TUTORIAL: Obrazový návod na instalaci addonů do RW2

Pokud něco nevíte, podívejte se nejdřív zde
Odpovědět
Jack.Grave
Příspěvky: 116
Registrován: úte 02. bře 2010 4:51:40
Bydliště: Praha

TUTORIAL: Obrazový návod na instalaci addonů do RW2

Příspěvek od Jack.Grave »

Každému z nás dříve nebo požději přestane žákladní hra stačit. Na internetu lze nalést dostatečné množství freeware addonů (aktivit, lokomotiv atd) většinou jsou distribuovány jako soubory *.rwp nebo *.rpk. Soubory *.rwp jsou vytvořeny pomocí packageru Railworks 2, soubory *.rpk jsou z předchůdce RailSimulatoru(jsou plně kompatabilní s RW2). Takže návod:

Krok 1
Obrázek

Krok 2
Obrázek

Krok 3 je dobré si *.rwp/*.rpk soubor umístit na plochu.
Obrázek

Instalace proběhne během několika okamžiků poté v záložce Tools & Docs odklepneme Clear Cache a můžeme hrát.
Jack.Grave
"Grau, teurer Freund, ist alle Theorie" J.W Goethe
Vlastik

Re: TUTORIAL: Obrazový návod na instalaci addonů do RW2

Příspěvek od Vlastik »

Jak se ukázalo tak tento postup nefunguje od verze 114...pro uživatelé vyšších operačních systémů,proto jsem vytvořil návodné video kde je zapracováno záměrně vozidlo které ještě v RW2 jsem neměl nainstalováno a to od rozpakování,instalaci až po zprovoznění v aktivitě a následném odjezdu.
Takto se do RW2 přidávají jaké koliv náležitosti což znamená static objekty,vozidla,tratě (né RS společnosti) a pod,.
Podrobný popis:
Vybral jsem si vozidla modeláře RS Vlado vozidlo HZ 1142,ten jsem rozbalil z pakovače abych mohl pak koncovku rwp,(rpk) mohl pak nainstalovat přetažením tak jak je vidět na videu,jiný způsob nefunguje!
Instalace se zobrazí pruhem a posléze i přidaným názvem v nabídce instalovaných objektů,v pravo si odkliknu a podívám se na názvy pro vyhledání a přidání objektů,vozidla a pod,do hry.
Dále spustím trat kde chci vozidlo,objekt zviditelnit,pokud v té trati,aktivitě ještě žádné vozidla,objekty nemám od toho modeláře ,je nutné je tam přidat a to v případě vozidla tak jak je na videu.
Spustím trat s aktivitou(nebo si posléze udělám svoji),po spuštění si dám vstup do aktivity editor(žlutá mašinka) a mohu tvořit nebo obměnovat vozidla,vlaky a pod,.
V případě že v nabídce vozidel(lokomotiv i vagonů )potřebné nainstalované vozidlo nemám je potřeba si ho přidat:
kliknu na filtrování objektů(modrá kostka) a v pravo mi vyběhne soupis všech modelářů a název,vyhledám ten který objekt,vozidlo potřebuji od autora kterého ještě v trati,aktivitě nemám a zaškrtnu jeho název,tím se mi zprovozní jeho objekty,vozidla a už je v nabídce vozidel,objektů najdu a mohu snimi pracovat ,tak jako v případě naší přidávané loko HZ1142,modeláře RS Vlado.
Po umístění na kolej pak už jenom přiřadím strojvůdce a mohu jet.

Instruktážní video je zde:
http://www.youtube.com/watch?v=uQb-nAbZdHY
doporučuji shlédnout v HD rozlišení a ve full obrazu.
AirVolk

Re: TUTORIAL: Obrazový návod na instalaci addonů do RW2

Příspěvek od AirVolk »

Vlasto potialto som sa dostal aj ja. Skor by si mohol este nazorne ukazat ako pridas vozy, lebo tam som ja stroskotal.
Vlastik

Re: TUTORIAL: Obrazový návod na instalaci addonů do RW2

Příspěvek od Vlastik »

Skor by si mohol este nazorne ukazat ako pridas vozy, lebo tam som ja stroskotal.
No vozy úplně stejně jako jsem přidal tu lokomotivu,akorát stím že se vozy hledají v té druhé záložce jak je vagon je potřeba si před tvorbou aktivity nejdříve pozapínat ty modeláře vozidel které budu potřebovat v aktivitě,takže třeba moje CZ_objects,italské RW_italia a pod,jediné co je defaultně nastavené jsou defaultní vozidla.
AirVolk

