Návěstidla.

Pokud něco nevíte, podívejte se nejdřív zde
Odpovědět
alesino62
Příspěvky: 42
Registrován: úte 20. kvě 2014 10:27:32
Bydliště: Česky Těšin

Návěstidla.

Příspěvek od alesino62 »

Ahoj. Potřeboval bych poradit. Návěstidla mi fungovaly bez problémů. Až do ted. Postavil jsem nákladni náraží dolu Doubrava. Když jsem nainstaloval návěstidla a vyzkoušel je, tak jsem zjístil , že se mi návěst rozvítí jen jednou. To znamená, že např. když spustím scenař, tak se rozvítí návěst třeba posun dovolen a loko projede do výtažné koleje. Když ji pošlu zpět na kteroukoliv kolej, tak už se žádné návěstido nerosvítí. Až restartnu scenař tak se zase rozvítí , ale zase jenom jednou. Zkoušel jsem to několikrat přeinstalovat ale na nic jsem nepřišel.
Subterra
Příspěvky: 287
Registrován: pon 08. led 2018 22:44:12

Re: Návěstidla.

Příspěvek od Subterra »

(CTRL+) TAB nic? Není možné, že by to bylo tím, že TS např. nebere vrácení na jinou kolej za návko jako uvolnění cesty? Mohlo by to být něco podobného, jako se stává u portálů. Když AI souprava zmizí v portálu, tak se návka také nepřestaví na volno a někdy nereagují ani na TAB a zůstane tam viset stůj, ikdyž po použití TAB dostanu "approved".
alesino62
Příspěvky: 42
Registrován: úte 20. kvě 2014 10:27:32
Bydliště: Česky Těšin

Re: Návěstidla.

Příspěvek od alesino62 »

Ted ti uplně nerozumím. Co myslíš tim CTRL+ a TAB. Jinak nav. pro posun fungujou normálně
Subterra
Příspěvky: 287
Registrován: pon 08. led 2018 22:44:12

Re: Návěstidla.

Příspěvek od Subterra »

Jsi ještě nikdy při hraní TS nepoužil TAB? Aby se ti postavila cesta? Návka se prostě občas odmítají přehodit na volno a ve většině případů pomůže právě toto, což je vlastně požádaní o souhlas s jízdou proti stůj s tím, že se většinou přehodí i "bugnuté" návko na volno, resp. na návěst, která odpovídá nastavení návěstidla pro danou cestu. TAB se používá pro jízdu vpřed a CTRL+TAB pro jízdu vzad. Vpřed/vzad se bere dle počáteční pozice lokomotivy. Pokud budu stát např v Oseku a budu v kabině směr Kolín, tak použiju TAB, pokud budu v kabině směr Poděbrady, tak musím použít CTRL+TAB i přesto, že ze svého pohledu jedu vpřed, ale TS to bere jakože lokomotiva jede vzad. Zkusil bych udělat free roam scénář s 2 loko a nejprve odjet s jednou pryč za další návko ve směru cesty, aby jsi uvolnil úsek a poté přesednout do druhé, postavit si cestu a zkusit, jestli se na návěstidle rozsvítí bíla, pokud ne, použít právě výše zmiňovanou žádost a pokud ani tak ne, tak bude buď špatně nastavené návko a nebo linky. Pokud ti to ale bude fungovat takto a nepůjde ti to pouze pokud vyjedeš za výhybku a vrátíš se na jinou kolej, tak to může být chybou hry, která si prostě myslí, že jsi stále na tom úseku, protože si neprojel další návko, aby jsi uvolnil cestu, ačkoliv tam již nejsi a úsek je volný. V TS je plno věcí, se kterýma hra prostě neumí pracovat tak, jak by člověk potřeboval.
Subterra
Příspěvky: 287
Registrován: pon 08. led 2018 22:44:12

Re: Návěstidla.

Příspěvek od Subterra »

Ještě doplním, že je potřeba (doporučuje se) po každé takovéto úpravě z mapy vyskočit a načíst ji znovu, aby se mapa inicializovala. Pokud něco upravíš, klikneš na play a potvrdíš uložení, tak se ve většině případů ta změna neprojeví, ale projeví se právě až po znovunačtení mapy.
alesino62
Příspěvky: 42
Registrován: úte 20. kvě 2014 10:27:32
Bydliště: Česky Těšin

Re: Návěstidla.

Příspěvek od alesino62 »

No TAB jsem ještě nepoužil. Vím že něco takového se mačkalo v MSTS pro jízdu na červenou. Zkusím to a pak ti řeknu Díky.
alesino62
Příspěvky: 42
Registrován: úte 20. kvě 2014 10:27:32
Bydliště: Česky Těšin

Re: Návěstidla.

Příspěvek od alesino62 »

Tak na konec jsem přeinstaloval Steam i hru. Ale nav. je třeba spouštět přes ten TAB. Někdy se to chytí jakoby se to nějak startlo a začne to jít, třeba jdou dva nav. a pak zase nejdou a musim to spustit přes TAB. Jinak jsi mi moc pomohl Děkují.
alesino62
Příspěvky: 42
Registrován: úte 20. kvě 2014 10:27:32
Bydliště: Česky Těšin

Re: Návěstidla.

Příspěvek od alesino62 »

Jo ještě s tím vyskočenim s té mapy a znova načtení. Vždy to bylo v pohodě a ted když chci znova načist hru tak mi to spadne .Musím to v ovladacim panelu ukončit a znova spustit . Piše to nějakou chybu.
Odpovědět