Tvorba modelov a tratí

Pokud něco nevíte, podívejte se nejdřív zde
Odpovědět
matus727
Příspěvky: 93
Registrován: pát 12. pro 2014 20:29:43

Tvorba modelov a tratí

Příspěvek od matus727 »

Písal som to do inej kategorie, ale tam mi nikto neodpovedal tak to skúsim znovu



Zdravím!
Chcel by som začať s tvorením modelov a máp. Konkrétne by som momentálne chcel spraviť trať Trenčin-Chynorany a k tomu ZSSK 811+nejaké vagony. Takže aké programi na to budem potrebovať poprípade nejaké inštrukcie ako na to. Vopred vďaka. ( Áno viem. Nieje to niečo, čo mám za týždeň hotové.)
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvorba modelov a tratí

Příspěvek od Josef72 »

Programy 3d modelování :
3ds max
Blender

Informace pro začátek :
http://krs.web2001.cz/navody.htm
matus727
Příspěvky: 93
Registrován: pát 12. pro 2014 20:29:43

Re: Tvorba modelov a tratí

Příspěvek od matus727 »

Ďakujem... a trať mám modelovať v editore railworksu?
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvorba modelov a tratí

Příspěvek od Josef72 »

Ano
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Tvorba modelov a tratí

Příspěvek od kiski »

Nechcem ti do toho vstupovať, ale berieš si na seba veľké sústo... Aj stavať trať aj modelovať objekty, to zvládajú len tí najlepší a hlavne najvytrvalejší... Lepšie by bolo, aby si sa venoval len jednej z týchto činností, aspoň teda podľa mňa. A už keď sme pri tom - keďže sa pýtaš, v čom modelovať, je jasné, že si ešte nikdy nemodeloval. Preto by som na tvojom mieste radšej začal stavbou nejakého kúska trate, na skúšku, a použil by som pri tom dostupné modely priamo dodávané s TS2015, plus nejaké free od Hekla, Josefa a návestidlá od Vlastíka... Viac k tomu nepotrebuješ, a určite to bude rýchlešie ako modelovať rovno 811-ku...

Modelovanie objektov je ďaleko zložitejšie... Ber to samozrejme len ako radu a moje osobné odporúčanie, riadiť sa tým pochopiteľne nemusíš. Je to na tebe. Držím palce.
Braňo
Vlastik

Re: Tvorba modelov a tratí

Příspěvek od Vlastik »

matus727 píše:Ďakujem... a trať mám modelovať v editore railworksu?
No v editoru trat stavíš ,ze záložek objektů ,a podle filtru se ti zobrazí uvedené objekty.
matus727
Příspěvky: 93
Registrován: pát 12. pro 2014 20:29:43

Re: Tvorba modelov a tratí

Příspěvek od matus727 »

Ja viem, že na začiatok je toho dosť. Ja najprv začnem s traťou a aby sme tam mali s čím jazdiť, chcel by som k tomu spraviť ZSSK 811 alebo 813. A aj tak... všetko je raz po prvý raz
Míla
Příspěvky: 715
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Tvorba modelov a tratí

Příspěvek od Míla »

Ahoj,
chci si postavit krátkou smyšlenou trať s několika stanicemi bez toho, abych použil data z Googlu. Prostudoval jsem Editor- uživatelskou příručku, studuji návody pro kolejivo atd. Klikl jsem v TS 2015 na Build, New Route, zadal název a vybral textury z mapy Testovací trať. Po otevření mapy, ale v nabídce nástrojů nemám žádné objekty, koleje, mosty, textury atd.Nedočetl jsem, se, jak tyto do mapy dostat, abych mohl začít tvořit. Může mě někdo z vás, kteří jste zřejmě vnímavější postrčit a napsat, co tím?
Děkuji.Míla
alesmafia1
Příspěvky: 115
Registrován: stř 26. srp 2015 14:42:59
Bydliště: Podbořany

Re: Tvorba modelov a tratí

Příspěvek od alesmafia1 »

Míla píše:Ahoj,
chci si postavit krátkou smyšlenou trať s několika stanicemi bez toho, abych použil data z Googlu. Prostudoval jsem Editor- uživatelskou příručku, studuji návody pro kolejivo atd. Klikl jsem v TS 2015 na Build, New Route, zadal název a vybral textury z mapy Testovací trať. Po otevření mapy, ale v nabídce nástrojů nemám žádné objekty, koleje, mosty, textury atd.Nedočetl jsem, se, jak tyto do mapy dostat, abych mohl začít tvořit. Může mě někdo z vás, kteří jste zřejmě vnímavější postrčit a napsat, co tím?
Děkuji.Míla
stačí zaškrtat autory!! a chtěl bych se zeptat jak si udělal třeba kopce atd.
Míla
Příspěvky: 715
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Tvorba modelov a tratí

Příspěvek od Míla »

Díky , je to tak, už jsem našel lištu s Addnony. Tvé otázce nerozumím.Ale v editoru pomocí nástrojů. Stáhl jsem si Editor-uživatelskou příručku, prostudoval.
Míla
alesmafia1
Příspěvky: 115
Registrován: stř 26. srp 2015 14:42:59
Bydliště: Podbořany

Re: Tvorba modelov a tratí

Příspěvek od alesmafia1 »

Míla píše:Díky , je to tak, už jsem našel lištu s Addnony. Tvé otázce nerozumím.Ale v editoru pomocí nástrojů. Stáhl jsem si Editor-uživatelskou příručku, prostudoval.
Míla
děkuji
alesmafia1
Příspěvky: 115
Registrován: stř 26. srp 2015 14:42:59
Bydliště: Podbořany

Re: Tvorba modelov a tratí

Příspěvek od alesmafia1 »

Míla píše:Díky , je to tak, už jsem našel lištu s Addnony. Tvé otázce nerozumím.Ale v editoru pomocí nástrojů. Stáhl jsem si Editor-uživatelskou příručku, prostudoval.
Míla
děkuji za předchozí odpověď ale já bych potřeboval zjisti kde si můžu sehnat výšky šířky a google maps návod co je na stáhnutí už je u mě nefunkční protože to na googlu je úplně jinak prosím poraďte
Míla
Příspěvky: 715
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Tvorba modelov a tratí

Příspěvek od Míla »

Vše je v sekci Stavba tratí, téma- Zakládáme novou trať a v sekci Google maps API. Také se ptám na mnoho otázek, hlavně čtu všechny příspěvky k problému a učím se.
Míla
Odpovědět