Re: TUTORIAL: Obrazový návod na instalaci addonů do RW2

Příspěvek od AirVolk »

NIe v tom mám problém že pridať voz. To som už zvládol. Len nejak neviem pochopiť, prečo som po pridaní vozov vykolajil ešte namieste bez pohybu. Netreba tam tiež niečo pridať, ako si pridal napríklad toho fíru nad mašinu?
Vlastik

Re: TUTORIAL: Obrazový návod na instalaci addonů do RW2

Příspěvek od Vlastik »

Len nejak neviem pochopiť, prečo som po pridaní vozov vykolajil ešte namieste bez pohybu. Netreba tam tiež niečo pridať, ako si pridal napríklad toho fíru nad mašinu?
Ne do vozů se nic nepřidává tedy ohledně ikon,vozy se řídí druhem kolejí,třeba kde je kolej označená platform tak tam osobní vozy otevírají dveře a nastupují cestující i u AI vlaků,u kolejí pro náklad tam se zase manipuluje s náklady a připojují vozy a pod,.
V tuto chvíli jediné co mě napadá to jestli třeba nejsou koleje moc blízko u sebe a nebo není dodržen min.poloměr oblouku pro projetí.
Pro naše vozy je nastaven na 120stupnů ,a osová vzdálenost kolejí nesmí být užší jak 4.0metry.
Pokud i toto vše sedí tak jedině mi poslat v SZ přesný popis co,kde a sčím to skoušíš a já to vyzkouším a nebo k tomu hodit scren z RW.
AirVolk

Re: TUTORIAL: Obrazový návod na instalaci addonů do RW2

Příspěvek od AirVolk »

Klasický print screen ? Pokusím sa to zdokumentovať ako som čo robil.
stasek
Příspěvky: 58
Registrován: pát 05. lis 2010 11:45:45

Re: TUTORIAL: Obrazový návod na instalaci addonů do RW2

Příspěvek od stasek »

Potřeboval bych poradit - mám addon (just train) Class 66, který dle vyjádření distributora je i pro RW2, ale při nahrání do RW2 se mi nezobrazuje ani jeden z udávaných scénářů, ani v loko nenám avizovanou class66. Jde s tím něco udělat?
Děkuji
Vlastik

Re: TUTORIAL: Obrazový návod na instalaci addonů do RW2

Příspěvek od Vlastik »

no problém bych viděl spíše v tom že nemáš nastaven filtr právě tohoto addonu od společnosti just...,řešení bych viděl v tomto tématu:
http://www.railsimulator.simtrains.eu/v ... ?f=8&t=277
od 3 obrázku,návod byl zpracován ještě pro RW.
stasek
Příspěvky: 58
Registrován: pát 05. lis 2010 11:45:45

Re: TUTORIAL: Obrazový návod na instalaci addonů do RW2

Příspěvek od stasek »

Tak díky moc za radu, dle návodu jsem zatrhnul addon RSDL, ale nic se mi nikde nezobrazí.Jak mám vědět do které tratě v RW2 je class66 zakomponován? Nevím jak s tím dále, dík za každou radu :cry:
Vlastik

Re: TUTORIAL: Obrazový návod na instalaci addonů do RW2

Příspěvek od Vlastik »

Tak díky moc za radu, dle návodu jsem zatrhnul addon RSDL, ale nic se mi nikde nezobrazí.Jak mám vědět do které tratě v RW2 je class66 zakomponován? Nevím jak s tím dále, dík za každou radu
Bohužel žádné addony od nich si nekupuji,ale co vím tak snad u každého addonu jsou i scénáře pro tu trat přímo s použitým vozidlem.
Jinak class66 bude určitě do nějáké anglické ze současnosti trati,zkus tento addon instalovat klasicky tak jak je to popsáno zde,a né přes tlačítko instalovat legální addony do RS,tuším že přes toto to nefunguje.
Jinak filtr objektů je protože se jedná o vozidlo potřeba zatrhnout i v editoru scénářů,posléze se ti objeví v nabídce hnacích vozidel a i aktivit,pokud se ti neobjeví tak je něco špatně,více kdyžtak po SZ nebo icq(237852520).
Z toho co je u toho psáno je to jasné:
Tento skvělý add-on přináší třídy 66 Železniční Dieselová lokomotiva na Railworks. Třída 66 byl koncipován v General Motors design workshopu v Illinois USA tak již v polovině 1980. Společnost začala stavba GM848002-1 nebo jak nejvíce bude vědět, že - Třída 59. Tento Railworks add-on obsahuje úžasně znovu třídy 66 v 5 livreje, 3 typy nákladních kolejových vozidel a 11 fantastické scénáře.
Odpovědět