Ostatní

Témata a povídání netýkající se RS
AirVolk

Re: Ostatní

Příspěvek od AirVolk »

Všetko raz končí. :roll:
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: Ostatní

Příspěvek od Kal000px »

Chcete se opravdu zasmát? :D
https://www.youtube.com/watch?v=TBVnPJtzKqw
exemplární příklad jak nebrzdit :D stačí posunout na 5. minutu na příjezd do Pasing :)
Jede jede mašinka..
AirVolk

Re: Ostatní

Příspěvek od AirVolk »

A teraz ako čo? Nie je to tutoriál, netvrdí že o tom niečo vie, videá robí len pre sledovanosť a viacej menej len predstavuje rôzne hry. O nič iné mu nejde. Tak kde tam je problém ? Radšej si pozriem takéto video, ako tutoriál, kde niekto kto si myslí, že zožral všetku múdrosť učí ostatných a sám o tom vie kulové...
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: Ostatní

Příspěvek od Kal000px »

Bylo to míněné pro zasmátí, samozrejme ze proti nemu nic nemam, točí dobry videa, ale tomuhle jsem se zasmál :) pokud jsem nekoho urazil tak se omluvám :shock:
Jede jede mašinka..
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní

Příspěvek od Roman »

Kal000px píše:Bylo to míněné pro zasmátí, samozrejme ze proti nemu nic nemam, točí dobry videa, ale tomuhle jsem se zasmál :) pokud jsem nekoho urazil tak se omluvám :shock:
Jo, já to video proskákal, ale konkrétně u té čoudy jsem se bavil královsky. Částečně tím, jak to ovládal a částečně i vzpomínkou na to, jak vypadaly moje první pokusy o ježdění s párou v dobách msts :lol: . Bylo to dost podobné....
Učený z nebe nespadl ;)
AirVolk

Re: Ostatní

Příspěvek od AirVolk »

Ak to bolo myslené len na zasmiatie a nie na zosmiešnenie toho chlápka tak v pohode. Ja som tak reagoval preto, lebo v poslednej dobe tu panuje akýsi neduh, ktorému dám pracovný názov syndróm reality. A na ňom sa vezú prioritne tí čo s realitou v tomto obore nemajú nič spoločné.

Aby som trochu popísal ten syndróm: namiesto toho aby sme sa tešili, že sa dá toho naskriptovať viac ako v MSTS a že máme pekné stroje a vozne a trate samozrejme, tak sa vozíme na tom ako to kto vôbec neovláda a čo všetko robí zle.....(tento syndróm sa prejavuje hlavne u videí ktoré nie sú označené ako tutoriál.) A čím viac strelenú vec si niekto všimne a okomentuje, tým väčší realista a fíra sa cíti byť. Toto je úplne na kočku a je to plevel hodný vykynoženia.
Jediné oprávnené miesto na kritiku vidím v tom, keď to niekto vyučuje a sám to nevie. Tam je takýto výstup v rámci všetkej slušnosti oprávnený.
AirVolk

Re: Ostatní

Příspěvek od AirVolk »

Nemá cenu sem niečo písať. Vždy sa prihlási ten koho sa to týka najmenej. Už som ticho.
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní

Příspěvek od Jurajs_89 »

Roman píše:Učený z nebe nespadl ;)
Učený sice z nebe nespadl, ale taky ze sebe nedělá idiota na internetu. Moje lítání ve FS je taky stylem nějak nahoru, nějak se tam udržet a pak se velice při přistání rozmáznu po dráze. Ale nedávám to na YT aby všichni viděli, jakej jsem trotl. Perla byla, že po blikající zelené přijde stůj / červená. Bomba. A to jsem myslel, že návěstidla KS dokáže rozluštit každej debil.
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Ostatní

Příspěvek od kiski »

Chlapi, a nezdá sa vám, že je tu trochu zbytočná debata o nejakom videu, ktoré popravde vôbec nestojí zato?? A potom sa tu chlapi hádajú a merajú si vtákov? Už keď sme pri tom, to video sem bolo dané ako žart, sám Kal000px to konieckoncov napísal, tak ste si to mali pozrieť a zasmiať sa, ak vám to príde smiešne, alebo aj nie, ako vám to smiešne nepríde. Ale zbytočne sa tu kvôli tomu hádať ako malé deti, niektorí sa pomaly urazia tak, že odídu pomaly z fóra... Smiešne. Celkovo sa mi zdá, že je nejaká prílišná nervozita na celom fóre ako takom, a pritom tu bývala taká pohoda, berú sa tu osobne veci, ktoré ani tak myslené neboli, atď, atď...

Čo by som dal zato, aby sa to vrátilo tam, kde to bolo....

