Počítačové sestavy

Vše o HW a OS v souvislostí s RW
Odpovědět
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Jurajs_89 »

Tak jinak, jaký formát přečteš? :D
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Hekl338 »

txt napriklad :D
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Jurajs_89 »

Čekal jsem trochu rozumnější formát :roll: .

Sestava 1
Procesor Intel Core i7-3770
Paměti Kingston 8GB KIT DDR3 2400MHz CL11 HyperX XMP Predator Series
Základní deska ASUS P8Z77-V LX
Grafika GIGABYTE N760OC-4GD
Disk Western Digital Black 500GB 64MB cache
Zdroj Fortron FSP700-50ARN
Skříň FRACTAL Define XL R2 Black Pearl
DVD LG GH24NS černá

Sestava 2
Procesor Intel Core i7-3770
Paměti Kingston 8GB DDR3 1600MHz CL10 HyperX blu Edition
Základní deska ASUS Z77-A
Grafika ASUS GTX760-DC2OC-2GD5
Disk Western Digital Green 500GB 64MB cache
Zdroj Fortron FSP700-50ARN
Skříň FRACTAL Define XL R2 Black Pearl
DVD LG GH24NS černá

Vše je dostupné na Alze.
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od KaMat »

Když už taková sestava tak nezapomeň na SSD pro systém.
Pokud chce PC jen na RW stačí 4GB paměti. Všeobecně je asi 4GB málo.
Grafiku asi taky stačí od ASUSu. Když tak můžu pak vyzkoušet kolik paměti grafice sežere RW na full detaily ale asi ho nebude moc.
Skříň je dobrá a můžu doporučit ikdyž si myslím že R2 XL je zbytečně velká. Já mám R4 a místa je tam habaděj a v pohodě uchladí.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Hekl338 »

Jeden problem je hned na prvy pohlad zrejmy-kombinacia viacero znaciek. Bud to vsetko Asus, alebo Gigabyte. Toto sa mne osobne nikdy neosvedcilo, osobne vsetko Asus. Dalisa vec, ak uz sa ide na vykon, brzda je aj integrovana grafika na doske. Uz sa mi to neraz potvrdilo, ze casto nepomoze ani jej zakaznie. Pevny disk, to uz som spominal na zaciatku-SSD. Idealne dva fyzicke disky, ja pouzivam tri: System,Aplikacie. Na data je ten, co si pouzil vhodny, ale ako primarny je to doslova zabijak zostavy. Grafika dobra, pre RW zbytocnost. Na druhu stranu, oceni ju 100% u modernejsich hier na vyssom, nez HD rozlisenie.
Na zaver skor moj nazor a skusenost, osobne by som dal prednost procesoru od AMD. Intel je podla mna len nadsadeny cenou, nic viac.
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Josef72 »

Není to moje parketa, ale nedávno jsem narazil na dva rozsáhlé testy procesorů, jeden byl docela unikátní ( polský ) a pro procesory AMD to nedopadlo dobře. Ale jak říkám, sám tomu nehovím.

E D I T: polský test jsem našel, na druhý si už nevzpomenu.
http://pctuning.tyden.cz/component/cont ... -a-testech
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Hekl338 »

Ano, a dalsich x testov bude vysledok opacny :D Ako som pisal, to je subjektivne, asi ako Nvidia, alebo ATI.
Vlastik

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Vlastik »

No určitě SSD disk ,a větší pamět ,jinak se může stát že vetší mapy ani neotevřeš ,například northern europe B (tam je znát těch 900km kolejiva i krajinou),někde psali že s 8 Gb RAM se ti nespustí a když tak to trvá 10.minut ,tak tudy cesta nevede,a je zapotřebí už 64 bitový systém ,s 32 bitovým bych dneska už do RW nešel.
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Jurajs_89 »

Já jsem vycházel z toho, že 8 bude základ, a dalších 8 se pak dá dokoupit.
i7 bylo zadání, takže nad AMD jsem neuvažoval, a když SSD, tak jedině jako hybrid. Kdyby tam měl být samostatný SSD disk, tak cenu zvedne zhruba o 2 tisíce.
K té grafice - Gibabyte jsem vybral pro velikost paměti - 4GB, pokud není pro RW a modelovací programy potřeba, tak se klidně může dosadit Asuska.
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Martens
Příspěvky: 39
Registrován: pát 06. čer 2008 12:53:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Martens »

Edie, SSD jako hybrid je sice fajn, ale má to jednu nevýhodu - nemůžeš si určit, co půjde na SSD a co na plotnu - o "optimalizaci se stará" firmware disku.

Ale jinak oproti "jen" klasickému HDD ten rozdíl bude poznat - to zase ano. Ideální řešení by bylo mít to striktně odděleno (SSD na systém a plotny na zbytek).
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Jurajs_89 »

Jasně, v tom máš pravdu, ale to už jsme opět nad limit. Ondra si bude muset říct, jak to bude chtít.
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od kuboss »

Nazdar,
rad by som aby ste sa podelili o vase skusenosti s tym, co RW skutocne vyzaduje. Jedna vec je optimalnych 4GB RAM v poziadavkach autorov a druha vec mojich 8GB, pricom na mnohych tratiach je to stale malo. Procesor i5 2500k @4.7GHz je podla mna optimalna volba, no grafika ASUS R9 280x OC2T 3GBDDR5 napriek svojmu monstroznemu vykonu miestami nestiha s dychom a FPS idu dolu. Neviem vsak ci je to operacnou pamatou alebo skutocne krafickou kartou.

A na zaver otazka - potrpi si railworks skor na frekvenciu GPU alebo jej VRAM? Rozhodujem sa totizto medzi GTX 770 v/s R9 280x.

Moze byt pri pripadnom FPS drope navine aj absencia SSD?
Vlastik

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Vlastik »

kuboss píše:Nazdar,
rad by som aby ste sa podelili o vase skusenosti s tym, co RW skutocne vyzaduje. Jedna vec je optimalnych 4GB RAM v poziadavkach autorov a druha vec mojich 8GB, pricom na mnohych tratiach je to stale malo. Procesor i5 2500k @4.7GHz je podla mna optimalna volba, no grafika ASUS R9 280x OC2T 3GBDDR5 napriek svojmu monstroznemu vykonu miestami nestiha s dychom a FPS idu dolu. Neviem vsak ci je to operacnou pamatou alebo skutocne krafickou kartou.

A na zaver otazka - potrpi si railworks skor na frekvenciu GPU alebo jej VRAM? Rozhodujem sa totizto medzi GTX 770 v/s R9 280x.

Moze byt pri pripadnom FPS drope navine aj absencia SSD?
No je třeba si uvědomit že jenom 3.6GB RAM si sežerou Win ,a pokud máš 8GB RAM tak ti ve zkutečnosti zbydou 4 GB RAM na hru ,něco přidá virtuální pamět ,ale zde jsem zjistil je kámen úrazu ,pokud mám zapnutou virtuální pamět tak se mi tratě načítají daleko déle než když jí mám vypnutou ,ale zase pokud nemám alespon 16GB Ram ,tak jí doporučuji zapnutou mít ,další a podstatný rozdíl je pokud TS pouštím na rychlém disku 10000 otáček ,nebo SSD disku zde je sakra markantní rozdíl načítání a stability ,v zásadě co jsem zkoušel tak bylo jedno jestli byl procesor 2.8 GHz nebo 4.7 GHz ,a ohledně grafiky tak zde bych volil alespon 2Gb paměti .
Já osobně si myslím že TS je největší žrout na pamět ,protože to načítá všechno co je v trati a čím rozsáhlejší trat a scénář tím delší čekací doba ( třeba Northern Europe nejdelší km trat v TS ) se při obyčejném disku načítala 3 x déle než při SSD ,a pod 8Gb RAM jí načetl málokdo.
juros
Příspěvky: 52
Registrován: sob 04. črc 2009 11:15:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od juros »

Takze aby sa opat nesirili nezmysly, pridam nieco z mojich skusenosti. TS 2014 hram na notebooku: 4 gb RAM, Intel i3 2,4 Ghz, grafika Geforce GT 635m 2gb. Win 7-64bit. Mam vsetko nastavene na maximalne detaily okrem vyhladzovania - to mam nastavene na FXAA + 8x MSAA. Hra ide uplne plynule na vsetkych default tratiach aj na testovacej trati od Romana. Zasklby takmer ziadne. Netreba na to ziadne kvantove pocitace ako tu pomaly niektori navrhuju...
Vlastik

