Výměna v RW_tools

Pokud něco nevíte, podívejte se nejdřív zde
Odpovědět
anry
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. úno 2014 19:05:11
Bydliště: Starobrno

Výměna v RW_tools

Příspěvek od anry »

Zdravím, chci se zeptat, jestli neexistuje jiny způsob jak vymenit vozidlo než v klasickym editoru ve hře a v RW_tools. Jedna se o to, ze v klasickem editoru nevim jak vyhledat ty chybejici vozidla, a v RW_tools zase jak urcit pri vymene smer kterym ma smerovat. Jedna se hlavne o řídící jednotky na konci vlaku, pokazde kdyz ji nahradím tak je obracene, a pak me to pise consist error. Pak jeste vagony co se skladaji z FRONT a BACK(kontainery). Aji kdyz to dodrzim podle toho jak to ma bejt tak ve hre je to naskladany vse jednim smerem, ho proste spřahla navazuji na ty stredy a obracene, aji kdyz mam dodrzeno to poradi jak ma bejt. Prosim poradte. Dik
Vlastik

Re: Výměna v RW_tools

Příspěvek od Vlastik »

anry píše:Zdravím, chci se zeptat, jestli neexistuje jiny způsob jak vymenit vozidlo než v klasickym editoru ve hře a v RW_tools. Jedna se o to, ze v klasickem editoru nevim jak vyhledat ty chybejici vozidla, a v RW_tools zase jak urcit pri vymene smer kterym ma smerovat. Jedna se hlavne o řídící jednotky na konci vlaku, pokazde kdyz ji nahradím tak je obracene, a pak me to pise consist error. Pak jeste vagony co se skladaji z FRONT a BACK(kontainery). Aji kdyz to dodrzim podle toho jak to ma bejt tak ve hre je to naskladany vse jednim smerem, ho proste spřahla navazuji na ty stredy a obracene, aji kdyz mam dodrzeno to poradi jak ma bejt. Prosim poradte. Dik
Co ti brání si potom ty vozidla otočit v editoru v TS ?
Přes RW_Tools
Také to tak dělám ,nebo zjistím co mi chybí,pokud loko tak vyměním ,pokud vagony tak dám jiné a zase v TS si to přeskládám.Nebo si udělám svůj consist vlaku a tam přesunu jenom instrukce zase v TS,to je až zas tak nejlepší.
Pokud mi chybí třeba 30 vagonů na jednom vlaku,tak vagony smažu a nechám jenom loko a v editoru za tu loko dám náhradu,protože hledat to je někdy nad lidský výkon.
anry
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. úno 2014 19:05:11
Bydliště: Starobrno

Re: Výměna v RW_tools

Příspěvek od anry »

No tak bych si to prave predstavoval, jen jak najdu v TS editoru ten konkretní vlak u ktereho jsem to menil.
Vlastik

Re: Výměna v RW_tools

Příspěvek od Vlastik »

anry píše:No tak bych si to prave predstavoval, jen jak najdu v TS editoru ten konkretní vlak u ktereho jsem to menil.
V RW_Tools se ti vypisují i pod jakým názvem to je vedené,potom si otevři TS editor,klikni na harmonogram,vyhledej ten název a klikni na červenou loko a zobrazí se ti kde vlak stojí,pokud je to složitější tak klikni na ikonu pod tím a uvidíš trasu kterou jede,potom už jenom pokud jsou tam makery tak se dostan na pozici vlaku,nebo pokud nejsou tak musíš ručně po trati tam dojet pomocí kamery.
anry
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. úno 2014 19:05:11
Bydliště: Starobrno

Re: Výměna v RW_tools

Příspěvek od anry »

Budu se muset jeste hodne v tom editoru ucit, tak jak to pises je hrozne jednoduchy. No kouknu se jak vyvolat ten harmonogram atd. Ale i tak dik za postup.
anry
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. úno 2014 19:05:11
Bydliště: Starobrno

Re: Výměna v RW_tools

Příspěvek od anry »

Tak bohuzel zadne tlacitko harmonogram jsem tam nenasel. Odlkikal jsem vsechno co slo, ale u niceho se nezobrazovalo to cervene loko, a vubec jsem nenasel ty nazvy conzistů. Tak nevim :(
Vlastik

