Nefunkční scénáře

Tvorba, hraní, nestandardní stavy scénářů
Odpovědět
Subterra
Příspěvky: 287
Registrován: pon 08. led 2018 22:44:12

Nefunkční scénáře

Příspěvek od Subterra »

Vzhledem k tomu, že se tento nešvar začíná objevovat také u TSW, tak mě napadlo, založit k tomu topic, kde by byly přehledně vypsané veškeré nefunkční scénáře. Představa je asi taková, že někdo další napíše co, proč a kde nefunguje a já bych to v tomto prvním příspěvku neustále upravoval, aby to bylo jako přehledný seznam rozdělený dle DLC. Pokud bude mít někdo už ověřené, že v daném DLC je vše funkční, tak samozřejmě napíše také, aby tu nebyly zbytečně prázdné odstavce pro každé DLC.

CSX Heavy Haul:

Great Western Express:

Rapid Transit:

Northeast Corridor New York:

West Somerset Railway:

Ruhr - Sieg Nord:
DB 81201 - STŮJ před koncovým bodem scénáře (cca 600m), nelze TABnout a tím pádem dokončit. Projetím stůj se ukončí scénář - nesplněno.

Long Island Rail Road:

Northern Trans - Pennine:

Main Spessart Bahn:
DB 89137 - Nelze splnit na zlatou medaily.

DB 83175 - Po spuštění spawnuje hráče na random místo na mapě mimo soupravu. Scénář lze splnit jedině tak, že začnete scénářem DB 83174 a v
Heigenbrücken odpojíte postrkovou lokomotivu z externího pohledu (volné kamery, nesmíte se zvednout od pultu!!) a ihned budete
pokračovat právě jako 83175. Pokud opustíte soupravu pro odpojení postrku, tak se dá souprava ihned do pohybu po rozpojení a ujede
vám. Dal bych to za vinu špatnému časování, jelikož 83175 má začátek v menu 0:59, což ale ve hře není možné dosáhnout. Nejrychleji
jsem zastavil v HB cca v 1:01 a tou dobou už má být souprava 2min pryč.

DB 86109 - STŮJ na vjezdu do stanice Laufach, nelze TABnout. Po delším čekání se jen začnou štosovat soupravy na obou vjezdech - nesplněno.

Tees Valley Line:

Peninsula Corridor:

Rhein - Ruhr Osten
anry
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. úno 2014 19:05:11
Bydliště: Starobrno

Re: Nefunkční scénáře

Příspěvek od anry »

Zdravím, možná to sem nepatří, protože se jedná o TSW2, ale přeci jenom to zkusím. Chci se zeptat, jestli jste někdo jel scénář na trati Nahverkehr Dresden, Chemical Plant zone. Všechno dělám podle pokynů, ale když vyjedu ze stanice, tak tam na mě čeká návěst stůj, a tím to pro mě končí. Můžu tam čekat třeba půl hodiny, žádat přes Tab, prostě mě to nepustí dál. Když se kouknu na YouTube, tak tam všem normalně naběhne zelená. Nestalo se to někomu? Děkuji.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční scénáře

Příspěvek od Roman »

Já to normálně dohrál....
anry
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. úno 2014 19:05:11
Bydliště: Starobrno

Re: Nefunkční scénáře

Příspěvek od anry »

Roman píše: pon 08. lis 2021 20:14:12 Já to normálně dohrál....
Hm, dík. Tak teda nevím. Všechny scénáře stažené z Ger stránek jedou jak mají, ale origo ne, nechápu.
SmokeyCheetah
Příspěvky: 59
Registrován: sob 21. črc 2018 14:48:16

Re: Nefunkční scénáře

Příspěvek od SmokeyCheetah »

Zdravím, chtěl bych ohlásit, že vše je na trati Brighton Mainline funkční (scénáře i tutoriály). Dojel jsem to všechno na zlatou, takže se můžete do řízení bez obav pustit :D


Obrázek
Obrázek
Obrázek
dall001
Příspěvky: 23
Registrován: ned 13. dub 2014 16:39:19

