Nastavenie brzd.

Pokud něco nevíte, podívejte se nejdřív zde
Odpovědět
AirVolk

Nastavenie brzd.

Příspěvek od AirVolk »

Ahoj.

potreboval by som poradiť ako zmeniť nastavenie brzd pri RW2. Defaultne to nebrzdí a nebrzdí. Pri 50km/h dám rýchlobrzdu a zastavý to na nejakých 300 metroch. To je uplná haluz.....
Vlastik

Re: Nastavenie brzd.

Příspěvek od Vlastik »

Nastavení blueprintu pro vozidla je obdobné jako u msts,všechny položky co jsou v engu msts jsou totožné+přidané navíc v RW.
Blueprint .bin otevřeš za pomocí programu RW_Tools a vyhledáš si tam položky které se týkají věcí co by jsi potřeboval změnit,v případě tvorby nového použiješ editor blueprint,jenom snad že blueprint lokomotivy se skládá z hlavního(název,hmotnost,centrování,model,a script)
k němu je přidružen blueprint pro :
spřáhla,jízdní charakteristiku,brzdy,podvozek,kabina,pohledy,zvuky a animace),což ve výsledku znamená že tyto přidružené blueprinty se zapisují do hlavního kmenového lokomotivy.Je pak na autorovy co vše a jak chce mýt to vozidlo vybaveno.
Hlavní má název Engine blueprint,
charakteristika engine sim blueprint a postupuje se podle nabídek v záložce "engine sim contejner" vytvořit a vyberu druh vozidla,třeba electro sub blueprint a otevřu a už pak si tam láduji údaje dle potřeby,první jsou loko brzdy,dám vytvořit a zase vyberu ten nejvhodnější typ pro loko brzdu třeba loco only air brake blueprint otevře se mi nabídka dám si vytvořit a otevře se mi nabídka loco only air brake data blueprint a zde už si zapisuji hodnoty ohledně lokomotivní brzdy v této nabídce je ještě položka control a ruční brzda.
Důležité je dát pozor na správné jednotky narozdíl od msts kde si člověk mohl vybrat v RW jsou dány jenom jedny a mnohdy se musí převádět!No a tím je loko brzda spravena.
Vlaková brzda(Train brake),dám vytvořit blueprint třeba zase train air brake a odkliknu a dám vytvořit train air brake date,zde je nabídka obdobná jenom doplněna o možnosti hlavního vzduchojemu(distributor),nouzové brzdy(emergency) a potrubí(auxilary).
Ohledně brzd je tam pak ještě vytvoření dynamické brzdy a to zase bud v kombinaci s vlakovou a nebo samostatně.
Doporučuji si třeba otevřít v Blueprint editoru jeden blueprint a jednotlivé položky otvírat a postupně rozšiřovat,jedině tak vlastně člověk příjde nato co tam vše je možné a nastavitelné.

http://img143.imageshack.us/img143/4691/newblue0b.jpg
AirVolk

Re: Nastavenie brzd.

Příspěvek od AirVolk »

No zbohom :)

Sranda je že otvorím ten blueprint editor a mám ho prázdny.....
Vlastik

Re: Nastavenie brzd.

Příspěvek od Vlastik »

Sranda je že otvorím ten blueprint editor a mám ho prázdny.....
No blueprint editor slouží jako článek exportu do RW,takže nejdříve si vytvořit v kmenové složce RW adresář Source do něj ty adresáře pro případny model a pak teprve si klikneš na složku pravým tlačítkem a dáš vytvořit blueprint a z nabídky si vybereš jaký to má být.
Příklad:
SK_objects
Airvolk
dále se pro přehlednost doporučuje i složka předurčena třeba Railnetwork,audio,scenery a podobně,
otevřu si editor blueprint a uvedené složky i když jsou prázdné tam mám,kliknu na poslední vytvořenou pravým tlačítkem a dáš newblueprint vyběhne ti nabídka a do té složky se ti utvoří ten požadovaný blueprint,ten si přejmenuješ a pak už jenom klikneš a on se ti rozbalí.
Je to pouze příklad,pojmenování je čistě na tobě.
AirVolk

Re: Nastavenie brzd.

