Kvalita modelů RSC

Témata a povídání netýkající se RS
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od kuboss »

10/10 - najhorsie je, ked si clovek zvykne na vasu kvalitu a potom nieco vyda RSC...
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od kiski »

Kvalita RSC náhodou nie je až taká zlá, ako tu už bolo spomenuté, robia modely pre všetkých, takže pre niekoho je ich kvalita nedostatočná, niekomu úplne vyhovuje...

Sú aj horšie modely ako tie od RSC.
Braňo
Vlastik

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Vlastik »

kuboss píše:10/10 - najhorsie je, ked si clovek zvykne na vasu kvalitu a potom nieco vyda RSC...
Nevím co máš furt za problém ,tak když se mi něco nelíbí tak to nekupuji a počkej si až třeba Hekl vydá DB 189 ,když ti to tak vadí ,myslím si že poslední dobou se to hodně zlepšilo ,třeba jednotky ICE 3,T ,jak už zde se psalo tak dělají toho poměrně dost ,nemohou si dovolit vydat jeden model za 1/2 .roku když chtějí mít obrat .
Mají najmuté i soukromé tvůrce modelů ,jako v případě DB 145,146.
Robo
Příspěvky: 64
Registrován: pát 29. črc 2011 22:12:17

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Robo »

Lenže pri ich (ne)kvalite obrat musia mať napriek tomu aj tak dosť dobrý, keď si toto dovolia servírovať. Inak súhlasím. Nevlastním ani jeden addon od RSC. Nevadí mi, že je pay, vadí mi kvalita a už zo screenov je zjavné, že je nižšia. Ak majú potrebu ísť na kvantitu, ich vec. Možno by sa obrat pohyboval v iných číslach.
Vlastik

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Vlastik »

Robo píše:Lenže pri ich (ne)kvalite obrat musia mať napriek tomu aj tak dosť dobrý, keď si toto dovolia servírovať. Inak súhlasím. Nevlastním ani jeden addon od RSC. Nevadí mi, že je pay, vadí mi kvalita a už zo screenov je zjavné, že je nižšia. Ak majú potrebu ísť na kvantitu, ich vec. Možno by sa obrat pohyboval v iných číslach.
Pokud posuzuješ kvalitu podle screnů ,tak není co řešit ,protože pro kvalitní scren je potřeba i kvalitní pc a nastavení TS ,pokud budu mít špatné nastavení nebo nedostačující pc ,tak i screny Heklových modelů budou horší.

Další věc je ta že jenom oni vědí co všechno je TS schopné udělat ,a tak z jejich addonů skoro každý čerpá informace ,protože jinak je to pokus /omyl.
Robo
Příspěvky: 64
Registrován: pát 29. črc 2011 22:12:17

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Robo »

Z msts mám pravidlo, že v zásade je dobré modely a skiny pozerať v SV, pretože mnohokrát screen neukáže mnohé nedostatky. Lenže naopak to nefunguje. Ak si raz všimnem vadné proporcie modelu, či vadné textúry, už na screenoch, nieje čo riešiť.
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od kuboss »

Skratim to, RSC nerobi zle modely, ale ak chceli tunajsi chlapci konkurovat, nestekol by po nich (RSC) ani pes. Ked nieco predavam, musi to mat ADEKVATNY kvalitativny rozmer.

(Nehovoriac o tom, ked uz je na oficialnom screene modelu vidiet nejaky bug.)

Inak vlastik, ja mam z teba pocit ze ty musis byt vzdy v opozici, bez ohladu na to co sa riesi. :D
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od Josef72 »

Nic proti tvorbě kluků tady, ale v čem tak převyšují modely RS.com ? Když koukám na modely k addonu NY-New Haven, tak tam nevidím jediný zádrhel, vypadá to parádně. Stejné to bylo u předchozího amerického addonu. Výborné jsou i britské parní lokomotivy, německá Ludmila atd. Že jsou ovládáním zaměřené na šírší skupinu uživatelů je v jejich případě pochopitelné.
AirVolk

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od AirVolk »

No práve tá ľudmila, má pekný model, ale textúri o ničom.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od Roman »

To je vše věc názoru. O obchodní politice RSC (nebo jak se dnes jmenují :) ) nemá cenu polemizovat. Nějakou cestu zvolili a evidentně jim to funguje. My z toho profitujeme tím, že máme novou verzi vždy zdarma. O kvalitě jejich addonů se dá polemizovat, ale je třeba brát v úvahu, že to netvoří jeden autor. A třeba textury , jak říká Hekl "omalovánky" mě osobně vůbec neuráží, pokud je to podpořeno správným nastavením shaderu. Naopak mi kolikrát víc vadí fototextura s odlesky, protože to někdy v dynamicky nasvícené scéně vypadá dost divně. Ale je to jen můj osobní názor...
AirVolk

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od AirVolk »