Re: Výměna v RW_tools

Příspěvek od Vlastik »

anry píše:Tak bohuzel zadne tlacitko harmonogram jsem tam nenasel. Odlkikal jsem vsechno co slo, ale u niceho se nezobrazovalo to cervene loko, a vubec jsem nenasel ty nazvy conzistů. Tak nevim :(
Otevřeš si RW_Tools ,najdeš trat,a scénář,dáš editovat,ve sloupci consist máš všechny vlaky a odstavené vozidla,postupně proklikáš všechno a v pravo se ti bude zobrazovat řazení,pokud tam v té soupravě bude chybět vozidlo ,vyskočí ti nové okno a máš možnost si najít to co máš ve výbavě u sebe a vyměnit a nebo vozidlo smazat a podobně.
Dát uložit a ve scénáři se ti objeví nové vozidlo.
http://www.jpeg.cz/images/2015/01/12/ZFP97.jpg
Potom vlezu do Editoru scénářů,kliknu na kolečko (červeno bílé) Timetable View (harmonogram) a vyskočí další tabůlka s editací vlaků,nahoře najdu název consistu ,stejný jako byl v RW_Tools v našem případě (Zug2,3) a kliknu na červené loko ,ukáže mi kde vlak stojí,pokud kliknu na trasu ,tak mi jí vykreslí viz screny:
http://www.jpeg.cz/images/2015/01/12/HBRI2.jpg
http://www.jpeg.cz/images/2015/01/12/pM6Q9.jpg
http://www.jpeg.cz/images/2015/01/12/WfB2A.jpg
http://www.jpeg.cz/images/2015/01/12/Bsht.jpg
http://www.jpeg.cz/images/2015/01/12/ZmINp.jpg
Chápeš nebo chceš udělat video z postupu?
anry
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. úno 2014 19:05:11
Bydliště: Starobrno

Re: Výměna v RW_tools

Příspěvek od anry »

Tak uplne presne jsem to delal az na to, ze jsem v tom rolovacim okenku jak tam mas ten zug2 jsem mel jen ten muj vlak a nic jineho. Ty ostatni dva ve kterych jsem to menil tam nejsou. No tam nebylo nic jinyho nez ten muj. Takjsem to vlastne delal dobre, ale chyba je asi jinde.
anry
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. úno 2014 19:05:11
Bydliště: Starobrno

Re: Výměna v RW_tools

Příspěvek od anry »

Byl to nejakej vadnej scenar, zkusil jsem to v jinym a tam to jde. Díky
Míla
Příspěvky: 716
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Výměna v RW_tools

Příspěvek od Míla »

Ahoj,
dle návodu RW Tools jsem vyměnil vozidla ve Standart scénáři tratě Felberaass, kde některá chyběla. Uložil jsem scénář. Když jsem chtěl tento hrát, vyskočila mě tato hláška. V češtině mě to nedává smysl - zlomený upravený scénář? Poradíte mě, prosím, co s tím, kde je chyba?
Děkuji Míla
Přílohy
01.jpg
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna v RW_tools

Příspěvek od sasule »

Broken může znamenat i porušený, rozbitý apod.

Zkus dát "Edit", to Tě přepne do nastavení aktivity a zkus jí uložit a spustit. Někdy to pomůže.
Vlastik

Re: Výměna v RW_tools

Příspěvek od Vlastik »

Míla píše:Ahoj,
dle návodu RW Tools jsem vyměnil vozidla ve Standart scénáři tratě Felberaass, kde některá chyběla. Uložil jsem scénář. Když jsem chtěl tento hrát, vyskočila mě tato hláška. V češtině mě to nedává smysl - zlomený upravený scénář? Poradíte mě, prosím, co s tím, kde je chyba?
Děkuji Míla
No pokud měnít vozidla přes tuhle utilitu tak je dobré nejdříve zjistit jestli ta souprava nemá další instrukce jako je např: odpojit,připojit k soupravě a pod,tak to taky nebude fungovat pokud změním to vozidlo které má další podmínku to pak je potřeba ještě manuálně přepsat.
Míla
Příspěvky: 716
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Výměna v RW_tools

Příspěvek od Míla »

Měnil jsem soupravy ICE za ICE, které jsem stáhl free.Jsou to tyto - ICE3-Alpha 0.6 by newS. Fyzicky je v editoru mám, sestavil jsem ji i na koleje .
Milan
Míla
Příspěvky: 716
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Výměna v RW_tools

Příspěvek od Míla »

Ano, pomohl Edit a znovu uložení.
Děkuji.
Milan
Odpovědět