Počítačové sestavy

Vše o HW a OS v souvislostí s RW
Odpovědět
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od KaMat »

Levnější SSD disky
http://www.cnews.cz/kingston-ma-prvni-s ... od-1000-kc
Sám asi nějakej testnu.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od KaMat »

Pár lidí si už pořídilo nvidii 1070, tak se chci zeptat jak jste s ní celkově spokojeni. Mám ji v plánu taky, tak ať vím do čeho jdu :D
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od kuboss »

Podla mnohych je to na 1080p overkill. Nie je. Pre mna je to investicia do vysokych narokov najnovsich hier este za relativne pre mna prekonatelnu cenu. Na vykon nemam ziadne vyhrady, ovladace rovnako funguju fajn. Mam msi gaming x - ziadne artefakty, ked nepracuje ventilatory mlcia.. paradicka. Hravam gta v, ts16, witcher3, fs16, pcars, wot,.... na nicom z toho nebol problem. Fps su stabilne, nerobi ziadne haluze.. spokojnost (oproti byvalej r9 280x od asusu - to bola tragedia.)
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Hekl338 »

kuboss, ak hravas GTA V, sam vies, ze na FHD a das tam 8xMSAA, par travnatych usekov a karta 60FPS (Vsync) proste neudrzi, a to si travu zapni na ultra, post FX na ultra, tiene vo vysokom rozliseni a karta ma konecnu, Zaklinac to iste, 2x v SLI ano, to je na FHD prepych :) Bavime sa o nastaveniach maximálních, vratane advanced a 100% skalovanie vzdialenosti a tienov. A taktiez pozor, treba si v ovladacom panely/inspectore nastavit filtrovanie textur na vysoka kvalita, to je potom uplne ina kava, obraz je jako fotka ,ale poznat, ze ta karta ide na max a stable 60 skratka neda. KaMat byt tebou, idem radsej do 1080. 1070 je skvela grafika, ale darmo, do buducna je urcite 1080 perspektivnejsia. 1070 nedava na 2k rozlisenie ani dnesne tituly v ultra detailoch, na FHD ale dobra volba, hoci, ako som pisal, par titulov sa najde, kde je to na hrane uz na FHD uz dnes,ak to chces pocut takto. Ja som si ju kupil, pretoze zatial neplanujem prekopat PC, az po novom roku, potom prenecham synovi a urcite siahnem po 1080. Pocitaj s tym, ze ak chces 1070/80, potrebujes na to aj dobry procesor, aspoň i5 6600/pripadne AMD 8350 ako nutne minimum, inak ta karta neukaze svoj plny potencial. A taktiez zalezi, co chces na tom hravat:) Pre TS absolutne zbytocna karta aj 1070, na to staci aj GTX 960.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od KaMat »

Procák mám pořád i7, monitor jen FHD a zatím ho měnit nechci. Asi až zase začnu obchodovat na burze, koupím větší. Na TS kartu samozřejmě nechci :D. Na 1080 je zase na mě celkem drahá.
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od kuboss »

hekl hovorí pravdu. Kupil som novu grafiku, vsetky hry vyhulil na ultra a skusal.. GTA V tu kartu v pohode nastaveniami znici - to som vsak tusil.. nakolko niektore graficke ficurky su tam riadne krkolomne. Witcher 3 slape na ultra bez hairworks 60fps. Je teda vsak podstatne povedat, ze karta neutiahne vsetko na plnych nastaveniach, ked vsak stiahnes len minimum z nastaveni (ktore vlastnym okom asi ani nespozorujes - napr. aj to gta, ci project cars) tak dostanes krasnu hru a miestami aj pevnych 60fps. V porovnani s 1070 by som teda vypichol dva aspekty:
1. RX480 na ktoru mnohi povedia ze na fhd bohate staci a dlhe roky stacit bude na full detailoch.. nie je pravda a nechapem ako to ti ludia mozu tvrdit. Nedajte sa obalamutit napriek lepsej cene, vykon nepusti
2. 1080 - paradny vykon.. ale cena je skratka aj pre mna velmi vysoko, hlavne ked ma prist novy titan, obe znacky chystaju nove architektury... Cize karta ja to super, a ta uz naozaj potiahne, ale nie je to kral ako bola napr 980 ci spominany titan - karty ktore sice stali vela, ale na dlhe roky boli vyslovene monumentom. Prirovnal by som ju ku 980Ti - ktora mala velky vykon za super cenu, ale sotva na rok.
Zhrnul by som to asi tak, ze nereferencna 1080 je o takmer 300€ drahsia ako porovnatelna nereferencna 1070. Realny narast vyuzitelneho vykonu sa vsak zdaleka nerovna 300euram.. Vies jak, to ze si das v GTA este jedno nastavenie na ultra navyse, alebo ze si v tom Witcherovi zapnes nvidia hairworks pre celu dedinu, mi za tych 300 nestoji.

