RW_Tools

Pokud něco nevíte, podívejte se nejdřív zde
Odpovědět
Baltazar
Příspěvky: 47
Registrován: ned 25. zář 2011 18:03:06

RW_Tools

Příspěvek od Baltazar »

Prosím Vás, mám problém s RW_Tools. Mám nainštalovanú verziu 3.0.11. Chcel som zmeniť lokomotívu v nejakom scenáry, ale keď v RW_Tools idem v menu na Scenarios, tak mi to vyhodí takúto hlášku:
Error:#429 ActiveX component can´t create object, a neobjavia sa žiadne scenáre.
Neviem sa dopátrať kde môže byť chyba. Mám ho zatiaľ len ako testovací, a po tých všetkých mi už zostáva len 10 pokusov.
Ďakujem.
ilidianos
Příspěvky: 170
Registrován: čtv 02. pro 2010 14:24:07

Re: RW_Tools

Příspěvek od ilidianos »

Nevim jestli ta 3.0.11 je nejnovejsi pokud ano tak zkus stahnout nejakou starsi verzi mel jsem s timto problemy taky, kdyz jsem stahnul verzi ktera mela byt uz i pro RW3 tak mi to vzdy hazelo taky nejakou takovouhle chybu tak jsem pouzil Rw tools ktery jsem mel pro rw2 a fungovalo to ok.
Baltazar
Příspěvky: 47
Registrován: ned 25. zář 2011 18:03:06

Re: RW_Tools

Příspěvek od Baltazar »

Tak ja len informatívne, komunikoval som s autorom a ten mi napísal niečo v tom zmysle, že jeho program využíva nejaké ocx súbory vo win adresáry a preto ho treba spúštať ako admin, že si mám stiahnuť najnovšiu verziu z jeho stránky. No, nefunguje mi to stále, evidentne je chyba niekde u mňa vo winoch, že niektorý ten súbor ocx nieje zaregistrovaný. Tak som to pomocou RegSvr32.exe začal ručne registrovať, ale hold už som vyčerpal všetkých 21 pokusov na spustenie. Kupovať sa mi to teraz nechce, keďže mi to nefunguje.

Inak som dal dotaz na RSC prečo sa vo World Editore nedá v scenáry zameniť lokomotíva, ale treba na to soft niekoho iného. Pritom by to stačilo označiť existujúcu a zo zoznamu vybrať novú, ktorá by sa nahrala namiesto pôvodnej a zachovala by pôvodné inštrukcie. Ak by predtým nebola označená lokomotíva, tak by som loko zo zoznamu normálne ukladal na trať. Zatiaľ nemám odpoveď :)
chleboun
Příspěvky: 12
Registrován: pon 22. zář 2008 16:08:48

Re: RW_Tools

Příspěvek od chleboun »

Baltazar píše: Inak som dal dotaz na RSC prečo sa vo World Editore nedá v scenáry zameniť lokomotíva, ale treba na to soft niekoho iného. Pritom by to stačilo označiť existujúcu a zo zoznamu vybrať novú, ktorá by sa nahrala namiesto pôvodnej a zachovala by pôvodné inštrukcie. Ak by predtým nebola označená lokomotíva, tak by som loko zo zoznamu normálne ukladal na trať. Zatiaľ nemám odpoveď :)
Dobrý den, to jsem zvědav jestli se budou namáhat s odpovědí. Tahle věc mě taky neskutečně irituje. Pokud chci vyměnit hnací vozidlo, tak musím všechny původní údaje spojené s touto loko znovu pracně zadávat, nebo použít placený software. Nebylo by od věci kdyby příští patch zahrnoval opravu i tohoto primárního nedostatku. Každopádně dejte vědět, jestli vám přijde odpověď.
S pozdravem chleboun.
Baltazar
Příspěvky: 47
Registrován: ned 25. zář 2011 18:03:06

Re: RW_Tools

Příspěvek od Baltazar »

No ono som sa pytal na facebooku :) nebolo to priamo na podporu. Neviem natoľko anglicky, aby som to nejako rozumne sformuloval.

Otázka na facebooku:
How can I change loco in scenario? Have I use only RW_Tools? Why is not possible to change it in World Editor? Are you planning this function please?

