Používanie cudzích textúr (presnuté z vlákna: Dennisova dílna)

Témata a povídání netýkající se RS
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dennisova dílna | www.dennis.ceskazeleznice.cz modely k dwnl

Příspěvek od Josef72 »

Že texturu vydával za svou jsem nepostřehl. Tímto beru částečně zpět. Jinak samozřejmě jsem pro respektování autorských práv, o tom žádná.
Vlastik

Re: Dennisova dílna | www.dennis.ceskazeleznice.cz modely k dwnl

Příspěvek od Vlastik »

No a bych pravdu řekl čekal jsem takovou to diskusi,ale k věci,
ohledně té textury na modelu dennise tak nikde nenpsal že texturu použije ale psal že namapuje nebo si vytvoří pro mapování prostor jako to má pan Skura a to je tento bod Chtěl jsem použít jeho texturu a na ní dosadit mé fotky plecháče. Na tvorbu textur jsem levý jak šavle...
To trestné není.
Pro pana Skuru,nic ve zlém ale ohánět se tady autorským zákonem tak je dobré si ho také proštudovat,
Ukažte mi v něm pasáž kde je zakázáno vystavovat veřejně texturu ?
Máte právo zakázat veřejné publikování pořízené fotografie,ale o texturách ani slovo.je sice pravda že textury se skládaj z fotografii ale tím že fotografii modifikujete se nemůžete ohánět autorským zákonem nebot textura defakto jakožto i jeho koncovka je registrována společností microsoft a pochybuji že by jste u případného stání uspěl,zkuste se zaptat nějákého právníka.
Jaroslav Skůra
Příspěvky: 3
Registrován: stř 29. dub 2009 7:31:47

Re: Dennisova dílna | www.dennis.ceskazeleznice.cz modely k dwnl

Příspěvek od Jaroslav Skůra »

Vlastik píše: Pro pana Skuru,nic ve zlém ale ohánět se tady autorským zákonem tak je dobré si ho také proštudovat,
Ukažte mi v něm pasáž kde je zakázáno vystavovat veřejně texturu ?
Máte právo zakázat veřejné publikování pořízené fotografie,ale o texturách ani slovo.je sice pravda že textury se skládaj z fotografii ale tím že fotografii modifikujete se nemůžete ohánět autorským zákonem nebot textura defakto jakožto i jeho koncovka je registrována společností microsoft a pochybuji že by jste u případného stání uspěl,zkuste se zaptat nějákého právníka.
Vlastíku,
nikde se tady neoháním autorským právem, problém tady je v jedné základní věci, kterou jsme si již s Denisem probrali přes SZ, pokud by mě autor reskinu kontaktoval a uvedl, že pro svůj model použije provizorní texturu tu a tu, tak je vše v pořádku. Dobré by také v tomto případě bylo, kdyby pod zveřejněný screen dopsal noticku, že se jedná o dokument vytvořený tím a tím a je ke stažení zde http//...

Pak bych vše považoval za korektní a naplnilo by to veškerou podstatu autorských práv.

K texturám, jak jste již sám psal, jedná se o "grafické dílo" složené z fotografií pořízených mnou, jako autorem. Textura je "výrobek", do kterého autor vkládá poměrně hodně práce a z tohoto důvodu mám veškeré morální i jiné právo ji považovat za autorsky chráněnou. Pokud na Svém webovém prostoru vyvěsím fotografii s cizího zdroje, vždy uvedu jejího autora s veškerými náležitostmi a předem ho kontaktuji, to patří k slušnému vychování.

Jak jsem již psal s Denisem jsme si vše vysvětlili a já považuji tuto věc za uzavřenou!

S pozdravem
J. Skůra
Vlastik

Re: Používanie cudzích textúr (presnuté z vlákna: Dennisova díln

Příspěvek od Vlastik »

No také to uzavřu,kddyž tu čtu ty příspěvky tak se divím co lidi si dokáží vymyslet,namátkou,
považuji to za své,ukradnul jsem apod,přitom jenom podle mě si stačilo přečíst pořádně co kdo píše a hlavně se starat o sebe,pokud tedy se mi něco nelíbí,něco použiji cizího jsou i jiné způsoby jak to tomu dotyčnému dát vědět třeba sz a nemusela tahle diskuze vůbec vzniknout.
Je to především o lidech,né nadarmo ve světě řeknu čech a každý raději uteče.
do Railsimulátoru nevložil vlastík a neodpudil tým množstvo schopných modelárov z MSTS, bola by situácia RS v našich krajinách úplne inde
no docela by mě zajímalo kde by RS za českou komunitu byl? a nechci být sprostý,už pan Šemora tenkrát napsal že RS není můj,ale je všech a rozhodně z modelářů msts jsem nikomu nezakázal nebo zakázal podle Vás modelovat?
Na to jak jte tu na foru chvíli tak co příspěvek to mimo témata tohoto fora,takže mě si laskavě neberte do pusy ,a předvedte se sám když už jste se tu registroval,a nebo jste se registroval jenom abyjste mohl zesměšnovat členy fora,pokud nic nepředvedete tak raději mluvte k tématu ohledně RS a třeba bulharsko nechte doma,jink máte možnost se předvést stejně jako dalších přibližně 1500 členů fora msts.
Pokud na Svém webovém prostoru vyvěsím fotografii s cizího zdroje
Ano to je v pořádku,nebot fotografie je výslovně uvedena v autorských právech,nicméně na těch textůrách stále trvám,
přeji Vám všem diskutujícím dobrou noc.
Odpovědět