nic neobvyklého...)
Já vycházel jen z toho, že při spuštění 64-bit TS-editoru a načtení tilů z Mapy.cz se jednotlivé tily (čtverce) ze složky mapy_cz_cache mohly systémem Puzzle sestavit bez chyb. Narozdíl od již přepočítaných čtverců (o hraně 1280 bodů, případně 640 bodů, dle nastavení z TS-options) ze složky output_cache vaší aplikace, kde i po sestavení ve Photoshopu byl jasně viditelný posuv, překrytí či duplikace v severo-jižním směru až o 1/2 tilu! Což se při spuštění pod 32-bit aplikací TS-editoru nestalo, tam byly čtverce v obou složkách sestavitelné absolutně bez chyb.
Program v ortofoto zobrazení funguje pouze pro území ČR + SR. Mimo toto se zjevuje právě tato hláška (v jakémkoli přiblížení). Ještě na zkoušku zadej jiný typ mapy. Např. tzv "základní" typ mapy by se měl při cca prostředním nastavení přiblížení vykreslit na libovolném místě světa. Pokud ani tohle nevyjde, máš zásadní chybu někde u sebe.BR601 píše: ↑pát 22. úno 2019 16:58:24 Zdravím páni,
Díky za program. Aj napriek rôznym nastaveniam sa mi v hre po načítaní ukáže "Pro toto přiblížení nemáme k dispozici mapový podklad. Zkuste zvolit jiné přiblížení nebo jiný mapový podklad".
Nech som nastavoval priblíženie ako som chcel, aj ako mi ukázalo okno po zvolení mapového podkladu v tomto programe, vždy mi ukáže len toto. Viete niekto, ako to nastaviť? Vopred ďakujem.
Mal som GPS súradnice na území SR, začal som to robiť odznova, v logu mi vypíše, že obrázok je správne odoslaný, ale v sktutočnosti nie. Skúšal som to všeliako, aj tak nie program správne rozchodiť.Highlander píše: ↑ned 03. bře 2019 16:20:03Program v ortofoto zobrazení funguje pouze pro území ČR + SR. Mimo toto se zjevuje právě tato hláška (v jakémkoli přiblížení). Ještě na zkoušku zadej jiný typ mapy. Např. tzv "základní" typ mapy by se měl při cca prostředním nastavení přiblížení vykreslit na libovolném místě světa. Pokud ani tohle nevyjde, máš zásadní chybu někde u sebe.BR601 píše: ↑pát 22. úno 2019 16:58:24 Zdravím páni,
Díky za program. Aj napriek rôznym nastaveniam sa mi v hre po načítaní ukáže "Pro toto přiblížení nemáme k dispozici mapový podklad. Zkuste zvolit jiné přiblížení nebo jiný mapový podklad".
Nech som nastavoval priblíženie ako som chcel, aj ako mi ukázalo okno po zvolení mapového podkladu v tomto programe, vždy mi ukáže len toto. Viete niekto, ako to nastaviť? Vopred ďakujem.
64-bit?