světla

Vše o chování TSW
Odpovědět
anry
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. úno 2014 19:05:11
Bydliště: Starobrno

světla

Příspěvek od anry »

Zdravím, nevím jestli se to tu už psalo, ale nevíte jestli se dá ve hře nějak nastavovat jas? Když jedu v noci tak vidím úplný ale úplný hov... To snad nemysli vážně, aspon nějaké obrysy kdyby byly videt, ale vidím jen to co nasvítí loko. Měsíc nikde aji když je jasno, to je potom o ničem. A ještě větší paráda je, když do toho prší. No on to není ani déšt, spíš padající špagety a to je pak něco. Nedá se to někde nějak nastavit? díky
TSW_Any_1557098607_00.jpg
TSW_Any_1557098635_00.jpg
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

Ne, nejde s tím nic uživatelsky dělat. Problém není tma, ale to, že lokomotivy svítí málo.
Je to daň (bohužel) za to, že hra je optimalizovaná i pro konzole. Fyzické světlo ve scéně je ohromnou zátěží na výkon. Pěkně svítí již jen lokomotivy CSX, ale tato původní trať není optimalizována pro konzole. Svého času (před vydáním konzolové verze) svítil i slušně Talent 2 v RT. Ale to již je také minulost...
Konzole se staly pro DTG výnosnou částí byznysu a vypadá to, že na tom celá hra skončí... Tedy z hlediska uživatelů hrajících na PC. Ano, fps je sice parádní, ale na úkor "kvality".
Dle Matta je světlo v řešení, ale to je spousta věcí, včetně editoru... I když je pravda, že při mých experimentech v "čistém" editoru UE4 s fyzickým světlem, jsme byl rád, když se mi kužel povedlo nastavit tak, že světlo staniční lampy vůbec dosvítilo na zem. :). Ale to byla jen modifikace přednastaveného světelného kužele. Určitě lze nadefinovat i vlastní. Ale to jsem neřešil a návod ani nikde nenašel.

Určité nastavení scény (kontrast, světlost) lze provést pomocí TSW tools, popřípadě přímo konfigurací UE4 pomocí příkazů v engine.ini.

EDIT: Prosím o přesun do jiného tématu (Chování simulátoru...). Dík :)
anry
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. úno 2014 19:05:11
Bydliště: Starobrno

Re: Train Sim World

Příspěvek od anry »

Roman píše: pon 06. kvě 2019 10:02:41Určité nastavení scény (kontrast, světlost) lze provést pomocí TSW tools, popřípadě přímo konfigurací UE4 pomocí příkazů v engine.ini.

EDIT: Prosím o přesun do jiného tématu (Chování simulátoru...). Dík :)
Jen poslední věc. Nějaké příkazy v engine.ini mám, ale se světlosí nesouvisí. Náhodou te příkaz neznáte co? dík
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

Možná zkusit toto: "r.Color.Mid=*decimal*"
Ale pochybuji, že to daný problém vyřeší. Výchozí hodnota je 0.5.
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: světla

Příspěvek od kuboss »

... fixnu to vobec niekedy?
Subterra
Příspěvky: 287
Registrován: pon 08. led 2018 22:44:12

Re: světla

Příspěvek od Subterra »

Někdy,možná, za pár let...řeknou, že to nejde :lol:
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: světla

Příspěvek od Roman »

Ve stávající verzi UE určitě oprava nebude. Možná, pokud někdy přejdou na vyšší verzi. Ale tady asi zase nebude zpětná kompatibilita k již vydaným addonům. Ale osobně mi spíš vadí noc za deště, kdy není vidět vůbec nic, než jasná noc. To se jezdí v pohodě a až tak realitě vzdálené to není. Ostatní k realitě osvětlení v noci mé příspěvky výše...
n.u.r.v.
Příspěvky: 62
Registrován: ned 03. čer 2012 12:50:54
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: světla

Příspěvek od n.u.r.v. »

Ahoj, a dá se něco udělat se světlem přes den? Jedu teď scénář na německé trati a je 14 hodin, ale okolí je úplně černé a obloha šedá. Opravdu jak na černobílé televizi. Screen: https://ctrlv.cz/KXvV

Díky za pomoc.
Moje PC na kterém mám nainstalovaný Train Simulator 2016:
CPU: Intel Core i5-3450 (ivy bridge) 3.1GHz, Grafická karta: XFX Radeon RX 590 FatBoy 8GB VRAM, RAM: 4x4GB DDR3 1600MHz
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: světla

Příspěvek od Roman »

Je - li to scénář, tak ne. Jak to nadefinoval autor, tak to zůstane. V servisním režimu (timetable) tam je u nastavení počasí posuvník na hustotu mraků a od toho se odvíjí světlo ve scéně. Také má na to vliv nastavení vlhkosti prostředí...
n.u.r.v.
Příspěvky: 62
Registrován: ned 03. čer 2012 12:50:54
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: světla

Příspěvek od n.u.r.v. »

jj, je to scénář, ale spíš mi jde o to, že ten obraz je nereálný - prostě ve dne ve 14 hodin nic nevidím a svět vypadá jako v noci, přitom obloha je světlá. Jestli to nějak nejde upravit v konfiguraci. Díky
Moje PC na kterém mám nainstalovaný Train Simulator 2016:
CPU: Intel Core i5-3450 (ivy bridge) 3.1GHz, Grafická karta: XFX Radeon RX 590 FatBoy 8GB VRAM, RAM: 4x4GB DDR3 1600MHz
Subterra
Příspěvky: 287
Registrován: pon 08. led 2018 22:44:12

Re: světla

Příspěvek od Subterra »

n.u.r.v. píše: pon 23. pro 2019 18:54:54 jj, je to scénář, ale spíš mi jde o to, že ten obraz je nereálný - prostě ve dne ve 14 hodin nic nevidím a svět vypadá jako v noci, přitom obloha je světlá. Jestli to nějak nejde upravit v konfiguraci. Díky
Tohle nijak neupravíš. Nasvětlení scény je katastrofální v celý hře (za určitýho počasí). V noci nic nevidíš, protože soupravy nesvítí, ve dne zase sluneční světlo prosvítá skrz soupravy (stěny,střechy)...
Odpovědět