HW nároky

Vše o HW a OS v souvislostí s TSW
Highlander
Příspěvky: 96
Registrován: pát 13. bře 2015 17:22:10

Re: HW nároky

Příspěvek od Highlander »

Roman píše: čtv 10. led 2019 9:15:08
Highlander píše: stř 09. led 2019 22:11:01 Když to realistické napnutí troleje dokázali naši borci ve stařičkém TS201x. Skutečná lahůdka, tohle by si měli v DTG vzít za vzor.
Tady budu zlej. Trolej používaná u CS tratí v RW je z 99% moje práce. Absolutně nesouhlasím s tím, aby jakákoli moje tvorba byla použita ke srovnávacím hodnocení s jinými produkty :!: :!: :!:
Velká poklona. Ale nechápu - tohle je příliš zbytečná skromnost. Trvám na výše uvedeném. Navíc se tomu ani nelze reálně bránit - co je jednou "venku", to bude vždy nějakému srovnávání podléhat. ;)
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: HW nároky

Příspěvek od Roman »

Highlander píše: čtv 10. led 2019 10:19:33 Ve srovnání s výše uvedeným je mnohem realističtější chování souprav ve starém RW/TS. Při testování "mojí" horské trati (jinak postavené co možná nejpřesněji), jakou max. rychlost vlaku snesou některé ostré oblouky při jízdě dolů, jsem vícekrát celou soupravu "sklopil". Nebo třeba jen některé vozy, většinou ty poslední. Párkrát se dokonce stalo, že těžká 6-nápravová Diesel-loko se na poslední chvíli při výjezdu z "vracečky" naklonila na vnější kola, ale zase dopadla zpět na koleje a pokračovala dál... (Největší legrací pak je, když se vám "podaří" vykolejit v obloukovém tunelu. To pak už jde ovšem fyzika i realističnost stranou, a vy zažijete let do stratosféry... :lol: )
Tohle všechno už bohužel v novém TSW též není možné. Největší vzrůšo asi bude hledání oslů v krajině...
Až na to, že absolutně nesedí fyzika vozidel při jízdě z/do stoupání :lol: :lol: :lol: . Nedej bože, když jsou nákladní vozy ložené. To nezrychlují ani na spádu 10 promile :lol: . Tak nějaké testy na "horské" trati jsou spíš pro smích ;). Ale to je vlastně malichernost. Bezvýznamné vůči realitě :lol:
Doporučuji, pro srovnání, nové britské addony TSW. Tam jsou brzdy nastaveny hodně blízko realitě. Hlavně u Class 33 (není to produkt DTG ). Ve spojení s relativně dobrou fyzikou, na rozdíl od TS/RW, je to docela požitek. Bohužel u RuhrSieg to je odfláknuté. Tam ty nákladní vozy brzdí až moc...

K vykolejení. Ano, ale jen v případě, pokud je ukončeno hláškou. Ta animace, kdy lítají vozidla vzduchem je opravdu jen pro uživatele, jimiž zdejší odborníci hluboce pohrdají :mrgreen: .
Objektivně vzato, tyto produkty žijí jen díky těm, co platí a ne zásluhou několika "rádoby odborníků" nota bene těch, co ani nic netvoří, jen do toho krafou :lol:. Ale to je taková česká "švejkovská" povaha, akorát od piva se ty rozumy přesunuly na internet :roll:
Aktivních autorů si hluboce vážím a na podobné soudy mají právo, jelikož to podloží vlastní zkušeností :!:
Highlander
Příspěvky: 96
Registrován: pát 13. bře 2015 17:22:10

Re: HW nároky

Příspěvek od Highlander »

Roman píše: čtv 10. led 2019 13:09:35 Až na to, že absolutně nesedí fyzika vozidel při jízdě z/do stoupání :lol: :lol: :lol: . Nedej bože, když jsou nákladní vozy ložené. To nezrychlují ani na spádu 10 promile :lol: . Tak nějaké testy na "horské" trati jsou spíš pro smích ;). Ale to je vlastně malichernost. Bezvýznamné vůči realitě :lol:
Doporučuji, pro srovnání, nové britské addony TSW. Tam jsou brzdy nastaveny hodně blízko realitě. Hlavně u Class 33 (není to produkt DTG ). Ve spojení s relativně dobrou fyzikou, na rozdíl od TS/RW, je to docela požitek. Bohužel u RuhrSieg to je odfláknuté. Tam ty nákladní vozy brzdí až moc...