- nevyhodou 1070 je, ze s nou hry idu skvele a pani manzelka ma stale nejake plany pricom clovek nema cas sa uhniezdit pri pc nadlhsie :(

P.S.:hekl ty uz mas tak stareho syna ze mu chces prenechat pc s 1070 vovnutri? :shock: :D
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od KaMat »

Nad 480 jsem stejně v žádném případě nepřemýšlel. Pokud mi 1070 vydrží stejně dlouho jako 670, tak se mi ten peněžní rozdíl mezi nvidii a amd vrati na účtech za elektřinu.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Hekl338 »

480, stejne jako GTX 1060 ja na FHD malo. Iste, uspokoji hracov, ktory ozelia par daetailov, ale ja medzi nich nepatrim :D Marketing nam tvrdi, ako je 1080 na 4k, vobec nie. 4K utiahnu Titan Pascal 2x v SLI. Mimochodom, Titan je uz v predaji pomaly mesiac, stoji 1200 dolarov a objednat sa da len priamo cez Nvidiu. Ak chceme hodnotit cenu, aj 1070 je predrazena, cca 13.5k je skratka moc, cena by mala byt niekde okolo 10-11k, 1080 18-19k. Nvidia si to dovolit nadsadit moze, naší predajci taktiez, karta sa predava, pretoze tradicne AMD zaspalo a slubovana Vega nikde. Ale darmo, clovek chce vykon hned, ze :D Co sa tyka, ktoru 1070, je to jedno. Pascal obecne taktovat moc nejde, zalezi na stasti na kus. Aj referencka dokaze boostovat na 2000MHz. Pamati idu taktnut dobře, na 9000 Mhz ide kazda, moja zvlada 9200MHz bez artefaktov i po 3h hrania, ale nechavam jej menej, tesnk 9100Mhz. Jedine, co mozes zohladnit při vybere je bud vzhlad, alebo hlucnost. Asi najtichsie su Gainwardy, Zotac, hlucnejsie su Gigabyte, MSI nebrat, jednak cena a bolo zistenych dost vadnych kusov. Asus kupujem dlhe roky, vyssia cena, zas na druhu strany zatial som grafiku od nich nereklamoval, okrem jednej, ktoru som upiekol sam, ale i tak to uznali :D Vlastním Asus GTX 1070 FE. Vsade je kritika na hlucnost, ja by som to nepovadal. Iste, nepatri medzdi najtichsie, je to logicke, je tam jeden vetrak, ktoru sposobuje vyssi aero hluk při vyssich otáčkách. Zas na druhu stranu, po mesiaci prevadzky mam v skrini o polovicu menej prachu a teplota v skrini mi klesal při hrani o 5st a při tychto teplotách to clovek oceni (vzduch vyfukuje von zo skrine).
kuboss: Syn ma 11 a to vies, notas uz mu nestaci, hry drti u mna. Bola chyba mu ukazat, ze ked su detaily na vyssej urovni, hra vypada uplne inak :D Cakam prave na koniec roka, co AMD a ZEN. Ak uz tradicne AMD neprekona Intel vykonom, minimalne konecne klesnu ceny nenormalne predrazenych Intelov.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od kiski »

Chlapi, ja nestíham žasnúť, čo všetko viete okolo tých grafických kariet a čipov. Ja neviem ani tretinu... Čo tretinu, ani pätinu z toho, čo vy. Samozrejme mi to ani nechýba, ale žasnem tak či tak. Máte môj obdiv.
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od kuboss »

Pokial ide nereferencne znacky je to skor subjektivne. Gainward a Palit su obvykle urcene na vacsi takt. Ja som po viacerych skusenostiach na Asus zanevrel kvoli odflaknutiu pasivneho chladenia. S MSI som aktualne nad mieru spokojny a so zlymi kusmi som sa nestretol. Prave naopak, pribalena appka si kartu menezuje skvele. Aktivne chladenie je tiche, a aj OC rezim ide bez artefaktov. Manualne som zatial netaktoval.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od KaMat »

Mám 670 od Asusu a neslyším ji. Před koncem záruky (3 roky) reklamace, karta opravená a jede bez problému do teď. Koupím znova Asus.
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od kuboss »

Jak je libo. Zavisi aj od typu. Ja som mal 270 a 280x a obe tragedia.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Hekl338 »