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Vlastik »

juros píše:Takze aby sa opat nesirili nezmysly, pridam nieco z mojich skusenosti. TS 2014 hram na notebooku: 4 gb RAM, Intel i3 2,4 Ghz, grafika Geforce GT 635m 2gb. Win 7-64bit. Mam vsetko nastavene na maximalne detaily okrem vyhladzovania - to mam nastavene na FXAA + 8x MSAA. Hra ide uplne plynule na vsetkych default tratiach aj na testovacej trati od Romana. Zasklby takmer ziadne. Netreba na to ziadne kvantove pocitace ako tu pomaly niektori navrhuju...
Ano ,ale to vyhlazování je to co dělá TS hrou ,pokud nechám tohle nastavení tak když koukám na soupravu tak čím dále se koukám třeba na soupravu tím ty textury jsou špatné a rozmazané ,ale také záleží na úhlu pohledu ,jak je kdo náročný ,ale když už tak aby to za něco stálo.
Samozřejmně né každý může mít FXAA +3x3 SSAA i když tady je rozdíl sakra znát ,takže já napsal jak to vidím já ,nikomu nic nedoporučuji ,jenom letitá zkušenost ohledně RW,pokud sedím jenom v kabině tak mohu mít nastaveno cokoliv ,ale pokud jezdím i venkovním modem tak je lepší trochu silnější stroj.
juros
Příspěvky: 52
Registrován: sob 04. črc 2009 11:15:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od juros »

Pokial niekto vyslovene chce dokonale vyhladzovanie potom staci len poriadna graf. karta, zvysok parametrov postaci kludne na takej urovni ako mam aj ja. A este dodam, ze fps sa mi drzi stabilne pri akomkolvek pohlade kamery a niektore trate hravam primarne hlavne na vonkajsej kamere len na kochanie a ziaden problem.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Roman »

Tady je můj názor. RW je náročnější na výkon pc , ale to jde ruku v ruce s kvalitou grafického engine. U jiných her stačí na podobný výsledek nižší nastavení. Rozmazávání textury při oddálení kamery způsobují mipy v textuře. Já osobně hraju taky na notebooku a vyhlazování hran mám tedy jen 8x MSAA což při full HD rozlišení nijak nevadi. Jinak vše na max. Mám GTX 765M. A s tím rozdílným nastavením v kabině a venku mám uplně jinou zkušenost. Pokud snížím nastavení, jak vyhlazování tak i textury, je to naopak větší problém, jelikož se stávají nečitelnými měřáky. Také filtrování alfy není ideální a projeví se to markantně na čelním okně. Ale to se dost liší dle použité gk .
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od kuboss »

Vyhladzovanie je pri RW v podstate jedina graficky uzitocna vec. S nastavenim ktore si spomenul ti to verim. Pretoze kazde posunutie vyhladzovania spravi drop o 5-10FPS.. Okrem tej RAM - skus si dat volnu jazdu, pridaj 10 suprav po mape a tie 4GB nemaju sancu. A tym myslim uplne ziadnu sancu. Pri nemeckej mape Freebergu je RW stabilny az nad 16GB RAM.

Aby sme sa rozumeli preco to hovorim - ked som vyrobca a vydam info o HW narokoch, tak sa nesmie stat ze clovek ma 3,4,5x lepsi stroj a napriek tomu to nejde naplno. Nato predsa tie HW naroky su - aby sa clovek ktory to chce vidiet v plnej krase vedel zariadit.

@Roman - v podstate aj to som tym chcel povedat, u mnohych inych hier staci na podobny vysledok polovycna zostava.
Cize ak sa zhodneme, tak v pripade ze chcem RW vidiet na plnych detailoch, hra si vyraznejsie potrpi na GPU a RAM pricom CPU az tak vyrazne nevytazuje?
juros
Příspěvky: 52
Registrován: sob 04. črc 2009 11:15:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od juros »

kuboss - 1. supravy nemaju co chodit kade tade na mape ked ich nevidim, maju sa objavit v mieste stretu a zmiznut.
2. v pripade ze prechadzam stanicou kde je tych 10 suprav, nie je ziadny problem, no samozrejme modely musia mat LODy
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od kuboss »

Jasne, myslel som volnu jazdu.. niekam prides, zoberes iny vlak a pokracujes. Ale tu plnu stanicu suprav by som si rad pozrel, aj na takej malej mape ako je Romanova.
Odpovědět