Train Sim World

Novinky o TSW
Odpovědět
Roman
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman » sob 25. kvě 2019 7:14:37

Zatím jsem to nespustil, ale dle screenů to opravdu prokouklo a posunulo se to na úroveň posledních DLC.

Ještě přihodím pár zajímavostí, na které jsem narazil v diskuzích a videích. Matt někdy řekne docela zajímavé věci.

Tvorba jedné trati trvá cca 3. měsíce a podílí se na ní 30! lidí. Editor UE umožňuje současnou práci několika autorů. První addony trvaly ovšem daleko déle. Ty poslední využívají již vytvořené objekty a modelují se vlastně pouze originální budovy. Editor podporuje export částí scény do modelovacího programu podobně jako RW. Vše samozřejmě bez vozidel, které vyvíjí samostatné oddělení.
Také sdělil, že vlastně po vydání CSX začínaly od znovu. Objekty a vozidla vytvořené pro první, základní addon byly natolik komplexní, že představují ohromnou zátěž pro HW. Vlastně prvním, od základu nově vytvořeným a slušně optimalizovaným addonem je RSN.
Ohledně parní lokomotivy je jedním z největších úskalí ovládání. Jak najít kompromis, aby to vyhovovalo těm pár náročným uživatelům, ale bylo to hratelné i pro drtivou většinu ostatních hráčů. Pokud to rozjede jen pár nadšenců, bude to ekonomický propadák.
Také zmínil, že třeba stavba ICE je "drahá". Jedná se o vlastně o několik různých vozů s variabilním interiérem a výsledná cena, za kterou by se vozidlo prodávalo, by nebyla pro drtivou většinu uživatelů akceptovatelná.
Jen o editoru vyjma toho, že běží uzavřená beta, nejsou žádné novinky...

750225lentilka

Příspěvek od 750225lentilka » sob 25. kvě 2019 18:15:21

Zajímavé zprávy. Ať si rejpalové říkají co chtějí, já v té hře za tu dobu, co je venku, vidím ohromný progress. Teď v nejnovější trati Tees Valley Line by měl být i posun a funkční depo (ale nevím jistě, zatím ji nemám, soudím jen dle screenů). To je další pohyb kupředu.
Osobně se hrozně těším na nějakou dieselovou německou trať a 218ku, nebo ragulina. Doufám, že to nebude dlouho trvat.

Roman
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman » ned 26. kvě 2019 10:27:17

750225lentilka píše:
sob 25. kvě 2019 18:15:21
Ať si rejpalové říkají co chtějí, já v té hře za tu dobu, co je venku, vidím ohromný progress
To určitě. Pro mně to je hlavně zážitek po vizuální stránce. Po investici do nové grafiky a kvalitního UHD monitoru s parádním podáním barev se rozdíl mezi TSW a RW opět zvýšil. RW již prakticky nehraji. Nedá se na to koukat. Když k tomu přidám ještě tu nestabilitu po vydání 64. bit verze... Už jen rozdíl v načítání hry a scénáře. Pár vteřin v TSW oproti několika minutám v RW :roll: . Jen to AA trochu zlepšit...
Ale hlavně je to zábavné. Pokud jsem si koupil nějaký addon v RW, po projetí scénářů šel "k ledu". V TSW díky 24. hodinovému servisnímu režimu je o zábavu postaráno. A nově zpracovaná substituce to umocní rozmanitostí vozidel jak pro hráče, tak jako AI provoz.
V nejnovějším addonu lze s motorovou jednotkou ráno začít v depu, pak teoreticky odjezdit celý den tam a zpět na různých výkonech a večer ji odstavíte zase v depu. To RW nikdy nenabídne, natož v defaultu.
Docela mně i překvapuje, že jsou v určitých věcech ochotni naslouchat komunitě. Například stream z nově vydávaného addonu dělají v předvečer vydání aby si uživatelé PC mohli eventuálně ještě stihnout koupit trať z 20% slevou. Přesně jak komunita žádala...
Dalším byla oprava RT před vydáním BR182...
Když to shrnu, momentálně vůbec editor nepotřebuji (a to si myslím, že jsem v RW byl jako tvůrce docela aktivní). Hra mi nabízí dostatek zábavy v rámci času, který jsem ochoten obětovat.
Samozřejmě je rozdíl, když má člověk odrostlé soběstačné děti a může si za vydělané peníze udělat radost sám, než když je třeba živit početnou rodinu. I proto nebude ještě dlouho TSW tak rozšířené jako RW. Však je ještě spousta závisláků na MSTS :).

Odpovědět