Ak som mimo misu, alebo to niekomu príde smiešne tak budiž :D

P.S.: A keďže treba ísť príkladom, tak hneď ako prvý by som sa ospravedlniť aj Romanovi, aj Michalovi. Rozoberať to nebudem, oni obaja vedia začo... Ďakujem.
Braňo
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: Ostatní

Příspěvek od Kal000px »

Řekl bych, že většina z nás co nikdy v reálu nejezdili podobně začínala :D a učit se kombinace návěstiděl? Třeba pro mě to bylo peklo :D ale jsem za to rád, jak za RW tak za českou tvorbu do něho, většinu věcí co o železnici v tuhle chvíli vím tak mám tady od vás na fóru (i díky komplexu reality nebo jak jste to nazvali :D ) a jsem za to rád, probudilo to ve mně zase mojí dětskou lásku k vlakům :D
A teď k věci, přijde mi zbytečný se tady nějak osočovat a podobně, je to hra tak to berme jako věc k odreagování a (třeba v mém případě :D ) dozvědět se a naučit něco novýho :) toť je můj pohled na věc :)
Jede jede mašinka..
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní

Příspěvek od Jurajs_89 »

ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: Ostatní

Příspěvek od Kal000px »

Jedno foto z fb pro zasmátí :D Praha - Libeň
Obrázek
Jede jede mašinka..
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní

Příspěvek od Jurajs_89 »

Po asi 24 letech jsem byl opět v novinách: http://tachovsky.denik.cz/zpravy_region ... 60629.html :D
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní

Příspěvek od Michal »

Tak na tohle jsem zvědavý, co z nich vypadne:
https://www.super.cz/471449-chlapci-z-p ... lbaby.html
Uživatelský avatar
750225lentilka
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 17. dub 2014 11:10:49
Bydliště: Perníkov

Re: Ostatní

Příspěvek od 750225lentilka »

Nechtěl jsem tím plevelit vlákno s modely od Hekla, tak budu reagovat sem:
Vlastik píše:
Michal píše:Bavíme se snad o manuálu na 362/363... http://railworks.ofpmafia.eu/navody/87- ... dy-362-363
no vzhledem k tomu ze ho mas na google a ne tvych strankach tak si ho muze zkopirovat kazdy kdo ma google drive.
Taky se mi to objevilo v nabidce google drive. :D
to je verejna sluzba,takze je to i na google k downloadu.
Takze si to prepracuj na svuj web ne na google.
tohle je ciste tvuj problem,muze ho mit kazdy kdo ma google drive .
A Vlastik už kouká, jak to šoupnout na mafii že. :lol: :lol: Ne, je fakt, že drzost adminů téhle stránky nezná mezí...Obzvláště jeden nejmenovaný, se kterým jsem ještě s Kal000px vedl poměrně rozsáhlou diskusi na facebooku. Nikdy jsem o tomhle webu, už v pradávných začátcích spojených se hrou VirtualBus, neměl dobré mínění a nemám ho ani teď, když vidím, co tam předvádí...Ukrást kde co, pod záminkou "jednostnosti a dostupnosti" a když už se jim napíše, že to tam člověk mít nechce, dělají uraženého. A když to tam nemůžou lípnout rovnou, dají to tam alespoň přes přímý odkaz, co se tváří jako stažzení přímo z mafiáckých stránek...Omlouvám se předem, ale už mi to nedalo...
Hans
Příspěvky: 85
Registrován: čtv 25. pro 2014 16:02:59
Bydliště: Tam v dáli :D

Re: Ostatní

Příspěvek od Hans »

750225lentilka píše:Nechtěl jsem tím plevelit vlákno s modely od Hekla, tak budu reagovat sem:
Vlastik píše:
Michal píše:Bavíme se snad o manuálu na 362/363... http://railworks.ofpmafia.eu/navody/87- ... dy-362-363
no vzhledem k tomu ze ho mas na google a ne tvych strankach tak si ho muze zkopirovat kazdy kdo ma google drive.
Taky se mi to objevilo v nabidce google drive. :D
to je verejna sluzba,takze je to i na google k downloadu.
Takze si to prepracuj na svuj web ne na google.
tohle je ciste tvuj problem,muze ho mit kazdy kdo ma google drive .
A Vlastik už kouká, jak to šoupnout na mafii že. :lol: :lol: Ne, je fakt, že drzost adminů téhle stránky nezná mezí...Obzvláště jeden nejmenovaný, se kterým jsem ještě s Kal000px vedl poměrně rozsáhlou diskusi na facebooku. Nikdy jsem o tomhle webu, už v pradávných začátcích spojených se hrou VirtualBus, neměl dobré mínění a nemám ho ani teď, když vidím, co tam předvádí...Ukrást kde co, pod záminkou "jednostnosti a dostupnosti" a když už se jim napíše, že to tam člověk mít nechce, dělají uraženého. A když to tam nemůžou lípnout rovnou, dají to tam alespoň přes přímý odkaz, co se tváří jako stažzení přímo z mafiáckých stránek...Omlouvám se předem, ale už mi to nedalo...
To je jako když se na těhle stránkách objevili asi tři nelegálně, ale opravdu nelegálně umístěné addony. Myslím, že jeden z nich byl Schienenbus.
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní

Příspěvek od sasule »

Vyjadřuji se k tomu ve vlákně u Hekla: http://railsimulator.simtrains.eu/viewt ... 548#p23548
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Ostatní

Příspěvek od Vlastik »

