Train Simulator 2015

Vše o novinkách RW ze světa
Odpovědět
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Simulator 2015

Příspěvek od Josef72 »

Dělá to jenom u deště, nebo i za slunečného dne ? Přijde mi to jako nastavení mlhy (barvy), které se určuje v nastavení denní doby. Návod co jsem dával platil jenom pro 3d mraky.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Simulator 2015

Příspěvek od Hekl338 »

Takto sa zafarbuje pri kazdom nasom pocasi, aj za slnecna. Hmla ma napadla tiez, ale tu mame za slnecna ladenu do inej farby, takto to zacalo robit po aktualizacii na TS 2015. Toto skor vypada, ze je to modry nadych, ako pri 3D, ale neviem, kde to vypnut. Inak pri 3D mrakoch skutocne aplikovali HDR a ked som to poladil po svojom v Silverning.cfg, tak to vypada dost dobre. Zial to vykreslovanie vzdialenych hor je stale, ako som popisal. Keby to nejak doladia, bolo by to dobre. A taktiez by bolo fajn, keby ide nastavit vzdialenost vykreslovania objektov. V mojej trati tobolo lepsie po starom, 5 km co je teraz, je pre mna malo.
anry
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. úno 2014 19:05:11
Bydliště: Starobrno

Re: Train Simulator 2015

Příspěvek od anry »

Zdravim, ty 3Dmraky dava uplne jiny smysl v nasvicení mapy, ale prijde me uplne naopak nesmyslny vzdalenostní dohled. Myslim tim ze kdyz si dam CLOUDY tak by podle meho nemely být stromy stejne ciste zelene jak na 10m tak na 1000m. Vzdy je přirovzenější kdyz je tam aspon nejaky opar. Proto dám radeji prednost běžící šlehačce po obloze a prirozene šedi v pozadí než čirým zelenym kopcům jak v MSTS.
A jeste se chci zeptat na jednu vec co me trochu znepokojuje. Pri kazdem spustení mam View Distance na nule. Nechapu, Vzdy to nastavim, ulozim a nic. Mate nekdo ten stejny problem? Dík
Přílohy
Resize of Screenshot_Ruhr Sieg Line_50.87660-8.01790_13-32-38.jpg
Resize of Screenshot_Ruhr Sieg Line_50.87660-8.01790_13-30-10.jpg
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Simulator 2015

Příspěvek od Roman »

anry píše:Zdravim, ty 3Dmraky dava uplne jiny smysl v nasvicení mapy, ale prijde me uplne naopak nesmyslny vzdalenostní dohled. Myslim tim ze kdyz si dam CLOUDY tak by podle meho nemely být stromy stejne ciste zelene jak na 10m tak na 1000m. Vzdy je přirovzenější kdyz je tam aspon nejaky opar. Proto dám radeji prednost běžící šlehačce po obloze a prirozene šedi v pozadí než čirým zelenym kopcům jak v MSTS....
Jenže to je čistě o tom, jak to nastaví autor počasí a denní doby. Pokud dá v bp počasí přepsat mlhu v nastavení denní doby, je nahrazena tou definovanou v počasí a naopak, pokud to zakáže, je mlha načítana tak, jak je v definici denní doby. Bohužel to vše budou pozůstatky nastavení z předchozích verzí. Já sám jsem si zatím nadefinoval dva typy počasí s 3D mraky a jsem spokojen. Je pravda, že ten barevný nádech jak popisuje Hekl není to pravé, ale třeba časem přijdeme na to, jak to nastavit. A další věcí, která to může ovlivňovat je to, že odstranili to rozostření obrazu u FXAA. Prostě to dřív bylo mázlé a dál od kamery to mohlo vytvářet dojem mlhavého obzoru. Já osobně mám obraz ostý jako už dlouho ne.
Musíme se vypořádat s tím, že se změnilo hodně věcí a nasvícení scény vlastně prošlo nejvýraznější obměnou. A tady taky platí, co člověk to názor.
Jinak si myslím, že je to jednoznačně, i přes dílčí popsané nedostatky, nejlepší aktualizace za posledních nekolik let. Například nástroje editoru jsou naprosto úžasné (což ovšem ocení málokdo) .
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Simulator 2015

Příspěvek od Roman »

