obchodní politika DTG

Vše ohledně TSW, co nelze zařadit
Highlander
Příspěvky: 96
Registrován: pát 13. bře 2015 17:22:10

Re: Train Sim World

Příspěvek od Highlander »

Roman píše: úte 26. úno 2019 12:17:45
Kal000px píše: pon 25. úno 2019 23:26:27 Highlander: Ano, naprosto chápu, že jako zákazník jsi rozhořčen, že ještě nedodrželi všech svých slibů a pořád není hotový to, co naslibovali. Ale chce to trochu shovívavosti a pochopení, jenže to většinou nikdo, kdo nikdy nic neprogramoval/netvořil, nemá...
Jenže ten pán to neroztáčí jen tady. Narazíte na něj i jinde. Bohužel, všude pláče na nesprávném hrobě. Tak nějak nechápu, co my s tím máme společného... Ten produkt má reklamovat tam, kde ho zakoupil nebo u výrobce. To je stejný, jako když bych šel pračku reklamovat do papírnictví a ještě to vykřikoval před krámem na kolemjdoucí, kterým je to úplně jedno...
A máš pravdu, nejvíc vždy kritizují a všemu rozumí ti, jenž nikdy nic konkrétního neukázali...
Ale už do toho rýpat raději nebudu...
Proboha, tohle je už fakticky mimo mísu. Bavil jsem se tady snad někdy v souvislosti s TSW o programování či modelování? Jak to spolu souvisí? Domníval jsem se, že se tady vede debata o TSW/DTG a jejich produktech. A do toho spadá i pohled na obchodní politiku společnosti a její vztah k zákazníkům. Já jsem svůj názor zveřejnil a rovněž jsem i kdesi napsal, jak jsem se dle toho sám zařídil. Podle klíče: 50% produkt = poloviční akceptovatelná cena. A dokud tento stav bude trvat, tak mě DLC tratí pro TSW budou interesovat zhruba v těchto mantinelech. Tečka.
Jenomže to místní fanboyové, jež leckdy reagují spíše jako placení zaměstnanci herní společnosti, zřejmě nepochopí. Jsou ale vždy pravým požehnáním pro každého producenta. Většinou ochotně zacálují, spolknou a stráví cokoliv - produkty i nenaplněné sliby. Pro útěchu místním dlužno dodat, že toto je vcelku obecný jev v celém herním průmyslu, nejen v případě TSW/DTG. Bohužel.
Asi jsme si TSW pořizovali každý s nějakými jinými představami a očekáváním. Výše uvedené je prostě můj názor, nikomu ho nevnucuji (jak mě tu kdosi podezříval). Ale měl bych se ho vzdát jenom proto, že se někomu nelíbí???
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

Michal píše: úte 26. úno 2019 14:07:34
Kal000px píše: pon 25. úno 2019 23:26:27 Problém ale nastává ve skriptování, Jáchym s Mattem ohledně toho trochu komunikoval a prý vše bude probíhat v předem definovaných blueprintech (odhaduji, že tohle je ten SimuGraph), což na jednu stranu dost ulehčuje věci, které už ze strany DTG jsou do hry implementované, ale na druhou stranu to prakticky znemožňuje skriptování vlastních rozsáhlejších systému typu Mirel. Řekl bych, že tohle je důvod, proč ve hře pořád není LZB, protože SimuGraph neumožňuje posílat zprávy z návěstidel tak, jako RW - z čehož by tedy teoreticky vyplýval i problém se skriptováním přenosu návěstí na české VZ. Ale tohle je jen moje domněnka. :)
Ten SimuGraph je jejich výmysl nebo něco externího? Co se týče VZ, alespoň podle videí mně přišlo, že v Northeast Corridor New York je nějaká pokročilejší verze zabezpečovače, která modeluje křivky.
SimuGraph je jejich. Mají ho dokonce licencovaný.
Ano, na této trati je zabezpečovač s přenosem signálu na lokomotivu.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

Highlander píše: úte 26. úno 2019 14:45:42 Proboha, tohle je už fakticky mimo mísu. Bavil jsem se tady snad někdy v souvislosti s TSW o programování či modelování? Jak to spolu souvisí?
Úzce. My totiž přesně víme, co to obnáší. Kolik, času, úsilí a umu to stojí. A také víme to, že s každým dalším produktem dochází ke kvalitativnímu posunu a minimalizaci chyb. Říká se to mu vývoj :lol: . Čili máme určitý přehled o tom, jak po technické stránce probíhá vývoj produktu.
Highlander
Příspěvky: 96
Registrován: pát 13. bře 2015 17:22:10

Re: Train Sim World

Příspěvek od Highlander »

Roman píše: úte 26. úno 2019 15:12:35
Highlander píše: úte 26. úno 2019 14:45:42 Proboha, tohle je už fakticky mimo mísu. Bavil jsem se tady snad někdy v souvislosti s TSW o programování či modelování? Jak to spolu souvisí?
Úzce. My totiž přesně víme, co to obnáší. Kolik, času, úsilí a umu to stojí. A také víme to, že s každým dalším produktem dochází ke kvalitativnímu posunu a minimalizaci chyb. Říká se to mu vývoj :lol: . Čili máme určitý přehled o tom, jak po technické stránce probíhá vývoj produktu.
To je tedy pro mě "novinka". A co jako? To má jako zajímat platícího zákazníka (obecně), který si na ten produkt například musel vydělat prací, třebas i za horších podmínek než v pohodě, teple a suchu v kanceláři za PC???
Konkrétněji: DTG měla na naplnění svých původních slibů cca 800 dní :!: Např. pro srovnání, nové vládě se obecně dává cca 100 dní od jejího ustavení. Tzv. "doba hájení". Pak už se její práce hodnotí - leckdy i velmi tvrdě. Kdyby DTG původně s vypuštěním TSW oznámila, že především s editorem pro nový simulátor nepočítá (alespoň ne v dohledné době několika let), a bude se zabývat výhradně tvorbou svých DLC, bylo by to férové.
Někomu by to nevadilo, jiný by si TSW ani nepořizoval. Já se přiznávám, že bych si možná TSW stáhl odněkud ze "zátoky", jenom abych věděl "vo co go".
A "zdržel bych se hlasování".
PS: Co píšu nebo nepíšu na jiných serverech, je zcela irelevantní. To byla podpásovka :!: Ale já si za svým názorem stojím. Kdybych chtěl, napsal bych to jinde pod jiným nickem. Alespoň bych tak zvětšil portfolio kritiků... :lol:
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

Já jen pořád nechápu, proč nám tady ten Váš názor opakovaně vnucujete. Napsal jste ho, v pořádku. Máte na to právo. Tak jako já napsal svůj. Nazdar, konec.
Já to moc dobře vím, jak to se sliby DTG a vývojem TSW probíhá. Třeba i to, že stopli letecký sim a musí zaplácnout díru v rozpočtu po vývoji prodejem placených addonů TSW a "rybaření".
Osobně ale nemám problém s tím, ty peníze za TSW dát, jelikož mě to baví. Až mně to bavit nebude, půjde TSW k ledu bez editoru nebo s ním. Váš názor je mi úplně ukradený a do toho, jak vydělávám a utrácím moje peníze Vám není vůbec nic ;) . Už jsem to psal jednou.
Stěžujte si u DTG nebo na ně podejte žalobu. Ale my to tady nevyřešíme. Klidně můžete založit tady na fóru i vlastní vlákno pro Vám spřízněné duše a mudrovat tam mezi sebou ;) .
CRR144
Příspěvky: 321
Registrován: pon 24. dub 2017 19:26:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od CRR144 »

Natoč video kde odinštaluješ TSW a rw a všetko hmatateľné čo ostáva, obal dvd, alebo nejaké papiere s kúpy demonštratívne upál. Video pošli DTG s nadpisom bez editoru je to k ničomu....A vyzvi všetkých na yt čo to pozerajú aby ťa nasledovali. Poprípade ešte môžeš pritvrdiť a dať im ultimátum aby splnili svoje sľuby inak ...............doplň si.

Lebo nám ostatným je to putna. Je to doteraz najpokročilejší sim čo vysiel. Simulačne aj graficky. Niečo ako x-plane 11 medzi leteckými simulátormi.
Subterra
Příspěvky: 287
Registrován: pon 08. led 2018 22:44:12

Re: Train Sim World

Příspěvek od Subterra »

ad Roman

To je sice hezký, že ty (a ostatní modeláři) to znáš z druhé strany, ovšem je tu stále dost podstatný rozdíl, že vy to děláte zadarmo a odvádíte lepší práci než někdo, kdo se tím živí. Mrkni se občas u nich na fb do komentů pod nějaké oznámení DLC. Myslíš, že tam většinu lidí zajímá, co tam bude? Ne, většina lidí by místo nového DLC radši uvítala fixování podstatných bugů v těch starších a vzhledem k tomu, že se tak neděje ani x měsíců po vydání, a dost pravděpodobně ani nikdy dít nebude, tak toho mají lidé plné zuby a není se čemu divit.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

Subterra píše: úte 26. úno 2019 20:03:23 ad Roman

To je sice hezký, že ty (a ostatní modeláři) to znáš z druhé strany, ovšem je tu stále dost podstatný rozdíl, že vy to děláte zadarmo a odvádíte lepší práci než někdo, kdo se tím živí. Mrkni se občas u nich na fb do komentů pod nějaké oznámení DLC. Myslíš, že tam většinu lidí zajímá, co tam bude? Ne, většina lidí by místo nového DLC radši uvítala fixování podstatných bugů v těch starších a vzhledem k tomu, že se tak neděje ani x měsíců po vydání, a dost pravděpodobně ani nikdy dít nebude, tak toho mají lidé plné zuby a není se čemu divit.
Ale mně je to jedno. Už jsem to napsal několikrát. Moje peníze, můj čas, moje volba. To je tak těžký pochopit? Kupuji to za Vaše prachy? Až budu mít s něčím z toho problém, tak to budu řešit. Buď intervencí u vydavatele nebo prostým odstraněním produktu z PC.
A několikrát jsem psal, že si v žádném případě nepřeji, aby byla moje tvorba jakkoli využívána k argumentaci s jiným produktem :!: :!: :!: Je jedno zda free nebo placeným.
Konec.
Uživatelský avatar
Pikku
Příspěvky: 149
Registrován: sob 07. čer 2008 14:57:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Pikku »

Já třeba budu asi za blbce, ale koupil jsem si ve slevě za pár kaček TSW ... na XBox. Šest lokomotiv, tři trati, zábavy hromadu na hodiny a hodiny. Užívám si pěknou grafiku na obrovské televizi, válím se na kanapi a hraju si. Nic jiného než hra to není a nebude. Líbí se mi ta jednoduchost a přitom možnost se vyblbnout mačkáním páček, taháním za páky nebo třeba pitomou procházkou kolem vlaku. Editor mi vůbec nechybí, a je to poprvé, co si železniční simulátor takhle užívám. Za čtvrt roku budou zase slevy, tak si udělám radost nějakou další prima tratí. Takže DTG dělá TSW pro lidi jako já. A asi se jim to vyplácí.
Highlander
Příspěvky: 96
Registrován: pát 13. bře 2015 17:22:10

Re: Train Sim World

Příspěvek od Highlander »

Roman píše: úte 26. úno 2019 17:19:59 Já jen pořád nechápu, proč nám tady ten Váš názor opakovaně vnucujete. Napsal jste ho, v pořádku. Máte na to právo. Tak jako já napsal svůj. Nazdar, konec.
Já to moc dobře vím, jak to se sliby DTG a vývojem TSW probíhá. Třeba i to, že stopli letecký sim a musí zaplácnout díru v rozpočtu po vývoji prodejem placených addonů TSW a "rybaření".
Osobně ale nemám problém s tím, ty peníze za TSW dát, jelikož mě to baví. Až mně to bavit nebude, půjde TSW k ledu bez editoru nebo s ním. Váš názor je mi úplně ukradený a do toho, jak vydělávám a utrácím moje peníze Vám není vůbec nic ;) . Už jsem to psal jednou.
Stěžujte si u DTG nebo na ně podejte žalobu. Ale my to tady nevyřešíme. Klidně můžete založit tady na fóru i vlastní vlákno pro Vám spřízněné duše a mudrovat tam mezi sebou ;) .
Škoda že máš tendenci své jinak racionální odpovědi opentlovat osobními výpady. Já nejsem tvůj nepřítel a nikomu nic nevnucuji. Ale na druhé straně nemám potřebu nikomu lézt do zádele jenom proto, aby vyl se smečkou. Stěžovat si u DTG je možná dobrý nápad, ale účinný bude jenom pokud tak učiní větší množství klientů. Já to za sebe určitě udělám. Škoda, že nás asi nebude víc. Myslím si, že v tomto jsme spolu na jedné lodi, nebo chceš-li, jedeme ve stejném vlaku. :)
Jenomže...
..."Voni jsou ti lidi tolik spokojení"... - i na místech kde by to jeden nečekal - jako např. tady.
Přitom zákazníci by se měli domáhat svých práv - proto jsem zde tento problém nadhodil, ač to jinak nemám příliš ve zvyku. Byl to v podstatě apel. Ale narazil jsem převážně na nepochopení a hluché uši. Takže tím končím a budu to tu sledovat zase jenom z povzdálí. Jako jsem to dělal už mnoho let předtím.
Do DTG jsem nainvestoval myslím si dost. Ze 175 nainstalovaných tratí v TS_201x mám 115 komerčních-placených (byť od různých vydavatelů, DTG z toho vždy šly licenční poplatky). Plus TSW s pěti DLC. Tím ale moje podpora této společnosti (prozatím) končí, z výše uvedených důvodů. Hlasování peněženkou je taktéž dobrá nátlaková metoda, ale opět - výsledek není v moci jedince. - A když je většina lidí tolik spokojená...
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: obchodní politika DTG

Příspěvek od Roman »

Dám to sem, i když to přímo nesouvisí, ale než zakládat nové vlákno...
Další video o DTG
https://www.youtube.com/watch?v=xXfh--1DeWU
Odpovědět