Re: Nefunkční scénáře

Příspěvek od dall001 »

anry píše: ned 07. lis 2021 17:20:02 Zdravím, možná to sem nepatří, protože se jedná o TSW2, ale přeci jenom to zkusím. Chci se zeptat, jestli jste někdo jel scénář na trati Nahverkehr Dresden, Chemical Plant zone. Všechno dělám podle pokynů, ale když vyjedu ze stanice, tak tam na mě čeká návěst stůj, a tím to pro mě končí. Můžu tam čekat třeba půl hodiny, žádat přes Tab, prostě mě to nepustí dál. Když se kouknu na YouTube, tak tam všem normalně naběhne zelená. Nestalo se to někomu? Děkuji.
Mě se stalo to samé, jen v normálním jízdním řádu. Měl jsem vézt náklad, jízda má začít v 03:58 ale ještě ve 4:30 jsem stál ve stanici a čekal na zelenou. Kontaktovat signalistu vůbec nepomohlo, nulová odezva hry. Zkoušel jsem restartovat TSW a spustit celý úkol znovu, skončilo to úplně stejným výsledkem.
AMD FX6350@4.1GHz, 8GB DDR3, Sapphire Radeon PULSE ITX RX 570 4GD5, 4GB GDDR5
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční scénáře

Příspěvek od Roman »

dall001 píše: sob 22. led 2022 22:00:31
anry píše: ned 07. lis 2021 17:20:02 Zdravím, možná to sem nepatří, protože se jedná o TSW2, ale přeci jenom to zkusím. Chci se zeptat, jestli jste někdo jel scénář na trati Nahverkehr Dresden, Chemical Plant zone. Všechno dělám podle pokynů, ale když vyjedu ze stanice, tak tam na mě čeká návěst stůj, a tím to pro mě končí. Můžu tam čekat třeba půl hodiny, žádat přes Tab, prostě mě to nepustí dál. Když se kouknu na YouTube, tak tam všem normalně naběhne zelená. Nestalo se to někomu? Děkuji.
Mě se stalo to samé, jen v normálním jízdním řádu. Měl jsem vézt náklad, jízda má začít v 03:58 ale ještě ve 4:30 jsem stál ve stanici a čekal na zelenou. Kontaktovat signalistu vůbec nepomohlo, nulová odezva hry. Zkoušel jsem restartovat TSW a spustit celý úkol znovu, skončilo to úplně stejným výsledkem.
Nevím u tohoto konkrétního vlaku, ale obecně rozbije jízdní řád Taurus BR 182. Jako AI má nějaký bug, který mu nepovolí otevření dveří na vozech Dosto. Tím nesplní instrukci na stanici a spolehlivě zablokuje celý jízdní řád.
Řešení je odinstalace BR 182 nebo použití módu na blokování substituce.
Také byl problém, že některé nákladní vlaky měly špatnou instrukci, vraceli se zpět, čímž blokovaly trať, ale to už by mělo být opraveno...
Víc mě nenapadá.
dall001
Příspěvky: 23
Registrován: ned 13. dub 2014 16:39:19

Re: Nefunkční scénáře

Příspěvek od dall001 »

Roman píše: pon 24. led 2022 9:48:04 Nevím u tohoto konkrétního vlaku, ale obecně rozbije jízdní řád Taurus BR 182. Jako AI má nějaký bug, který mu nepovolí otevření dveří na vozech Dosto. Tím nesplní instrukci na stanici a spolehlivě zablokuje celý jízdní řád.
Řešení je odinstalace BR 182 nebo použití módu na blokování substituce.
Také byl problém, že některé nákladní vlaky měly špatnou instrukci, vraceli se zpět, čímž blokovaly trať, ale to už by mělo být opraveno...
Víc mě nenapadá.
Díky, mrknu na to, já tohle jezdím s BR185 RP, rád tahám v noci náklady. Schválně příště zkusím jinou mašinu a ještě se porozhlédnu, co za soupravy je v okolí. Co jsem se tak díval do mapy, tak červená všude, na trati předemnou nikde nic. Za mnou a vedle mě nějaké odstavené a čekající soupravy jsou, tak se poohlédnu po Taurusovi :-) Ten mód se dá když tak najít kde? Chodím hlavně na trainsim.cz a rail-sim.de.
AMD FX6350@4.1GHz, 8GB DDR3, Sapphire Radeon PULSE ITX RX 570 4GD5, 4GB GDDR5
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční scénáře

