Používanie cudzích textúr (presnuté z vlákna: Dennisova dílna)

Témata a povídání netýkající se RS
Uživatelský avatar
Pikku
Příspěvky: 149
Registrován: sob 07. čer 2008 14:57:38
Kontaktovat uživatele:

Používanie cudzích textúr (presnuté z vlákna: Dennisova dílna)

Příspěvek od Pikku »

jendaenglisu píše:Opět dodávam že kabina, především okna, je moje práce.
Koukám, že jsi s okny udělal podobnou chybu jako já u modelů 125ky a 130ky - okna na modelu máš úplně jinde než ve skutečnosti :) Blbě se to opravuje, já jsem se rozhodl u svých modelů nechat to být. :roll: Ale proto taky nikam nedávám pro porovnání fotky skutečné lokomotivy ;) Pro Dennise: textury připravovaného modelu dost nápadně připomínají Skůrova plecháče z MsTS. Je to jen náhoda ?
Dennis
Příspěvky: 8
Registrován: úte 20. led 2009 8:05:57
Bydliště: Ostrava střed
Kontaktovat uživatele:

Re: Dennisova dílna | www.dennis.ceskazeleznice.cz modely k dwnl

Příspěvek od Dennis »

Chtěl jsem použít jeho texturu a na ní dosadit mé fotky plecháče. Na tvorbu textur jsem levý jak šavle...
Ostrava !!!
Uživatelský avatar
Pikku
Příspěvky: 149
Registrován: sob 07. čer 2008 14:57:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Dennisova dílna | www.dennis.ceskazeleznice.cz modely k dwnl

Příspěvek od Pikku »

Dennis píše: ... Chtěl jsem použít jeho texturu ...
Tak hlavně, že o tom Jarda ví. :?:
Vlastik

Re: Dennisova dílna | www.dennis.ceskazeleznice.cz modely k dwnl

Příspěvek od Vlastik »

Tak hlavně, že o tom Jarda ví.


No hlavně že ty jsi v začátcích obvolal asi 50 lidí co jsi jim přeskínoval modely než jsi začal stavět svoje,nevím ale i na foru msts když jsem četl příspěvky ohledně dotazů na přeskínování v cizině tak se vám akorát všichni vysmáli co že jsme to za národ.Pro svoji potřebu se může každý vybavit jak se mu zlíbí a byl bych rád aby jsi jsem nepřenášel co tu panuje pohoda a klídek ,jinak snad jsi měl zůstat na foru msts kde jsou hádky a dohady na denním pořádku.
Furt se do někoho opírat.
Omluva za OT.
Uživatelský avatar
Pikku
Příspěvky: 149
Registrován: sob 07. čer 2008 14:57:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Dennisova dílna | www.dennis.ceskazeleznice.cz modely k dwnl

Příspěvek od Pikku »

Vlastik píše:
Tak hlavně, že o tom Jarda ví.


No hlavně že ty jsi v začátcích obvolal asi 50 lidí co jsi jim přeskínoval modely než jsi začal stavět svoje,nevím ale i na foru msts když jsem četl příspěvky ohledně dotazů na přeskínování v cizině tak se vám akorát všichni vysmáli co že jsme to za národ.Pro svoji potřebu se může každý vybavit jak se mu zlíbí a byl bych rád aby jsi jsem nepřenášel co tu panuje pohoda a klídek ,jinak snad jsi měl zůstat na foru msts kde jsou hádky a dohady na denním pořádku.
Furt se do někoho opírat.
Omluva za OT.
Hehe, ale mám pravdu, ne ? A něco jiného je přeskinovat (vyrobit svoje textury) a něco jiného je vzít cizí textury a vydávat je za svoje. Ale vlastně, já zapomněl, ty to děláš nejen s texturami, ale i s 3D modelem, takže pro tebe je to normální stav. A nezapomeň mi zase zakázat přístup na forum jako posledně. Pro pravdu se každý zlobí. :roll:
Naposledy upravil(a) Pikku dne úte 28. dub 2009 22:43:33, celkem upraveno 1 x.
Dennis
Příspěvky: 8
Registrován: úte 20. led 2009 8:05:57
Bydliště: Ostrava střed
Kontaktovat uživatele:

Re: Dennisova dílna | www.dennis.ceskazeleznice.cz modely k dwnl

Příspěvek od Dennis »

Pikku píše:
Vlastik píše:
Tak hlavně, že o tom Jarda ví.


