Train Simulator 2015

Vše o novinkách RW ze světa
Odpovědět
andor
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 26. čer 2014 15:48:26

Re: Train Simulator 2015

Příspěvek od andor »

Ještě cosi :
ve složce QUICK DRIVE mám všechny tratě.

Ve složce "Standart" a "Career" mi tratě chybí.
andor
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 26. čer 2014 15:48:26

Re: Train Simulator 2015

Příspěvek od andor »

Jo, máš pravdu. Už to začínám chápat.
Tratě už vidím.

Docela pěkná nepřehlednost ...
Uživatelský avatar
Pikku
Příspěvky: 149
Registrován: sob 07. čer 2008 14:57:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Simulator 2015

Příspěvek od Pikku »

Jsem poměrně konservativní člověk a asi tu budu jeden z mála, koho nové 3D mraky nenadchly. A asi jsem jediný, komu fps po instalaci TS2015 kleslo. (Resp. nekleslo, kleslo při použití 3D mraků, a to dost rasantně). Docela mě rozčiluje, že při každém spuštění QuickDrive jsou 3d mraky defaultně v trati a i když je v editoru vyměním za jiné počasí, pokaždé se vrací nazpět. Menu je chaotičtější než bylo, ale to je otázka zvyku a času kdy si na to zvyknu. Změny pro změny samotné, jak to miluju :) Naštěstí to celé bylo zadarmo.
Uživatelský avatar
Zdeněk Itterheim
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 05. čer 2008 20:36:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Simulator 2015

Příspěvek od Zdeněk Itterheim »

Na steamu je 50% na pytel věcí - v součinnosti s TS 2015
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Train Simulator 2015

Příspěvek od KaMat »

Ještě by se mi líbilo, kdyby zapracovali na možnosti změny verze mapy googlu v editoru. :twisted:
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Simulator 2015

Příspěvek od Josef72 »

Pikku píše:Jsem poměrně konservativní člověk a asi tu budu jeden z mála, koho nové 3D mraky nenadchly. A asi jsem jediný, komu fps po instalaci TS2015 kleslo. (Resp. nekleslo, kleslo při použití 3D mraků, a to dost rasantně). Docela mě rozčiluje, že při každém spuštění QuickDrive jsou 3d mraky defaultně v trati a i když je v editoru vyměním za jiné počasí, pokaždé se vrací nazpět. Menu je chaotičtější než bylo, ale to je otázka zvyku a času kdy si na to zvyknu. Změny pro změny samotné, jak to miluju :) Naštěstí to celé bylo zadarmo.
Vypni si v nastavení "Dynamic Clouds" (nebo tak nějak) a 3d mraky ti navždy zmizí. Budou nahrazeny "skydomem" jak ho znáš z předchozí verze.
Vlastik

Re: Train Simulator 2015

Příspěvek od Vlastik »

no za včerejšek 6x pád v Quick drive modů ,zřejmně se něco pokazilo ,a četl jsem zprávy a nejsem sám komu to padá ,jedná se o uživatelské tratě ,né ty co jsou dodané od RSC,vždy to spadlo při načítání uvedených stanic.
Jinak zatím chybí možnost náhledu tratí ,editor je více méně funkční ,a dobře se pracuje s těmi objekty i nástroji.
Nepozoruji nic co by nefungovalo ,mimo uvedených předtím,líbí se mi možnost přichytit k lineárním objektům,silnici ,nebo kolejím ,čímž odpadá to že při výměně podloží člověk odebral místo podloží kolej a celé to znehodnotil,deformace objektů funguje také dobře ,akorát že bych to udělal obráceně ,než oni to mají ,že bych přenastavil možnost posunu a otáčení ,a pak až přepnutí na možnost deformace,tad je to tak že mám nastavenou možnost deformace a a to označuje šedé body a přepnutím se mi změní na možnost posunu a nebo otočení ,beru to v základním stavu.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Train Simulator 2015

Příspěvek od KaMat »

