Ovládací panel

Vše o HW a OS v souvislostí s RW
slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Ovládací panel

Příspěvek od slowly »

Předně se omlouvám za nejspíše duplicitní téma, vím že se o tom někde psalo, ale nemůžu najít, tak k věci.

Chtěl bych si vyrobit ovladací panel ale:

- jde nějak nastavovat a namapovat jiné zařízení (joy, vlastní přepínače které windows vidí jako standardní ovládač), jde vůbec napovat i klávesnice?
- jdou nějak vytáhnout budíky na samostatný monitor či tablet?
horor4
Příspěvky: 144
Registrován: pát 11. úno 2011 21:22:11
Bydliště: Starý Plzenec

Re: Ovládací panel

Příspěvek od horor4 »

horor4
Příspěvky: 144
Registrován: pát 11. úno 2011 21:22:11
Bydliště: Starý Plzenec

Re: Ovládací panel

Příspěvek od horor4 »

slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Re: Ovládací panel

Příspěvek od slowly »

Díky, ojuknu co a jak.
smekac
Příspěvky: 201
Registrován: pon 11. dub 2011 14:11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovládací panel

Příspěvek od smekac »

Toto téma se rozsáhle řeší na MSTS foru, takže to je velmi stručně shrnu.

Nejjednodužší je použít desku "pokeys" ta má vstupy, kam připojíš tlačítka, přepínače, prostě cokoliv a v konfiguračním SW si namapuješ co to má dělat, stisky kláves, kombinace kláves a pod.

Výstup z MSTS na pult je ovšem už horší, zatím je vyřešen návěstní opakovač ale za podmínky že máš na desce LPT port. Jinak zatím víc není. Openrails, s tím ale do budoucna počítá, připojit pult a přenášet ně něj data z brzd, rychloměru a pod....

Takže pokud ti zatím bude stačit ovládat simulátor přes pult, tak doporučuji pokeys. http://www.poscope.com/PoKeys56E
slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Re: Ovládací panel

Příspěvek od slowly »

No levnější varianta nad kterou uvažuju je Mjoy16, který umí několik spípačů, přepínačů, encoderů atd.. U toho chápu jednoduše co je spínač apod., ale tenhle PK je pro vědátory :mrgreen: . Z 90% nevím co u toho píšou, ale zkusím ještě zapátrat. Jen koukám že to má nějakou podporu displejů, což by nebylo marný, ale umí to samo nebo potřebuješ další díl? Pak by to vylítlo cenově o něconahoru a to už je pro rekreační jízdy zbytečný.
smekac
Příspěvky: 201
Registrován: pon 11. dub 2011 14:11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovládací panel

Příspěvek od smekac »

Každopádně i kdyby to displej umělo, tak data budeš těžko dolovat ze simulátoru ...
slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Re: Ovládací panel

Příspěvek od slowly »

Tak se ještě rozhoduju mezi Pokeys a Leo Bodnar.

http://www.leobodnar.com/shop/index.php ... cts_id=180
http://www.poscope.com/PoKeys56U

Zajímalo by mě k čemu by se dal využít výstup, předpokládám že je to právě pro nějaký display apod., a to nejspíš Leo nemá. U toho Leo mi přijde jednoduší zapojení včetně LED jako kontrolek ke špínačům a tlačítkům, tedy co tlačítko to zároveň LED. U PK jsem to tak nenašel, jen že tlačítko solo a LED solo tedy zabrané 2 piny u leo pouze jeden.
Chtělo by znát možnosti railworksu. Co všechno by se tedy dalo z tohoto simu získat. Na UK je v posledních přispěvcích nějaký návod a tutoriál na vytažení dat, ale pro mě je to totální španělská vesnice :roll: .
Vůbec čím víc o tom čtu, tím víc v tom mám maglajs.
Chápu zapojení spínačů, přepínačů, poťáků, tedy ovladacích prvků, ale kdybych chtěl dostat ze hry třeba upozornění na zmáčknutí TB do pultu ve formě diody, tam už jsem mimo. Dokázal by tohle někdo laicky a polopatě vysvětlit co a jak. Díky.
slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Re: Ovládací panel

Příspěvek od slowly »

Pokeys 19. zaplacen, 23. doma, poštovné je teď grátis. Tak se pomalu do toho můžu dát :mrgreen:
smekac
Příspěvky: 201
Registrován: pon 11. dub 2011 14:11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovládací panel

Příspěvek od smekac »

Tak držíme palce, a jsme zvědaví na výsledky ;)
slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Re: Ovládací panel

Příspěvek od slowly »

To já taky :lol: . Bude to na zbůsob raildriveru, s celým pultem bych doma asi neprošel :mrgreen: .
slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Re: Ovládací panel

Příspěvek od slowly »

Což dveře...... :mrgreen:
smekac
Příspěvky: 201
Registrován: pon 11. dub 2011 14:11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovládací panel

Příspěvek od smekac »

Já myslím že by i manželka bránila, dveře se dají snadno vybourat .... :lol: :lol:
slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Re: Ovládací panel

Příspěvek od slowly »

Tak na noční ....
Naposledy upravil(a) slowly dne úte 13. bře 2018 14:42:06, celkem upraveno 1 x.
horor4
Příspěvky: 144
Registrován: pát 11. úno 2011 21:22:11
Bydliště: Starý Plzenec

Re: Ovládací panel

Příspěvek od horor4 »

Vypadá to dobře držím palce ;)
slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Re: Ovládací panel

Příspěvek od slowly »

Díky, nevypadá, ale funkci to plní a musím říct, že je to úplně o něčem jiným. Je to ještě takový syrový, ale už teď je jízda zajímavější když si člověk šahne na ty skutečný spínače a přepínače, lepší jak na klávesnici či gamepadu. Za to usilí a peníze to stojí. Pro představu, Pokeys mě vyšel na 1400.- (do konce měsíce doprava zdarma), přepínače a ostatní materiál 1000.-. Raildriver stojí 200 doláčů a nejspíše + DPH a Clo.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Ovládací panel

Příspěvek od kiski »

Chápem to správne, že tými spínačmi na tom pulte defacto simuluješ stlačenie odpovedajúcej klávesy na klávesnici?? To sa dá v tom PoKeys takto priradiť??
Braňo
slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Re: Ovládací panel

Příspěvek od slowly »

Ano, vše co uděláš na klávesnici můžeš přenést přes pokeys z ovlávacího pultu do simulátoru ;) . Na klávesnici máš V na stěrač, já si pomocí pokeysu můžu nastavit přepínač, spínač atd. aby toto udělal místo klávesnice.
smekac
Příspěvky: 201
Registrován: pon 11. dub 2011 14:11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovládací panel

Příspěvek od smekac »

Mám dotaz na Michala, je těžké přes nějaký script vytáhnout data ze simulátoru ? Nevím jestli by to fungovalo, ale dal by se spáchat program, který přímo ta data bude vysílat na nějaký výstup na PC buď USB nebo seriák...
smekac
Příspěvky: 201
Registrován: pon 11. dub 2011 14:11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovládací panel

Příspěvek od smekac »

O universální script by asi nešlo, stejně se vždy jedná jen o jeden pult. Ono se jedná o takový věci jako údaje o tlaku v potrubí, návěsti na opakovači a rychlost, zbytek se dá udělat, to už není problém. Třeba takový mirel, mám připravenou testovací verzi, jen právě řeším problém dostání dat z jakéhokoliv simulátoru, jinak je v podstatě funkční...

pro představu, když jsem jej měl ještě na nepájivém poli :-)
https://www.youtube.com/watch?v=IxXGq5o07IQ
Odpovědět