No hlavně že ty jsi v začátcích obvolal asi 50 lidí co jsi jim přeskínoval modely než jsi začal stavět svoje,nevím ale i na foru msts když jsem četl příspěvky ohledně dotazů na přeskínování v cizině tak se vám akorát všichni vysmáli co že jsme to za národ.Pro svoji potřebu se může každý vybavit jak se mu zlíbí a byl bych rád aby jsi jsem nepřenášel co tu panuje pohoda a klídek ,jinak snad jsi měl zůstat na foru msts kde jsou hádky a dohady na denním pořádku.
Furt se do někoho opírat.
Omluva za OT.
Hehe, ale mám pravdu, ne ? A něco jiného je přeskinovat (vyrobit svoje textury) a něco jiného je vzít cizí textury a vydávat je za svoje. Ale vlastně, já zapomněl, ty to děláš nejen s texturami, ale i s 3D modelem, takže pro tebe je to normální stav. a nezapomeň mi zase zakázat přístup na forum jako posledně. Pro pravdu se každý zlobí. :roll:
Ale já to přeskinuju, snad to není o pár příspěvků výš napsané ?
Ostrava !!!
Uživatelský avatar
Pikku
Příspěvky: 149
Registrován: sob 07. čer 2008 14:57:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Dennisova dílna | www.dennis.ceskazeleznice.cz modely k dwnl

Příspěvek od Pikku »

Dennis píše: Ale já to přeskinuju, snad to není o pár příspěvků výš napsané ?
Ono stačilo málo - napsat, že model má provisorní textury od Jardy Skůry a že si s ním vyjednáš použití případně uděláš svoje. A jak to budeš přeskinovávat, když jsi ve stejném příspěvku napsal, že to neumíš. Netahej mě za fusekli, kdybych se tu neozval, tiše bys to pustil ven s cizími texturami. Wir kennen unsere Pappenheimer ;)
Naposledy upravil(a) Pikku dne úte 28. dub 2009 22:47:47, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Ivan.ps
Příspěvky: 44
Registrován: čtv 05. čer 2008 21:55:08
Bydliště: Nové Zámky - Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Dennisova dílna | www.dennis.ceskazeleznice.cz modely k dwnl

Příspěvek od Ivan.ps »

Pikku píše: ... A nezapomeň mi zase zakázat přístup na forum jako posledně... :roll:
Vlasta je na tomto fóre iba užívateľ, takže na takéto veci právo nemá a ubezpečujem ťa, že na tomto fóre sa nič takéto praktizovať nebude.

PS: Zajtra to tu trochu prečistím, aby nebolo vlákno zbytočne neprehľadné.
Ivan Palacka
Uživatelský avatar
JosefM
Příspěvky: 7
Registrován: sob 25. dub 2009 19:10:52
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Dennisova dílna | www.dennis.ceskazeleznice.cz modely k dwnl

Příspěvek od JosefM »

Pikku píše:
Dennis píše: Ale já to přeskinuju, snad to není o pár příspěvků výš napsané ?
Ono stačilo málo - napsat, že model má provisorní textury od Jardy Skůry a že si s ním vyjednáš použití případně uděláš svoje. A jak to budeš přeskinovávat, když jsi ve stejném příspěvku napsal, že to neumíš. Netahej mě za fusekli, kdybych se tu neozval, tiše bys to pustil ven s cizími texturami. Wir kennen unsere Pappenheimer ;)
Ono či to neni o tom, že Dennisko je patlal a nič poriadne nedokončil, vlastne všetko len začal a skončilo to tam, kde skončilo - v pytli. Brať cudzie textúry to je medzi trainzákmi veľká móda a asi sa to prenieslo aj sem. Škoda reči.
Ináč ja si myslím, že keby sa do Railsimulátoru nevložil vlastík a neodpudil tým množstvo schopných modelárov z MSTS, bola by situácia RS v našich krajinách úplne inde, než je teraz :?
Dennis
Příspěvky: 8
Registrován: úte 20. led 2009 8:05:57
Bydliště: Ostrava střed
Kontaktovat uživatele:

Re: Dennisova dílna | www.dennis.ceskazeleznice.cz modely k dwnl

Příspěvek od Dennis »