To je jako když se na těhle stránkách objevili asi tři nelegálně, ale opravdu nelegálně umístěné addony. Myslím, že jeden z nich byl Schienenbus.
Dalsi nepodlozeny dukaz,jo a jeden byl RSC a DTG,RSSLO, a vsechny komercni addon,i kdyz zrovna tenhle komercni neni.
Myslet a vedet na 100% jsou dva fakty dost od sebe zavazne.
Pokud neco myslim tak to si mysis jen ty a ostatni to nezajima a tak je to i v pravnim radu.
Pokud budu vedet na 100% tak to uz je zakotveno v pravnim radu.
Tak ja myslim ze ty myslis a je to na ho...zadny dukaz.
Uživatelský avatar
750225lentilka
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 17. dub 2014 11:10:49
Bydliště: Perníkov

Re: Ostatní

Příspěvek od 750225lentilka »

Pokračuje to v odpadu a tam se na to nedá reagovat.
Prostě admini JSOU zodpovědní za to, co se tam nahrává! A když se jim to na fb psalo, odpovědí bylo, že oni to kontrolovat nemůžou, protože by pak trvalo to tam nahrát. Tak jako sakra co to je?! Navíc autor si třeba JASNĚ NEPŘEJE reupload, ale i tak se to stejně na Mafii objeví. A když ne přímo, tak alespoň jako odkaz, ale takový, že se vše tváří, jakoby to měl uživatel tahat přímo z mafia stránek. Nikde není napsané, že se jedna o link na autorovu stránku, nikde není psané nic o přesměrování. Vše se tváří jako download z té stránky. Sorry, takové chování se mi opravdu nelíbí. A akorát tím jen všechny autory naštvou. Opravdu je těžké tam napsat poznámku "Kliknutím na tlačítko stáhnout budete přesměrováni na stránku autora"???? Tahle stránka prostě nemá dobrou vizitku a s přístupem autorů ani mít nebude.

Ad Vlasta: Ty jsi zase mimo! Nejsem schopen pobrat, co máš na mysli. Jaký myslet, nebo vědět?! Ty komerční add-ony tam prostě byli! A je úplně putna od koho, tohle prostě není možné...vážně ne...
ofpmafia
Příspěvky: 1
Registrován: sob 24. pro 2016 9:58:24

Re: Ostatní

Příspěvek od ofpmafia »

750225lentilka píše:Pokračuje to v odpadu a tam se na to nedá reagovat.
Prostě admini JSOU zodpovědní za to, co se tam nahrává! A když se jim to na fb psalo, odpovědí bylo, že oni to kontrolovat nemůžou, protože by pak trvalo to tam nahrát. Tak jako sakra co to je?! Navíc autor si třeba JASNĚ NEPŘEJE reupload, ale i tak se to stejně na Mafii objeví. A když ne přímo, tak alespoň jako odkaz, ale takový, že se vše tváří, jakoby to měl uživatel tahat přímo z mafia stránek. Nikde není napsané, že se jedna o link na autorovu stránku, nikde není psané nic o přesměrování. Vše se tváří jako download z té stránky. Sorry, takové chování se mi opravdu nelíbí. A akorát tím jen všechny autory naštvou. Opravdu je těžké tam napsat poznámku "Kliknutím na tlačítko stáhnout budete přesměrováni na stránku autora"???? Tahle stránka prostě nemá dobrou vizitku a s přístupem autorů ani mít nebude.

Ad Vlasta: Ty jsi zase mimo! Nejsem schopen pobrat, co máš na mysli. Jaký myslet, nebo vědět?! Ty komerční add-ony tam prostě byli! A je úplně putna od koho, tohle prostě není možné...vážně ne...
Ano, uznáváme, že tam byly nahrány 3 placené soubory nelegálně uživatelem, nikoliv redakcí. Veškeré soubory byly komunitou nahlášeny a následně smazány. V tomto bych prosím zapřemýšlel a podíval se občas na kolonku, kdo to nahrál. (http://ofpmafia.eu/guidelines/ poslední odstavce si doporučuji přečíst). Ano, je to tak, jestliže bychom prováděli kontrolu každého nahraného souboru, opozdila by se tím jednoduchost šíření a projevil by se tím značný nezájem od některých autorů kvůli čekací době, která může být až 24 hodin.

Odkazy tvářící se, že se soubor stahuje od nás, nedávno řešil myslím, že dusso, protože si nevšiml, že po kliknutí na stáhnout a následném zobrazení stahovaných souborů se v 95% případů ukáže originální odkaz původních stránek, nikoliv našich (Připouštím, že někde ne z důvodu špatně vyplněného formuláře u souboru).
Nechci nikoho soudit, ale trošku přemýšlet by také neuškodilo. Co se týče zmínky ohledně autorů, opět doporučuji číst, protože 95% souborů má v informacích uvedeno autora a také odkaz na autorovy stránky. Hrubý příklad zde např.: http://railworks.ofpmafia.eu/dl/downloa ... 89-cdc-751
Naposledy upravil(a) ofpmafia dne sob 24. pro 2016 13:08:29, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět