HW nároky

Vše o HW a OS v souvislostí s TSW
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

HW nároky

Příspěvek od Jurajs_89 »

TSW je momentálně ve slevě.
Má to už cenu koupit?
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

Jurajs_89 píše: pát 21. pro 2018 15:52:49 TSW je momentálně ve slevě.
Má to už cenu koupit?
Záleží, co od toho očekáváš :)
Ale pokud si to chceš vychutnat, potřebuješ nadupaný PC. Jinak to dle mě nemá cenu.
Osobně mám I5 - 7400 3GHz (což je hodně nahraně, budu časem kupovat I7), GK nVidia GTX 1070ti, 16GB RAM (8 GB bohatě stačí na hraní, pro editor to bude málo), instalace je na SSD disk. Veškeré nastavení mám na max, 200% ScreenPercentage a navíc nastaven parametr "r.ViewDistanceScale=3" . To je trojnásobná zobrazovací vzdálenost u některých objektů, tady jde hlavně o pražce. I když v poslední aktualizaci bylo to načítání pražců upraveno, stejně to používám. FPS lock mám na 30 a vyjma stanice Hagen s vícero vlaky v noci to frčí bez problémů na všech tratích co mám.
Grafická stránka je o znatelný kus jinde, než u RW. To mi pak přijde jak papírové leporelo.
S tou simulací je to horší, ale s každým dalším addonem je to lepší. V RuhrSieg už funguje PZB tak, jak má.
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Jurajs_89 »

Takže jednoduše řečeno, i s i7 7700 a GTX 1080 to nemá smysl, protože to jsou jen lepší omalovánky....
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

Jurajs_89 píše: pát 21. pro 2018 18:27:46 ...protože to jsou jen lepší omalovánky....
Spíš reálněji vypadající omalovánky než ty v RW :). Jinak na Tvoji sestavě by to běželo jak vítr ;)
Plus je ještě ta možnost pohybu ve scéně a střídání vozidel. Jak jsem na to nikdy nebyl, tady mě to kupodivu baví.
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od sasule »

Ad Roman, jak to čtu:
Mám 8GB RAM, 2 monitory (na 2. standardně jede video v HD), Intel I7 3820 3.6GHz (cca 6let starý), Gtx1080 a zastropováno na 40fps. A nemůžu si stěžovat.
EDIT: Ještě před upgrade grafiky (měl jsem GTX560 a je to fakt rozdíl) byla dost znatelná čistá instalace win10 (nebo uvedení do továrního nastavení) a hlavně vypnutí věci okolo Xbox v nastavení. Rozdíl byl u RW až 20fps, u TSW nevím, protože to jsem instalovat až po upgrade grafiky.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

Tak se v tom nějak ztrácím :).
Já to myslel tak, že na to, aby si člověk TSW vychutnal, musí mít nadupané PC. O RW jsem napsal je to, že v porovnání s TSW vypadá jako papírový leporelo ;). RW já spustím v rozumném nastavení i na starém ntb s GT 650M :mrgreen:
Ale odbočím. Koukal jsem na nějaké videa z toho nového addonu TSW a vypadá to, že jim funguje mechanická převodovka. Každopádně jdou vysledovat dvě věci. S rostoucí rychlostí se zvyšují otáčky motoru a ve stoupání je nutno zařadit odpovídající stupeň... To v RW je mechanická převodovka jen jako :)
HawkCZ
Příspěvky: 17
Registrován: úte 09. říj 2018 22:37:29

Re: Train Sim World

Příspěvek od HawkCZ »

Tak mi Jéžíšek na Stemu večer 24. prosince odblokoval TSW. A musí teda říct, že to předčilo mé očekávání. Fakt pecka, propracované ovládání a hlavně jak si to rozumí s PC? Výkonová optimalizace v topu. Vypadá to lépe, než TS a běží to plynuleji, než TS. To je sen!