Odpoveď RSC:
Be very careful - it is very easy to break a scenario by replacing locos etc. Make sure you read the manual.
chleboun
Příspěvky: 12
Registrován: pon 22. zář 2008 16:08:48

Re: RW_Tools

Příspěvek od chleboun »

Dobrý den,
rád bych poprosil někoho kdo má zkušenosti s tímto programem o radu. Zkoušel jsem vyměnit koleje v trati Hagen - Siegen za koleje od tvůrce SADa. Postupoval jsem podle návodu který má autor na svých stránkách: http://www.rstools.info/tutorials/Replacing_Track.pdf

1. V editoru trati Hagen-Siegen jsem někam bokem zkusmo položil kolejový díl, kterým jsem hodlal nahradit stávající kolejivo, poté save.
2. V RW_Tools jsem otevřel soubor Tracks.bin nacházející se v adresáři tratě 00000004...
3. Přes funkci Search and Replace-Find jsem dal vyhledat Railnetwork\Track\
4. Nalezený text jsem zkopíroval do horního i dolního okýnka tabulky search.
5. V dolní části jsem <Provider d:type="cDeltaString">Kuju</Provider> přepsal na <Provider d:type="cDeltaString">SAD</Provider>
<Product d:type="cDeltaString">RailSimulator</Product> na <Product d:type="cDeltaString">Network</Product>
<BlueprintID d:type="cDeltaString">railnetwork\track\sieg_hage_track02.xml na <BlueprintIDd:type="cDeltaString">SAD_tracks\SAD_Track_concrete4.xml
Po této proceduře však kýžené změny nenastaly a v trati mám pořád default koleje. Co dělám špatně? Díky za každý podnět.
Uživatelský avatar
Mathis
Příspěvky: 5
Registrován: sob 07. čer 2008 17:12:19

Re: RW_Tools

Příspěvek od Mathis »

chleboun píše: <BlueprintID d:type="cDeltaString">railnetwork\track\sieg_hage_track02.xml na <BlueprintIDd:type="cDeltaString">SAD_tracks\SAD_Track_concrete4.xml
Zkus tohle: <BlueprintIDd:type="cDeltaString">railnetwork\track\SAD_tracks\SAD_Track_concrete4.xml
chleboun
Příspěvky: 12
Registrován: pon 22. zář 2008 16:08:48

Re: RW_Tools

Příspěvek od chleboun »

Mathis píše:
Zkus tohle: <BlueprintIDd:type="cDeltaString">railnetwork\track\SAD_tracks\SAD_Track_concrete4.xml
Díky za tip, ale tuhle možnost jsem zkoušel jako první a nic. Nemá náhodou ten zápis odkazovat na cestu k souboru který chci použít uvnitř složky Asset? Tohle je celá cesta: Assets\SAD\Network\SAD_tracks\SAD_Track_concrete4, přičemž by platilo že první dvě složky by se zapsaly jako SAD = provider a Network = product a zbylá část cesty jako <BlueprintIDd:type="cDeltaString">SAD_tracks\SAD_Track_concrete4.xml. Dle této logiky by tebou navrhovaný zápis byl chybný protože railnetwork\track\ je část cesty vedoucí k původnímu kolejivu od Kuju.
Každopádně jsem zkoušel několik variant zápisu a zdá se že nic z toho nebylo správně. Jakou roli v tom všem hraje soubor Blueprints.pak o kterém je v návodu zmínka? Ten jsem smázl po tom co sem opustil editor.
ilidianos
Příspěvky: 170
Registrován: čtv 02. pro 2010 14:24:07

Re: RW_Tools

Příspěvek od ilidianos »

Cauko, pokud ti jde pouze o vymenu koleji, tak bych ti spise doporucoval asset repleacer, odkzad zde na foru http://www.railsimulator.simtrains.eu/v ... 4824#p4824 je to mnohem jednoduchsi nez RW_tools, teda alespon podle me a hlavne rychlejsi nemusis nic prepisovat, pouze vymenis jednu vec za druhou a da se tim vymenit temer vse.
chleboun
Příspěvky: 12
Registrován: pon 22. zář 2008 16:08:48

Re: RW_Tools

Příspěvek od chleboun »

ilidianos píše:Cauko, pokud ti jde pouze o vymenu koleji, tak bych ti spise doporucoval asset repleacer, odkzad zde na foru http://www.railsimulator.simtrains.eu/v ... 4824#p4824 je to mnohem jednoduchsi nez RW_tools, teda alespon podle me a hlavne rychlejsi nemusis nic prepisovat, pouze vymenis jednu vec za druhou a da se tim vymenit temer vse.
Díky za odkaz, až bude více času určitě vyzkouším. Co se týče RW_Tools, zakoupil jsem od autora licenci hlavně kvůli výměně HV ve scénářích, ale když jsem zjistil že lze pomocí tohoto programu vyměnit i kolejivo tak jsem si řekl proč to nezkusit. Konkrétně u trati Hagen - Siegen mě ten trať. svršek vyloženě nesedne.
Odpovědět