Vlastik píše:no za včerejšek 6x pád v Quick drive modů ,zřejmně se něco pokazilo ,a četl jsem zprávy a nejsem sám komu to padá ,jedná se o uživatelské tratě ,né ty co jsou dodané od RSC,vždy to spadlo při načítání uvedených stanic.
Jinak zatím chybí možnost náhledu tratí ,editor je více méně funkční ,a dobře se pracuje s těmi objekty i nástroji.
Nepozoruji nic co by nefungovalo ,mimo uvedených předtím,líbí se mi možnost přichytit k lineárním objektům,silnici ,nebo kolejím ,čímž odpadá to že při výměně podloží člověk odebral místo podloží kolej a celé to znehodnotil,deformace objektů funguje také dobře ,akorát že bych to udělal obráceně ,než oni to mají ,že bych přenastavil možnost posunu a otáčení ,a pak až přepnutí na možnost deformace,tad je to tak že mám nastavenou možnost deformace a a to označuje šedé body a přepnutím se mi změní na možnost posunu a nebo otočení ,beru to v základním stavu.
Co znamená ta deformace a jaký má efekt ?
Vlastik

Re: Train Simulator 2015

Příspěvek od Vlastik »

KaMat píše:
Vlastik píše:no za včerejšek 6x pád v Quick drive modů ,zřejmně se něco pokazilo ,a četl jsem zprávy a nejsem sám komu to padá ,jedná se o uživatelské tratě ,né ty co jsou dodané od RSC,vždy to spadlo při načítání uvedených stanic.
Jinak zatím chybí možnost náhledu tratí ,editor je více méně funkční ,a dobře se pracuje s těmi objekty i nástroji.
Nepozoruji nic co by nefungovalo ,mimo uvedených předtím,líbí se mi možnost přichytit k lineárním objektům,silnici ,nebo kolejím ,čímž odpadá to že při výměně podloží člověk odebral místo podloží kolej a celé to znehodnotil,deformace objektů funguje také dobře ,akorát že bych to udělal obráceně ,než oni to mají ,že bych přenastavil možnost posunu a otáčení ,a pak až přepnutí na možnost deformace,tad je to tak že mám nastavenou možnost deformace a a to označuje šedé body a přepnutím se mi změní na možnost posunu a nebo otočení ,beru to v základním stavu.
Co znamená ta deformace a jaký má efekt ?
To že si můžeš objekt přizpůsobit ,dle tvých potřeb,to znamená třeba zvětšit,nebo prodloužit ,a pod ,tak aby ti třeba zapadl velikostně na místo v google mapě ,nebo aby byl vidět z dálky ,prostě něco jako je úprava objektů v programu.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Train Simulator 2015

Příspěvek od KaMat »

Vlastik píše:
KaMat píše:
Vlastik píše:no za včerejšek 6x pád v Quick drive modů ,zřejmně se něco pokazilo ,a četl jsem zprávy a nejsem sám komu to padá ,jedná se o uživatelské tratě ,né ty co jsou dodané od RSC,vždy to spadlo při načítání uvedených stanic.
Jinak zatím chybí možnost náhledu tratí ,editor je více méně funkční ,a dobře se pracuje s těmi objekty i nástroji.
Nepozoruji nic co by nefungovalo ,mimo uvedených předtím,líbí se mi možnost přichytit k lineárním objektům,silnici ,nebo kolejím ,čímž odpadá to že při výměně podloží člověk odebral místo podloží kolej a celé to znehodnotil,deformace objektů funguje také dobře ,akorát že bych to udělal obráceně ,než oni to mají ,že bych přenastavil možnost posunu a otáčení ,a pak až přepnutí na možnost deformace,tad je to tak že mám nastavenou možnost deformace a a to označuje šedé body a přepnutím se mi změní na možnost posunu a nebo otočení ,beru to v základním stavu.
Co znamená ta deformace a jaký má efekt ?
To že si můžeš objekt přizpůsobit ,dle tvých potřeb,to znamená třeba zvětšit,nebo prodloužit ,a pod ,tak aby ti třeba zapadl velikostně na místo v google mapě ,nebo aby byl vidět z dálky ,prostě něco jako je úprava objektů v programu.
To ani nevím, že něco takového je :D Tak to je luxus.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Simulator 2015

Příspěvek od Hekl338 »

FPS pri 3D mrakoch padlo pri vcerajsich testoch aj mne, a to viac ako o polovicu. Mozno to opravia. Co som vsak skusal, nejak sa mi tam nepodarilo vytvorit nic, co by vypadalo nejak realne. Vsetko take neprirodzene. Ale ako som pisal vcera, uprava rozmerov, moznosti ohraniceneho asset block, vyber dvoch objektov, rozlozit pomer, som velmi spokojny. Lesy je momentalne radost vytvarat. :mrgreen:
Vlastik

Re: Train Simulator 2015

Příspěvek od Vlastik »

Michal píše:Takhle to vypadá u mě na Testovací trati.