Těším se až se uvolní editory a rozjede se tvorba!
Subterra
Příspěvky: 287
Registrován: pon 08. led 2018 22:44:12

Re: Train Sim World

Příspěvek od Subterra »

HawkCZ píše: pát 04. led 2019 14:50:43 Tak mi Jéžíšek na Stemu večer 24. prosince odblokoval TSW. A musí teda říct, že to předčilo mé očekávání. Fakt pecka, propracované ovládání a hlavně jak si to rozumí s PC? Výkonová optimalizace v topu. Vypadá to lépe, než TS a běží to plynuleji, než TS. To je sen!

Těším se až se uvolní editory a rozjede se tvorba!
Za mě teda optimalizace v topu rozhodně není, ano, umí to lépe využít výkonový potenciál,ale žádný zázrak to není. Pokud se ti líbí grafika typu NFS, tzn. že se všechno leskne jak psí kulky, pak ano, vypadá i o dost lépe. Každopádně než se hra odladí a přijdou nějaké české addony, tak to je ještě běh na sakra dlouhou trať.
Echineo
Příspěvky: 109
Registrován: pon 28. lis 2016 18:49:41
Bydliště: Poprad, Slovensko

Re: Train Sim World

Příspěvek od Echineo »

On to skôr asi myslel z pohľadu, že hra využíva všetky jadrá a nie len jedno ako tomu bolo pri TS to isté platí o pamäti.

EDIT:
Neviem či by som sa tešil na nejaké české addony, ja to vidím veľmi bledo
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

Subterra píše: pát 04. led 2019 19:59:05 ...že se všechno leskne jak psí kulky, pak ano, vypadá i o dost lépe...
Zato ty malovaný kulisy ochotnického divadla alá TS jsou šlágr :lol: :lol: :lol: . Ale každý má jiný vkus. Třeba spousta lidí je stále věrná MSTS i když to vypadá tragicky . OR to nespasí...
Subterra píše: pát 04. led 2019 19:59:05 Každopádně než se hra odladí a přijdou nějaké české addony, tak to je ještě běh na sakra dlouhou trať.
TS se neodladilo nikdy. Naopak to bylo čím dál horší... Tak dramatické propady fps nebývaly. A že se RW věnuji sakra dlouho, již od dob RS. Sebelepší HW je vlastně na nic.
Subterra píše: pát 04. led 2019 19:59:05 ... a přijdou nějaké české addony, tak to je ještě běh na sakra dlouhou trať.
Ne každý potřebuje jezdit se šrotem z naší kotliny :D.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Train Sim World

Příspěvek od KaMat »

Echineo píše: pát 04. led 2019 20:05:07 On to skôr asi myslel z pohľadu, že hra využíva všetky jadrá a nie len jedno ako tomu bolo pri TS to isté platí o pamäti.
TSW využívá všechny jádra ? Tomu nevěřím :lol: :lol:
Subterra
Příspěvky: 287
Registrován: pon 08. led 2018 22:44:12

Re: Train Sim World

Příspěvek od Subterra »

@Roman

Já jsem s grafikou TS ve 4K na plné detaily celkem spokojen. Co se týká propadů fps, tak ty jsou v TSW taky (vlastní zkušenost) a rozdíl v tu chvíli mezi nastavením na ULTRA a LOW jsou 2fps, což krásně ukazuje, jak je to "optimalizované", když takovýto skok v grafickém nastavení má v určitých situacích nulový vliv na výkon.
Echineo
Příspěvky: 109
Registrován: pon 28. lis 2016 18:49:41
Bydliště: Poprad, Slovensko

Re: Train Sim World

Příspěvek od Echineo »

Prednedávnom som tu dával screen, mám len 4 jadrový procesor bez hyperthreadingu takže u mňa využíva všetky 4 jadrá :lol:
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

Subterra píše: pát 04. led 2019 22:50:28 @Roman

Já jsem s grafikou TS ve 4K na plné detaily celkem spokojen. Co se týká propadů fps, tak ty jsou v TSW taky (vlastní zkušenost) a rozdíl v tu chvíli mezi nastavením na ULTRA a LOW jsou 2fps, což krásně ukazuje, jak je to "optimalizované", když takovýto skok v grafickém nastavení má v určitých situacích nulový vliv na výkon.
Já mám fakt to PC asi nějaký speciální a na h...o :lol:
Je pravda, že přez 60 fps to nejde, i když mám nastaveno neomezené fps,ale to mě opravdu netrápí ;).

