Otázka pro tvůrce scenařu

Pokud něco nevíte, podívejte se nejdřív zde
Odpovědět
alesino62
Příspěvky: 42
Registrován: úte 20. kvě 2014 10:27:32
Bydliště: Česky Těšin

Otázka pro tvůrce scenařu

Příspěvek od alesino62 »

Ahoj .Zdravím . Chci se zeptat jestli existuje nějaký příkaz nebo pomůcka ve scenáři pro vlak,aby jel PŘES nějaký bod na trati ? Protože jak to tak studuju, tak je možné poslat vlak jenom do nějakeho cíle.
Subterra
Příspěvky: 287
Registrován: pon 08. led 2018 22:44:12

Re: Otázka pro tvůrce scenařu

Příspěvek od Subterra »

Samozřejmě, že existuje, možnosti máš 2. Jednou je waypoint, kde se jedná čistě o průjezdný bod bez dalších parametrů a nebo můžeš využít příkaz STOP AT, který se po zadání rychlosti v jeho nastavení změní na GO VIA, což je v překladu něco jako "jeď skrz/přes". Waypoint použij v případě, že potřebuješ jen vlak poslat přes určité koleje. GO VIA použij v případě, že chceš například, aby vlak přojížděl nějakým místem v určitý čas a určitou rychlostí.
Subterra
Příspěvky: 287
Registrován: pon 08. led 2018 22:44:12

Re: Otázka pro tvůrce scenařu

Příspěvek od Subterra »

Ještě doplním, že samozřejmě vlak není možné odkazovat na neoznačené místo. Tzn., že pokud chceš odkázat vlak na místo, kde není žádný marker (kolej není nijak označena), tak si ho tam nejprve (ten marker) musíš umístit. Markery v tomto případě umísťuj v editoru scénáře a ne editoru tratě. Pokud je tam dáš v editoru scénáře, tak jsou přenosné se scénářem. Pokud bys je tam dal v editoru trati, tak ty markery budeš mít pouze ty a ostatním by daný vlak odkazoval na marker, který na trati nemají.
alesino62
Příspěvky: 42
Registrován: úte 20. kvě 2014 10:27:32
Bydliště: Česky Těšin

Re: Otázka pro tvůrce scenařu

Příspěvek od alesino62 »

Díky moc už jsem se zorientoval
alesino62
Příspěvky: 42
Registrován: úte 20. kvě 2014 10:27:32
Bydliště: Česky Těšin

Re: Otázka pro tvůrce scenařu

Příspěvek od alesino62 »

subterra prosim ještě o jednu odpověd. Ten piskáček co je v objektech při umistěni linku do kolejiště, neměla by loko při projeti pískat?
Subterra
Příspěvky: 287
Registrován: pon 08. led 2018 22:44:12

Re: Otázka pro tvůrce scenařu

Příspěvek od Subterra »

Podle mě ne. Link je tam asi proto, aby se případně v HUD zobrazoval jen ve směru, ve kterém se má pískat. Ten pískáček podle mě není trigger, jako je třeba u vectrona změna NS apod.
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Otázka pro tvůrce scenařu

Příspěvek od Míla »

Pískáček je u koleje hlavně proto, aby upozornil strojvedoucího, že má pískat. Čili ty zapískáš, ne Lv. Umísťuje se před nechráněnými přejezdy, před tunely, zúženým průjezdným místem apod.
alesino62
Příspěvky: 42
Registrován: úte 20. kvě 2014 10:27:32
Bydliště: Česky Těšin

Re: Otázka pro tvůrce scenařu

Příspěvek od alesino62 »

To je škoda. V trainzu existuje trigger, který se umistí do kolejiště a když na něho Loko najela ve scenaři tak zahoukala.
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Otázka pro tvůrce scenařu

Příspěvek od Míla »

Myslím, že ne. Jako fíra máš povinnost písknout. Vzpomínám na scénáře od Zbyňka Šemory, když jsi včas nezapískal, scénář spadl a ukončil. A pokud sis ho neuložil včas...
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázka pro tvůrce scenařu

Příspěvek od Roman »

Ty pískačky fungují jen v kariéře (penalizace hráče). To pískání AI by se muselo definovat ve skriptu. V TSW ale AI vlaky za určité podmínky pískají...
Jack.Grave
Příspěvky: 116
Registrován: úte 02. bře 2010 4:51:40
Bydliště: Praha

Re: Otázka pro tvůrce scenařu

Příspěvek od Jack.Grave »

Násilné ukončení scénáře, když Players Train projede pískáček bez zapískání by mohlo jít naklepat do scenario scriptu. Sice by to byl maximální voser, ale na 90% jsem si jistý že by to šlo. Ale teď uprostřed rybářský sezony se mi do toho nechce rejpat, rači jsem na rybách než abych seděl u PC (mám toho v práci až až). Jack
"Grau, teurer Freund, ist alle Theorie" J.W Goethe
Odpovědět