Ještě k těm 3D mrakům a viditelnosti. Rozdíl je v tom, že u těch malovaných mraků textury kroužili okolo kamery hráče ( divili by jste se se, jak je SkyDome malé) a mlha byla generována ve skutečné vzdálenosti. U 3D mraků je vše v reálných rozměrech a pokud tedy nastavím mlhu třeba na 3 000m, hrozí, že budou skryty mraky na obloze, které jsou třeba až do výšky 10 000m a samozřejmě to potlačí i sluneční svit. Bohužel nadefinovat mlžný opar jen nad zemí asi nelze. Vše jsem ověřil v praxi při definici vlastního počasí se 3D mraky... Samozřejmě může mít někdo i jiné poznatky :) .
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Simulator 2015

Příspěvek od Josef72 »

Dá se Romane změnit barva oblohy při nastavení počasí s 3d mraky ?
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Simulator 2015

Příspěvek od Hekl338 »

Ano, s tym Romane suhlasim. U 3D ma vsetko vacsiu vysku, nez sky dome. To je zrejme z SilverLining.cfg. Tam bude zrejme sposob, jak to upravit, aby sa ta viditelnost trochu poupravila, uz som to dost prehrabal a nieco sa aj podarilo. Ide tam nastavit takmer vsetko. Lenze to sa dostaneme prave k problemu nejednotnosti. Ak si ja nastavim pekne 3D pocasie, kde mi nebude zobrazovat vzdialene hory spravne, tak ten, kto si to neupravi-SilverLining.cfg, ma smolu. Aktualizacia je vydarena, ale je to stale take, ze to chce par veci objasnit a doladit.
Robo
Příspěvky: 64
Registrován: pát 29. črc 2011 22:12:17

Re: Train Simulator 2015

Příspěvek od Robo »

Mňa skôr zaráža, že vývojárom od začiatku starého RW, cez RW2 .... až TS2015, nevadí stále nesprávne fungujúci kompresor.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Simulator 2015

Příspěvek od Roman »

Josef72 píše:Dá se Romane změnit barva oblohy při nastavení počasí s 3d mraky ?
Nic takového jsem tam nenašel. Vše je řešeno nějakou barvou mlhy. Tedy pokud je jakoby "pošmourno" , je tam nadefinovaná třeba našedlá mlha částečně překrývající i oblaka. Bohužel při použití jejich oblohy je skydome nahrazeno jejich oblohou a jak píše Hekl, bez zásahů do konfiguračních souborů máme asi smůlu.
Jinak ten namodralý odstín se potlačí nastavením hodnoty Crepuscular effect v bp počasí na "0". Oni mají defaultně nastaveno všude co jsem koukal 0.5.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Simulator 2015

Příspěvek od Hekl338 »

Da sa nastavit v BP zrejne pekne pocasie,ale to zobrazovanie vzdialenych hor je blbost. To by som musel tvorit krajinu na 10km, aby to vypadalo nejak rozumne, takto mam useknutu krajinu a dalej holu placku, posobi to neprirodzene. Asi sa budeme Romane spojit cez skype, vymenit poznatky a naladit to po nasom.
jiri56
Příspěvky: 61
Registrován: sob 17. kvě 2014 23:53:26

Re: Train Simulator 2015

Příspěvek od jiri56 »

Zdravím, dnes jsem si stáhl přes steam zdarma aktualizaci TS. Nyní mám tedy TS 2015. Všude na videích se objevuje Amtrak acela expres a trať New York - New Haven a ještě jiné loko vč. ICE-T. V samotné hře ale acelu ani americkou trať nemám, jen tu Čínskou Hitachi. Ve hře mám vše z předešlé verze. Nějaké vylepšení loko jsem zaznamenal jen v Academy tutoriálu, jinak nic nového. Kdybych chtěl mít acelu a vše co obsahuje Steam edice, znamená to že bych si musel znovu koupit zvlášť TS 2015?
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Simulator 2015

Příspěvek od Josef72 »

Ano, nové tratě a loko jsou jenom při nákupu nové hry.
Vlastik

Re: Train Simulator 2015

Příspěvek od Vlastik »

jiri56 píše:Zdravím, dnes jsem si stáhl přes steam zdarma aktualizaci TS. Nyní mám tedy TS 2015. Všude na videích se objevuje Amtrak acela expres a trať New York - New Haven a ještě jiné loko vč. ICE-T. V samotné hře ale acelu ani americkou trať nemám, jen tu Čínskou Hitachi. Ve hře mám vše z předešlé verze. Nějaké vylepšení loko jsem zaznamenal jen v Academy tutoriálu, jinak nic nového. Kdybych chtěl mít acelu a vše co obsahuje Steam edice, znamená to že bych si musel znovu koupit zvlášť TS 2015?
Vždy se ti aktualizuje na stávající verzi jenom to co máš zakoupené z dřívějška,nicméně je dobré pokud máš o něco zájem sledovat všelijaké slevové akce ,kde se dá toto levně pořídit ,než kupovat znovu celé jádro s vyšším číslem.
Uživatelský avatar
Jacek
Příspěvky: 22
Registrován: stř 24. srp 2011 10:25:50

