Padání hry

Pokud něco nevíte, podívejte se nejdřív zde
Kohlik
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 16. zář 2010 7:51:28
Bydliště: Praha

Padání hry

Příspěvek od Kohlik »

Zdravím všechny !

Asi po 5 - 10 minutách jízdy hra "zatuhne". Těsně předtím se ozve jakoby ťuknutí gongu. Přitom mám nastavené nejmenší detaily, odstranil jsem veškerý vlastní obsah a hru úplně nově přeinstaloval. Nově jsem přidal jen trať "Northern_Europe_A" a už jsem jí zase odinstaloval.
Hru mám koupenou ze Steamu.
Předtím (cca 1 rok provozu) se závada nikdy neprojevila. Hra začala zlobit po instalaci "La Ligne du Nord V1.01a".
TS 2021 - v71.5a - STEAM
AMD Ryzen 5 3600 6-Core Processor, MEM = 64,0 GB, NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER, NVIDIA High Definition Audio
C: NTFS, 1862,4 GB, SSD
Win 10 Education 64bitový

Děkuji za každou odpověď !
Zdraví Zdeněk
Kohlik
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 16. zář 2010 7:51:28
Bydliště: Praha

Re: Padání hry

Příspěvek od Kohlik »

Mám nainstalovány jen zakoupené addony od Steamu, 6 balíčků od GermanRailroads a některé doplňky k trati "Northern_Europe_A".
TS 2021 - v71.5a - STEAM
AMD Ryzen 5 3600 6-Core Processor, MEM = 64,0 GB, NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER, NVIDIA High Definition Audio
C: NTFS, 1862,4 GB, SSD
Win 10 Education 64bitový

Děkuji za každou odpověď !
Zdraví Zdeněk
Vlastik

Re: Padání hry

Příspěvek od Vlastik »

Asi po 5 - 10 minutách jízdy hra "zatuhne". Těsně předtím se ozve jakoby ťuknutí gongu.
No nepíšeš u jaké trati ti toto dělá,pokud u northern europe,tak ta je dost náročná na výkon pc a se spuštěním mají kolikrát problémy i silnější stroje.
Pokud u default tak si sniž detaily na minimum a v gk nastav optimální a nebo vyvážený výkon,ona to nemusí stíhat tvoje GK a nebo si povypínej vše a postupně to přidávej z možností v RW,a poznáš co kde ti habruje.
Zkus ještě nové ovladače GK a nebo použíj ty staré osvědčené.
Kohlik
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 16. zář 2010 7:51:28
Bydliště: Praha

Re: Padání hry

Příspěvek od Kohlik »

Dík za rady !
Ponechal jsem jen základní instalaci a zatím je to OK.
Budu postupně přidávat addony a až přijdu na ten, který to způsobil, dám zde vědět.

Kohlik
philipes1471
Příspěvky: 71
Registrován: stř 22. čer 2011 20:30:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Padání hry

Příspěvek od philipes1471 »

Zdravím!

Keď v Editore kliknem na hocijaké české koľaje od Vlastíka, zobrazí sa tá žltá šípka, koľaj potiahnem a kliknem a vtedy my zamrzne celá hra a som nútený stlačiť CTRL+ALT+Delete. Keď sa mi objaví plocha je tam napísané toto:

Something bad happened in your program,would you like to save a diagnostic file?

A keď kliknem na áno, sa vypíše toto:

Failed to save dump file to 'c:\TempDump\Railworks v117.3a dmp.' (error 0)

Ale veľkou zaujmavosťou je že toto sa deje len na jednej trati (na tej ktorú staviam).

Neviete aký tam može byť problém?

philipes1471
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Padání hry

Příspěvek od Josef72 »

Důvod neznám, ale když dáš tu mapu klonovat, bude dělat to samé i tam ( v té naklonované verzi) ?
philipes1471
Příspěvky: 71
Registrován: stř 22. čer 2011 20:30:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Padání hry

Příspěvek od philipes1471 »

Áno robí to aj v tej naklonovanej mape.
horor4
Příspěvky: 144
Registrován: pát 11. úno 2011 21:22:11
Bydliště: Starý Plzenec

Re: Padání hry

Příspěvek od horor4 »

philipes1471 píše:Áno robí to aj v tej naklonovanej mape.
Ještě tento problém trvá nebo je již vyřešen ?
Kohlik
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 16. zář 2010 7:51:28
Bydliště: Praha

Re: Padání hry

Příspěvek od Kohlik »

U mne zatím v pohodě.

Kohlik
Vlastik

Re: Padání hry

Příspěvek od Vlastik »

Keď v Editore kliknem na hocijaké české koľaje od Vlastíka, zobrazí sa tá žltá šípka, koľaj potiahnem a kliknem a vtedy my zamrzne celá hra a som nútený stlačiť CTRL+ALT+Delete.
Zase rád pomohu pokud budu znát pár věcí a to je verze kolejiva,dále verze RW a konfigurace PC popř.nastavení v možnostech.
Jako největší pravděpodobnost je to že PC nestíhá těch několik x100 poly přesunout v určeném čase při tažení,doporučuji si v možnostech vše dát na nízké rozlišení a zkusit položit koleje s označením Low tyto koleje jsou ochuzené o zhruba 500poly na pražec beton a 800poly na pražec koridor.
philipes1471
Příspěvky: 71
Registrován: stř 22. čer 2011 20:30:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Padání hry

Příspěvek od philipes1471 »

Ahoj, som velmi rád že som už konečne mohol napísať. Skoro celý čas som k RW2 nemal prístup a napísať som nemohol.