Pikku píše:
Dennis píše: Ale já to přeskinuju, snad to není o pár příspěvků výš napsané ?
Ono stačilo málo - napsat, že model má provisorní textury od Jardy Skůry a že si s ním vyjednáš použití případně uděláš svoje. A jak to budeš přeskinovávat, když jsi ve stejném příspěvku napsal, že to neumíš. Netahej mě za fusekli, kdybych se tu neozval, tiše bys to pustil ven s cizími texturami. Wir kennen unsere Pappenheimer ;)
Neumím dělat texturu ale reskiny, repainty dělat umím viz třeba sekce MSTS na mém webu.
JosefM píše:
Pikku píše:
Dennis píše: Ale já to přeskinuju, snad to není o pár příspěvků výš napsané ?
Ono stačilo málo - napsat, že model má provisorní textury od Jardy Skůry a že si s ním vyjednáš použití případně uděláš svoje. A jak to budeš přeskinovávat, když jsi ve stejném příspěvku napsal, že to neumíš. Netahej mě za fusekli, kdybych se tu neozval, tiše bys to pustil ven s cizími texturami. Wir kennen unsere Pappenheimer ;)
Ono či to neni o tom, že Dennisko je patlal a nič poriadne nedokončil, vlastne všetko len začal a skončilo to tam, kde skončilo - v pytli. Brať cudzie textúry to je medzi trainzákmi veľká móda a asi sa to prenieslo aj sem. Škoda reči.
Ináč ja si myslím, že keby sa do Railsimulátoru nevložil vlastík a neodpudil tým množstvo schopných modelárov z MSTS, bola by situácia RS v našich krajinách úplne inde, než je teraz :?
A ten Fals-z je vzuch :?: :?: :roll: a co takhle postavit něco svého ???
Ostrava !!!
Uživatelský avatar
Ivan.ps
Příspěvky: 44
Registrován: čtv 05. čer 2008 21:55:08
Bydliště: Nové Zámky - Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Dennisova dílna | www.dennis.ceskazeleznice.cz modely k dwnl

Příspěvek od Ivan.ps »

Dennis píše: A ten Fals-z je vzuch :?: :?: :roll: a co takhle postavit něco svého ???
S tým Fals-om mal Vlasta možno viac práce, ako keby urobil celý model odznovu. Možno by bolo dobré zamerať sa na kvalitu, presnosť a detaily.

PS: Bolo by dobré keby si si odstránil ten obrázok s podpisu. Neber to v zlom, ale nieje to nič moc vidieť na jednej strane vlákna ten istý obrázok 7-8x, teda pod každým príspevkom. Keby sme si sem každý dali obrázok, tak si neviem predstaviť, ako by to tu vyzeralo.
Ivan Palacka
Jaroslav Skůra
Příspěvky: 3
Registrován: stř 29. dub 2009 7:31:47

Re: Dennisova dílna | www.dennis.ceskazeleznice.cz modely k dwnl

Příspěvek od Jaroslav Skůra »

Dennis píše:Chtěl jsem použít jeho texturu a na ní dosadit mé fotky plecháče. Na tvorbu textur jsem levý jak šavle...
Pěkný den,
nepamatuji se, že by mě kdokoliv kontaktoval ohledně použití mých textur, se kterými jsem měl poměrně dost práce. Pokud se tady někdo ohání přecitlivělostí modelářů MSTS musí si uvědomit, že vyvěšení screenu s cizí texturou již není použití pro "osobní potřebu" !!! Podud mě autor kontaktuje, je možné se domluvit na určitých podmínkách, v opačném případě upozorňuji, že se jedná jednoznačně o nekorektní jednání s nádechem obyčejné krádeže.

Pokud si i německý skinař dá práci a kontaktuje mě ohledně skinu na řadu DB180 (a to se jedná jen o skin, nikoliv o použití originálních textur), nevidím důvod, proč by totéž nemohl učinit i český modelář !!!

Pánové zamyslete se nad sebou !!!
Uživatelský avatar
JosefM
Příspěvky: 7
Registrován: sob 25. dub 2009 19:10:52
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Dennisova dílna | www.dennis.ceskazeleznice.cz modely k dwnl

Příspěvek od JosefM »

Dennis píše:
Pikku píše:
Dennis píše: Ale já to přeskinuju, snad to není o pár příspěvků výš napsané ?
Ono stačilo málo - napsat, že model má provisorní textury od Jardy Skůry a že si s ním vyjednáš použití případně uděláš svoje. A jak to budeš přeskinovávat, když jsi ve stejném příspěvku napsal, že to neumíš. Netahej mě za fusekli, kdybych se tu neozval, tiše bys to pustil ven s cizími texturami. Wir kennen unsere Pappenheimer ;)
Neumím dělat texturu ale reskiny, repainty dělat umím viz třeba sekce MSTS na mém webu.
Mám pocit, že ani to "neumíš" Tvoje takzvané reskiny v MSTS takmer nikoho neoslovili, skôr sú na smiech.
Zobuď sa chlapče, kým je čas.
K tým textúram na plecháča, ale aj k iným - pokiaľ nevieš vytvoriť textúry vlastné, máš dve možnosti. Nauč sa to, alebo to nechaj na pokoji a neparazituj na cudzej práci.
Dennis
Příspěvky: 8
Registrován: úte 20. led 2009 8:05:57
Bydliště: Ostrava střed
Kontaktovat uživatele:

Re: Dennisova dílna | www.dennis.ceskazeleznice.cz modely k dwnl

Příspěvek od Dennis »

A Vy jste udělal nějak model, či reskin ?
Ještě bych se chtěl zeptat proč jsem "špatný" když tvořím reskiny z každodeního provozu, jo asi tím že jsem to nedělal na nový model...?
Ostrava !!!
Dennis
Příspěvky: 8
Registrován: úte 20. led 2009 8:05:57
Bydliště: Ostrava střed
Kontaktovat uživatele:

Re: Dennisova dílna | www.dennis.ceskazeleznice.cz modely k dwnl

Příspěvek od Dennis »

Screen je už opravený
Ostrava !!!
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dennisova dílna | www.dennis.ceskazeleznice.cz modely k dwnl

Příspěvek od Josef72 »

Stojí ti za to ukazovat prvopočátek modelu s cizí texturou ? Sice nechápu ten povyk kvůli screenu, ale raději bych něčemu podobnému předešel. Tím se nechci do Tebe navážet, ale než tady číst že se máme zamyslet se třemi vykřičníky, to raději ať je tady mrtvo.

Každopádně za ty Tvé již hotové a upravené vozy od Vlasty díky.
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dennisova dílna | www.dennis.ceskazeleznice.cz modely k dwnl

Příspěvek od Josef72 »

Michal píše:A jak by se líbilo tobě, kdyby ti někdo ukradl texturu nebo model a vydával je za své?

Zbytečná otázka. Psal jsem o screenu s použitím cizí textury. O kradené textuře ani modelu jsem nenapsal ani slovo. Proto nerozumím tvé otázce.
Jaroslav Skůra
Příspěvky: 3
Registrován: stř 29. dub 2009 7:31:47

Re: Dennisova dílna | www.dennis.ceskazeleznice.cz modely k dwnl

Příspěvek od Jaroslav Skůra »

Josef72 píše:Stojí ti za to ukazovat prvopočátek modelu s cizí texturou ? Sice nechápu ten povyk kvůli screenu, ale raději bych něčemu podobnému předešel. Tím se nechci do Tebe navážet, ale než tady číst že se máme zamyslet se třemi vykřičníky, to raději ať je tady mrtvo.

Každopádně za ty Tvé již hotové a upravené vozy od Vlasty díky.
Pane Josefe72,
pokud se Vám má reakce zdála nepřiměřená, tak by jste se nad sebou měl opravdu zamyslet !!! Takovéto zvyklosti opravdu nepatří k férové a profesionální spolupráci. Až se Vám něco podobného stane, můžete hodnotit. Vzhledem, k tomu, že se Vás toto téma vůbec netýká, naprosto nechápu vaši reakci ?!?

S pozdravem
J. Skůra
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dennisova dílna | www.dennis.ceskazeleznice.cz modely k dwnl

Příspěvek od Josef72 »

Vaše reakce mi přišla spíše teatrální, než nepřiměřená. Tolik můj názor, který jsem směřoval autorovi vlákna, nikoliv vám. Tím odpovídám na druhou část vašeho příspěvku. Já s tím co jste napsal prakticky bezezbytku souhlasím, mně pouze "zaujala" zvolená forma. Takže jestli mohu prosit, pakliže se spolu ještě někdy názorově střetneme, tak bych prosil bez těch vykřičníků.
Uživatelský avatar
Pikku
Příspěvky: 149
Registrován: sob 07. čer 2008 14:57:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Dennisova dílna | www.dennis.ceskazeleznice.cz modely k dwnl

Příspěvek od Pikku »

Josef72 píše:Vaše reakce mi přišla spíše teatrální, než nepřiměřená...
Ono nešlo ani tak o zveřejnění screenu s cizí texturou, šlo o to, že ji Dennis vydával za svojí. Stačilo napsat, že pro zkoušku mapování použil pro urychlení práce cizí textury a že to bude řešit s autorem textur případně že časem dodá svojí. Protože postup bezostyšného používání MsTS textur praktikovali někteří autoři TRS již před časem (a evidentně se to přeneslo i do nového simu) tak proto jsou možná reakce emotivní. Toto půjčování textur bez povolení vedlo mimo jiné i k tomu, že v MsTS někteří autoři používají u nových modelů textury rozměrů 2048x2048 s DXT komprimací. Tyto textury se již totiž nedají zpětně překonvertovat a upravovat.
Ještě k Dennisovi - pracuj dál, ten Fals není vůbec špatný a časem můžeš vydat nějaké update. Už se těším na tvoje Ua. Žádný učený z nebe nespadl, modeluješ a to je hlavní. Etice se snad naučíš časem, není to zas takový problém.
Odpovědět