Nic z CZ/SK tvorby nelze rozjet/odbrzdit+Dotazy Začátečníka

Pokud něco nevíte, podívejte se nejdřív zde
Odpovědět
Michi350
Příspěvky: 2
Registrován: sob 24. zář 2022 7:13:15

Nic z CZ/SK tvorby nelze rozjet/odbrzdit+Dotazy Začátečníka

Příspěvek od Michi350 »

Ahoj všem,Už asi 14 dní zkouším rozjet a odbrzdit poslední verze modelů:742,770,771,162,163.... a marně.Vše nastartuju v pohodě, ele loko taky nahodím, ale kde to hasne, je vzduch.Nedělám něco špatně? Nafoukám hl, vzduchojem, naplním vlakovou brzdou potrubí,odemčenou přímočinnou brzdu dám na polohu odbržděno(u 162 a 163 musím přidržet - návody i videa jsem prošel), a pak poloha jízda.Po odbrždění ruční brzdy mi u 162 a 163 spadne i červená ručička dolů, a poté ze rozezní alarm, a konečná.Ať zkouším, co zkouším, ani jedna loko se ani nehne,a jak kocour, tak čmelák, dělají to samé. Co dělám blbě? Už jsem projel tuny návodů, a videí, snad až do let 2016, a nic.Všihni se rozjíždíte jak origo fírové.. Hraju na Railworks Classic, Oficial koupeno přes Steam. Může mi někdo prosím poradit?
Tak krásné a věrohodné modely, a s výjimkou čmeldy, a Peršana nebývá nikde legenda klávesových zkratek, a modely bývají různé.
2) fungují modely i na quick drive?
3) musi být všude scénář? Ani u ošahávačky tvorby tratě ve FreeRoamu to nejde,ani v Qiucku to nejde, ani ve stažené, kompletní trati to nejde.
Potřeboval bych návod pro blbý
Všude jen ty zapráskaný brzdy..

Děkuju moc za odpovědi
Michi350
Příspěvky: 2
Registrován: sob 24. zář 2022 7:13:15

Re: Nic z CZ/SK tvorby nelze rozjet/odbrzdit+Dotazy Začátečníka

Příspěvek od Michi350 »

Tak jsem si musel pomoci sám, a hodně mi pomohl popis brzdy Dako BS2 , jehož instruktážní manuál jsem nalezl na youtube.Modely jsou tvůrci tak propracované,že je pro začátečníka dost důležité toto ''školení'' projít, a díky němu jsem rozjel všechny modely :-)
Petr Šimral
Příspěvky: 5
Registrován: pon 09. lis 2020 17:15:32

Re: Nic z CZ/SK tvorby nelze rozjet/odbrzdit+Dotazy Začátečníka

Příspěvek od Petr Šimral »

Pokud sem ještě chodíte, stačí si přepnout ovládání v nastavení ze Simple na Expert.

Pozor, některé modely si to do Simple přepnou samy, určitě to někdy dělá řada 242.

Petr
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Nic z CZ/SK tvorby nelze rozjet/odbrzdit+Dotazy Začátečníka

Příspěvek od kiski »

Žiadny model si sám ovládanie neprepína, a tobôž nie moja 242...
Braňo
Petr Šimral
Příspěvky: 5
Registrován: pon 09. lis 2020 17:15:32

Re: Nic z CZ/SK tvorby nelze rozjet/odbrzdit+Dotazy Začátečníka

Příspěvek od Petr Šimral »

kiski píše: stř 07. čer 2023 16:53:23 Žiadny model si sám ovládanie neprepína, a tobôž nie moja 242...
Promiň, ale přepíná.

Stává se, pokud je více hnacích vozidel pro Free jízdu poblíž sebe k výběru hráče.

Jev nastává nahodile, nicméně je prakticky jistotou, že vznikne, pokud je pohromadě TRAXX, VECTRON a 242 ( k výběru hráče).

Pokud smažu 242 ze scénáře, jev nikdy nenastane.

Ahoj Petr

Naposledy se mi to stalo dnes při předváděčce.
Žst. Most. 2 traffic vlaky, 1 x 386 201 + RJ, 1 x 386 031 + Sgnss.
Tři vlaky na výběr: TRAXX + Sggnss, Vectron + Sggnss, 242 + Sggnss.
Při spuštění přepnuto do simple...
Po odmazání loko 242 jev nenastane.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Nic z CZ/SK tvorby nelze rozjet/odbrzdit+Dotazy Začátečníka

Příspěvek od kiski »

Petr Šimral píše: čtv 08. čer 2023 19:33:46 Promiň, ale přepíná.

Stává se, pokud je více hnacích vozidel pro Free jízdu poblíž sebe k výběru hráče.

Jev nastává nahodile, nicméně je prakticky jistotou, že vznikne, pokud je pohromadě TRAXX, VECTRON a 242 ( k výběru hráče).

Pokud smažu 242 ze scénáře, jev nikdy nenastane.

Ahoj Petr

Naposledy se mi to stalo dnes při předváděčce.
Žst. Most. 2 traffic vlaky, 1 x 386 201 + RJ, 1 x 386 031 + Sgnss.
Tři vlaky na výběr: TRAXX + Sggnss, Vectron + Sggnss, 242 + Sggnss.
Při spuštění přepnuto do simple...
Po odmazání loko 242 jev nenastane.
Tak som sa schválne pozrel do skriptu a do blueprintu 242, či som náhodou niečo niekde nezabudol. Všetko je v poriadku, 242 si úmyselne nič neprepína. Ak k tomu javu dochádza, tak je to nedokonalosťou herného enginu, niečo sa mu zrejme v tejto kombinácií rušňov nepáči. Neviem ale o čo môže ísť, takže ani nemám čo opravovať.

Bol som upozornený jedným kolegom, že k niečomu podobnému kedysi dochádzalo pri Damovej 742 a Sergejoch od nemeckých autorov. Tiež neviem doteraz, či sa to vyriešilo alebo nie. S 242 nikdy žiadny problém nebol, takže si jediný, kto ho má, resp. neviem o iných. Nedávaj ich dokopy v tejto kombinácií a bude to fajn.
Braňo
Odpovědět