Vidíte a ja Asus, jak zakladove dosky, tak grafiky pouzivam cez 10 rokov a nebol problém:) Co sa tyka taktovania, extra vykon manualnym pretaktovanim získat nejde. Udrzat boost trvale v zatazi okolo 2000 MHz zvladaju zvladaju Gainward a Palit nie kvoli lepsej kvalite cipov, ale kvoli dobremu chladeniu, to je problém boost 3.0, akonahle stupa teplota, takty dava nizsie a to nemusia ist teploty nejak do extremu. Idealne je hybridne, ci vodne chladenie, tam nemá problém ani jedna znacka. U Pascalu je dobry vykon nataktovanim pamati na 9200 a vyssie, to je uz poznat. U MSI je problém, ak nemas pamate Samsung, ale Micron. Presnejsie som neskumal, preco, da sa to urcite dohladat.
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od kuboss »

Vraj Micron sa neda tak dobre taktovat.. ale neviem, mam Samsung.. Nech kazdy pouziva s tym s cim je spokojny. Ja mam MSI prvykrat. Uvidime.
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Jurajs_89 »

Někdy na podzim jsem si pořídil novej foťák. lezou mi z toho fotky v RAWu okolo 25 MB, a když je chci skládat, tak už je to celkem slušná porce pro RAMky. Dále mi dochází místo na disku, takže plánuju menší upgrade PC.
A teď nastává otázka: Má smysl jít ze současných 8 GB na 16 GB? Pozná to RW vůbec a pomůže mu to? A co s HDD? Teď tu mám 1 TB na 7200 otáčkách. Mám notebook s mechanikou, a je možné mechaniku vyhodit a místo ní dát další disk? Ideálně už SSD. Díky.
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Roman »

Jurajs_89 píše:Někdy na podzim jsem si pořídil novej foťák. lezou mi z toho fotky v RAWu okolo 25 MB, a když je chci skládat, tak už je to celkem slušná porce pro RAMky. Dále mi dochází místo na disku, takže plánuju menší upgrade PC.
A teď nastává otázka: Má smysl jít ze současných 8 GB na 16 GB? Pozná to RW vůbec a pomůže mu to? A co s HDD? Teď tu mám 1 TB na 7200 otáčkách. Mám notebook s mechanikou, a je možné mechaniku vyhodit a místo ní dát další disk? Ideálně už SSD. Díky.
Nedávno jsem provedl obě Tebou popisované výměny.
Já osobně vidím přínos hlavně pro práci v Photoshopu a maxu. U TS je diskutabilní. Pocitově to je sice lepší, ale dokázat to nemohu :) .
Třetí disk SSD jsem nacpal do rámečku místo DVD mechaniky a rovnou na něj nainstaloval knihovnu steam, tedy vlastně hlavně RW. Mám to tak na samostatném disku.
S upgrade jsem spokojen, ale hlavně ohledně práce právě s těmi 64 bit aplikacemi. Mám tedy v ntb SSD s instalací systému a aplikací, HDD 1TB jako uložiště a další, nové, 512 GB SSD na steam a další hry.
Pro práci s fotkama je těch 16 GB určitě ideální, ale TS ti bude padat stejně, jako mě občas v Dominikově trati ve Vršovicích :)
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Jurajs_89 »

Já včera skládal panorama z 15 fotek. Počítač to chroupal dobrý 2 hodiny, ne-li víc. Co jsem koukal na průběh plnění paměti, tak se bavíme v průměru o 95% zaplnění. Tady bych viděl přinos. Ale když to s RW moc nehne, tak to by mě naštvalo.

Jen pro zajímavost to panorama: https://flic.kr/p/QxAPF5
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Roman »

Jurajs_89 píše: Ale když to s RW moc nehne, tak to by mě naštvalo.
Tady je jediná rada. Zahodit ntb a investovat do stolního PC :). Ale třeba v mém případě jednoznačně vítězí přednosti ntb před kvalitou zobrazení TS :) .
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Vlastik »

Jurajs_89 píše:Já včera skládal panorama z 15 fotek. Počítač to chroupal dobrý 2 hodiny, ne-li víc. Co jsem koukal na průběh plnění paměti, tak se bavíme v průměru o 95% zaplnění. Tady bych viděl přinos. Ale když to s RW moc nehne, tak to by mě naštvalo.

Jen pro zajímavost to panorama: https://flic.kr/p/QxAPF5
Hele jestli me pamet neklame tak to neni tak dlouho co jsi zde psal ze jsi koupil novy notebook a i hodnoty byly slusne,potom nechapu ze mas takove problemy.
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Jurajs_89 »

Uz to jsou skoro 2 roky. 8 GB, 1 TB, zadna slava.
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Odpovědět