Re: Train Simulator 2015

Příspěvek od Jacek »

Jak prosím spustím uloženou hru? V základním menu bylo tlačítko Resume, ale po aktualizaci na 2015 zmizelo.
anry
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. úno 2014 19:05:11
Bydliště: Starobrno

Re: Train Simulator 2015

Příspěvek od anry »

To jo, ale on mysli to hlavni co si pamatuje co se jelo naposled. At QD nebo Free, cokoli. To ted proste nejde.
Uživatelský avatar
Pikku
Příspěvky: 149
Registrován: sob 07. čer 2008 14:57:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Simulator 2015

Příspěvek od Pikku »

Mám takovou zajímavou patálii s TS2015. Aktualisace a povýšení 18.09 proběhlo bezproblémově, ale po 23.09 mi "zmizela" z nabídky většina tratí, včetně nově koupených. Ve svém profilu hry je mám všechny, jen v nich nejsou aktivní tlačítka QD, případně Career (která předtím samozřejmě aktivní byla). Jako bonus, pokaždé, když chci spustit hru přes Steam, se začne stahovat jakási 71mb aktualisace, která ovšem skončí po stažení cca 3mb obsahu a ohlásí se zprávou, že vypršel časový limit. Hra jde tedy spustit pouze zástupcem na ploše s výše uvedeným výsledkem. Setkal se s tímto problémem někdo ?
Uživatelský avatar
Pikku
Příspěvky: 149
Registrován: sob 07. čer 2008 14:57:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Simulator 2015

Příspěvek od Pikku »

Zapomněl jsem dodat, že jsem vymazal cache i dal provést kontrolu integrity :(
Vlastik

Re: Train Simulator 2015

Příspěvek od Vlastik »

Jako bonus, pokaždé, když chci spustit hru přes Steam, se začne stahovat jakási 71mb aktualisace, která ovšem skončí po stažení cca 3mb obsahu a ohlásí se zprávou, že vypršel časový limit. Hra jde tedy spustit pouze zástupcem na ploše s výše uvedeným výsledkem. Setkal se s tímto problémem někdo ?
Asi nejjednoduší bude udělat zálohu TS 2015 a poté přesunout i svoji tvorbu a poté smazat steam ,stím se komplet odinstaluje i TS 2015 ,potom znovu nainstalovat steam a doinstalovat tu aktualizaci která má okolo 80 Mb ,protože bez této aktualizace steamu ,asi korektně nepůjde doaktualizovat TS 2015 ,čístě můj názor.

Alespon ,když jsem prováděl novou instalaci TS 2015 ,také se nejdříve stahovala ta aktualizace steamu ,a potom samotná hra.
Další že poslední aktualizace TS 2015 má stejné číslo jako oficiální vydání ,takže člověk to nepozná že se něco aktualizovalo.

A zjištuji že nejsi sám ,třeba na německém forum ,mají také takový problém:
http://rail-sim.de/forum/index.php/Atta ... 00002-jpg/
http://rail-sim.de/forum/index.php/Atta ... 00003-jpg/
Naposledy upravil(a) Vlastik dne pát 26. zář 2014 22:23:32, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Pikku
Příspěvky: 149
Registrován: sob 07. čer 2008 14:57:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Simulator 2015

Příspěvek od Pikku »

No tomu jsem se chtěl vyhnout, protože přeinstalovávat 30 GB dat mi přijde šílené :D Nicméně děkuji za rady a tipy, je to prostě divné.
Vlastik

Re: Train Simulator 2015

Příspěvek od Vlastik »

Nechci nic říkat ,ale ovládání TS 2014 bylo daleko rychlejší než je ted ,protože předtím člověk roloval a ted stránkuje ,a v mém případě je to 74 stran vozidel,dále hrozně nepřehledné menu což také docela unavuje než najdu to vozidlo co si sním chci zajezdit QD. proto se mi líbí že má někdo snahu z TS 2015 ,udělat ovládání na TS 2014 tal jako je to zde na videu :
https://www.youtube.com/watch?v=apm0NzOserQ#t=86
Odpovědět