K vykolejení. Ano, ale jen v případě, pokud je ukončeno hláškou. Ta animace, kdy lítají vozidla vzduchem je opravdu jen pro uživatele, jimiž zdejší odborníci hluboce pohrdají :mrgreen: .
Objektivně vzato, tyto produkty žijí jen díky těm, co platí a ne zásluhou několika "rádoby odborníků" nota bene těch, co ani nic netvoří, jen do toho krafou :lol:. Ale to je taková česká "švejkovská" povaha, akorát od piva se ty rozumy přesunuly na internet :roll:
Aktivních autorů si hluboce vážím a na podobné soudy mají právo, jelikož to podloží vlastní zkušeností :!:
No vidím, že se nám ta debata v přemíře emotikonů začíná ztrácet a sklouzává do osobní roviny. Škoda. Netvrdil jsem, že TS/RW je dokonalý simulátor, naopak. A je to pořád jenom hra. Ale TSW si na tu dokonalost hrát chce, tudíž je třeba ukazovat i na její nedostatky. Zvlášť, když je tvůrci ani nehodlají napravit, a tahají ze svých zákazníků jen další a další money. Asi uživateli také "hluboce pohrdají". Pokud byl Váš poslední odstavec myšlen na mne, tak byl zhola zbytečný. Za obě hry (a mnoho addonů k nim) jsem zaplatil, ač bych nemusel, ale chtěl jsem rovněž podpořit dobrou věc. Ovšem psal jsem vše z vlastních zkušeností, kterých mám od roku 2000 s vlakovými simulátory nemálo. Že přitom nevytvářím nic do českých luhů a hájů snad moc nevadí, vidím, že tady je na to odborníků více než dost.
PS: Na toho Cromptona (Class 33) do TSW se chystám. Alespoň ho budu moci porovnat s jeho dvojníkem v TS/RW... Prozatím došly fondy, mezi svátkama jsem bral hodně addonů od RSSLO. V RuhrSieg (TSW) toho bylo odfláknutého více, jak již bylo zmíněno. Za to bych 30 éček nedal ani omylem.
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HW nároky

Příspěvek od Michal »

Highlander píše: čtv 10. led 2019 15:13:02 Ale TSW si na tu dokonalost hrát chce, tudíž je třeba ukazovat i na její nedostatky.
Z čeho tak usuzuješ? Podle různých vyjádření DTG nikdy neměli ambice vytvořit dokonalý simulátor. Vždy tvrdili, že je to jenom hra pro masový trh, ne trenažer pro strojvedoucí.
Highlander
Příspěvky: 96
Registrován: pát 13. bře 2015 17:22:10

Re: HW nároky

Příspěvek od Highlander »

Michal píše: čtv 10. led 2019 15:21:29
Highlander píše: čtv 10. led 2019 15:13:02 Ale TSW si na tu dokonalost hrát chce, tudíž je třeba ukazovat i na její nedostatky.
Z čeho tak usuzuješ? Podle různých vyjádření DTG nikdy neměli ambice vytvořit dokonalý simulátor. Vždy tvrdili, že je to jenom hra pro masový trh, ne trenažer pro strojvedoucí.
No, asi neměli, vzhledem k tomu jak se ta hra chová a co nabízí. Ale někteří tady ji zřejmě tak chápou a zlobí se, když se napíše kritika.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: HW nároky

Příspěvek od Roman »

Tak, tak... Jak píše Michal. Vždy (tuším, že je toto popsáno i v readme obou her), prezentují produkt jako vizuálně přitažlivou hru sloužící pro zábavu a odreagování a ne jako simulaci reálného provozu a práce strojvedoucího.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: HW nároky

Příspěvek od Roman »

Highlander píše: čtv 10. led 2019 15:13:02 Asi uživateli také "hluboce pohrdají..
No, já mám spíše dojem, že Mat se snaží ukazovat uživatelům možnosti a komunikuje s nimi v rámci možností. Dokonce z jeho vyjádření mám pocit, že má radost z práce řadových amatérských uživatelů. Ale to je subjektivní dojem...
Uživatelský avatar
750225lentilka
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 17. dub 2014 11:10:49
Bydliště: Perníkov

Re: HW nároky

Příspěvek od 750225lentilka »

Highlander píše: čtv 10. led 2019 15:13:02 Prozatím došly fondy, mezi svátkama jsem bral hodně addonů od RSSLO. V RuhrSieg (TSW) toho bylo odfláknutého více, jak již bylo zmíněno. Za to bych 30 éček nedal ani omylem.
No, zrovna to RSSLO snad produkuje po GBE nejhorší komerční věci vůbec. Tratě jak z dob MSTS, s jedním univerzálním kolejivem, kolikrát bez funkčních výhybek (chybí jazyky a srdcovky, jak v TRS), okolí taky jednotvárné, bez jakýchkoliv detailů a vozidla? Raději nekomentuji. Od RSSLO tuplem bych nekoupil ani "fň" a nevyčítal bych na druhé straně jiným, mnohen lepším produktům jejich nedokonalost...
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: HW nároky

Příspěvek od kiski »

Produkty RSSLO vôbec nie sú zlé, ale v skriptoch sa im stále niečo cyklí, resp. sa musí cykliť, pretože také prepady FPS ako mám napr. u Vectrona, keď sa nahodí, nemám u žiadnej loko. Ale inak sú jedni z mála, ktorí sa snažia vyždímať z možností skriptu čo najviac. Nakoľko sa im to darí, treba posúdiť každý individuálne.

K tratiam sa vyjadrovať nebudem, nemám od nich ani jednu.
Braňo
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HW nároky

Příspěvek od Michal »

Roman píše: čtv 10. led 2019 16:20:52 No, já mám spíše dojem, že Mat se snaží ukazovat uživatelům možnosti a komunikuje s nimi v rámci možností. Dokonce z jeho vyjádření mám pocit, že má radost z práce řadových amatérských uživatelů. Ale to je subjektivní dojem...
Já mám ten samý pocit. Viděl jsem všechny oficiální streamy (ze záznamu) a taky dost videí na jeho soukromém kanálu. Když může, tak odpoví, co a jak. Nebo narovinu řekne, že se k tomu v danou chvíli vyjádřit ještě nemůže. Ale koukám, že už nám diskuze zase utíká od tématu...
Highlander
Příspěvky: 96
Registrován: pát 13. bře 2015 17:22:10

Re: HW nároky

Příspěvek od Highlander »

750225lentilka píše: čtv 10. led 2019 17:28:16
Highlander píše: čtv 10. led 2019 15:13:02 Prozatím došly fondy, mezi svátkama jsem bral hodně addonů od RSSLO. V RuhrSieg (TSW) toho bylo odfláknutého více, jak již bylo zmíněno. Za to bych 30 éček nedal ani omylem.
No, zrovna to RSSLO snad produkuje po GBE nejhorší komerční věci vůbec. Tratě jak z dob MSTS, s jedním univerzálním kolejivem, kolikrát bez funkčních výhybek (chybí jazyky a srdcovky, jak v TRS), okolí taky jednotvárné, bez jakýchkoliv detailů a vozidla? Raději nekomentuji. Od RSSLO tuplem bych nekoupil ani "fň" a nevyčítal bych na druhé straně jiným, mnohen lepším produktům jejich nedokonalost...
Já zase naopak mám pro rakouské horské tratě slabost, i když provedením už dnes působí poněkud omšeleji. Jsou však z principu mnohem zajímavější, než dokonale nudné Polabí. Okolní krajina nádherná. A taky je kupuji 1x ročně, když jsou mezi svátkama slevy. Nějaké ty lokální nedostatky lze v editoru i vychytat, to v TSW zatím bohužel nejde. Apropo, tady je kritizování TSW zakázáno???
Uživatelský avatar
750225lentilka
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 17. dub 2014 11:10:49
Bydliště: Perníkov

Re: HW nároky

Příspěvek od 750225lentilka »

kiski píše: čtv 10. led 2019 17:34:12 Produkty RSSLO vôbec nie sú zlé, ale v skriptoch sa im stále niečo cyklí, resp. sa musí cykliť, pretože také prepady FPS ako mám napr. u Vectrona, keď sa nahodí, nemám u žiadnej loko. Ale inak sú jedni z mála, ktorí sa snažia vyždímať z možností skriptu čo najviac. Nakoľko sa im to darí, treba posúdiť každý individuálne.

K tratiam sa vyjadrovať nebudem, nemám od nich ani jednu.
Vůči scriptum výhradu nemám prakticky žádnou, nicméně zejména zvukařina jejich silná stránka opravdu není. Navíc mají dost hrozné ovládání. Strašně citlivé, stačí lehce stisknout třeba klávesu pro výkon a hned mi tam skočí 50%...
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: HW nároky

Příspěvek od Roman »

Michal píše: čtv 10. led 2019 17:38:45
Roman píše: čtv 10. led 2019 16:20:52 No, já mám spíše dojem, že Mat se snaží ukazovat uživatelům možnosti a komunikuje s nimi v rámci možností. Dokonce z jeho vyjádření mám pocit, že má radost z práce řadových amatérských uživatelů. Ale to je subjektivní dojem...
Já mám ten samý pocit. Viděl jsem všechny oficiální streamy (ze záznamu) a taky dost videí na jeho soukromém kanálu. Když může, tak odpoví, co a jak. Nebo narovinu řekne, že se k tomu v danou chvíli vyjádřit ještě nemůže. Ale koukám, že už nám diskuze zase utíká od tématu...
Michale, spíš by tomu slušelo veřejné fórum... :lol:

Ještě malá polemika ohledně kritiky , že není dostupný editor.
Osobně, když bych byl producent nebo majitel firmy, vyvíjející produkt typu TSW nebo RW, jenž mně živí (to zdejší uživatelé, děti a študáci neznají), hodně bych váhal, zda nějaké nástroje pro tvorbu doplňků pro můj produkt uvolnit. Vlastně si tím sám sobě vytvářím konkurenci. Proč by si někdo kupoval placený produkt z mé dílny, když srovnatelný stáhne zdarma... A to ještě musím počítat mzdu někoho, kdo tyto editory vytvoří a bude odstraňovat eventuální nedostatky. Tak vlastně konkurenci ještě připlácím ze svého....

Ať čtu jak čtu, nikdo kritiku TSW nezakazuje. Ale pokut něco kritizuji, musím mít nejprve zkušenosti, jimž to podložím a hlavně musím počítat s tím, že jsou taky tak zarputilí zastánci kteří budou argumentovat stejně tvrdě. Pokud potřebuje někdo pochlebovače, musí jinam.

Já osobně taky vidím ty chyby. Ale myslím, že simulátorům jsem toho za svoji osobu dal jako autor docela dost. MSTS počínaje. TSW vidím jako posun dál a zakoupení některých jejich produktů beru jako formu podpory pro jejich vývoj. Pokud vím, tak třeba i na Trainz (a i jiné hry)se vybíralo bez toho, aby měl člověk jistou, že něco vůbec vznikne. To bych já neudělal :mrgreen:
Echineo
Příspěvky: 109
Registrován: pon 28. lis 2016 18:49:41
Bydliště: Poprad, Slovensko

Re: HW nároky

Příspěvek od Echineo »

Roman píše: čtv 10. led 2019 18:36:01 Vlastně si tím sám sobě vytvářím konkurenci.
Hej, konkurencia. :lol:
Slovenské trate nikoho nezaujímajú okrem Slovákov a tie české okrem Čechov asi len Nemcov. Ak si Nemci vytvoria svoje trate, dajú si za ne zaplatiť (to, že ich dávate zadarmo je len vaša blbosť).

Konkurenciu vnímam keď niekto postaví trať a predáva ju za peniaze zatiaľ čo príde druhý človek, postaví rovnakú trať a vypustí ju zadarmo.
Ale pokut něco kritizuji, musím mít nejprve zkušenosti, jimž to podložím a hlavně musím počítat s tím, že jsou taky tak zarputilí zastánci kteří budou argumentovat stejně tvrdě.
Ale podľa prechádzajúcich skúseností ma zrejme pošleš kade ľahšie :roll:
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: HW nároky

Příspěvek od kuboss »

:roll: už dosť...
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: HW nároky

Příspěvek od Roman »

Echineo píše: čtv 10. led 2019 20:35:40 ...to, že ich dávate zadarmo je len vaša blbosť...
Zase plácání bez jakýchkoli znalostí :lol: . Stačí si přečíst licenční podmínky a tam je psáno, že vše, vytvořené pomocí editorů, nástrojů pro export atd. je duševním vlastnictvím DTG. Tedy pokud budu chtít něco prodávat, musím uzavřít nějakou smlouvu s DTG. Snad jen Michal by mohl prodávat své skripty... Ale jen jako lua :)

Michale, tak toto už je na odpad :mrgreen:
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HW nároky

Příspěvek od Michal »

Roman píše: čtv 10. led 2019 21:19:03 Michale, tak toto už je na odpad :mrgreen:
Ano, koukám. :) Jsem to tam měl přesunout předtím rovnou. :lol:
Highlander
Příspěvky: 96
Registrován: pát 13. bře 2015 17:22:10

Re: HW nároky

Příspěvek od Highlander »

Napíšu to ještě jinak a v obecné rovině, aby to nebylo osobní:
Zakoupil jsem si od jisté automobilky jejich vychvalovaný nový produkt. Motor ale chcípe, převodovka hlučí, volant se třese a z nádrže něco odkapává...
Výrobce však na mou kritiku nereaguje a dál produkuje další a další schity. Zarytí zastánci značky mi pak oponují, že asi nemám dost zkušeností s řízením, žádná auta ani nevyrábím, a že s tím autem vlastně nejezdím po místních silnicích. A kdyby mi výrobci poskytli nějaké ty manuály, výkresy, schemata a spec. nářadí, že by si tím vlastně vytvářeli konkurenci, respektive konkurenci pro jejich značkové servisy... Tož takové auto si od tohoto výrobce už nikdy nekoupím, případně jej vrátím a budu raději jezdit s tím starým, ve kterém se vyznám a mohu si ledacos opravit sám. Anebo budu hlasitě upozorňovat každého na zmíněné vady vychvalovaného produktu.
Teď konkrétněji:
Jsem přesvědčen, že simulátor TSW má veliký potenciál do budoucna a je od TS/RW rozhodně výrazným krokem kupředu. Ale hrubě se mi nelíbí obchodní politika DTG, a to nejen v případě TSW. DTG mohli určitě minimálně před 5 lety nabídnout 64-bit verzi hry i editoru TS. (Bezchybnou, samozřejmě, a s mnoha vylepšeními oproti staré 32-bit verzi. Seznam těch vylepšení by jen v mém případě vydal na stranu A4, mám to sepsáno.) Nestalo se ale, místo toho DTG začali předloni opatrně ze své dílny vytláčet nový TSW. Budiž. Ale vypadá to stále zřetelněji, že se opět chtějí vydat starou známou cestou maximalizace zisku, bez ohledu na zákazníky. Jestli je k tomu nutí dnešní doba nebo jejich chamtivost, může být zákazníkům srdečně jedno. Tohle může napravit jedině řádná konkurence, případně kritičnost platících zákazníků a jejich nákupní obezřetnost.
Ještě jedna poznámka: U TRS 2004, 2006, 2009 a 2012 byl editor nedílnou součástí hry od prvopočátku, a žádné finance předem (pokud vím) se nevybíraly. Holt tenkrát ještě konkurence fungovala...
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HW nároky

Příspěvek od Michal »

Highlander píše: čtv 10. led 2019 21:50:50 Seznam těch vylepšení by jen v mém případě vydal na stranu A4, mám to sepsáno.
Ještě pro úplnost dodej, jestli jsi jim ten seznam stížností a nápadů na vylepšení taky poslal na podporu, aby o tom věděli.
Highlander
Příspěvky: 96
Registrován: pát 13. bře 2015 17:22:10

Re: HW nároky

Příspěvek od Highlander »

Michal píše: čtv 10. led 2019 22:27:54
Highlander píše: čtv 10. led 2019 21:50:50 Seznam těch vylepšení by jen v mém případě vydal na stranu A4, mám to sepsáno.
Ještě pro úplnost dodej, jestli jsi jim ten seznam stížností a nápadů na vylepšení taky poslal na podporu, aby o tom věděli.
Stejně jako ty, Michale. Reagovali na něco? Asi zbytečná otázka. A už je to dávno.
Odpovědět