Špatná signalizácia s AŽD návestidlami

Pokud něco nevíte, podívejte se nejdřív zde
Odpovědět
dike
Příspěvky: 4
Registrován: úte 26. čer 2012 9:27:41

Špatná signalizácia s AŽD návestidlami

Příspěvek od dike »

Ahojte borci,
mám k vám jednu technickú otázku.
Robím si vlastnú trať, kde používam AŽD návestidlá.
Všetko nalinkujem ako treba, nastavím ID návestidla, rýchlosti, no po spustení hry to raz funguje ako má, inokedy mám stále červenú.
Pri vyžiadaní o povolenie posunu /TAB/ mi vypíše že posun dovolený, ale biele svetlo sa nerozsvieti, zostane svietiť červená. /po reštarte to funguje kým nezmením výhybky. Potom pri tom istom stave výhybiek to už zblbne.
Keď si nalinkujem odchodové návestidlo /priamy smer rýchlosť 100km, cez výhybku 40km/ raz to funguje bezchybne, inokedy nie.
Stáva sa pomerne často, že napriek voľnej ceste je červená a naopak. Keď prehodím výhybku tak aby som cestu uzavrel, stále mi signalizuje voľno. Po reštarte celej hry to chvíľu funguje ako má, no zasa blbne iné návestidlo. Prečítal som si aj celý návod od railworks ako celý systém scriptov funguje. No myslím si že blbne jadro hry. Nikde som nenašiel aktualizáciu alebo servisný pack do hry. Máte s tým nejaké skúsenosti?

A ešte jedna vec,
existuje nejaký link odkiaľ by som stiahol naše lokomotívy?
dieslové rady 750,753, a pod, a aj elektrické?
Vagóny som našiel a je to kvalitná práca, klobúk dolu. :-)

Ak som túto problematiku niekde prehliadol a opakujem nejaké vlákno, vopred sa ospravedlňujem, no nenašiel som podobný problém.

David
dike
Příspěvky: 4
Registrován: úte 26. čer 2012 9:27:41

Re: Špatná signalizácia s AŽD návestidlami

Příspěvek od dike »

Aj u mňa ide len o testy, čiže voľnú jazdu. Aktivity ešte nerobím, ešte mám s traťou veľa práce. No bojím sa že tie návestidlá budú blbnúť a celá moja práca bude tým zmarená.
Vlastik

Re: Špatná signalizácia s AŽD návestidlami

Příspěvek od Vlastik »

Robím si vlastnú trať, kde používam AŽD návestidlá.
Všetko nalinkujem ako treba, nastavím ID návestidla, rýchlosti, no po spustení hry to raz funguje ako má, inokedy mám stále červenú.
Pri vyžiadaní o povolenie posunu /TAB/ mi vypíše že posun dovolený, ale biele svetlo sa nerozsvieti, zostane svietiť červená. /po reštarte to funguje kým nezmením výhybky. Potom pri tom istom stave výhybiek to už zblbne.
Keď si nalinkujem odchodové návestidlo /priamy smer rýchlosť 100km, cez výhybku 40km/ raz to funguje bezchybne, inokedy nie.
Stáva sa pomerne často, že napriek voľnej ceste je červená a naopak. Keď prehodím výhybku tak aby som cestu uzavrel, stále mi signalizuje voľno. Po reštarte celej hry to chvíľu funguje ako má, no zasa blbne iné návestidlo. Prečítal som si aj celý návod od railworks ako celý systém scriptov funguje.
Ohledně návěstidel,to co zde popisuješ s největší pravděpodobností signalizuje na neznalost našich návěstidel a jejich umístění,nevím jakou verzi návěstidel používáš ,každopádně poslední verze návěstidel chodí celkem korektně (najdou se tam drobné chyby) ty ale nějáko nezasahují do funkčnosti návěstidel.
Místo čtení návodu ohledně script není od věci si přečíst přiloženou obsáhlou dokumentaci kde je vše polopaticky vysvětleno,dále doporučuji shlédnout můj kanál na youtube od nejstašího po novější najdeš tam i jak pokládat a zkoušet návěstidla a řadu jizd vlaků a funkčnosti návěstidel.
http://www.youtube.com/user/vlastinekrw/videos

Jinak důležitá věc a to je že každé návěstidlo je schopné adekvátně zobrazit to co má ve scriptech,to znamená že pokud použiji neznámou kombinaci která se ani v reálu nevyskytuje tak návěstidlo správný znak nerozsvítí ale bude funkční s červeným světlem (trafic okolo projede),také zavítej do vlákna ohledně návěstidel,kde je také spousta čtiva.
Jinak z toho co popisuješ nic vlastně nepoznám o jaké se jednalo návěstidlo,jak jsou vedeny linky a pod a nemohu konkretněji pomoci.
http://www.railsimulator.simtrains.eu/v ... ?f=15&t=71
dike
Příspěvky: 4
Registrován: úte 26. čer 2012 9:27:41

Re: Špatná signalizácia s AŽD návestidlami

Příspěvek od dike »

Ahoj, som rád že si mi sem hodil tie linky, máš pravdu, je na 99% možné že chyba bude u mňa medzi stoličkou a klávesnicou.
Návody od návestidiel tak isto aj linkovanie mám preštudované, lenže moja prvá stanica má 14 koľají a 7 slepých ktoré majú len posunové návestidlá. odchodovému návestidlu dávam tri linky. Dva na riadenie odchodu /stoj, voľno, rýchlosti a pod...označené C/ a jeden link na posun S.
Je možné že robím blbosti. :-)))) Asi som si položil laťku príliš vysoko.
Mojim príspevkom som v žiadnom prípade nespochybnil tvoje návestidlá /nakoniec sa tu nesťažuje okrem mňa nik/, len som chcel vedieť kde robím chybu. Tie videá si určite dôkladne poprezerám a za moju blbosť sa ospravedlňujem.
No radšej sa opýtam napriek tomu že budem vypadať ako blbec, ako to spraviť takmer nefunkčné, nikdy by som nebol spokojný. :-)

BTW: Tie lokomotívy /750,751,753 a pod /brejlovec/ viem niekde stiahnuť? Nemusí to byť zadarmo... ;-)
Vlastik

Re: Špatná signalizácia s AŽD návestidlami

Příspěvek od Vlastik »

Ahoj, som rád že si mi sem hodil tie linky, máš pravdu, je na 99% možné že chyba bude u mňa medzi stoličkou a klávesnicou.
Návody od návestidiel tak isto aj linkovanie mám preštudované, lenže moja prvá stanica má 14 koľají a 7 slepých ktoré majú len posunové návestidlá. odchodovému návestidlu dávam tri linky. Dva na riadenie odchodu /stoj, voľno, rýchlosti a pod...označené C/ a jeden link na posun S.
Je možné že robím blbosti. ))) Asi som si položil laťku príliš vysoko.
Mojim príspevkom som v žiadnom prípade nespochybnil tvoje návestidlá /nakoniec sa tu nesťažuje okrem mňa nik/, len som chcel vedieť kde robím chybu. Tie videá si určite dôkladne poprezerám a za moju blbosť sa ospravedlňujem.
No radšej sa opýtam napriek tomu že budem vypadať ako blbec, ako to spraviť takmer nefunkčné, nikdy by som nebol spokojný.
No omlouvat se není třeba,ale pokud mám problém s linkováním a nebo kolejištěm tak je dobré třeba umístit zde schéma té stanice a rozvržení návěstidel,to kolik má stanice kolejí není zas až tak důležité,důležité je aby souhlasil počet linek na návěstidle s počtem kolejí na kterou plánuji jízdu.Pokud je možná jízda o vjezdu i na posunové koleje je zpravidla na tyto koleje vjezd povolen jen na přivolávací návěst,odjezdové návěstidla musí mít tolik linků kolik vede ze stanice kolejí a to včetně třeba koncových,z toho nepoznám kolik má dále kolejí,tři linky co popisuješ by jsi musel použít na 2x hlavní kolej a jednu posunovou (třeba šturc) ,vždy platí že se link umístí za poslední pojížděnou výhybku v tom směru aby byl úsek krytý i z druhé strany a návěstidlo mohlo adekvátně reágovat na následující.
Pokud tedy chceš pracovat s návěstidly opravdu je potřeba se seznámit s jejich umístěním a zkusit si třeba jenom jednoduchou stanici tak jako je v nákresu u balíku návěstidel.
BTW: Tie lokomotívy /750,751,753 a pod /brejlovec/ viem niekde stiahnuť?
více v sekci zde:
http://www.railsimulator.simtrains.eu/v ... 8&start=20
Odpovědět