Příspěvek od Roman »

dall001 píše: úte 25. led 2022 17:48:28 Ten mód se dá když tak najít kde?
https://www.trainsimcommunity.com/mods/ ... im-world-2
dall001
Příspěvky: 23
Registrován: ned 13. dub 2014 16:39:19

Re: Nefunkční scénáře

Příspěvek od dall001 »

Roman píše: úte 25. led 2022 19:06:05
dall001 píše: úte 25. led 2022 17:48:28 Ten mód se dá když tak najít kde?
https://www.trainsimcommunity.com/mods/ ... im-world-2
Díky :-)
AMD FX6350@4.1GHz, 8GB DDR3, Sapphire Radeon PULSE ITX RX 570 4GD5, 4GB GDDR5
dall001
Příspěvky: 23
Registrován: ned 13. dub 2014 16:39:19

Re: Nefunkční scénáře

Příspěvek od dall001 »

Tak na Epic verzi ty mody bohužel nefungují, jsou určené pro Steam verzi. A zkoušel jsem i jiné nákladní mašiny, pokaždé se stejným výsledkem, červená a nic... No co nadělám, vlastní noční nákladní scénáře to asi jistí.
AMD FX6350@4.1GHz, 8GB DDR3, Sapphire Radeon PULSE ITX RX 570 4GD5, 4GB GDDR5
SmokeyCheetah
Příspěvky: 59
Registrován: sob 21. črc 2018 14:48:16

Re: Nefunkční scénáře

Příspěvek od SmokeyCheetah »

Mám Epic verzi a vše funguje, jak má. :D :lol:
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční scénáře

Příspěvek od Roman »

Ty módy z trainsimcommunity by neměl být problém zapakovat aby byly funkční i pro epic verzi. Musím se podívat, jaká je struktura adresáře v epic a pak to můžu hodit do *.pak ...
dall001
Příspěvky: 23
Registrován: ned 13. dub 2014 16:39:19

Re: Nefunkční scénáře

Příspěvek od dall001 »

Taky mě to napadlo, ale nechtěl jsem kvůli jednomu scénáři instalovat softík, co nemám. 8-)
AMD FX6350@4.1GHz, 8GB DDR3, Sapphire Radeon PULSE ITX RX 570 4GD5, 4GB GDDR5
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční scénáře

Příspěvek od Roman »

Myslím, že netřeba něco instalovat. Já sice editor ue4 mám, ale na pakovaní je vše potřebné v instalaci hry. Pak stačí jeden skript, případně zápis přímo do PowerShell, spuštění a je to...
Na YouTube jsou i návody 😉
SmokeyCheetah
Příspěvky: 59
Registrován: sob 21. črc 2018 14:48:16

Re: Nefunkční scénáře

Příspěvek od SmokeyCheetah »

Tak jsem s pomocí Pampalinyho přišel na to, jak rozjet ten .pak scénář z TSWcommunity webu na Epic verzi hry (respektive potřebujete upravený soubor, který mi poskytl Pampaliny a dát jej do jiné složky, než ostatní módy). Je třeba jej hodit do složky, kde jsou všechna offiko DLC, to je v mém případě takto: (G:\TrainSimWorld2\TS2Prototype\Content\Paks\DLC\GreggScenario.pak)

Konkrétně se jedná o scénář níže a je mimochodem naprosto luxusní, autor navíc pracuje na dynamickém "bločku" přímo v kabině a jak tak vidím jeho průběžnou práci, zatím se mu tato funkce daří implementovat. Scénář naprosto doporučuji.

https://www.trainsimcommunity.com/mods/ ... nario-pack

PS: Kdyby jej někdo chtěl, není problém domluvit se, se souhlasem Gregga a Pampalinyho zašlu již upravený a připravený .pak soubor pro Epic verzi.

Kdyžtak mě můžete poté kontaktovat na discordu: Smokey#7466
Odpovědět