tvorba plánikov železničných staníc

Vše ohledně RW, co nelze zaradit
Odpovědět
popocatepetel
Příspěvky: 109
Registrován: pát 21. led 2011 19:11:58

tvorba plánikov železničných staníc

Příspěvek od popocatepetel »

Dobrý deň prajem. Viete mi niekto, prosím, poradiť program na tvorenie/rysovanie/kreslenie plánov železničných staníc? Teda, ak je niečo také. Samozrejme nemám na mysli skicár a podobne.
YvonneFrench
Příspěvky: 1
Registrován: stř 05. dub 2023 13:44:03

Re: tvorba plánikov železničných staníc

Příspěvek od YvonneFrench »

Jednou z možností je softvér SketchUp, ktorý umožňuje tvorbu 3D modelov budov, vrátane železničných staníc. Tento program je dostupný zdarma aj v platených verziách s rozšírenými funkciami. Ďalšou možnosťou môže byť softvér AutoCAD, ktorý sa používa na profesionálne kreslenie technických nákresov a plánov. Tento program však vyžaduje určité znalosti a skúsenosti s technickým kreslením a prácou s CAD softvérom.
Naposledy upravil(a) YvonneFrench dne pon 17. dub 2023 9:12:24, celkem upraveno 1 x.
popocatepetel
Příspěvky: 109
Registrován: pát 21. led 2011 19:11:58

Re: tvorba plánikov železničných staníc

Příspěvek od popocatepetel »

Tak práve ten Sketchup mi je nanič, nepotrebujem tvorbu modelov, ide mi skôr o tvorenie schém staníc. Resp. schématických nákresov železničných staníc. A ten AutoCAD mi na toto príde príliš zložitý (viem v ňom pracovať, základy mám, ale myslel som niečo jednoduchšie). Ale napadlo ma, že by sa to dalo možno v Exceli.
Tom
Příspěvky: 32
Registrován: úte 30. srp 2011 6:32:27

Re: tvorba plánikov železničných staníc

Příspěvek od Tom »

No Excel, jako tabulkový program mi zrovna nejvhodnější nepřipadá. ;)
Potřebuješ program, který umí vektorovou grafiku. Pokud ti připadá AutoCad (který je pro tvorbu výkresů přímo vytvořen) složitý, zkus Adobe Ilustrator, nebo CorelDraw. Ale ani to nejsou jednoduché programy, takže bych doporučoval pravítko a tužku. 8-)
popocatepetel
Příspěvky: 109
Registrován: pát 21. led 2011 19:11:58

Re: tvorba plánikov železničných staníc

Příspěvek od popocatepetel »

No takto, aby som to trochu upresnil. Mne nepríde AutoCAD ako taký zložitý, ale príde mi ako príliš "výkonný" nástroj pre tvorbu pár čiarok a nejakého názvu stanice plus nejaký popis. Všetky stanice, čo mám, mám načrtnuté na štvorčekovom papieri v zošitoch, ale to je také "ble". :D Chcel som nejaký jednoduchý program kde vytvorím pár súbežných rovnobežných čiar s popisom atď. A skúšal som to v Exceli a ide to naozaj dobre. Ale je tá tvorba trošku "kostrbatá", keďže je to program určený na niečo iné. Ale aby som to aj ľahko popisoval a podobne, tak to je úplne fajn. Navyše nemusím tvoriť tieto plániky spôsobom "čo plánik to výkres" ale pri tlači mi to vytlačí naraz všetky plániky na niekoľko papierov automaticky, nemusím to nastavovať po jednotlivých výkresoch (čomu by som sa v AutoCAD-e asi nevyhol, ale nie som samozrejme expert, takže sa možno mýlim). Každopádne ďakujem za snahu o pomoc.
Odpovědět