S 3D mraky:
Obrázek

Bez 3D mraků:
Obrázek

Rozdíl v násvitu je jasně patrný. Je to QD, vstupní bod Vlkov, počasí léto, oblačno, 12:00.
Nejsou ty popisky obráceně ,moc mi to nesedí.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Simulator 2015

Příspěvek od Hekl338 »

Ono je to spravne, testujem prave a ono to je logicke, ked je mrak pred slnkom, nasvit sa skutocne vyrazne zmensi, podla nastavenia BP. FPS uz mi dnes neklesa, zrejme to bola dnesna zaplata. Ked sa dobre nastavi BP, da sa cosi vytvorit, ovsem co mi strasne vadi, ze je vidiet vzdialene hory okoby som bol pri nich, coz je kravina. Toto by si ziadalo opravu a bolo by to dokonale.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Train Simulator 2015

Příspěvek od KaMat »

Hekl338 píše:Ono je to spravne, testujem prave a ono to je logicke, ked je mrak pred slnkom, nasvit sa skutocne vyrazne zmensi, podla nastavenia BP. FPS uz mi dnes neklesa, zrejme to bola dnesna zaplata. Ked sa dobre nastavi BP, da sa cosi vytvorit, ovsem co mi strasne vadi, ze je vidiet vzdialene hory okoby som bol pri nich, coz je kravina. Toto by si ziadalo opravu a bolo by to dokonale.
Ty hory mi taky moc nesedí.. Zobrazujou se nějak divně..
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Simulator 2015

Příspěvek od Hekl338 »

Presne tak, divne. Pripomina mi to trainz pri tych 3D mrakoch, proste fake. A zase, nasa denna doba pri dazdi vypada tiez dost nemozne-namodrale pozadie, nerealne, zase ako v Trainz. Takze budem dufat, ze to opravia, lebo takto je nepouzitelne oboje. Je to take nedotiahnute, verim, ze bude zaplata (naivita).
Mraca121
Příspěvky: 85
Registrován: ned 10. úno 2013 19:20:55

Re: Train Simulator 2015

Příspěvek od Mraca121 »

Zdravím,
měl bych takový malý dotaz a mám takový problém. Při zkoušení o aktualizaci hry vyskočí chybná hláška (Při aktualizování hry Train Simulator 2015 nastala chyba "neplatná konfigurace záznamového souboru").
Prosím o radu, neví někdo co s tím. :(

Díky
Vlastik

Re: Train Simulator 2015

Příspěvek od Vlastik »

Potřeboval bych ověřit ,pokud jedu Quick drive třeba na trati Munchen-Garmisch,muchnen-augsburg ,tak mi vždy po 12.minutě vlak vykolejí a je jedno co je tam za soupravu nebo jakou jsem ujel vzdálenost ,viz scren:

Obrázek

Obrázek
seriozo
Příspěvky: 46
Registrován: ned 13. říj 2013 14:06:26

Re: Train Simulator 2015

Příspěvek od seriozo »

Augsburg-Munchen v Quick drive jsem projel za 27 minut a nic se nestalo.Loko BR 101+ souprava vagonu .
Vlastik

Re: Train Simulator 2015

Příspěvek od Vlastik »

seriozo píše:Augsburg-Munchen v Quick drive jsem projel za 27 minut a nic se nestalo.Loko BR 101+ souprava vagonu .
Díky ,už jsem našel příčinu ,neměl jsem nainstalovanou tu záplatu co vyšla po TS 2015 .
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Simulator 2015

Příspěvek od Hekl338 »

Obrázek Netusi niekto, ako odstranit to namodrale pozadie pri nastaveni bez 3D mrakov? Viem, ze Josef tu daval navod, ale mne to nepomohlo, alebo to zrejme pri tom nastaveni nic nerobi. Nejedna sa o 3D pocasie, je to nasa povodna denna doba.
Odpovědět