Konfigurácia PC:

Intel(R) Pentium(R) D
CPU 2.66 GHz 2.67 GHz
2,00 GB RAM

Verzia koľají:
CZ_Koleje v 3.0

Verzia RW:
Railworks v117.3a (.NET 2.0)

Skúsil som si v možnostiach dať všetko na nízke rozlíšenie a pomohlo to. Po
položení koľaje hra nezamrzla a všetko je v pohode. :D

philipes1471
philipes1471
Příspěvky: 71
Registrován: stř 22. čer 2011 20:30:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Padání hry

Příspěvek od philipes1471 »

No zase ja s týmto problémom. :)
Zapnem RW, vyberem trať čo ja viem Hagen-Siegen, začne načítavať a potom vypíše:
"Something has happened in your program would you like to save a diagnostic file?"... je jedno či dam ano alebo nie aj tak hra spadne. :roll:
Ale zaujimavé je že keď si vo výbere tratí vyberem nejakú trať čo som vytvoril ja tak sa trať načíta len akurát zem je biela a keď dám World Editor tak tam neni nič. Ani objekty ani kolaje proste nič...

Už ma to začína srať, stále mám s RW len samé problémy... :roll: :| :twisted: :evil:
Nevedel by dakto pomocť? Diky. philipes1471
philipes1471
Příspěvky: 71
Registrován: stř 22. čer 2011 20:30:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Padání hry

Příspěvek od philipes1471 »

No neskúšal. A ako sa to vlastne robí? :)
philipes1471
Příspěvky: 71
Registrován: stř 22. čer 2011 20:30:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Padání hry

Příspěvek od philipes1471 »

No, tak po dlhej som si našiel čas aj chuť riešiť tento problém. To overenie integrity medzipameti hry nepomohlo vobec a ešte som aj 2-krát preinštaloval hru stále ten istý problém....... :x :evil: PLS nevie niekto nahodou čo by sa dalo ešte spraviť?? dik
Uživatelský avatar
drew
Příspěvky: 62
Registrován: pát 11. úno 2011 10:07:26
Bydliště: Praha 5 Košíře

Re: Padání hry

Příspěvek od drew »

philipes1471 píše:No, tak po dlhej som si našiel čas aj chuť riešiť tento problém. To overenie integrity medzipameti hry nepomohlo vobec a ešte som aj 2-krát preinštaloval hru stále ten istý problém....... :x :evil: PLS nevie niekto nahodou čo by sa dalo ešte spraviť?? dik
Chybí základní informace:
operační systém (předpokládá se pouze legální!)
verze .NET (předpokládám 2.0)
automatické aktualizace (předpokládám neprobíhají)

potom se pohneme dále

drew
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
---::| mapa MODRAVA - nejlepší na dlouhé jízdy |::---
MSTS->Trainz...TS2009->RW3...TS2013DeLuxe @ iPentium Dual E2220; nV GTX285; W7homeSP1
philipes1471
Příspěvky: 71
Registrován: stř 22. čer 2011 20:30:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Padání hry

Příspěvek od philipes1471 »

operačný systém: :arrow: pár príspevkov vyššie
.NET Framework 4,0
a automatické aktualizácie su zapnuté....akurát mám verziu v11.7b
philipes1471
Příspěvky: 71
Registrován: stř 22. čer 2011 20:30:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Padání hry

Příspěvek od philipes1471 »

...to mi nikto nepomôže? :cry:
Vlastik

Re: Padání hry

Příspěvek od Vlastik »

to mi nikto nepomôže?
No momentálně nevím s čím máš problém.
Pokud stou hláškou Something has happened in your program would you like to save a diagnostic file
tak to oznamuje že se program řádně nespustil a vytvoří diagnostickou zprávu (ta jeden čas se posílala vývojářům na technickou podporu) a oni věděli kde je problém,v tomto případě může být problém v trati Hagen-Siegen a to bud není trat kompletní po databázové stránce,nebo máš nekompatibilní scénář a nebo ti chybí vozidla.

Ohledně bílé placky,pokud jsi převáděl z RW2 do RW3 novou mapu je potřeba znovu exportovat (svoji trat) Routeproperties a zkouknout se jestli máš zadanou cestu pro textury země v tom xml souboru,pokud né tak to zobrazí tu bílou placku a bílý terén,po správném dosazení odkazu na textury terénu se ti textury v trati objeví.
philipes1471
Příspěvky: 71
Registrován: stř 22. čer 2011 20:30:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Padání hry

Příspěvek od philipes1471 »

Moj problém: zapnem RW :arrow: naskočí menu :arrow: kliknem na hocijakú trať napr. Oxford to Paddington :arrow: dám napr. Reading in Summer :arrow: hra začne načítavať trať a vypíše Something has happened in your program.....

Toto isté možem urobiť na hocijakej inej trati a vypíše tuto hlášku...

Len keď si vytvorím vlastnú trať (tu vlastnu trať som neprehadzoval z RW2 na RW3) tak sa trať načíta len je tam tá biela placka a v editore chýbajú objekty...kolaje, domy, lokomotívy, vagóny, všetko....

scren:
testRW2.JPG
philipes1471
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Padání hry

Příspěvek od KaMat »

mozna na to nemas pc :)
Odpovědět