Signály na návěstidlech

Pokud něco nevíte, podívejte se nejdřív zde
Odpovědět
Uživatelský avatar
PejaRW
Příspěvky: 105
Registrován: pát 15. kvě 2015 14:50:42
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Signály na návěstidlech

Příspěvek od PejaRW »

Nainstaloval jsem si RW na druhý PC a mám problém s návěstidly. Zapnu si nějakou (jakoukoli) aktivytu na Testovací trati. Odinstalovával jsem to a instaloval. Prosím o pomoc nebo radu. Děkuji moc.
Přílohy
2015-07-08_00001.jpg
Pavel
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Signály na návěstidlech

Příspěvek od KaMat »

Nebudu zakládat nové téma tak to napíšu sem. Mám už hodně velkou databázi 16,3mb a dlouho se trať načítá. Pokud manipuluji s databází tak se ukládá dokonce +- 5 minut.
Rozhodl jsem se vymazat z tratě koplet všechny nef. trpasličí posuny a nahradit je klasickým modelem. Jen nevím jestli mám linky k funkčním posunům nechat na původním místě nebo je protáhnout třeba tak jak u klasických návěstidel. Nemáte nějaké rady co s tím ?
Míla
Příspěvky: 715
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Signály na návěstidlech

Příspěvek od Míla »

Ahoj,
o návěstidlech se tu probralo hodně, přesto mám, prosím, dotaz.
Vjezd do stanice přímým směrem, odjezd odbočkou. V reále vjezdové návěstidlo ukazuje návěst Volno a očekávejte rychlost 40,(60 atd.) ... Mám dvě stanice, které jsou postaveny mimo osu. Vjezd mě však ukazuje jen návěst očekávejte 40,(60) místo Volno a očekávejte ...Pravda, díval jsem se např. v trati PBO, zde je to stejné. Jedu z nesprávné koleje přímým směrem, odjezd odbočkou a taktéž je na vjezdu jen očekávejte...
Používám na vjezdu návěstidlo např. CD-As05-V01 -link ..
Je to zde v simulátoru takto nastavené? Nelze to upravit? A nebo mám špatně natažené linky?
Díky za odpověď.
Míla
Kohlik
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 16. zář 2010 7:51:28
Bydliště: Praha

Re: Signály na návěstidlech

Příspěvek od Kohlik »

Zdravím,
podle mne je vše OK. Pokud vjíždím přímým směrem a odjíždím odbočkou, má být na vjezdovém návěstidle jen návěst "Očekávejte ....". Návěst "Volno a Očekávejte ..." mi nějak nesedí. Jestli se ještě dobře pamatuji na svou práci u ČD jako výpravčí, tak v popisovaném případě platí, že na vjezdovém zhlaví jede vozidlo nejvyšší dovolenou (traťovou) rychlostí tak, aby na odjezdovém zhlaví jel rychlostí, kterou ukazuje návěst vjezdového návěstidla (jako Očekávejte ...). Popisovaný případ ve výše uvedeném příspěvku platí opačně - pokud vjíždím odbočkou a odjíždím přímým směrem, pak na vjezdovém návěstidle bude návěst " Rychlost ..., potom Volno".

Pokud se mýlím, prosím o opravu.

Zdeněk
Vlastik

Re: Signály na návěstidlech

Příspěvek od Vlastik »

Míla píše:Ahoj,
o návěstidlech se tu probralo hodně, přesto mám, prosím, dotaz.
Vjezd do stanice přímým směrem, odjezd odbočkou. V reále vjezdové návěstidlo ukazuje návěst Volno a očekávejte rychlost 40,(60 atd.) ... Mám dvě stanice, které jsou postaveny mimo osu. Vjezd mě však ukazuje jen návěst očekávejte 40,(60) místo Volno a očekávejte ...Pravda, díval jsem se např. v trati PBO, zde je to stejné. Jedu z nesprávné koleje přímým směrem, odjezd odbočkou a taktéž je na vjezdu jen očekávejte...
Používám na vjezdu návěstidlo např. CD-As05-V01 -link ..
Je to zde v simulátoru takto nastavené? Nelze to upravit? A nebo mám špatně natažené linky?
Díky za odpověď.
Míla
No v zásadě je to tak že v reálé to co píšeš nikdy nastat nemůže,protože vrchní světlo zobrazuje bud očekávej nebo volno.
Taková návěst co popisuješ nikde není,takže zde je psáno tak jak napsal Kohlík.
Může být max rychlost 40 a volno,výstraha,jinak návěstidla se vždy čtou od spoda,takže rychlostí a potom hlavní znak.
Nejsme v německu kde to tak je. :D
Míla
Příspěvky: 715
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Signály na návěstidlech

Příspěvek od Míla »

Pánové, máte pravdu, díky za vysvětlení. Některé věci už zapomínám, nebyl jsem si jist, jak to s těmi návěstmi přesně je.
Míla
Odpovědět