Příspěvek od AirVolk »

Ty si ma asi nepochopil. Ako s editujem už defaultne pridané vozidlá. ? Tie čo tam mám hneď po inštalácii? A keď sme pritom pridám ti ďalšiu otázku, lebo pre mňa toto usporiadanie nemá žiadnu logiku. (potrvá to kým si zvyknem.....) Takže ako pridám stiahnuté veci do hry?
Vlastik

Re: Nastavenie brzd.

Příspěvek od Vlastik »

Ty si ma asi nepochopil. Ako s editujem už defaultne pridané vozidlá
Ano to jsem pochopil a psal v prvém tématu,pro editaci koncovky .bin slouží program RW_Tools,ten po kliknutí rozbalí uvedený vyexportovaný blueprint,defakto jsou tam všechny položky tak jak jdou zasebou v blueprintu,po editaci přes tento program se dá uložit a změny se projeví po spuštění RW.
Cesta defaultních vozidel je zde:
c:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\railworks\Assets\Kuju\RailSimulator\RailVehicles\....
AirVolk

Re: Nastavenie brzd.

Příspěvek od AirVolk »

Ok. Pokúsim sa nejak do tej španielčiny dostať...
AirVolk

Re: Nastavenie brzd.

Příspěvek od AirVolk »

No tak teraz zisťujem, že ten RW_Tools je platený program......To nemá chybu. Každý by len ryžoval.....
AirVolk

Re: Nastavenie brzd.

Příspěvek od AirVolk »

No neviem, ale ani podla FAQ to nefunguje. Packager vobec neregistruje ze tam nejake subory su. Konkretne tvoje vozy Vlasto som rozbalil a v packagery som nalistoval miesto kde su rozbalene a nič. Vobec ich nevidí. Nechápem ten nemotorný a ťarbavý systém pridania vozidla. A to ešte netvorím súpravu. Asi s toho zošediviem..... :roll: :roll: :roll:
Vlastik

Re: Nastavenie brzd.

Příspěvek od Vlastik »

No neviem, ale ani podla FAQ to nefunguje. Packager vobec neregistruje ze tam nejake subory su. Konkretne tvoje vozy Vlasto som rozbalil a v packagery som nalistoval miesto kde su rozbalene a nič. Vobec ich nevidí. Nechápem ten nemotorný a ťarbavý systém pridania vozidla.
Ano od verze 114.0 byl upraven system pro instalaci objektů a to je že packager toto sám nenajde,je potřeba tyto soubory rozpakovat a koncovku .rwp jakoby skopírovat metodou chytní a pust do okna instlace (záložka packager)a uvedené soubory se začnou instalovat.
Tato metoda je nanejvíš efektivní že si vedle třeba otevřu Total commander a do Rw instaluji to co chci bez praceného otevírání průzkumníku.
Po nainstalování je potřeba si v trati nebo editoru aktivit zaškrtnout filtr s mým názvem a automaticky se vozidla v nabídce objeví.
AirVolk

Re: Nastavenie brzd.

Příspěvek od AirVolk »

Takže stala sa taká zaujimava vec. Otvoril som si editor scenaru a vymenil som si DB IR vozy za nase CD vozy. Po ulozeni a spusteni sa mi vsetky vozy zacali valať po stanici s hlaškou vykolajili ste. Co som pobabral zase ?
Vlastik

Re: Nastavenie brzd.

Příspěvek od Vlastik »

Po ulozeni a spusteni sa mi vsetky vozy zacali valať po stanici s hlaškou vykolajili ste. Co som pobabral zase ?
Nedokážu si takovéto abnormality vysvětlit,snad jedině ještě jakou vlastně verzi RW používáš?
Protože vše je stavěno od určité verze,ted si nejsem jist od které verze jsou vozy upraveny právě kvůli koliznímu boxu ale tuším že od verze 106...,pokud používáš starší verzi je možné že tu ze zminovaných návodů ti to nebude fungovat zrovna jako návod na přidávání vozidel.
AirVolk

Re: Nastavenie brzd.

Příspěvek od AirVolk »

Ja mám 114.1b . Najnovšiu. Stiahol som ju 23 ho priamo s ich stranky cez steam.
Odpovědět