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Subterra
Příspěvky: 287
Registrován: pon 08. led 2018 22:44:12

Re: Train Sim World

Příspěvek od Subterra »

mě TSW jeden bez problémů i ve 4K, ale hrál jsem scénář, kde jsem zajížděl na tý první UK trati do depa a najednou drop z asi 50fps na 10 a nastavení grafiky na to nemělo vliv, pořád mi to akorát skákalo mezi 10-12fps.
Icik
Příspěvky: 23
Registrován: stř 26. pro 2012 11:08:10

Re: Train Sim World

Příspěvek od Icik »

Roman píše: pát 04. led 2019 20:30:08
Subterra píše: pát 04. led 2019 19:59:05 Každopádně než se hra odladí a přijdou nějaké české addony, tak to je ještě běh na sakra dlouhou trať.
TS se neodladilo nikdy. Naopak to bylo čím dál horší... Tak dramatické propady fps nebývaly. A že se RW věnuji sakra dlouho, již od dob RS. Sebelepší HW je vlastně na nic.
To taky není úplně pravda. Ten engine taky nemůže za to, že máme na trhu už několik let stále stejně +-výkonné CPU hlavně od Intelu. Tam zrovna revoluce absolutně dlouho nebyla. A přilepená jádra navíc to nespasí, když s tím nepočítá už zdrojový kód.
Teď vznikají addony na 64-bit verzi a tam už rozhodně změna vidět je. Až Intel nebo AMD přijde s úplně jinou architekturou CPU, kde bude výkon jednotlivého jádra/threadu o 100% vyšší tak, jak se to dělo ve vzdálené minulosti, šlapal by ten engin TS2019 jak po másle.
Někdo třeba ani neví, že enginu stačí nastavit fpslock na 30 a zapnout triplebuffer ve fullscreenu a dostanete úplně plynulou jízdu bez skákání.
Průhledné textury, které rády kmitají, se dají znatelně vylepšit pomocí vynuceného nastavení Antialiasingu přes bit 0x00000202.
1.jpg
Ono vyladit TS2019 engin se taky dá a každý si to může udělat sám. Jen ty informace nejsou zrovna na zlatým podnose.
Existuje třeba RW Enhancer https://www.rwenhancer.com/ a ten upravuje samotné shadery přímo ve hře. A světe div se, ono to funguje. Vypadá to o dost lépe a i propady FPS po správném nastavení nejsou tolik znát.
Echineo
Příspěvky: 109
Registrován: pon 28. lis 2016 18:49:41
Bydliště: Poprad, Slovensko

Re: Train Sim World

Příspěvek od Echineo »

Icik? Mohol by si sem napísať zopár článkov ako si to správne nastaviť a vyladiť? Myslím si, že by to veľa ľuďom pomohlo.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

Takových příspěvků je tu dost na fóru. Hlavně Hekl se nastavením grafiky svého času hodně zabýval... Stačí pohledat.
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Train Sim World

Příspěvek od kuboss »

ušetrím Ti čas. Nikdy to nebude také, ako by to malo byť. Stále to bude žrať neúmerne veľa výkonu v porovnaní s tým ako to vyzerá. Respektíve pomer vizuálneho zážitku a potrebného HW je zaseknutý v čase kedy TS vznikalo, čo poukazuje na katastrofálnu optimalizáciu.
A aj tak je TS/TSW to najlepšie čo je k dispozícii.. :mrgreen:
Echineo
Příspěvky: 109
Registrován: pon 28. lis 2016 18:49:41
Bydliště: Poprad, Slovensko

Re: Train Sim World

Příspěvek od Echineo »

Smutné ale pravdivé, ďakujem.
Odpovědět