Ja tvrdím že v roku 2014 malovánka na modely namá čo robiť.....Ale ano je to vec názoru. Čo kto s čoho profituje je mi uplne jedno. Ateda nejaká politika nejakých výrobcov addonov ma nezaujíma už vôbec. Pozriem na texturu a už je mi hneď jasné, či to chcem, alebo nie.
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od Jurajs_89 »

RSC dělá modely pěkné, ale s texturami interieru (ICE3), zkurveným ovládáním, kde ovladače neodpovídají realitě (ER 20), a chybějícím PZB (Ludmila), a naprosto triviálním ovládáním si akorát podřezávají větev. Podívejte se na modely od vR, co všechno z toho dokážou vymáčknout, a to nejsou tvůrci.
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Robo
Příspěvky: 64
Registrován: pát 29. črc 2011 22:12:17

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od Robo »

Súhlasím, ak to má byť pay, tak nech so všetkým, čo k tomu patrí, vrátanie reálneho ovládania, dovtedy nieje záujem a zaobídem sa aj bez modelov z ich produkcie. Samozrejme, ak 99% užívateľov je tak benevolentných a ochotných si to zaobstarať, RSC nepociťuje tlaky od strany užívateľov na zmenu.
horor4
Příspěvky: 144
Registrován: pát 11. úno 2011 21:22:11
Bydliště: Starý Plzenec

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od horor4 »

Co říkáte na tohle :https://www.youtube.com/watch?v=7gk66ZQq90o také RSC. :) Jinak české věci od loko až po semafory, domy, kabiny k loko atd. jsou podle mně jedny z nejlepších co jsem měl možnost pro Railworks vidět.Poklona autorům.
Naposledy upravil(a) horor4 dne sob 12. dub 2014 16:52:27, celkem upraveno 1 x.
Vlastik

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od Vlastik »

Robo píše:Súhlasím, ak to má byť pay, tak nech so všetkým, čo k tomu patrí, vrátanie reálneho ovládania, dovtedy nieje záujem a zaobídem sa aj bez modelov z ich produkcie. Samozrejme, ak 99% užívateľov je tak benevolentných a ochotných si to zaobstarať, RSC nepociťuje tlaky od strany užívateľov na zmenu.
Docela se divím že takto nikdo nepolemizuje třeba u modelů z msts ,kde sada Tro trainů kvalitativně také za nic nestojí ,tedy po 10 .letech se trochu zlepšili ,ale pro každého je důležité že to lidi kupují a jde to na odbyt.Pokud má o to člověk zájem tak to koupí v takovém stavu jakém to je ,protože pochybuje že někdo by dělal dvě věci stejně.
Zde je to podobné ,je zbytečné dělat dvě věci stejné ,najdou se výjimky ale ,jinak je to tak že většinou je jeden model,vem si že za tu dobu němci mají asi 30 vozidel ,protože mají zájem ,a co máme my? A tohle je hnací síla ,čím více druhů modelů tím lepší odbyt. Nikdo neříká že Heklovy modely nejsou na úrovni ,ale v zásadě je to 1 model když vezmu 15x-350,pokud by šli touhle cestou kdyby vydali jeden model za dva roky ,tak by na sebe asi moc nevydělali ,a o tom to je.
Vlastik

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od Vlastik »

horor4 píše:Co říkáte na tohle :https://www.youtube.com/watch?v=7gk66ZQq90o také RSC. :) Jinak české věci od loko až po semafory, domy, kabiny k loko atd. jsou podle mně jedny z nejlepších co jsem měl možnost pro Railworks vidět.Poklona autorům.
A tady máš tu samou trat v msts ,myslím že není třeba komentářů.
https://www.youtube.com/watch?v=dCnpdPCMLHU
AirVolk

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od AirVolk »

Kvalitu Pro Trainov som nikdy riešiť nemusel. Raz som nainštaloval a leteli ako prileteli. :) A nikdy viac som žiadny na svoj disk nedal :) A tak to je aj s addonmi do RW. Nič sa nemení, len platforma.
Robo
Příspěvky: 64
Registrován: pát 29. črc 2011 22:12:17

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od Robo »

Presne, som rád, že to niekto povedal. Tá úroveň, ktorú mali Nemci a Rakušania v msts, sa presunula do RW. Oni sa v msts uspokojili s textúrami tak, že ako predlohu si nafotili v makre modely v H0 alebo TT. Keby toto niekto urobí u nás, tak mu to obúchajú o hlavu tak, že už ho podobné hlúposti nikdy nenapadnú.
horor4
Příspěvky: 144
Registrován: pát 11. úno 2011 21:22:11
Bydliště: Starý Plzenec

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od horor4 »

No veliký rozdíl jinak trať si určitě koupím Ameriku jezdím rád jen ta cena :o .
Vlastik

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od Vlastik »

horor4 píše:No veliký rozdíl jinak trať si určitě koupím Ameriku jezdím rád jen ta cena :o .
Určitě se vyplatí si připlatit 4 € a mýt k tomu i tu HHP 8 acela loko.
Odpovědět